Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Почистване на сензор в София?
Автор: vladx   
Дата:   11-08-15 10:02

джъмбо , ако визираш моя пост, нямам на предвид да се чисти матрицата само с въздух, а да те отстрани колкото може от прахта с него и след това да се избърше с тупфери!

Когато се обдухва с помпа, тялото трябва да е обърнато на долу. Тоест дисплея да е обърнат към тавана, а матрицата към пода. По този начин, прахта, която излиза от апарата, пада на долу.

Въпреки че в някои случаи, съм чистил матрицата само с въздух и е имало ефект. Старото ми 40D, само един път съм го чистил и то с въздух и след това поне година и повече не е имало прах по сензора.
Иначе съм съгласен че някои частици не могат да се премахнат само с въздух и за това се прибягва към тупфери.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор в София?
Автор: sirteo   
Дата:   11-08-15 11:53

Аз използвам химически чист метилов алкохол (метанол).

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор в София?
Автор: джъмбо   
Дата:   11-08-15 12:31

както ще да си наклонил камерата... духането разкарва прахта по платките около сензора... а той е електростатичен и веднага щом направиш снимка го връща обратно... това че виждаш разлика е защото прашинките са си сменили местата

системата за чистене е с вакуум и ако се наложи вече тупфери

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор в София?
Автор: bvo   
Дата:   11-08-15 15:41

Аз препоръчвам чистенето при Джъмбо (фото кафе)! Ниска цена, отлично качество!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: