Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: ecobo   
Дата:   16-12-08 23:00

Слави СЕГА, докато всичко е топло-топло, МОЖЕ да поведе тотален протест срещу политиците и системата. Много малко му трябва на народа, щото ножа вече е опрял в кокала. Защото политическата система наистина е порочна, неработеща, безотговорна и каквото там друго (лошо) се сетите. Ако нещо не се промени ГЕНЕРАЛНО, държавицата ни е обречена...

Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: mitaka   
Дата:   16-12-08 23:20

Слави може да ви отведе само в ряката![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: tonitka   
Дата:   16-12-08 23:24

d256h: Ти ли си този който ще определя дали един човек е осъзнат да има деца? Ти самият имаш ли? И ако имаш, що си си правил труда да ги правиш, а не си осиновил направо?

----------------------------------
Започва да ми се повдига от всичко прочетено!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: georgi969   
Дата:   16-12-08 23:25

d256h-говориш глупости[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: d256h   
Дата:   16-12-08 23:32

Конкретно, че не разбирам за какво се гневите?
Аз говоря от позиция на опита, а не от позиция на теоритизиране, за вас не знам. Нищо не определям! Явно не разбирате какво казвам или просто си изливате гнева... къде да е!

Нека някое семейство вместо да си купува 42" плазма, да си даде парите за Инвитро!

Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: georgi969   
Дата:   16-12-08 23:38

Кой си излива гнева къде да е?
Просто казвам ,че говориш глупоси.Ипак ще го кажа-глупости говориш d256h [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: tonitka   
Дата:   16-12-08 23:39

d256h: Гневя се, защото точно това правя в момента! И нека всички като теб които нямат идея за какво става въпрос просто да млъкнат!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: d256h   
Дата:   16-12-08 23:42

И за какво става въпрос Тони?
Георги, това си е твое мнение, както аз имам моето..

Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: Георги   
Дата:   16-12-08 23:46

d256h глупости говориш човече, и от мен [smilie23] [smilie23] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: kgr   
Дата:   16-12-08 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: d256h   
Дата:   16-12-08 23:52

d256h глупости говориш! Така да знаеш и от мен!

Ъ ама това съм бил аз, нищо, глупости говоря, ако така ще ви стане по леко, нека аз да съм ви проблема..

Най-обичам, да гледам и слушам жени защитнички на правата на детето дето обаче нямат деца и т.н.

Жалко за вас, жалко..

Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: Георги   
Дата:   17-12-08 00:01

не можеш да кажеш на една майка

какво пък може да не си осъзната като родител

или - виж кво така и така имаш репродуктивни проблеми, я вземи осинови едно чуждо детенце дето и без това няма кво да го правим


грозно е.

всеки човек, който желае заслужава шанса да си има свое детенце.

Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: tonitka   
Дата:   17-12-08 00:11

Предполагам, че депутатът направил "мъдрото" изказване е имал мислене подобно на d256h!

Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: PuertoVaras   
Дата:   17-12-08 00:51

Lalinda дошла и се разтоварила като самосвал.
За какво ни е тази страниса от НСИ дето е пейстната тук аз не знам и какво Lalinda иска дакаже също не разбирам.
Карай :)


Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: PuertoVaras   
Дата:   17-12-08 01:03

мара каза:
> както и да се смята, не може да се докара до такава умопомрачителна цифра

има 4 800 000 души в трудоспособна възраст
да кажем че една трета от тях са и в репродуктивна възраст
значи 1 600 000
20% от тези хора са 320 000
значи може
ама верно ли е?


Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: tonitka   
Дата:   17-12-08 01:20

Може и е вярно! Без да се замислям се сещам за 5 мои много близки приятелски семейства, които са имали такива проблеми в различна степен! Повечето хора обаче се притесняват да говорят за тези си проблеми и може би това е причина за всеобщото изумление от това толкова голямо число!

Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: PuertoVaras   
Дата:   17-12-08 01:39

150 човека фирма сме
все на една такава възраст подходяща.
Повечето наистина живеят с половинките си без да имат деца, но не може да се знае проблем ли имат или желание нямат
иначе много са да


Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: мара   
Дата:   17-12-08 07:28

такам..аз съм на 41. имам 3 деца. около мен е фрашкано със секви конфигурации, като преобладаващата е "квот направих с кариерата-направих, намерих Мъж. ся прайм деца, ма нещо не става..."
...една приятелка ми звънна преди 10 години по телефона-бременна! вика: ми ся кво да правя?! мисля, че не мога още да поема такава отговорност[smilie11]. тогава тя беше на 32. ся е на 42. забременява, лежи за задържане...ма няма деца все още. много ми е мила, бих искала да си роди...ма мойте изводи съм ги направила.
пуерто, не е вярна сметката...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: d256h   
Дата:   17-12-08 08:06

Мара щом има 3 деца, значи знае, има опит и такива жени могат да се слушат, признавам! Но разни какички дето са 'кандидатки', тъпчат се със 'секви съвременни Е-добавки в храните и пушат, като комини... сори, марш в страни да жалят!
Тука има доста хора дето са 'против', ама не знаят точно за какво. Ще ги помоля да вземат да се запознаят за какъв дебат става дума в парламента (вече има записи в VBOX). Депутатите, че са гъзове - няма спор, но дискусията там е дали да се създаде отделен фонд „Асистирана репродукция“ или 10-те милиона да се разходват без отделен фонд т.е. не се спори да има ли отделени пари, а как да се управляват! Като се има пред вид какви финансови игрички направиха НДСВ и хубавеца Велчев хич, не е за подценяване дали, наистина целите на вносителите на предложението са с чисти подбуди (нека си припомним Здравната каса)!
А тука н'екви каки дето са гневят, но не разбрали, за какво става дума бълват ли бълват..
Не разбират ли, че бедна държава с крадльовци няма как да осигури средства за подобни програми (а има излишък 1млрд дето триадата си го разходва както иска)..вижте какво става с онкологията в София, закриват отделението по химиотерапия... като хванете рак на гърдата, къде ще се лекувате после, защо не защитите и Онкологията?

Хайде кротко, не си изкарвайте яда където не трябва! Ако толкова искате да изглеждате, както в спомените си през 1996г за площадите, следвайте хитреца Салви (сърфиста на общественото недоволство) и излезте на протести пред парламента, гневете се, сигурно ще постигнете по-голям успех от писането тука!

=========================================
P.S.

Ето ви копиран текст от медиите върху който да помислите преди да припадате от възмущение и лигоч:

Според информацията: "Конфликтът не беше заради размера на средствата за самата програма през 2009, а за създаването на фонда. Народните представители гласуваха предложението на НДСВ средствата за програмата от бюджетния излишък за тази година да бъдат прехвърлени за използване през следващата, а освен това да бъдат заделени други до 10 млн. лв., така че общият размер на парите програмата да е 20 млн. лв. Депутатите от НДСВ настояваха, че чрез фонд въпросните средства ще се изразходват по-прозрачно. От Коалиция за България пък посочиха, че ще минат поне три месеца до създаването на такъв фонд, а Румен Овчаров направо запита от парламентарната трибуна „Наистина ли искате парите за ин витро да отидат за офиси и автомобили?“. Дали за офиси или автомобили, но създаването на отделен фонд със своя бюрокрация и разходи по принцип е съмнителен ход. Ако се спореше за контрола върху правилното използване на средствата - да, това е крайно необходимо, но тук се казава едва ли не или фонд, или инвитрото е опорочено. А фонда кой и как ще контролира? За това не се спори. И безсмислените спорове нарастват като лавина и все за тоя прословут фонд. А първия проблем са парите. Става дума за 10-20 милиона, а стях могат реално да се извършат около 2000 процедури ин витро, така че какво топли това тези 240 000 семейства, за коите се шуми /при положение, че на едно успешно има и над едно неуспешни ин витро/.

====================
Край на текста

[thankyou]



Публикацията е редактирана (17-12-08 08:16)

Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: тьма   
Дата:   17-12-08 08:16

d256h [smilie24] не мисля,че говори глупости - аз също смятам, че една двойка , докато чака реда си за ин витро или се опитва да има свое собствено дете, защото понякога това изисква години на очакване - спокойно може да "оползотвори" това време като направи щастливо едно дете без родители - срещала съм много такива семейства и не само семейства , а и самотни майки - евала им

И все пак - това, заради което една жена е на този свят , е най-вече да роди или да отгледа дете, ако е късно да го роди - нищо не й пречи да отгледа

бих подкрепила едно решение за разпределение на бюджета в еднакъв процент за опити ин витро и за тези, които осиновяват деца


Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: мара   
Дата:   17-12-08 08:29

нека не изпадаме в положение да се ръководим от сантименталност. НЕ ВСЕКИ Е ГОТОВ ДА ГЛЕДА ДОБРЕ СВОЕ ДЕТЕ, ПА КВО ОСТАВА ЗА ОСИНОВЕНО! ако процедурата по осиновяване се опрости, вероятно ще има и повече осиновени деца. и ако някой е преценил, че не може да поеме отговорност за осиновяване-добре е да му се вярва и да се уважава едно такова ЗРЯЛО решение. както и обратното ЗРЯЛО решение! щот знам за хора, дет са взели, па са върнали дете..че и повече от едни...

Отговори на това съобщение
 Re: 270 хиляди семейства у нас са стерилни ???!!!
Автор: d256h   
Дата:   17-12-08 08:44

За да не се извърта темата ще напомня, че става дума за стерилитет, а не за желание да има деца, не е едно и също! Верно е че спрягаме Инвитрото, но то не се използва само при стерилитет. При това числата са с натрупване. Защо се гледа стерилитета само от страна на жената, в обявеното число влизат и мъже. Вероятно много от тях считат стерилитета за удобен..
Аз познавм и много...хора... дето не са стерилни и съжалявам, че не са, като гледам какви кретени са и какви гадове стават и техните деца... ама това пак е друга тема.



Публикацията е редактирана (17-12-08 08:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.