Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: J0R0   
Дата:   28-05-12 14:33

Eто едно ревю от мен на Sony Alpha NEX-7

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: valetvitor   
Дата:   28-05-12 16:58

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: kocemak   
Дата:   28-05-12 17:11

Чудесно ревю.Чудесен апарат.
[smilie24]



Публикацията е редактирана (28-05-12 17:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: джъмбо   
Дата:   28-05-12 17:44

две много ценни неща в цялата некс серия - панорама и ХДР там е без конкуренция просто

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   28-05-12 18:38

Супер ревю!

Аз чак сега разбрах, колко ефекти има тоя апарат. Аз си снимам на P, A,S,M. Менкам белия баланс и така. Ползвам панорамите, HDR, HHT, AMB от авто режимите (дори като се замисля само панорамите и HDR)

Малка фактологическа грешка има за адаптерите. Адаптера с бърз автофокус е LA-EA2. LA-EA1 които е посочен в ревюто няма бърз фазов автофокус и няма мотор.

Според мен за сериозен любител и двата адаптера са полезни и вероятно необходими:

ЕА1 няма огледало и гарантира максимално качество и никаква загуба на светлина. Това е важно, тъй като НЕКС серията няма стабилизация в тялото. При вечерни снимки без статив с Алфа обектив е по-удобно да се фокусира в ръчен режим и да няма размазване от треперене.

http://www.sonyinsider.com/wp-content/uploads/2010/05/eamount.png


EA2 е супер добър с фокусирането както е описано в ревюто.

ПП Оше една малка корекция "+ Добра за този клас апарати серийна снимка (3.75 fps)" по-горе пише 10 кадъра в секунда. Не съм голям специалист в тая област, сигурно 3.75 е със автофокус, а 10 без. Знам че много бързо пука на панорами и на серийна снимка без АФ (нямам дълги обективи или такива с SSM за да пробвам как е следящия фокус и снимки със следящ фокус)



Публикацията е редактирана (28-05-12 18:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: J0R0   
Дата:   28-05-12 18:55

Оправям веднага грешката.
Чак сега погледнах какво пише на адаптера ми - наистина е LA-EA2.
Мислех че е един :)


ПП. И нещо друго много ми харесва в Сони Е-системата, че всички обективи (с изключение на един само) са с резба на филтъра 49 мм.
Хем универсално - купуваш по един НД и Пола филтър и си го закачаш навсякъде, хем евтино - най-евтините филтри, заради най-малката резба.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: Myth   
Дата:   28-05-12 18:55

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: koceto82   
Дата:   29-05-12 00:32

J0R0 много хубав тест [smilie24] и много добра кемера разбира се
Исках да те попитам с какво си конвертирал RAW файловете в теста?

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: Yulo   
Дата:   29-05-12 00:34

Ехааа..от кога го чакам..:))

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: koceto82   
Дата:   29-05-12 00:43

А ето и едно интересно сравнение с NEX-5N, Sony NEX-5N vs Sony NEX-7 и по точно интерсно заключение [smilie3]

Verdict: The Sony NEX-7 is a high-end Ferrari. Give it a track and perfect conditions and it will outpace most other cars on earth (no discussing finer automotive points hear, you get my drift). Compared to which, the NEX-5N is a Range Rover. It will tackle most anything you can through at it with grace and efficiency.

For someone travelling, sometimes in bad light, and using manual lenses, there’s simply no match. A NEX-7 body with a NEX-5N sensor would be wonderful, but I’m happy with it as it is. Next on my list is the Fuji X-PRO1, but pictures so far do not show any advantage compared to the NEX-5N, so it looks like this little puppy is going to stick around for some time. At least until the full frame mirrorless comes along, that is



Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: io_bs   
Дата:   29-05-12 00:54

Хубаво ревю, и апаратът е добър въпреки недодяланата система с толкова малко обективи. А и JPG-овете приличат на снимани със сапунерка [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: St.Noykov   
Дата:   29-05-12 01:19

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: E.Yonkov   
Дата:   29-05-12 01:26

джъмбо написа:

> две много ценни неща в цялата некс
> серия - панорама и ХДР там е без
> конкуренция просто

[smilie24]
Хубава шегичка, но колко ли хора, които могат да си позволят да си купят NEX7, биха оценили тези неща. (Да си го купят заедно със съществуващите обективи, които покриват 24 MP резолюлюция де, иначе за голото тяло няма проблем [smilie3] ).
Абе кисело ми е гроздето както се казва, не че нещо.



Публикацията е редактирана (29-05-12 01:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: J0R0   
Дата:   29-05-12 01:36

Защо да са малко обективите?

16/2.8 (със специален конвертор за него става на 12 мм)
24/1.8 Цайс
35/3.5 макро
50/1.8
18-55
18-200
55-210

Какво повече ти трябва?

+ още около 30 обектива от ДСЛР-ите на Сони и Минолта, които можеш да закачиш с адаптера и да ти работи автофокуса.


А това за джипега нещо не го разбрах.
Ето ти джипеци от Некса, без грам обработка, ще ми е интересно да ми покажеш поне един подобен кадър от сапунерка.


http://photo-zona.net/joro/nex1.jpg




http://photo-zona.net/joro/nex2.jpg




http://photo-zona.net/joro/nex3.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: E.Yonkov   
Дата:   29-05-12 03:09

Ами на мен ми трябва само нещо широко, което мога да си позволя да троша по камънаците, че взех да остарявам и все повече ми дотежава старата тухла, пък си е и за пенсиониране вече. Като гледам тук и тук обаче се замислям защо ли пък Sony а не Samsung, където аналозите показват малко по-различна резолюция и аберации примерно.

Това извън темата де. NEX7 е съвсем друг клас тяло и за други потребители.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: джъмбо   
Дата:   29-05-12 09:05

китовия 18-55 покрива резолюцията от 24 мп
в това съм се убедил лично
иначе ако трябва да сме честни за сега наистина липсват обективи - например варио от типа 10-20

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: nikidinov   
Дата:   29-05-12 12:17

ето за бутона за видео

http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/the_sony_nex_7_redneck_edition.shtml



Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   29-05-12 12:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   29-05-12 21:14

Има и два обектива на сигма

30/2.8 и
19/2.8

и двата са много добри откъм оптика и са бая евтинки - 170 евра единия и 200 другия. Има и Тамрони.

Чакат се о3 обектива тази година според това дето Сони обявиха - широк зум, теле обектив и нормален зум от Г серия

За зум палачинката има опасност да е стил палачинката на Панасоник т.е. електронен зум съчетан със скапана оптика (оп извинявам се оптимизирана за ХД видео оптика т.е. макс 2 мегапиксела, дано е за 4K като новата им камера барем т.е. 8МП)

Тука има интересно ревюа на обективи. Сигмата 30/2.8 направо кърти мивки

http://www.lensrentals.com/blog/2012/04/nex-7-lens-imatest-resolution-comparison




Публикацията е редактирана (29-05-12 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: Mogila   
Дата:   29-05-12 21:18

Чакаме от io_bs примерите със сапунерката[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: koceto82   
Дата:   30-05-12 11:02

J0R0 много хубав тест и много добра кемера разбира се
Исках да те попитам с какво си конвертирал RAW файловете в теста?

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: J0R0   
Дата:   30-05-12 17:21

Image Data Converter Ver. 4
това е софтуерът, който е в инсталационния диск с апарата

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-05-12 19:21

Joro хубаво ревю.
Само дребна забележка към разговорния стил.
Например използвай "тези" вместо "тия".
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: io_bs   
Дата:   30-05-12 19:40

J0R0 написа:
> Защо да са малко обективите?
...

Забравих да допълня, че не само са малко, но и скъпи. Ще дам за пример два никонски обектива, които имам - 18-105 и 35мм ф/1,8. На сони най-близкото е 18-55 и 18-200, от които вторият е скъп и тъмен. 35-цата пък е точно два стопа по-тъмна. А този 16 мм ф/2.8 е толкова мек по краищата, представям си как ще е с конвертор [smilie5]
За джипезите имах предвид, че при преглеждане на 100% имат гадно шумоподтискане, което замазва детайла. Иначе като са смалени няколко пъти си изглеждат супер [smilie3]
И все пак важното е всеки да си го кефи неговото и да си прави кефа с него [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Sony Alpha NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   30-05-12 20:58

io_bs никонския 18-200 не е особенно по-евтин от този на Сони. Никора е 1400 кинта. Сонито е 1600. Този на Сони има някои предимства с видеото т.е. фокусира сносно във видео. Сега има и по-евтин вариант за около 600 Евро от Тамрон, сходен оптически ама по-зле за видео, аи малко по-евтин по-лошия Никор.... Никора не е никак по-светъл май...не знам, ти как го преценяш ама ф/6.3 и на двата обектива.

За 35/3.5 и 35/1.8 ми 35/1.8 не прави хубави 1:1 макро снимки без пръстени....сравнението е безсмислено. Чакаме да дойде светъл нормален обектив. За съжаление не е обявен. Най-близо е цайса 24/1.8 или Сигма 30/2.8. Сигмата е на сходна цена със никора, но доста по-добра оптически - а никора за пореден път май е доста посредствен като оптика.

koceto82 относно RAW съм използвал Сони IDC, DxO и Lightroom. Lightroom е най-доброто дето има и е на прилична цена. Пък пускат и промоции понякога. IDC прави аналогично хубави снимки с НЕКС-7 ама е малко по-дървен ...за без пари толкоз. DxO може да изкара много хубави неща, обаче с НЕКС-7 май имат проблем по-подразбиране т.е. трябва да пипнеш малко опции да стане добре работата. Друго предимство на Lightroom е, че има профили за всички обективи от потребители, пък с ДхО има само няколко профила. Най-зле е, че няма ДьО профил за 24/1.8 - липса на профил значи, че прави доста меки JPEG-зи.

ПП Пусках едно мое ревю преди месеци. Там има снимки с 16мм-ия и дори комбинациите му с широка и фиш приставки. От f5.6 надолу е доста добре по-целия кадър. А 80% от кадъра е доста приличен и на 2.8 та...

http://karaatanasov.info/index.php?m=12&y=11&entry=entry111211-205353




Публикацията е редактирана (30-05-12 22:44)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »