Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Хартията ми залепва за сушилнията.
Автор: bobonai   
Дата:   06-12-16 16:12

Фохар - две еднакви партиди по качество нямаше.
обърнахме копиране на структурна хартия и сушене с емулсията към платното. Бързо и безпроблемно, само да се свикне с матовата визия.
Последната баня е за задъбване на емулсията и неутрализиране на напоената хартия, която няма пластична изолация на гърба - фохар е такава.
Особена мъка беше с цветната фотохартия ФОМА /полски и чешки СИВ внос/, последната вана е с формалин и си е адска смрат и отрова да знаете. Ние я пропускахме и замествахме със сода, особено, когато емулсията се лющеше по краищата на хартията.

Отговори на това съобщение
 Re: Хартията ми залепва за сушилнията.
Автор: lamerko   
Дата:   06-12-16 16:40

Какво беше то - качествена фотохартия с микроцентрове от злато... винаги съм се страскал от надписите по кутиите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Хартията ми залепва за сушилнията.
Автор: coilspring   
Дата:   06-12-16 18:22

Не само тя, щом и от стъклото не падат. Но на гланца имам гадни точки само по снимките, което значи ,че температурата наистина не е ок. От стъкло нямам точки като сложа снимката между прочата и нагревателната повърхност там температурата е по-висока и пак няма точки.... Снимките ми все още като да си направя папиемаше от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Хартията ми залепва за сушилнията.
Автор: icikonti   
Дата:   07-12-16 06:42

Содата, содата....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: