Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Поредния въпрос за ибей
Автор: sakuraki   
Дата:   22-02-12 01:56

Здравейте! Искам да Ви попитам кое е най - изгодния за доставка на закупена стока от там. Да дам адреса си, на който живея или някакъв друг (поща или офис на еконт/спийди). Защото се притеснявам ако задам моя адрес където живея да не стане някакво объркване и да не пристигне или нещо друго. Някой, който е на вътре с тези неща ако може да посъветва, че съм решил да си купя малко обективи и други работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния въпрос за ибей
Автор: Canon   
Дата:   22-02-12 02:00

Дай им моя адрес, няма да да се объркат, проверил съм го.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния въпрос за ибей
Автор: ivanandreev   
Дата:   22-02-12 03:20

На твоя адрес ще се появи само известието, покупките са ти в пощата.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния въпрос за ибей
Автор: benchy   
Дата:   22-02-12 06:04

Не винаги. Зависи с коя куриерска служба работи продавача. Аз получавал неща в пощата, но са ми донасяли други на място (с DHL). Затова винаги давам служебния си адрес или мястото където могат да те открият през по-голямата част от деня.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния въпрос за ибей
Автор: benchy   
Дата:   22-02-12 06:11

В обявата винаги пише с кои куриери работи продавача и колко струва услугата. Без да им правя реклама, но ако в обявата не е предвидена доставка до България можеш да ползваш Еконт, които имат офис в Лондон. Спомням си обаче, че услугата им бе скъпа, около 35-40 лв., пролетта на миналата година, но ти си преценяш. Иначе са точни.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния въпрос за ибей
Автор: mitku   
Дата:   22-02-12 10:18

1. Трябва да видиш дали продавачът доставя съответната стока до България. Пише го точно под карето с цената.

2. Ако доставя до България, трябва да провериш колко струва доставката до България... и колко струва до Англия. Тук най-просто казано аз лично ако видя, че доставката до България ми е до 4 паунда по-скъпа от доставката до Англия - поръчвам до България. Ако доставката до България е над 4 паунда по-скъпа от доставка в Англия - поръчвам до Англия през доставчик.

3А. Ако стоката е ценна (скъпа), аз лично препоръчвам да го поръчаш за Англия (независимо дали се доставя до България), през GiveTransport - струва 3 лири за стоки до 3кг. (и по 1 лира отгоре за всеки килограм отгоре). Има трекинг и може по всяко време да видиш къде е стоката - кога е поръчана, кога е пристигнала в Англия (това е МНОГО важно, защото можеш евентуално да "ръчкаш" продавача ако НЕ е пристигнала навреме там, че и да ти върнат парите, ако не е), кога е тръгнала за България, кога е пристигнала, кога да си я вземеш и т.н. Има възможност и да си я вземеш от офис в София или да ти се достави на адрес в България, с куриер срещу допълнително заплащане (което обикновено струва още 6-7 лв., колкото обикновено е цената на доставката между Англия и България [smilie5] ). Недостатък е, че за дребни и/или евтини неща, пак е по 3 лири на пратка и излиза сравнително скъпо (е, не чак като през Еконт, но туй е друга тема).

3Б. Ако стоката е по-евтина и/или по-малка и има доставка до България, но и ако тази доставка е под 10 лв. - поръчай си го направо на твоя адрес в България. По-малките неща обикновено се получават директно на адреса. За по-обемистите обикновено получаваш известие да отидеш до местния пощенски клон и да си ги вземеш.

3В. Ако стоката е по-евтина и/или по-малка... и има доставка до България, но тази доставка е над 10 лв... или ако при същите условия (евтина, малка пратка) няма доставка до България, а само до Англия: тогаз има още няколко фирми за доставка:
- Най-скъпо - през Еконт (40-50лв. зависи от стоката), не знам какъв и изобщо дали имат трекинг, защото при тази цена разбираемо не съм ги ползвал никога.
- Също както в точка 3А. - пак GiveTransport, но ще ти е около 7лв. доставката за всяка пратка, като ако са повечко бройките се намалява цената на бройка.
- Останалите опции - през GabCo или Empresa. Ще ти излезе пак около 1 паунд на килограм, но разликата е, че няма минимална цена на пратка като в GiveTransport, а също и ако получаваш няколко пратки едновременно се сумират и плащаш за общото им тегло, т.е. може да ти излезе да кажем 2-3лв. (т.е. около 4-5лв. по-евтино отколкото през GiveTransport ако е една пратка... и с още няколко пъти по 5-7лв., на пратка, ако са няколко наведнъж). Недостатък е, че трекинга на GabCo е доста смотан и не е толкоз прегледно и информативно като през GiveTransport, а и според форумите и отзивите на потребители - чат-пат се е случвало да се загуби някоя пратка през тях. През Empresa е подобно положението, но с добавката, че няма никакъв трекинг и не знаеш изобщо къде ти е пратката докато не ти излезе името, че трябва да отидеш да си я вземеш от офиса им в България. А разбираемо ако няма трекинг не знаеш къде ти е стоката и може да се окаже, че се е загубила, а да ти мминат 40-те дни и да не успееш да си върнеш парите.

Та... таквиз ми ти работи. Има много "според-зависи"-та. Успех. [smilie7]



Публикацията е редактирана (22-02-12 10:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния въпрос за ибей
Автор: ivanandreev   
Дата:   22-02-12 10:20

По същество на въпроса:
Стоките в ebay се плащат предимно с PeyPal.
Обикновено се изпращат на адреса, от регистрацията там. Когато посочиш друг адрес, има някакви потвърждения, които трябва да направиш и то май по телефона и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния въпрос за ибей
Автор: aldygreen   
Дата:   22-02-12 14:12

Ако в доставката участват и "Български пощи", Бог да ти е на помощ... Щото на мене три пъти не ми доставиха препоръчана поща, като са писали, че лицето не живее на тоя адрес, което си е пълна идиотщина. Та на тези им нямам вяра за 5 стотинки. Просто ги мързи да разнасят поща или покани. И нищо не можеш да им направиш.[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Поредния въпрос за ибей
Автор: benchy   
Дата:   22-02-12 19:46

Това за GiveTransport, като алтернатива на Еконт е много ценно инфо. Заслужава си определено, ако е 3 лири до БГ. В моя случай (един, единствен път), когато ползвах Еконт ставаше въпрос за обектив, който в БГ бе невероятно скъп, а от Англия и със скъпата, повтарям около 35-40 лв беше, не си спомням точно колко, но още тогава ми се стори скъпа, услуга на Еконт обективчето ми дойде с 80 лева под цената в БГ магазина. Така, че благодаря на колегата! Ще ги имам предвид тези господа от GiveTransport. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния въпрос за ибей
Автор: vanquished   
Дата:   22-02-12 21:22

За пореден път препоръчвам www.gabco.org - 2.20лв/кг до склада им в София . За повече подробности - на сайта им или накратко - имат адрес в Англия ,на който се пращат нещата (ползвате го като собствен адрес за доставка) имат транспорт до България поне един - два пъти седмично . Ако дойдат два артикула под кило цената пак е 2.20 ,не се правят на хитри да слагат за всеки отделно таксуване .



Публикацията е редактирана (22-02-12 23:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »