Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: piknik   
Дата:   29-05-13 01:20

Извинявам се на Форумците, ако съм Трол.. т.е келеш.
Говоря за 1100д и 650д - толкова ли е голяма разликата между снимките на 2-та апарата ( фокусна система, кръстосани точки, снимки на тъмно и др)
За разликата в цената могат да се вземат 2 студийни светкавици ( най-ниско ниво ), което е важно за "МОИТЕ ГЕНИАЛНИ СНИМКИ":)
Кое се купува? Мегапиксели, или качество???
p.s
То е ясно, че е качесвто, ама като гледам "Абитуриентите" - нащо Бъдеще - хората, които ще ни управляват....

Друго - при еднакви матрици - при 12мп срещу 18 мп , би трябвало да има много по-малък шум или смущения... кой знае????

Кое ще ми препоръчате...??? Или най-добре събирай за 60Д и за 7д"

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: tzl   
Дата:   29-05-13 01:30

Какви сток снимки ще продаваш?

Разгледай първо внимателно какво има по сток сайтовете. Виж колко такива снимки, които си мислиш, има. След това си направи следната сметка: Имаш 20% печалба (средно) от всяка продадена снимка. Има милиони снимки и най-вероятно трудно можеш да измислиш нещо, което го няма снимано там. Ако си с 50-100 снимки, това е капка в морето. Да кажем, че някой забележи някоя от снимките ти и реши, че му харесва. Едва тогава (подчертавам, едва тогава) ще реши да гледа дали му трябва някаква висока резолюция.

Голяма част от покупките на сток снимки са на файлове в ниска резолюция, които се ползват главно в интернет сайтове (говорим < 1 мегапиксел), т.е. снимката ти ще се продаде за около $0.80 - $1.00 например и от тях ще вземеш около $0.25 печалба. Можеш да си представиш колко ще ти трябват, за да може да кажеш, че "печелиш от сток". При сток фотографията в наши дни трябва количество, защото има много много много картинки... освен ако не продаваш на места, където не е така пренаселено и има някой, който да купува.

Има хора, които печелят от това и най-вече защото имат много картинки (говорим за хиляди в общия случай). А картинките на тези сайтове не се качват лесно. Качваш една, па я описваш, па й слагаш ключови думи, па я слагаш в категории. После чакаш да ти я одобрят. Те ти я гледат под лупа и ти я връщат понякога с основателни прични, понякога с напълно неоснователни. И това за –в с я к а– –е д н а– –с н и м к а–.

А и често сайтовете имат условие, че докато не стигнеш някаква долна граница от примерно $100, не можеш да си вземеш нито цент от печалбата.

Та, след малко reality check (сверяване на часовника с реалността) да знаеш, че няма голямо значение кой от фотоапаратите ще ползваш. И дори и да започнеш да правиш качествени снимки, трябва да са хиляди, за да имаш някаква печалба.

Т.е. в момента гледаш в погрешна посока – колко мегапиксела фотоапарат да ползваш, а не да видиш какъв е пазарът, какви са продуктите, какво се търси и каква би била печалбата. С други думи, гледаш от позиция на купувач, а не от позиция на бизнесмен (какъвто трябва да си като мислене ако ще продаваш на сток сайтове).



Публикацията е редактирана (29-05-13 01:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: piknik   
Дата:   29-05-13 01:35

tzl
От скоро съм участник във Форума, и уважавам компетентни мнения !!!!
Не очаквах "Ти - tzl" да отговоририш.. :):)
Много ти благодаря за изччрпателният отговор !!!! Как имаш нерви да се занимаваш с мен.. - ТРОГНАТ СЪМ !!! МНОГО БЛАГОДАРЯ !!!



Публикацията е редактирана (29-05-13 01:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: tzl   
Дата:   29-05-13 01:49

Не е до нерви, @piknik.

Утре някой младеж ще "влезе в интернет" и ще потърси за същото нещо и ще попадне на форуми като този и на текст като този и ще започне да мисли по-трезво. А може и да спести някой лев или да се насочи към нещо по-продуктивно.



Публикацията е редактирана (29-05-13 01:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: piknik   
Дата:   29-05-13 02:04

tzl
Приятелю - аз не те познавам... и съм на 38 години сега. Преди 9 месеца си купих Сапунерка, но "ходих" в dpreview.com и сравнявах - най евтиният апарат -сапунерка, който има ръчен фокус, апретура и затвор поне 15 сек. - Канон СХ 130. слаба светлосила - разбрах от опит - щото не знаех....

Сега искам нещо по-добро и питам ( което ще е поелезно и за други)

Установих на 38 години, че Фотографията е до гроб !!!!
Жалко, че се запознах толкова късно с нея.... а имах допир - дълго време работих в Рекламна агенция......



Публикацията е редактирана (29-05-13 02:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: tzl   
Дата:   29-05-13 02:16

Не само в сток фотографията, но навсякъде във фотографията няма голямо значение каква техника ще ползваш, стига да вършиш работа, която да се купува от клиентите.

Установил съм, че повечето от любителите имат повече техника и повече излишни пари за техника, отколкото тези, които поддържат бизнес.

Техниката има значение главно ако се снима в неблагоприятни условия и това колко ще издържа тази техника на натоварване. При благоприятни условия и добра светлина, почти всичко, което може да снима, ще направи добър кадър. Когато човек понавлезе в детайли в нещата, тогава ще знае кой инструмент за какво би бил по-добър, както умелият дърводелец знае, че ренде №5 и ренде №1 са за съвсем различни неща, независимо, че е "просто" тяло с нож под ъгъл.

Ето защо човек с опит ще знае дали му трябва 7Д или 5Д2 или 5Д3 или С100. Ще знае дали му трябва 35мм или 24-70мм. Ще знае дали му трябва мощно осветление или по-малко шум при високо ISO. Затова най-важното е да знае човек какво ще снима. Като знае какво ще снима, да се задълбочи в това как се снимат снимките, които са му направили впечатление. След това да намери кое колко струва и да тегли чертата и да види какви биха му били разходите.

Можеш да снимаш сток снимки и с т.нар. "сапунерка", стига да знаеш как. Сток снимките са просто ширпотреба снимки. Аз съм купувал сток снимки на гнезда на орли например и не бяха с кой знае какво качество и бяха 3-4 мегапикселови. Но ми трябваха за едни сложни монтажи преди време. Бяха точно със светлината, която ми трябваше и във вида, който ми трябваше. Някой ги беше щракнал ей така и точно тези снимки ми свършиха работа. Мен не ме беше грижа дали е от сапунерка снимката или със старо тяло и дали е 12 или 18 мегапиксела. Тогава и 3-4 мегапиксела ми свършиха работа.

Аз също съм качил някакви сток снимки на няколко сайта, но видях, че за мен лично е загуба на време, тъй като отделям доста време върху снимките си и накрая да кача 50 снимки (което става бавно) и да ми платят по $0.25 на кадър, върху който съм прекарал значително време, просто не е продуктивно. Това, че можеш да снимаш неща, които някога могат да се продадат, не е нещо невъзможно. Но да печелиш и да се издържаш от сток е съвсем друга работа.

Примерно каква е раликата между 7Д и 1000Д? Най-общо казано, 7Д може да снима в по-кофти светлинни условия и да извади по-детайлна картинка. Ще се види ли разликата ако качиш снимката в 900х600 във фейсбука? Не. Никой няма да разбере дали е снимано със 7Д или с 1000Д.

Знай, че хубавата снимка скрива техниката, с която е правена. Хубава снимка може да се направи с всякава техника. Лоша - също. Има повече лоши снимки с хубава техника, отколкото хубави.



Публикацията е редактирана (29-05-13 02:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: piknik   
Дата:   29-05-13 02:40

Страхотно !!!! Адмирации !!!!
Много благодаря за дългия и изчепателен пост ( изказ е на български - изложение ) - Браво, Браво, Браво !

Не знам как се казваш, но ти благоря много Приятелю!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: piknik   
Дата:   29-05-13 02:51

tzl

Виж какво ме впечатли вчера
http://www.photigy.com/liquid-art-from-markus-reugels-guest-on-photigy/

ПРИЯТЕЛИ - КОЙТО ИМА ОПИТ С КАНОН ( ТЕЗИ 2 МОДЕЛА ДА СПОДЕЛИ - СТОК, ИЛИ ДРУГО ..)
Но нека и други хора да се включат в темата - ще е полезно мисля...



Публикацията е редактирана (29-05-13 02:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: tzl   
Дата:   29-05-13 02:57

Именно. Не е нужно някой да има "талант", за да се занимава с даден вид бизнес независимо от това на колко години започва. Разбиране и труд трябват (в този ред).

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: piknik   
Дата:   29-05-13 03:16

Много благодаря за уместните и правилните забележки " tzl ", както и напътствието, което ми даваш - то смятам, че ще е полезно и за други начинаещи "фотографи"

За да не се чудят някои - значи - НИСЪК КЛАС "ОГЛЕДАЛНО-РЕФЛЕКСЕН" + СТАБЛИЛЕН СТАТИВ + ОСВЕТЛЕНИЕ...... вместо Хай-енд - черен апарат( Никон, Канон, Сони.. ) стабилизация на изображението и супер зум.

Пост Скриптум ( "Щастие за всички даром, и нека никой да не бъде пренебрегнат" - Аркадий и Борис Стругатски - новелата " Пикник край пътя " известна още като "СТАЛКЕР"

оттам и идва и прякора ми - пикник



Публикацията е редактирана (29-05-13 03:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: tzl   
Дата:   29-05-13 03:40

Нека да дам и някои примери:

Да кажем някой иска да снима птици. Трябва му бърз фокус, защото пилетата са бързи. Трябва му дългофокусен обектив. Бързият и точен фокус е функция на тялото. Фокусното разстояние (зуумът, демек) е функция на обектива. Затова комбинация от тези ще даде подходящ резултат. Снимките на птици могат ли да бъдат сток? Могат. Преди време купих една сток снимка на птица.

Друг иска да снима пейзажи. Ако човек не иска пейзажът да му изглежда на километри по-далече отколкото реално го вижда с очите си, е нужно да снима или с фотоапарат по-голям сензор или да снима на по-дълго фокусно разстояние и да прави панорами от повече кадри. Същото се отнася и за снимането на интериори и екстериори. Могат ли да бъдат сток? Могат.

Някой иска да снима "портрети на хора". Какво е портрет? Това е всичко, което изобразява човек в дадена снимка, независимо дали е вгръб, профил, полу-профил, анфас, в цял ръст, само очи, от раменете нагоре, хоризонтален кадър, вертикален кадър и т.н. Няма значение с какво фокусно разстояние се снима. Всичко това е портрет. Човек трябва да прецени какъв вид иска да бъдат портретите, защото могат да бъдат със замъглен фон, може и да не бъдат. Могат да бъдат с широкоъгълен обектив, може и с дългофокусен. Могат да бъдат с естествена светлина, могат да бъдат и с допълнително осветление. Тук трябва да се избере кой път да се поеме, особено ако бюджетът е от значение.

Някой иска да снима храни. Най-често те се снимат с фокусно разстояние от 50мм нагоре. Но тук е по-важно да има умения за стилизиране на храната. Като осветление и прозорец ще свърши работа. Може ли да се снима с други фокусни разстояния? Разбира се, но споделям какво е най-често показваното.

Ето примери за това как при различните снимки е нужна различна техника. Техниката, която покрива всички области е скъпа. Затова е нужно да се прави необходимия компромис. Или по-ниско качество и по-широко поле на действие или по-високо качество и по-тясно-специализирани инструменти за работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: Canon   
Дата:   29-05-13 04:27

tzl
Моля те, коленопреклонно, по-кратки постове.
Забравям и началото ти и, и и, и, ... и темата.
[beer]



Публикацията е редактирана (29-05-13 04:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: piknik   
Дата:   29-05-13 05:29

Браво !!! tzl !!!
Жалко, че няма повече хора като Теб да обяснят (подробно) доста апекти във фотографията и конкретно "продуктовата - сток ". Тук ти даже си се заел да опишеш неволно- "Защо Човек снима?"
Казвам още един път tzl - "Браво на Теб - да си жив здрав Ти и Хората които обичаш !!!"

Много полезна тема !!!!

Поздравявам ТЗЛ и всички, които пишат смислено и полезно за учасниците във Форума
Поздрав
http://www.youtube.com/watch?v=lWYn6JUiD1Y

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: iasen2   
Дата:   29-05-13 06:34

Във моето фотостудио са снимали и с двата апарата , като съм отварял суровите файлове не останах много очарован - много пиксели малко полезна информация . Но клиента идва с 1000Д и китака , снима моделите , после прави каталога каталога на дрехите , печата го в някоя печатница и си взима парите от неговия си клиент :)
Така че като си имаш клиенти и с 1000Д става :)
Иначе като свикнеш с професионален апарат, колкото и стар и да никога няма да искаш да снимаш с туристически клас апарати. Разликата в динамичния обхват , цветовете и цялата визия на картината са съвсем различни . Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: valen_tin   
Дата:   29-05-13 07:33

със сигурност за сток с 1000Д ще имаш повече откази отколкото с 600Д
стока е трудна работа да печелиш и да се издържаш от него, но да избиеш парите за техниката, с която си снимаш за кеф не е чак толкова сложно. Аз бих заложил на 600Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: quazimodo   
Дата:   29-05-13 08:15

В духа на казаното от tzl: Eдно тяло от по-високия клас 40-50Д на старо с по-смислен обектив лично за мен е по-добрата комбинация за начало. Щом става дума за снимане а не за видео-снимане този подход бих избрал аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: piknik   
Дата:   29-05-13 08:29

Искрено благодаря на всеки от Вас споделили мнение - "tzl" печели 1-во място ( без да се обиждат другите участници, за които "Хвалла - както се казваше в предаването НЛО"

Тук не искам никой да ме разбира погрешно - много браво на хората,които работят - не спящи и изморени в 4:30 сутринта да ми отговарят на въпросите !

Повече няма да благодаря, защото става банално - след 2-3 поста..
Радвам се че стана хубава тема.
Очаквам още мнения полезни за мнозина. Благодаря.





---------- Добавен последващ коментар в 22:50 ---------- Оригиналният коментар е пуснат в 14:31 ----------



Публикацията е редактирана (29-05-13 09:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: Digitalgab   
Дата:   29-05-13 09:02

Махни това четиво, то от пет години седи тука.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: piknik   
Дата:   29-05-13 09:27

Ок направено - темата стои - 12 срещу 18 МП - шум, качество, цена и пр. (при еднакви матрици по големина).

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: kvakioh   
Дата:   29-05-13 11:05

1100D може да го забравите.650Д също, защото 600Д е същото, само че без тъчфукнцията на екрана и мазнотиите при докосване. Малко помощ от Magic Lantern става добра машина 600д.
60д и 7Д...според мен трябва да изчакаме да се покажат 70Д и второто поколение на 7Д, за да паднат някои цени, и да видим тогава. Точно сега да се купи Канон апарат не е добре като момент.
Гледам примерно в момента 700Д, който е най-новия апарат е по-евтин от 650Д (за чужбина става въпрос). Странна работа.
За другите марки не обсъждам, темата е САМО за Канони!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: cucicuc   
Дата:   29-05-13 11:41

kvakioh цитат :
----------------------------
....650Д също, защото 600Д е същото, само че без тъчфукнцията на екрана и мазнотиите при докосване. .....
-----------------------------

Хйде сега...бърз пост, естествено грешен.. :)

Canon EOS 650D Key Improvements:
•Increased max ISO25600 (ISO12800 max on 600D)
•Increased continuous shooting: 5fps vs 3.7fps
•New Touch screen with multi-touch gestures, such as pinching and swiping
•DIGIC 5 vs DIGIC 4 processor
•9-point all cross-type AF system vs 9-point AF (cross-type at centre)
•New Handheld night scene
•New HDR mode combines 3 shots
•Full-HD movies with manual controls and continuous AF

"Почти" не се различават двата апарата ! Сравнението е с 600d...особено AF !



Публикацията е редактирана (29-05-13 11:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: kvakioh   
Дата:   29-05-13 12:19

Туй Исо 25600 не съм видял кадър с него досега...от 650д
Скоростта е важна, да.
Тоз тъч го обясних с мазньочите, макар че може и да се изключва.
Процесорът дава тази скорост, по-голяма, да.
Точките са повече, не съм сигурен, но май се кръстосваха при обективи със светлосила 2.8 и по-малка...но може и да греша. Нека да са повече...не пречат.
HDR е "голямата" работа!
Видео, какво е това, не знам. Или поне не искам да снимам.
Много добре знам характеристиките и новостите в 650д/700Д, имах впредвид другите предимства, а именно:

С Magic Lantern, да са живи и здрави, 600д получава едно от най-важните неща от двуцифрените и едноцифрените модели- Келвин температура за настройка при белия баланс. Както и възможността за stacking след интервално заснемане (доста важно при заснемане на малки детайли и други), с фокусиране при всеки отделен кадър...Нещо, което компенсира всичките предимства на 650Д.
Оу...600D e 410eвра, 650D e 535...Tочно разликата в аксесоарите за сток и някои други малки екстри като дистанционно, 1-2 филтъра...
За 100 евра има чудни стативи за макро...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: nevermess   
Дата:   29-05-13 12:54

cucicuc това е на хартия. Преките сравнения (dpreview etc.) показваt:

600D e по-добър за видео, и на високо ИСО.
Относно фокуса:
http://www.lensrentals.com/blog/2012/08/autofocus-reality-part-3b-canon-cameras


Ако се вярва на проведените тестове фокуса на Т4i(600D) е по-надежден от този на 60D.....
Предвид ценовата разлика от 250 лева и аз бих заложил на 600D вместо на 650D.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: cucicuc   
Дата:   29-05-13 13:21

Да , съгласих се.Тези подробности ги знам.Аз съм с 550D и ми е ясно ML каква врата "отваря"...бог да ги поживи пичовете от ML.Просто явно се хванах за буквания смисъл, който kvakioh вложи, като искам да подчертая, че 550-цата не я заменям нито за 600, нито за 650d.Просто не си струва разликата в парите ...Но все пак апаратите са различни.Това ми бе думата.

No offence.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за 12 vs 18MP Canon за
Автор: qpalzm   
Дата:   29-05-13 14:05

18мп дават по-малко шум и по-добра резолюция.Матрицата е по-нова от тази 12 мп.А държиш ли да бъде Канон или не?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »