Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Коралов риф със Sony Nex 5n
Автор: siluet   
Дата:   01-08-13 19:43

Първи опит с Некса за подводни снимки,сложен е в китайски бокс за 115$ от е-бей.

Coral reef Cayo Coco


Отговори на това съобщение
 Re: Коралов риф със Sony Nex 5n
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   01-08-13 20:47

Със бутилки или без? (Май без) Фокуса го няма никъде. Бокса има ли възможност за ръчен фокус? Много е красиво [smilie24]

Гледната точка е много отгоре на всички. Аз бих се гмурнал и хванал за дъното, знам къде е фокуса и само се изчаква малко рибките да минат, като гледам не са плашливи.


Отговори на това съобщение
 Re: Коралов риф със Sony Nex 5n
Автор: simbon4o   
Дата:   02-08-13 09:49

Има нужда от нов софтуер с фиш детекшън фокус [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коралов риф със Sony Nex 5n
Автор: vga   
Дата:   02-08-13 10:00

Красиво е много! Приходи ми се и натам... [smile]

Относно снимките - на мен ми се вижда да имат фокус [smilie8] Малко са еднообразни като зрително поле, действително. Може би малко обработка на тоновете щеше да им дойде добре [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Коралов риф със Sony Nex 5n
Автор: siluet   
Дата:   02-08-13 17:15

Да без скуба обурудване бях, само с шнорхел маска и плавници, даже и колан с тежести нямах. Бях сам на около километър навътре където е рифа. Ако не сте опитвали да снимате при такива условия, ще ви кажа - трудно е! На дисплея не се вижда почти нищо при силното слънце почти вертикално в 13:00 ч. още повече през маската, бокса и скрийн протектора на дисплея. Дълбочината е 2-3 м, почти невъзможно е да се гмурнеш надолу с една ръка свободна, без тежести, с голям бокс в другата - пълен с много въздух и малко Некс - общо с голяма плаваемост. Фокуса го бях настроил на мулти режима, както казах нищо не се виждаше на дисплея, бутона е толкова твърд че не се усеща позицията за фокусиране, чува се само затвора когато щракне. Вълнните постоянно те клатят на повърхността, ако човек е със скуба обурудване под водата е доста по-стабилен и спокойно може да кадрира и фокусира.
Иначе видимостта, светлината бяха много добри, много е красиво и успокояващо, пожелавам на всеки да го изпита.
Ето два не обработени клипа снимани по същото време със същия Некс 5н.

http://youtu.be/kvhPEtlPxIc


http://youtu.be/M8-uP12HBkw




Публикацията е редактирана (06-08-13 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Коралов риф със Sony Nex 5n
Автор: andio   
Дата:   02-08-13 17:48

Ето малко снимки и от мен със същата комбинация - 5N и китайска кутия за 100тина долара. Повечето снимки са с китака, има и малко с 50ката. Предимно с шнорхел от повърхността или колкото мога да се гмурна 2-3, рядко 4 метра. Имах и едно гмуркане с акваланг, но понеже съм супер начинаещ, нямах много възможност да се съсредоточа върху снимането [smile]

http://goo.gl/4BvrPR


Снимките са от два фотоапарата, като на втория (на приятели, с които бяхме) датата е с около месец назад и се разминават леко.


Отговори на това съобщение
 Re: Коралов риф със Sony Nex 5n
Автор: siluet   
Дата:   02-08-13 18:35

Andio в какъв режим си снимал и с каква настройка за фокуса? Случайно да си забелязал дали при затваряне на бокса капака избутва малко уплътнението при страничната закопчалака? Моя независимо колкото и да го смазвам уплътнението, капака малко го избутва при затварянето и ме е страх че ще го прищипе и нарани, иначе е добър бокса за тези пари, аз слагам и две пакетчета силикагел под Некса, за да абсорбират конденз ако се получи. По това време (миналата седмица) в Куба е много топло и влажно, бокса го затварях в стаята на климатик и като ги затоплях със сешуар Некса и бокса за да се изпари влагата.
Следващия път ще се гмуркам със скуба обурудване, надявам се да има по-добри кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Коралов риф със Sony Nex 5n
Автор: andio   
Дата:   02-08-13 19:27

И при мен беше първото подводно снимане, а и самия некс го бях взел няколко дни преди пътуването, та не бях свикнал с него.
Повечето време снимах на P, фокус Autofocus Area -> Multi и в зависимост от светлинните условия сменях ISO-то. На два пъти бях вкарал 50ката и с нея май основно с приоритет на бленда снимах (може да видиш параметрите, с които са правени всички снимки отстрани на details).
За самия бокс - не мисля, че трябва да се прекалява с лубриканта. Виж книжката с инструкции, но по спомен при сваляне на о-пръстена трябваше да се сложи само една капчица лубрикант и да се разнесе с пръсти. Моя също понякога не се приплескваше съвсем равномерно на места и като не ми харесваше как е уплътнението го отварях, понамествах и затварях наново. Може да го свалиш и почистиш, че понякога се набутват малки песъчинки и някаква гняс, които му пречат. Силикагел и аз слагах, но при по-продължително снимане на видео загряваше яко и се изпотяваше, иначе само при снимки никога не се е запотявал. Аз имах и един друг проблем с бокса - от време на време притискаше долния край на колелцето. Разреших го като махнах гуменото кръгче на бокса, което отговаря за и без това почти невъзможното завъртане на колелцето под вода.
Не забравяй след всяко ползване да измиваш обилно кутията с вода и да не я оставяш да изсъхва със солта.
Моите снимки при гмуркането на 10-12 метра станаха силно синеещи, което го очаквах [smile] но не ми се занимаваше да търся и да експериментирам с разни червени, magic и не знам си какви филтри.



Публикацията е редактирана (02-08-13 19:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Коралов риф със Sony Nex 5n
Автор: siluet   
Дата:   06-08-13 18:52

Еее то Некса имал настроика за яркостта на дисплея за "сънчево време" при която си се вижда доста добре. Аз го бях оставил на "ауто" като си мислех че си усилва яркостта автоматично - да ама не. Измъчих се през цялата почивка, ама така е като никога не чета упътванията...

Отговори на това съобщение
 Re: Коралов риф със Sony Nex 5n
Автор: simbon4o   
Дата:   06-08-13 20:55

E ти си се утепал да се мъчиш, аз мислех че си бил екипиран. При описаните условия е чудо че имаш кадри изобщо :).

Отговори на това съобщение
 Re: Коралов риф със Sony Nex 5n
Автор: tochnia   
Дата:   07-08-13 01:28

andio, на кои остров/и на Малдивите си ги правил снимките?

И от колко гмуркания си направил тези 200 снимки които са станали супер [smilie24]

И аз наскоро се мъчих там с Nex 5, но при слабите ми плувни умения резултатите са много далеч от твоите [smilie8]

Кои точно е модела на подводният бокс?

Отговори на това съобщение
 Re: Коралов риф със Sony Nex 5n
Автор: andio   
Дата:   07-08-13 10:53

@tochnia
Боксът, който ползвах беше те такъв
Малко силно казано бокс :) но върши работа.
Островът е тук и почти всички снимки са от рифа на самия остров, без тези на мантата и няколко след това.
Бяхме там седмица, като съм снимал в общи линии всеки ден. С екипировка направих само едно гмуркане последния ден, но тогава почти не успях да снимам. През останалото време бях с маска, шнорхел и плавници [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Коралов риф със Sony Nex 5n
Автор: imarinov10   
Дата:   08-08-13 23:02

ето и едно видео от мен червено море


Отговори на това съобщение
 Re: Коралов риф със Sony Nex 5n
Автор: peshko5   
Дата:   12-05-14 03:12

Момчета каква е разликата м/ду некс 5н и некс 5т?

Отговори на това съобщение
 Re: Коралов риф със Sony Nex 5n
Автор: hotsnail   
Дата:   12-05-14 03:36

Wifi + NFC + второ колелце + приложения + хибриден Фокус и още малко дребни шукарии

Отговори на това съобщение
 Re: Коралов риф със Sony Nex 5n
Автор: borisu   
Дата:   12-05-14 16:57

Екстра е за това оборудване!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »