Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Избор на малък статив
Автор: kefalcho   
Дата:   27-01-16 22:54

Ми аз лично не съм доволен, от стабилноста на краката, на моя модел. Но това е за сметка на компактноста, както се уточнихме.
Допускам също, че и качеството на материала не е на ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: Daniel_P   
Дата:   28-01-16 00:21

Pdimitrov - В крайна сметка не разбрах защо изключи Manfrotto Befree от списъка при положение, че той отговаря на всичките ти изисквания, стабилен, малък и надежден! Chukov също ти го предложи, а той определено е от хората който знаят какво говорят! Ако това че няма кука е единствената причина да го отпишеш, това хич не мисля че е чак проблем, лесно можеш да имровизираш и да намериш решение на това и пак да си закачаш тежест от доло при нужда(ако въобще ти се наложи)!Не казвам че е най хубавия статив, но при полужение, че искаш да е доста компактен,удобен и надежден за тези пари е добър избор! Поне това е моето мнение!
А относно казанаото от колегата, че при силен вятър спасение няма, не съм особено съгласен! Няколко пъти съм попадал на буреносен вятър по изгрев на върха в планината от който прав едвам се стой но проблеми с снимките не съм имал(че и кука не съм ползвал да закачам тежести) [beer]



Публикацията е редактирана (28-01-16 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: pdimitrov   
Дата:   28-01-16 01:05

Befree отпадна заради главата и липсата на кука. Допълнителна тежест тук-таме ще трябва, в това съм сигурен. Решение има, но искам първо да пробвам статива с тежест, закачена за него, и да реша дали ми харесва. Иначе е лесно да се разпробие напречно централната колона и да се сложи един винт. Освен това другите са по-къси в сгънато положение, което е предимство предвид, че ще се нови в раница. Befree One е значително по-къс, него също ще взема предвид, но както е тръгнало, наистина ще поръчам два или три статива и ще ги сравнявам другата седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: Stereoburn   
Дата:   28-01-16 10:08

Колега, аз имам ето този. Velbon Cube.

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/237422000013.html
Много съм доволен. Фотосинтезис го продават за 79лв, преди го бях взел за повече, така, че цената е добра.

Много е лек, разгъва се за буквално 2 секунди и се сгъва за една.
Използвам го за Фуджи X100s, който е обвит с кожен калъф, общо тегло около 500гр, може и повече да е. Издържа ги без проблем, със съвсем леко огъване, но това е поради спецификата на самия статив.

Недостатъците са, че не е много стабилен при вятър, заради малкото си тегло. Височината е по-ниска от останалите по-професионални стативи - около метър. И няма регулираща се височина на краката. Но пък се побира в задния джоб :) И не ти трябва специална раница, за да го носиш.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: DD5   
Дата:   28-01-16 10:45

Алуминиев статив Sirui ET-1004 с глава E-10

Това е статива. С качен Д800 с грип +24/70 или 80/200 си стои много стабилно- затова го купих. Главата също е перфектна - просто не очаквах за тези пари това качество / в смисъл - не е необходимо да взимаш друга глава, тази в комплекта е страхотна ! /

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: