Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: danyG   
Дата:   24-04-13 09:51

Здравейте! Отдавна си мечтая за такъв фотоапарат. Абсолютен аматьор съм, но с много желание да се науча. Какъв фотоапарат и обектив бихте ми препоръчали до 1000 лева? Като държа да е нов с гаранция. Попаднах на оферта за Фотоапарат DSLR Canon EOS 1100D + Обектив EF-S 18-55 мм IS II за 600 лева - това добър избор ли е? Първоначално ще го ползвам за туризъм... Много ще съм благодарна да ми дадете някакви съвети!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: nevermess   
Дата:   24-04-13 10:05

Това е най-ниският клас Канон.
Ако марката не е проблем в момента има Никон D5100 с китов обектив карта памет и чанта точно за 1000 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: nevermess   
Дата:   24-04-13 10:07

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000370.html

Извинявам се без чанта е, но е с UV филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: V-plod   
Дата:   24-04-13 11:09

Каквото и да си вземеш, отдели 5-10 лева за книжка или списание

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: danyG   
Дата:   24-04-13 11:33

Благодаря ви за отговорите! Това за книжката съм го предвидила, че трябва да чета доста докато се науча е повече от ясно [smile]! Там е работата, че колкото повече чета за фотоапарати и обективи, толкова повече се обърквам или както някой беше казал в този форум, каквото и да вземе все ще имам чувството, че съм прецакана [smile]. Чуденката ми е да започна с този китовия обектив или да си търся някакъв комплект с 18-105 мм . Марката за мен няма никакво знаечние.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-04-13 12:45

danyG,
С избора на първи DSLR всъщност започвате да изграждате фотографска система - тяло, обективи, аксесоари (филтри, стативи, светлавици) и т.н. В тази система тялото е почти "консуматив" - през 2-3 години го сменяте. Обективите (които са доста по-скъпа инвестиция), за разлика, остават! С добър комплект обективи можете да изкарате цял живот, а през това време ще смените половин дузина тела.
Не знам къде сте намерили оферта за Canon 1100D = 600 лв. Най-евтината, която аз успях да намеря е 699 лв. Не Ви съветвам да купувате този фотоапарат - това е най-ниският клас на Canon, 12 МП, стар сензор с много шум, орязана функционалност ... Мъка!
Офертата за Nikon D5100 на пръв поглед изглежда добра. За съжаление - само на пръв поглед. Освен това Nikon са най-затворената система в света на DSLR.
Аз Ви предлагам да се спрете на следната оферта:
http://www.technopolis.bg/b2c/details/394809/P11050201~1/D-SLR-fotoaparat-SONY-SLT-A37K

Sony A37 има следните предимства пред Nikon D5100:
- по-бърз и по-прецизен автофокус - 15 точки/3 кръстосани (Nikon предлагат 11/1);
- "focus peaking" - много удобна финкция за ръчнофокусни обективи и видео в ръчен режим (Nikon - няма такава функция);
- Електронен визьор с голямо увеличение. Някой ще Ви каже, че електронният визьор е недостатък. Не съм съгласен! Той е мнго по-удобен, особено за начинаещи, пък и за професионалисти. В него виждате ВСИЧКИ настройки, както и резултата от приложените промени и дигитални филтри в реално време. (Nikon предлагат мърляв оптичен визьор с мизерно увеличени - "тунелен" тип);
- Срабилизация, вградена в тялото - можете да я използвате с всеки обектив (Nikon - трябва да си купувате значително по-скъпите обективи с оптична стабилизация);
- Автофокусен мотор, вграден в тялото - можете да използвате всички автофокусни обективи, включително старите на Минолта, които са евтини на "втора ръка", а са много добри (Nikon - трябва да използвате само обективи с вграден автофокусен мотор, които са доста по-скъпи);
- Неподвижно полупрозрачно огледало = минимум вибрации при снимка. (Nikon - класическо "хлопащо" подвижно огледало);
- Бърза серийна снимка - 7 к/с (Nikon - 4 к/с);
- Високо максимално ISO - 25600 (Nikon - 6400);
- Full HD видеоклип с 50 к/с с прогресивно сканиране (Nikon - 25 к/с);
- Фазов автоматичен фокус в автоматичния режим за видеоклип (Nikon - контрастен автоматичен фокус);
Мога да избриявам още доста! На всичко отгоре Sony A37 е с 200 лв. по-евтин от Nikon D5100.
Sony са сравнително "нови играчи" (от 2006 г.) в DSLR сегмента и мног се стараят, вкарват нови технологии. Nikon и Canon лежат на "стари лаври", тъпчат на едно място и нямат нови идеи.
Както вече споменах, освен с новите обективи на Sony, дигиталните тела на тази марка са напълно съвместими с по-старите автофокусни обективи на Minolta, които са сравнително евтини на вторичния пазар, а са поне толкова добри, колкото съвременните предложения на конкуренцията. Освен това единствено Sony предлагат автофокусни обективи на Carl Zeiss. Те са наистина скъпи, но са много по-качествени от всички останали и си съперничат единствено с Leica, нопък те са "със затихващи функции".
Успех! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: danyG   
Дата:   24-04-13 13:10

chrisnoch, много ви благодаря за изчерпателния отговор.
Не знаех дали е редно да давам линкове, иначе
ето това е офертата
Значи доколкото разбрах ме съветвате да не се ориентирам към най-ниските класове фотоапарати и да търся задължително стабилизация в тялото. По принцип покупката не ми е спешна и в момента се опитвам да проучвам какво мога да извлека максимално от 1000-те лева [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: nevermess   
Дата:   24-04-13 13:43

Абе все ми се стори, че темата е за DSLR не за SLT камера..... щото сигурно има някаква разлика [smilie5] ....
A37 и D5100 са апарати в отделни класове и да се сравняват е меко казано смешно.
Д5100 бидейки не SLT a DSLR има по-добро представяне на високо исо и информацията на chrisnoch както винаги е грешна. Исо на 5100:

• Auto
• ISO 100
• ISO 200
• ISO 400
• ISO 800
• ISO 1600
• ISO 3200
• ISO 6400
• ISO 12800 (Hi1)
• ISO 25600 (Hi2)

Влизайки в тона на колегата chrisnoch мога да рекламирам night vision-а на 5100 koito e ISO 102 400 [smilie5], а дали този mode е функционален е друга тема.....
danyG не разчитай само на форумни мнения, защото повечето време ще получиш тенденциозни мнения и дори фактологически грешни сравнения:

- Високо максимално ISO - 25600 (Nikon - 6400); [smilie5] смех.

Вече като имаш предложените модели си намери информация за тях в нета и си прочети кой какво може и къде са слабостите на всеки модел.

Поздрави....

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: ararat   
Дата:   24-04-13 13:46

Изказването на chrisnoch е едностранчиво, тенденцизно и всякакво друго, но не и безпристрастно.


Нека уважаваме личният избор на всеки, както и правото му да хвали продукта, който си е избрал, но да се опитаме да запазим безпристрастност когато даваме безплатни съвети, всичко друго е фенщина - напр. да се сравнява бързината и точността на АФ по броя на АФ точките...


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: Tuborg   
Дата:   24-04-13 14:38

Привет,

Като си вземеш ДСЛР после ще ти се дават ли още хилядарки, ако да ок.

Въпреки това те съветвам купи си добър сапунер, запиши един фото курс, прочети малко книжки. Ако е писано и още ти се занимава с фотография може да си избереш сама след това.

Ето няколка според мен добри предложения:


OLYMPUS-XZ-1

PENTAX MX-1

Panasonic Lumix DMC-LX7

Ако все пак искаш апарат със смняеми обективи нещо интересно, което обаче не е за всеки (матрица като на Nikon D7000, Pentax K5)

PENTAX К01


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: io_bs   
Дата:   24-04-13 16:45

Преди 2 години и аз имах колебания кой апарат да си взема. В крайна сметка пропуснах ниските класове и си взех D90. Понякога се случва да имам досег с апаратите на други колеги (D3200 и D5100 например), което ме кара единствено да се радвам на избора си. Тези тела от ниския клас (не само никонските) са до голяма степен осакатени, бидейки с малки визьори, без горен дисплей, без изнесени копчета и т.н... Лично аз бих се чувствал ограничен, ползвайки такова тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: daniil-k   
Дата:   24-04-13 17:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: localhost   
Дата:   24-04-13 17:12

Влез в някой магазин и разгледай, попипай, тествай и т.н. Може да ти пасне и тяло от по-горен клас което можеш да намериш и в базара за малко пари втора употреба. Много много не слушай "компетентни" мнения без опит с една или две различни системи. Ако искаш да се научиш си вземи някое тяло втора ръка от базара с приличен обектив, попрочети малко книжки, отиди на курс и т.н. След това сам ще знаеш кой обектив ще ти е нужен и с какво тяло ще снимаш. Успех.

П.С.: и да знаеш, че SONY имат най-добрият сервиз, така че какъвто и да вземеш те ще го оправят [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: batzas   
Дата:   24-04-13 17:49

Без да се заяждам, а и охлюва скоро ще обясни какво трябва да си вземеш, но преди да си вземеш дизелар за туризъм, хвани една раници с книги примерно около 2 кила и я разнасяй цял ден в Мола или парка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-04-13 03:51

Каниконианците, разбира се, веднага се разпищяха! [smile]
Като чуят "Сони" и направо се изприщват!
Да, Сони а37 е DSLT, а не DSLR! И какво от това? Открихте топлата вода! Електронен визьор? Ужас! "Правата вяра" изисква оптичен, па макар и от "тунелен" тип, с мизерно увеличение! [smilie23]
Истината е, че и двете технологии имат и предимства, и недостатъци, които нямам намерение да изброявам баш сега.
OK, pропуснал съм факта, че D5100 може да се "напомпа" до ISO 25600 - непростимо недоглеждане от моя страна! Ама имал и "night vision" - ISO 102 400! На кого му пука за тази "залъгалка"?
D5100 е уж от по-висок клас, но в много отношения отстъпва на а37 като функционалност. Защо да не ги сравнявам? Съжалявам, колеги, но нямате аргументи! Смешно било? Ами да, смешно е, че Никон не успяха да "спретнат" поне един читав "Live View" режим за D5100. За какво му е тогава въртящ се дисплей? На свинче - звънче!
Апропо, аз не снимам с а37 - само съм го тествал. Не съм пристрастен - изказвам лично мнение. Какво ми се нахвърлихте? Все едно вие сте безгрешни, пък и сте се родили с Никон в ръката? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: Digitalgab   
Дата:   25-04-13 08:45

SONY е технологичният лидер вече. Още малко и останалите ще изоставят DSLR и ше минат на SLT. Има и други неща, които горният автор е посочил и които правят SONY най разумен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: victory13   
Дата:   25-04-13 09:17

без да се навлиза в подробности по вече безмисления спор, хай1 и хай2 са си исо 6400 на мускули... с още малко мускули може да си направите и хай3, хай4, хай5 [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: nevermess   
Дата:   25-04-13 09:44

chrisnoch никой няма проблеми със Сони. Проблема е,че във всяка тема ръсиш фактологически грешни сравнения и подвеждаш децата. Ако темата беше за апарат до 1400 Сони А57 е супер, но като сравняваш бъди обективен.

victory13 то щото 12800, 25600 на А37 не е изнасилено [smilie5].
Само дето стоиностите на ИСО на А37 са:

Auto, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12800, 25600

Никон 5100: 100,125,160,200....1250....12800, 25600

А това има значение.

Exposure compensation:

А37 ±3 (at 1/3 EV steps)
Д5100:±5 (at 1/3 EV, 1/2 EV steps)

Екрана на А37:
Tilting
Размер 2.6″
230,400

Д5100:
Fully articulated
Размер 3″
921,000


И това са само очевадните разлики. Има още десетина съществени разлики, които отделят различните класове апарати и специално тези модели.

И един съвет БЪДИ обективен, а не оправдавай критиките към глупостите, котио пишеш с фенщина. Поддържам 3 системи и всяка си иам предимства и недостатъци......



Публикацията е редактирана (25-04-13 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: vesi444   
Дата:   25-04-13 14:24

Здравей, аз също съм нов във форума и досега не съм изказвал мнения. Значи до преди половин година съм имал само "сапунерки" - 2 модела HP, един Nikon coolpix, един Canon Powershot. Ползвал съм доста и един много приятен CanonS3. Понеже винаги съм обичал да снимам, но досега само любителски реших да си взема някакъв "по-сериозен" DSLR апарат.
След всичко което прочетох и чух си взех от базара на сайта едно тяло Nikon D80 за около 650лв. Освен това си купих един нов 50mm/1,8 от интернет магазин. След като го ползвах няколко месеца реших да си взема още един варио обектив. Днес имам среща с един съфорумец, който продава китов 18-55VR. Ако е в състоянието описано в базара ще го взема за 160лв.
Вече понатрупал опит съм много доволен от избора си на система Никон. Разбира се би било доста тъпо да твърдя, че Никон е най-добрия избор, защото никога не съм ползвал друга DSLR система.

Защо се спрях на Никон???
1. Спрях се на Никон защото от всичките сапунерки които съм имал менюто и функционалността на Никон ми допадна най-много.

2. В момента в базара като чукна на филтъра за търсене "всичко за Никон" ми излизат 6 страници с обяви. При "всичко за Канон", отново имам 6 страници предложения. При "всичко за Сони" имам 2 страници или три пъти по-малък пазар. При търсене на Панасоник и Пентакс излиза една страница. Като имаш по-голям пазар значи и по-голям избор и по-добри цени ако искаш да купиш нещо втора употреба и също така по-лесно ще продадеш това което не ти е нужно. Примерно аз ако днес си купя този 18-55 и ако след време реша че не ми е нужен (и ако не съм го счупил) без проблем ще го продам на добра цена, не много по-ниска от тази на която съм го купил. Разбира се ако не ти е проблем да даваш по няколко хиляди на година за фототехника това изобщо не е фактор, но за мен има значение.

п.п. Също искам да кажа, че любителските на Никон от сорта на Coolpix L120 са фрашкани с екстри, много повече от моя D80, въпреки това предпочитам 80-ката, защото всичките тия екстри простро не са ми нужни. Също така бих предпочел малко по-старо тяло, но от по-висок клас, но с вграден мотор отколкото ново тяло, но по-нисък клас, но това са подробности.



Публикацията е редактирана (25-04-13 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: hemilio   
Дата:   25-04-13 14:30

Огледай се за безогледалка-това е бъдещето,много скоро ДСЛР-а ,ще ти дотежи да го мъкнеш навсякъде.

По качество-безогледалките отвяват ниския клас ДСЛР-и. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: J0R0   
Дата:   25-04-13 14:43

По качество-безогледалките отвяват ниския клас ДСЛР-и

А какво е "качество"?
Бих се съгласил с горното, ако ставаше дума единствено за неподвижни обекти.
Но я опитай да проследиш в електронен визьор птичка в полет или хайде нека да е нещо по-всекидневно - детето ти на ластичните бънджита в парка или куче, гонещо пръчка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: ivjordan   
Дата:   25-04-13 14:44

^Това принципно е вярно, но безогледалните системи все още са доста скъпи, а начина по който е формулирана темата, предполага ограничение в бюджета, така че, едва ли безогледалната система е алтернатива.
Иначе, и аз съм фен на покупка втора ръка от базара на по-висок клас тяло и последващо надграждане с обективи. За съжаление, ако човек стартира само с един твърд обектив, може много бързо да се откаже от фотографията като занимание, особено ако е свикнал с хипер-зуум сапунерките.
Нещо повече, посоченият бюджет е недостатъчен за Д90 + 18-105 или някакъв еквивалент при Канон (те всъщност нямат еквивалент на този обектив), а Д80 ми се струва морално старял, не че не е вариант. Всъщност, май в базара се въртят някакви Д80 на малко кадри и много добри пари, така че може да стане за начало до 1К + 18-105. С още стотина лева ще може да се вземе и 50/1.8, което вече си е начало на система.
Естествено, съвсем скоро ще потрябва статив, дистанционен спусък, втора батерия и т.н.
Изобщо, ДСЛР представлява система, а не тяло + обектив, така че трябва да се мисли в переспектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: J0R0   
Дата:   25-04-13 14:48

Ако ДСЛР-ите имаха алтернатива, всички фоторепортери щяха да ходят на работа с по една безогледалка в джоба.
Аз досега не съм видял фоторепортер с безогледалка, ултразум или компактен.
ДСЛР-ите нямат алтернатива по отношение на оперативност и снимане в динамични условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: ivjordan   
Дата:   25-04-13 15:04

Да добавя още нещо. Нагоре се спомена, че Никон са най-затворената система, което донякъде е така, защото трудно приемат чужди обективи с преходници, но на практика на първичния и вторичен пазар съществуват над 700 различни обектива за Никон, F-байонет. Следват Канон с актуалния им байонет с около 230. Т.е. за Никон има три пъти повече обективи и ако сред тези 700 не можеш да намериш твоя, май проблемът е в теб. В тази връзка, Никон, макар и затворена система, разполагат с най-голям набор от обективи на всякакви цени. Тук трябва да се направи уговорката, че голяма част от тези обективи работят на по-висок клас тела, така че пак опираме до втора ръка тяло.
Допълнително, актуалните цени на нови обективи са най-добри при Никон.
За мен тези фактори са решаващи, защото, както се каза и по-горе, тялото е консуматив, а стъклата остават. В момента Никон предлага най-много за най-малко пари. След година или две нещата може и да се променят, но в момента е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR до 1000 лева
Автор: batzas   
Дата:   25-04-13 15:10

Ба как успяхте толкова глупости да напишете. Баси и всекидневието да друсаш детето на бънджи. Пише дамата че и трябва за туризъм. Баси и туризмО дето ша помъкна 100кила апарат и още 700 обектива за него. Баси и дървените философи, вместо да помислят за проблема дизелари предлагат. Може девойката да е 45кила.

П.П. Та да не е толкова негативно мнението, за мен лично Некса и един обектив завъртян на него в малка чантичка дето са ми електронната книга ключове и цигара, понякога и памперси :), ме устройва.



Публикацията е редактирана (25-04-13 15:14)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »