Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Самуил
Автор: kaiser.soze   
Дата:   13-06-15 02:03

no offense, но българите сравнени с европейцита са с дръпнати очи [smilie21]

200 [smilie21]



Публикацията е редактирана (13-06-15 02:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: victory13   
Дата:   13-06-15 11:50

Хубав паметник [smilie24]


http://picbg.net/u/7174/59359/801508.jpg




Дано намерите днес нещо, което да ви зарадва [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: aliengg   
Дата:   13-06-15 19:54

Всъщност трагедията е не че А. Хайтовото "творение" е кич, трагедията е, че повечето хора го харесват.



Публикацията е редактирана (13-06-15 20:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: тьма   
Дата:   14-06-15 14:40


http://m4.netinfo.bg/media/images/7306/7306082/655-402-pametnikyt-na-car-samuil-v-skopie.jpg

Скопският СамОил

Отличават ли се короните? - Определено, хайде сега да видим кой скулптор се е допитвал до историците? [smilie3]
Между другото, ако папата коронясва царе, живели по едно и също време - дали в България или древна Унгария - не виждам защо короните им да не си приличат



Публикацията е редактирана (14-06-15 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Драгончик   
Дата:   14-06-15 16:31

Очите, короните...
А, че са го направили чернокож, нищо не казвате... [smilie25] [smilie25] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: тьма   
Дата:   14-06-15 18:14

Е, разбира се, че чернокож, американците направиха Орфей негър, защо ние да не ги "догоним" [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Антивик   
Дата:   15-06-15 06:45

analogsa
написа:

> Най-после адекватно мнение по
> въпроса
> "Защо на интелектуалните критици на днешния паметник не вади очите на тази 37-метрова грамада, която стърчи в центъра на София, за да възхвалява всеки ден позора, че една шепа безогледни и кървави комунистически терористи получиха нелегитимна власт за половин век и кусур, благодарение на чужда окупационна армия?"
>
> Не паметникът на цар Самуил, а този на Съветската армия е същинският позор в София

Причините може би са няколко...едната, че това е бая висока грамада и не всеки я вижда и и обръща внимание.
Другата, че България е подписала международна спогодба за военните гробища и паметници и ... , чини ми се я спазва....то и в Германия има паметник на Руски войник държащ немско дете, има паметник и на Маркс, но .... дали някой там дига патардия за присъствието на чужд паметник или паметник от комунистически времена....[smilie10]
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Антивик   
Дата:   15-06-15 06:56

написа:

> Този линк препраща към някаква
> друга страница... [smilie8]
Коригирах си линка в поста сега се вижда реконструирания образ на Самуил.

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: bairi100   
Дата:   15-06-15 23:45

По-интересно за мен бе инфото,че е първи паметник на наш цар в София.Явно шопите не си падат по царе?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: 5co   
Дата:   16-06-15 10:27





Публикацията е редактирана (16-06-15 10:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: мара   
Дата:   16-06-15 10:58

малко кат главуняк, а?

ше требе да ида да гио видя. изглежда експресивно.
светкащите очички са замаятелни.

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: imitev   
Дата:   16-06-15 11:12


Сега се връщам от париж...

Като гледам в двореца Лувр колко статуи има покрай прозорците си представям какви биха били коментарите на франсетата по повод решенията и орнаментиката им [smilie8]

Баси и националния въпрос с 1 бр. нищо и никаква статуйка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Антивик   
Дата:   16-06-15 11:15

Много писано и види се "чукча писател, чукча не читател". При всичките сравнения, съпоставки, анализи се бяга от главното, че трябва да се направи основното разграничение.
Тука не става въпрос за произведение на изкуството, за творба на автор на когото му е щукнало и е издялкал, излял, извапцал нещо си и почват да се тълкуват художествените му качества.
Става дума за официален паметник, открит от президента на републиката с гвардията на републиката/един от символите на страната/ + духовенство и нужните църковни ритуали - сиреч на най-високо ниво. А когато става въпрос за такова високо ниво не би трябвало да се допуска каквато и да било чалга, а в това творение тя е доста събрана.

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Ivo55   
Дата:   16-06-15 11:39

Антивик[smilie24]

Казано кратко, ясно и точно.

На мен пък образът на Самуил, интерпретиран тук от Хайтов, все повече
ми наподобява Евгений Дайнов.....[smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: мара   
Дата:   16-06-15 15:10

верно е, че мяза [smilie18] [smilie18] [smilie18]
ама па евгений дайнов е убавеляк!

ся...напоследък хич не съм в час кво пишеи приказва и нямам никво намерение да наваксвам, ама на вид е ок.
понеже не съм чела темата, само съм писала малко, ще ми се да кажа, че то не е лошо да има статуи и паметници...не е лошо и да са хубави. тоя на картинки кат го гледам - може да е от прекрасен до ужасен - зависи кой как го е снимал.
нещо като роси де палма [smilie18] [smilie18] [smilie18]


http://www.novini.bg/uploads/news_pictures/2012-07/big/igrivi-monahini-razgneviha-ispaniq-53929.jpg




http://fotos.subefotos.com/12ae2b339fe0a683a5423ca67d3ba116o.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Slivenski   
Дата:   16-06-15 15:37

Щели сега до паметника на Самуил да поставят и паметник на Джон Сноу... със светещи очи. [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: мара   
Дата:   16-06-15 15:43

кой е джон сноу, бе?

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Slivenski   
Дата:   16-06-15 15:45

Дето го убиха в последната серия на "Игра на тронове". :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: мара   
Дата:   16-06-15 15:51

не гу знам! ше погледна в нета [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Ivo55   
Дата:   16-06-15 15:56

Марчеее, Марче!
Мноу сме назаТ с матриала!
И аз кат теб не съм в час![smilie8]
Ма темата е друга, де!

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: мара   
Дата:   16-06-15 15:59

иво, братле, важнуй да ги ги оставяме да са зимат насюрьозно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Konstantinov   
Дата:   21-06-15 22:52

Един колега любител на теориите за световна конспирация ме посъветва като минавам покрай паметника да не го гледам,бил сложен нарочно да предизвиква депресия у психично нестабилни хора и да ги подлуди съвсем,но той има същата теория и за цветовете на дрехите през соц времето ,казва ми че нарочно правили дрехи с такива отвратителни цветове че хората да бъдат в непрекъсната депресия, а също и вещите и колите били грозни по същата причина,само не може да реши дали е по поръчка на кгб или цру или и на двете служби.
Иначе аз си падам и по крайния кич, освен светещи очи да го бяха и раздвижили и като минаваш покрай него да казва нещо дълбокомислено на църковнославянски ,някоя молитва или каквото и да е,примерно пускаш 1 лев и ти казва нещо и за всеки да е различно...
На живо паметника ми хареса,от далеч изглежда много добре,в смисъл ако си вървиш и не го гледаш специално си е супер. От близо също не е толкова страшен,паметник като паметник.Извода ми е че не е фотогеничен,нарочно го снимах и на моите снимки не изглежда добре,изобщо не е фотогеничен.

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: мара   
Дата:   21-06-15 23:23

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
не знам кой си ти, братче...ама ме спечели одмах!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: