Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   11-08-08 15:21

аз пък сватби снимам на Aperture Priority + Exposure compensation. И какво от това. Снимам с китак Сигма 18-50/2.8мм...., ей като почнете да гледате на хората в ръцете...! Много се дразня. Ако ви взима 250 лв. за сватба с какво очаквате да снима. Гледайте крайния резултат. Тази тема е абсурдна.
Братовчедът на булката пише тема, защо шефката на агенцията е имала странни дрехи, макар че явно хората са доволни от услугата и от заплащането. Някакъв програмист физически намеква за саморазправа и сваля снимките на хората и става скандал. Всичко това докато ние оплюваме някакви хора, които не познаваме...
Абе не знам..., не че ми харесват снимките..., просто не се прави така, както сме го направили ние.....



Публикацията е редактирана (11-08-08 15:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са
Автор: quinss   
Дата:   11-08-08 15:22

Аз гледам точно крайния резултат.

http://www.svatbarite.com/gallery/?photo_id=1047
Това и ние със сапунерките гнусмас, дето сме чели ебука на фото форум, няма да го направим толкова плоско и центрирано.



Публикацията е редактирана (11-08-08 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са "Svatbarite.com"?
Автор: Amigo   
Дата:   11-08-08 15:25

ми то Бони го е показал [smilie24] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са
Автор: jivkojj   
Дата:   11-08-08 15:27

как е в Германия. Онзи ден минах покрай една сватба. Имаше и 2-ма фотографа. Първия с 2 броя Никон Д70 на врата - единия с твърд, другия със зуум обективи, но съдейки по размера - тъмен. Мяташе се насам-натам и ги святкаше със вградената светкавица и зумчето. [smilie18]
Другия не успях да забележа камерата, но имаше от тея страничните светкавици (Metz?) За сметка на това не си даваше голям зор със снимането, че може и гост даже да е бил.

ПС: сега се сетих, че на една друга сватба, този път тузарска бях загледал фотографа - облечен със смокинг и 350Д + китов без светкавица.



Публикацията е редактирана (11-08-08 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са
Автор: mixmike   
Дата:   11-08-08 15:31

Ежко, темата явно за кво беше, ама след като се появиха бездарни снимки и псевдо защитници обясняващи как не може по-добре...нормално е да се стигне до тук.
Да са живи и здрави хората, след като са си намерили клиенти и вторите са доволни от резултата. ЕВАЛА!

...ама царя е гол. Като произвеждаш ла*на, няма нужда да обясняваш на хората, че е шоколад.[ezik]


А и Бони е показал как се прави! С един обектив и при тва твърд. Качил е и ВСИЧКИ снимки. Някой да вижда откровено лош кадър измежду толкова снимки???



Публикацията е редактирана (11-08-08 15:33)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   11-08-08 15:32

със странична светкавица - Мец се правят чудеса ,стига да знаеш как да я ползваш!

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са "Svatbarite.com"?
Автор: anto   
Дата:   11-08-08 15:43

Do sega gledah na boni galeriata!
Mnogo hubavi snimki. Iskam da popitam tova kak e napraveno za da se razmaje taka rakata na grimiora, a liceto ne. Fotoshop li?
http://belfo.photo-forum.net/svb/svb/pages/DSCF0253.htm

http://belfo.photo-forum.net/svb/svb/pages/DSCF0276.htm

Tezi s koi obektiv sa, tvardia li?
http://belfo.photo-forum.net/svb/svb/pages/DSCF0336.htm

http://belfo.photo-forum.net/svb/svb/pages/DSCF0942.htm

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   11-08-08 15:45

Ми на Бони са си Ок..., нищо не казвам. Но приличат на снимки на 2-ри фотограф! С което искам да кажа, че това е сватба където няма всички тези ужастни моменти, които фотографът трябва да снима. Бони праскал яко портрети. Искам и аз така да снимам сватба, въпросът е че повечето клиенти искат друго...! Те си искат да се вижда оркестър, булката в цял ръст, затискането на вратата, ритането на поцинкованото менче и т.н....., аааа да и да е предадена автентично сватбената-чалга атмосфера.
Това искат масово клиентите, това се учат да правят като краен резулт и фотографите...! Всичко е навързано...
Въпросът е че от нас зависи да възпитаме в хората някаква естетика към фотографията..., сфера в която България никога не е била школована и това си личи и до днес.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са
Автор: boni   
Дата:   11-08-08 15:59

Ежко, извинявай, явно не си разгледал цялата галерия, която публикувах. Портрети в едър план има в началото по време на гримирането. Имам както булката в цял ръст, така и затискането на вратата. Относно атмосферата - мисля, че съм я предал както в църквата, така и в ресторанта с танците.
Смятам, че нямам нищо пропуснато. Както можеш да се убедиш има и мятане на букет, сваляне на жартиер и др. подобни глупости, както и танците в ресторанта. Наиситна ли смяташ, че съм пропуснал нещо[smilie8]
Относно въпросите по-горе.
Не съм снимал всичко с 30/1.4. Изцяло с 30/1.4 е само в църквата. Повечето снимки в ресторанта са също с 30/1.4, има няколко с 18-200.
В началото има няколко с 18-200 и стабилизация - там където е размазана ръката на гримьора, има и с цайс 85/1.4 на 1.4. В стария град са предимно с 50/1.8 на 1.8.



Публикацията е редактирана (11-08-08 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   11-08-08 16:10

boni гледах..., ама не съвсем цялата...! Нямах предвид че си изпускал, а че сватбата е културна....! Сигурно хората са готини и т.н... Знам че аз си снимам еднакво добре, но едни сватби стават 10 пъти по добре от други и това не е заради мен или техниката ми, защото ние сме константи.
Мисълта ми е, че сватбата си е кофти работа и повечето кадърни хора се отказват или въобще не почват да се занимават с това. И са прави. Накрая остават само тези на които не им пука и са най-дебелокожи..., а те рядко са най-талантливите.
Все тая де..., снимките ти са си супер...!

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са "Svatbarite.com"?
Автор: boni   
Дата:   11-08-08 16:15

Аз лично снимам рядко сватби. Не повече от 2 на месец. Имам си други работи, нямам време да се занимавам с това. Независимо каква е сватбата, гледам да направя снимките така, както аз смятам че трябва да се направят, а не както някой от младоженците или гостите си мисли, че трябва да са.
Накрая им представям нещата през моята гледна точка и до сега съм нямал проблеми с одобрението:):)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са "Svatbarite.com"?
Автор: ejko   
Дата:   11-08-08 16:34

ми boni явно ставаш за тази работа...! Това е добре за теб, защото е гадно да правиш нещо, което не харесваш....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: БАЛЕВСКИ   
Дата:   11-08-08 16:36

Прави чест на Бони, че показва доста снимки от една сватба, което рядко може да видиш в нета.
И преди го казах: лесно е да покажеш 100 хубави снимки, с които да впечатлиш и клиента, и всички "майстори на сватбената фотография" във форума тук, защото от 100 сватби по една снимка от сватба да вземеш - ще събереш доволно материал да впечатлиш. Но Бони сега показва това, което клиента го интересува - как се справя фотографа от-до, какъв е неговият стил на работа и качество на снимките, които предоставя.
Поздравявам те, Бони, за това, защото не са много тези, които ще се осмелят да покажат цялата си продукция и ще дадат възможност да я обсъждат публично.
Едни роптаят, че им било много снимките, които се показвали от Сватбарите и съветват да ги сведат до малко на брой, но умело подбрани кадри. Момчете и момичета, простете, че ще се повторя: ако вие стигнете до етап да търсите сватбен фотограф и се колебаете в избора - със сигурност ще търсите да видите възможно повече материал, за да се убедите във възможностите на човека, на когото бихте гласували доверие.
Аз затова на сайта си съм разделил нещата на раздели - подбрани моменти от различните етапи в сватбата (било то подготовка, портрети, ритуали или уловени мигове), както и отделно съм качил една сватба или пък едно цялостно (подробно) отразяване на блуката за тези, които искат да видят какво е едно цялостно снимане на подобно събитие (нека всеки види това, което търси).
Лесно се критикува, знам. И аз самият имам много забележки към себе си, както и всеки един от вас ще намери и в моите, и в на Бони кадрите недостатъците на дадена снимка, които я лишават да бъде шедьовър на сватбената фотография. Но колко от снимиките от едно събитие на големите майстор-фотографи, отдали се на предизвикателството наречено сватбена фотография, се превръщат в уникални кадри, пред които заставаме в захлас и дълго не отместваме поглед?!
В България не се снима лесно сватба и не един колега го каза - тъмни, невзрачни ритуални зали; повечето ни ресторанти също не могат да се мерят с големите луксозни и добре украсени ресторанти в САЩ и Западна Европа; църквите ни също коренно се различават от големите католически катедрали и протестантски църкви.
В "белите" държави, където на сватбената фотография се отделя немалко внимание - фотографът и неговият асистент имат достатъчно време с младожнеците за портрети, булката осъзнава важността на запечатаните моменти от нейната подготовка.
Ще ви дам един пример от практикаат си: една събота снимах подготовка на булка в двустаен апартамент в Люлин, където имаше 20 души гости, чакащи да се подготви момичето и младоженецът да дойде. Всички пушеха и нищо не не виждаше в стаите, защото не можеше да се отвори вратата на терасата, където имаше куче и рискувахме да се срещнем с него. Като дойде младожеценът, с него имаше още около 20ина души народ - нямаше къде да се стъпи, камо ли снимки да се правят. Не говоря за обстановката в дома - цвета на тапетите, килима, буланите по фотьойлите или лепенките по огледалата (но клиента не го вълнува това - той иска резултат). Следващата събота снимах подготовка на булка в "Кемпински", портрети вън в градината, изнесен ритуал навън, а тържеството беше в ресторанта на хотела.
Като условия за работа - не може да се сравнява. Но и двете момичета очакват резултат, който и да ги радва, и да им даде самочувствие да показват нещата. Заплащането ми бе еднакво, независимо от условията, защото клиента очаква резултат.
Позволявам си да споделя всичко това, защото тези, които не снимат сватби у нас, нямат представа от всичко това.
Трудно можем да правим сравнение с условията в Бг и държави, където имат традиции в това отношение.
Често по сайтовете се пускат линкове към фотоси на големите майстори в тази област.
Но колко младоженци сключват брак и се доверяват на не толкова способните колеги, които също търсят своето място под слънцето? Попадал съм на сайтове на фотографи в САЩ, които искат по няколко хиляди долара, а аз дори нямам търпението да догледам до края снимките заради показаното качество. Бъдете обективни.
Момчета и момичета, снимайте и се наслаждавайте в това, а нека клиентите остават доволни от оправданото доверие, гласувано ни, когато им покажем заснетото.


Отговори на това съобщение
 Re: Кои са "Svatbarite.com"?
Автор: Георги   
Дата:   11-08-08 16:38

Десислав е професионален фотограф-художник, дипломиран в Националната професионална гимназия по фотография и полиграфия. Снима за престижни модни агенции като Визаж, Джей моделс, Коста Дива и др. Работи за парижката модна агенция ”Идоло” и е автор на рекламните продукти на множество международни и български компании. Работи за водещи списания. Качеството на неговите фотографии е на гарантирано високо ниво. В репортажната си фотография търси духа на пейзажа и скрития живот на детайла. Деси е във вихъра си по време на вашите артистични фотосесии – трябва само да се отпуснете и смело да позирате – ще бъдете впечатлени и очаровани от самите себе си, преоткривайки своята красота и одухотвореност.

Велимира е майстор по фотография и разгръща дейността си в своето студио „Konica Digital”. С петгодишния си опит в „Българска фотография” навлиза задълбочено в тънкостите на занаята и на професионалното оборудване. Велимира е с двайсетгодишен опит в репортажната и художествената фотография, в отразяването на ВИП събития и частни празненства. Нейното любимо поле за действие са сватбените тържества, в които талантът й е в своето амплоа. С женска лекота и естетически усет тя ще ви предизвика да бъдете смели и да покажете най-красивото от себе си по време на артистичните ви фотосесии. Откритият й характер ще ви предразположи, а на усмивката й просто няма да устоите и ще дадете всичко от себе си, за да имате своите прекрасни мигове за цял живот в елегантен и изискан сватбен албум.


и дизайна им е на висота [smilie24] [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са "Svatbarite.com"?
Автор: diandimov   
Дата:   12-08-08 12:18

Мнооого яки снимки, Балевски!!!

На сайта ти.

Разгледах го.

Много добре!

Отговори на това съобщение
 Re: Кои са "Svatbarite.com"?
Автор: BOrisoFF   
Дата:   12-08-08 14:19

сагата продължава

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.