Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 E-Bay
Автор: goldroks   
Дата:   27-08-09 23:42

Какво ще кажете?
Някой купувал ли е от там?
Как става поръчването, плащането, доставянето до БГ и въобще целият процес?
[beer] Мерси предварително за отговорите! [beer]

www.ebay.com

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   27-08-09 23:47

различно при всеки продавач. пробвай - в повечето случаи не хапе :-)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   27-08-09 23:51

Търсачка... някой ползвал ли я е? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: goldroks   
Дата:   27-08-09 23:59

Нем [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MCUJovani   
Дата:   28-08-09 00:09

Има тонове изписано в нета, но в общи линии: трябва ти банкова карта (в моя случай кредитна Виза от ЦКБ, и дебитна върши работа, най добре да е Виза). После ти трябва регистрация в ибей и регистрация в пейпал (www.paypal.com), и за двете ти е нужен елементарен английски. След като направиш двете регистрации, трябва да добавиш картата в акаунта ти в пейпал, става лесно. След което е добре да си потвърдиш адреса, става в самия акаунт в пейпал и ти взима 1,5 евро от сметката, след това отиваш в банката (ден, два по късно) и искаш извлечение от картовата сметка, взимаш кода на транзакцията и го въвеждаш в акаунта (това последното е защото някой продавачи отказват да пращат неща до непотвърден адрес). В общи линий това е.
А и оше нещо в ибей гледай да купуваш неща от т.нар. power sellers - продавачи с много продажби и позитивен фийдбек клонящ към 100%, иначе рискуваш да останеш с пръст в уста, търсейки си парите от пейпал (имат застраховка до определена сума и да връщали са ми пари за некоректен продавач). И последно при покупка на неща струващи над 100 евро (не съм 100% сигурен за сумата) рискуваш да имаш близки срещи от третия вид с БГ митницата, което в повечето случай е 5% мито и 20% ДДС и за това последното не съм сигурен. Това е май. Успех и да черпиш бира после [cool]



Публикацията е редактирана (28-08-09 00:11)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: goldroks   
Дата:   28-08-09 00:16

Благодаря много за изчерпателният коментар [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   28-08-09 00:32

E-Bay. Някой купувал ли е от там?

Едва ли. Най-вероятно ти ще си първият... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   28-08-09 00:34

в повечето случай е 5% мито и 20% ДДС и за това последното не съм сигурен.

В кое не си сигурен? Че ДДС-то е 20%? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:GenaDP
Автор: goldroks   
Дата:   28-08-09 01:41

Хаха, много смешно [ezik]



Публикацията е редактирана (28-08-09 01:41)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: smilen_k   
Дата:   28-08-09 09:25

Всичко това което е казал MCUJovani е вярно,и да поясня малко за митницата.Ако купувача и продавача са физически лица,стока под 45 евро от кадето и да идват нямат мито и ДДС,ако са над 45 евро от ЕС само ДДС,извън ЕС-мито и ДДС,от Китай-мито,ДДС+антидъмпингово мито.Всичко това се случва,ако фактурираните стойности са както по горе съм описал,повечето изпращачи маркират пратката като "ПОДАРЪК" и слагат стойност под 45 евро,в този случай ако мине през митницата незабелешимо всичко е ок,но ако митничаря реши да направи проверка и го отвори,те викат в митницата и даваш гювеч.
Ако една от двете страни е Юридическо лице е същото като описаното по-горе,но минималната стойност е 150 евро.Поздрави,надявам се да съм бил от полза.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: varushev   
Дата:   28-08-09 09:38

Автор: smilen_k
Дата: 28-08-09 09:25

Всичко това което е казал MCUJovani е вярно,и да поясня малко за митницата.Ако купувача и продавача са физически лица,стока под 45 евро от кадето и да идват нямат мито и ДДС,ако са над 45 евро от ЕС само ДДС,извън ЕС-мито и ДДС,от Китай-мито,ДДС+антидъмпингово мито.Всичко това се случва,ако фактурираните стойности са както по горе съм описал,повечето изпращачи маркират пратката като "ПОДАРЪК" и слагат стойност под 45 евро,в този случай ако мине през митницата незабелешимо всичко е ок,но ако митничаря реши да направи проверка и го отвори,те викат в митницата и даваш гювеч.
Ако една от двете страни е Юридическо лице е същото като описаното по-горе,но минималната стойност е 150 евро.Поздрави,надявам се да съм бил от полза.
...............

това ддс за стоки от ес откъде дойде ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: smilen_k   
Дата:   28-08-09 10:12

Така пише в сайта на митниците,аз не съм си го измислил!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tekumze   
Дата:   28-08-09 10:16

Постоянно пазарувам, от 2 до 70 $ са ми били поръчките, никога не съм имал проблем с мито или ДДС, даже сега излизам до пощата да си взема поредната пратка.
Да чукна на дърво не съм попадал на некоректен продавач.
Плащам чрез ибей с карта виза.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   28-08-09 10:29

Само едно допълнение, факта че на картата ти пише VISA общо взето нищо не значи откъм потдръжка на онлайн плащания и PayPal. Примерно, аз имам дебитна карта VISA на ОББ, която не потдържа нищо, за сметка на това дебитната карта на ПИБ потдържа без проблем и двете. Така че, едно питане в банката е полезно. Ако не, ваденето на дебитна карта навсяккъде е елементарно.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: goldroks   
Дата:   28-08-09 10:31

А как стои въпроса с покупката на фото от Американският Е-Бей? Ако го спрат на митницата, трябва да ходя да го вземам, или? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   28-08-09 10:35

Трябва да отидеш не просто да си го вземеш, ами първо да ти направят декларация с таксите, които трябва да платиш, да внесеш парите и тогава да си вземеш пратката.
Това обаче ако прецени митничаря, че обявените стойности "пасват" на обявената стока вътре, както и преценят грамажа дали е разумен за такава стока, защото пратката ти все пак е запечатана.
Ако се осъмни обаче, тогава си е повечко разправия и няколко ходения докато се изяснят нещата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ioly   
Дата:   28-08-09 10:38

За стоки в ЕС няма ДДС - то си е включено в цената, която плащаш на продавача.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   28-08-09 10:40

goldroks горе пита за USA.
Стоки от ЕС не се таксуват по никакъв начин.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   28-08-09 10:40

гледай в ebay.co.uk за нещата пратени от Англия не ти искат мито/ддс, по лесно ще стане от колкото да се занимаваш с митници [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: goldroks   
Дата:   28-08-09 10:59

Гледах и там, но офертите като цяло в Америка бяха по-добри. Ама става много сложно пък така... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   28-08-09 11:03

на офертата от Америка и сложи 10% мито и 20% ДДС и ще видиш колко са добри :), ако нямаш някой, който да ти го донесе от там, става малко сложно, да не говорим като нямаш никъв опит с митници.... ама поръчаай, опари се , и като ти излезне на цена колкото в БГ, само че техниката ако е нова ще е без гаранция, тогава ела да си прегледаш пак темата :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: goldroks   
Дата:   28-08-09 11:19

[smilie5] Ок, никаква Америка.
А значи от Англия ще ми го доставят до къщи, така ли? [smilie25]
Извинете ме, може би въпросите са тъпи повечето, но никой не се ражда научен, нали? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MCUJovani   
Дата:   28-08-09 11:41

GenaDP уникално остроумен си, просто гений. По темата:
goldroks, нещата, който не идват в митницата идват в пощата и от там ти пращат известие да идеш да си вземеш пратката, общо взето хората са ти обяснили всичко необходимо, пробвай няма да боли. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: varushev   
Дата:   28-08-09 11:41

ако е куриер да, ако са пощите ще си го вземеш от районния клон

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: martinrousev   
Дата:   28-08-09 17:35

Подписка: Бан за хора които не ползват търсачката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »