Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 1x - имате ли им доверие?
Автор: krist   
Дата:   10-02-17 17:50

Реших да направя втори опит, да продавам през някой по-голям сайт. Преди опитвах в Saatchi, без успех, но признавам, не положих и достатъчно усилия, малко разочарован от ситуацията с печата по нашите ширини. Тогава за мен беше по-приемлив моделът, при който сайтът е посредник, а фотографът сам се грижи за печатането, опаковането и предаването на куриера. Сега обаче искам да опитам другия модел, при който сайтът се грижи за всичко - имам няколко причини, поради които искам смяна на модела, и засега предпочитам да не ги дискутирам. Тъкмо се бях навил да опитам с 1x като най-реномиран, когато попаднах на посочената по-долу страничка, и тя ми върна всички стари притеснения относно втория модел, свързани с това при кой ще попаднат файлове на снимките ми в оригинална резолюция и може ли да се упражнява въобще контрол в тоя случай. На страничката вкратце иде реч за това, че 1x неотдавна са променили правилата и вече могат да продават и файлове от качените снимки с резолюция до 2.5 МП, като тия файлове могат да попаднат и при партньорите им. Авторът има сериозни притеснения, че всеки може от тия файлове после да прави и по-големи копия, на доста различни цени, като отдолу в коментарите има поне един човек, който разказва, че му се е случило точно описаното - видял е разпечатани големи формати на свои кадри на място, което не е оторизирал лично. Бих добавил още и това, че в клаузите пише, че ако си изтриеш профила, 2.5 МП файловете попаднали вече у партньорите на 1x си остават при тях, и няма как да им ги вземеш, което пък ме кара да се замисля, ако решат утре да вдигнат числото от 2.5 на 12 МП например какво става - автоматично гориш с още кадри и т.н.

Какво мислите по въпроса?

The reason why I deleted my account at 1x.com

П.П. Преди няколко дни имаше тук една друга тема за онлайн-продажби и изчетох подробно препоръките към автора да направи и изложба и да намери личен контакт, та може би да не го повтаряме това - взех си каквото е ценно от оная тема, нека са фокусираме върху 1x и казуса с това някой да ти притежава оригиналите, както и да ти извива ръцете с такива клаузи да може да ти продава файловете с резолюция 2.5 МП.

 Отговори на това съобщение 

 Теми Автор  Дата
 1x - имате ли им доверие?  
krist 10-02-17 17:50 
 Re: 1x - имате ли им доверие?  ново
dekov 10-02-17 19:15 
 Re: 1x - имате ли им доверие?  ново
Xizario 11-02-17 02:40 
 Re: 1x - имате ли им доверие?  ново
marrio31 11-02-17 09:39 
 Re: 1x - имате ли им доверие?  ново
krist 11-02-17 13:55 
 Re: 1x - имате ли им доверие?  ново
e-mil 11-02-17 16:49 
 Re: 1x - имате ли им доверие?  ново
krist 11-02-17 22:49 
 Re: 1x - имате ли им доверие?  ново
Xizario 12-02-17 11:07 
 Re: 1x - имате ли им доверие?  ново
marrio31 12-02-17 11:40 
 Re: 1x - имате ли им доверие?  ново
obscureman 12-02-17 11:41 
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: