Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Няколко въпроса за т.нар. Free Software
Автор: Amigo   
Дата:   20-08-09 13:41

Понеже съм решил да си взема ново компче и на него ще инсталирам само лизензиран софтуеър, а пък това си е скъпичко удоволствие, та в главата ми се въртят някои въпроси и за т.нар free software. И понеже в нета има и плейващи, и записващи софтуеърчета, ако може да ме просветите по някои въпросчета. [smile] [smilie6] Защото всъщност се оказва, че не винаги всичко, което изглежда фрий, е фрий. [smilie8]
Ето например вчера си търсех програмки от рода на PowerDVD и Nero и си дръпнах AVS Dvd Player, което си е ехтра. [smilie5] На този сайт се предлагат и други видове софтуеър, каквито точно търся, та си дръпнах и едно конверторче. Но... на сайта пише:

Resister and get all - и се изброяват всички програми, а като гледам по принцип всяка от тях може да се дръпне свободно. Обаче е написано следното като искаш да се регистрираш:



http://photo-zona.net/images/user9562/album19610/large/1250763548_yebz2230_reg.JPG



Не мога да разбера какъв е смисълът на това заплащане, например 59$, които аз нямам нищо против да дам за целия този софуеър UNLIMITED, но нали уж е фрий?! [smilie11] Изобщо какво и кое е фрий и какво и кое не е при подобни програми, някой може ли да ми каже? [smilie6] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   20-08-09 13:46

Amigo, много внимавай едното е Free download, другото са различни лицензи за свободна употреба, а може и модификация.
Първото просто сваляш нещо което се оказва че без да си го платиш ще работи 15 дена.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   20-08-09 13:46

За какво ти е DVD player като Медиа Плеъра плейва дискове?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   20-08-09 13:46

ъпгрейда е фри кат гледам

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   20-08-09 13:48

Не знаех, че медия плейъра плейва двд-та [smilie11] [smilie5]
А това за лицензите как да разбера какви са? [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   20-08-09 13:51

мигоооо да си бе взел един мак кат ще искаш лицензен софт.... той поне по дефолт идва с доста софт

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   20-08-09 13:51

За плейване VLCPlayer ти върши работа за всичко...
За запис не ги знам под уиндоус бозите там...

Ама така като те гледам си плачиш за Мак и ти [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   20-08-09 13:51

еее, стига с тези макове бе, аз съм по розите [smilie5] [smilie5] [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: profusion   
Дата:   20-08-09 13:52

linux [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jilt3d   
Дата:   20-08-09 14:20

Free software не винаги означава free of charge. Под "свободен" по-скоро се визира свобода на модифициране, дистрибуция и т.н.

Ако не искаш да плащаш за софтуер, огледай се за freeware.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   20-08-09 14:24

Амиго на кое викаш роза? [smilie8]
Аз ти го казвам като приятелски съвет, ама да не излезнеш поредната куха никонска кратуна, взимай пример от вашите лидери - джъмбо и муу [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-08-09 14:25

Тези експерименти си ги прави на стария цомпутер. На новия - един пиратски Уиндоус, един пиратски Фотошоп е един тоже пиратски Лайтру. Друго - не.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jilt3d   
Дата:   20-08-09 14:28

Тук има доста благинки! Тези приложения можеш да си ги пренасяш от машина на машина, без да се налага да ги преинсталираш наново, копирайки инсталационните файлове на флашка или можеш да си ги оставиш там и да ги ползваш директно от флашката на която и да е машина. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: profusion   
Дата:   20-08-09 14:30

асахи е прав, с тия бози такива главоболия ще имаш чеее.....троянци ще препускат в галоп яздени от група червейчета [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mguergov   
Дата:   20-08-09 14:34

dau е казал най-доброто за плейване - VLC player http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html

А ето една свободна програмка CDburnerXP, не е лоша за зиписване на CD/DVD http://cdburnerxp.se/download



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   20-08-09 14:35

че нали антивирусните прихващат троянци и други такиви гадове?! [smilie11] [smilie3] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: profusion   
Дата:   20-08-09 14:44

ама не прихващат омазването което идва с тях..

ако е безплатна то използвай по известните, а не такива дето са от сайтове с име "фрее" и 294392749724 реклами и поп-апи [smilie5]



Публикацията е редактирана (20-08-09 14:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   20-08-09 14:44

оптимист....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   20-08-09 17:01

profusion
Дата: 20-08-09 14:44

ама не прихващат омазването което идва с тях..

ако е безплатна то използвай по известните, а не такива дето са от сайтове с име "фрее" и 294392749724 реклами и поп-апи



А кои са ПО-ИЗВЕСТНИТЕ?! [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: luppo   
Дата:   20-08-09 17:01

пробвай тук (ако не си пробвал де), а относно троянците - на всеки нелегален софт ще пищи антивирусната. Това е от краковете, но това не означава че има троянци де [smilie24]
http://sourceforge.net/softwaremap/trove_list.php?form_cat=18



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   20-08-09 17:07

KMPlayer [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   20-08-09 17:17

КМплейърчето гознам, ама затова пуснах линк към AVS, щото като гледам там има всичко, дето ми върши работа накуп [smilie5] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: profusion   
Дата:   20-08-09 17:20

видео - kmplayer
картинки - irfanview
музика - winamp / foobar
браузър - лисица
ftp/sftp - winscp

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   20-08-09 17:22

ImgBurn - Много хубава записвачка
музика - foobar, win mediaplayer

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: profusion   
Дата:   20-08-09 17:25

amigo за какво програми ти трябват по принцип? - музика, филми? или


а уин-а ще ти е регистриран така ли?



Публикацията е редактирана (20-08-09 17:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »