Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: axlastro   
Дата:   15-10-14 23:19

По принцип съм подозрителен към Еконт и подобните им, но досега съм пращал доста обективи насам натам из страната и съм получавал такива от чужбина. Според мен е възможно да са го строшили от сервиза и да са си избърсали ръцете с Еконт. Ако не е бил добре опакован си е Ваш проблем, защото може шофьора да не е бил на кеф и да е метнал кутията със все сила на земята. Затова тъпча с вестници, парцали и каквото се сетиш друго. А може и в сервиза да е строшен - на сервизите съвсем им нямам вяра, особено "фирмените".

Аз все пак бих пуснал една жалба до КЗП. Освен това си пазете бележките от Еконт. Аз лично бих заложил на тезата, че Еконт са си свършили работата и е счупен в сервиза, просто имам чувството, че юредически са си изпипали по-добре нещата Еконт в общите условия. Те и това ще твърдят - че всичко при тях е наред и са го строшили в сервиза. Подайте жалба и нека видим какво ще стане.

Има и едно друго нещо - при предаване на такава техника се попълва един опис, това става от онлайн профила Ви в еконт - там може да се опише много подробно състоянието на техниката, която се предава. Те да си я инспектират спрямо протокола - примерно разпъва се на еди си колко си и т.н. Ама кой да ти знае, че може да стане такъв сакатлък.



Публикацията е редактирана (15-10-14 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: cicomanco   
Дата:   16-10-14 00:05

И как по-точно разбра че именно блендата е счупена, след като по обясненията ти човек може да си направи извода че е сгъната гривната регулираща зума? Ако е бленда, какво общо би имала с разпъване само до 24мм.?

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: vladimir_dl   
Дата:   16-10-14 00:08

Преди време изпратих фотоапарат с Еконт, който при пристигането се оказа със счупено стъкло на окуляра и без картина във визиора. Получателят ми го върна, като веднага заведох рекламация. Те я уважиха и изпратиха фотоапарата на сервиз, който не се справи с отстраняването на проблема и от Еконт ми изплатиха фотоапарата на обявената стойност, като той самият остана за тях. В доклада пишеше, че е нанесена повреда при транспортирането по тяхна вина, видна на видеозапис.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: Петрос   
Дата:   16-10-14 02:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: nemchev   
Дата:   16-10-14 13:25

Те от Профайлд са много готини. Един път ми изпратиха чужд апарат и аз докат се кефя, че са го направили като съвсем новичък, те се обадиха, че са се объркали[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: axtom   
Дата:   16-10-14 13:53

Чисто законово:

Вие предавате пратката на Еконт и ако няма възражения се счита ,че те са я приели без констатиране на проблеми. От тук нататък до предаването и на получателя, отговорноста е само и единствено на Еконт.

Ако при предаването на пратката няма възражения от страна на Профайлд, значи те се съгласяват ,че пратката е доставена коректно и няма проблеми възникнали при транспортирането. С подписа си те декларират точно това и освобождават от отговорност Еконт.


За мен проблем има и той е при Профайлд. Ако при оглед на пратката са имали съмнения да са я върнали незабавно. Има лепенки , стикери за сигурност, стикери "Чупливо" и т.н. Профайлд са толкова некоректни ,че няма накъде повече. Направо го чувам Ваньов как те убеждава,че си идиот и Никон не носят отговорност за това.

Масларов да каже ,защо политиката на Никон България е такава. Амперел, Профайлд, (Никон Сервиз) , (Фотосинтезис). Навързани като свински Гръцки черва.

Наскоро се потвърди една моя теория ,че в България цялата техника на Никон е със съмнително качество. Върнати неща от интернет търговия, отремонтирани и такива неотговарящи на качеството на други пазари.

Гледам пуска се нова камера, фирмите наредили по 20-30 бройки на куп. При нас има интерес към 50 те внасят по 2 на седмица . По един за Варна и София.

Не се отказвайте и си търсете правата. Сигурен съм ,че всичко е във ваша полза. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: Slav61   
Дата:   16-10-14 15:53

нищо от маханизма за блендата на никон не може да се порази с удар (само може да се изкриви палеца, но това не е фатално)
за хода на вариото да - от челен удар


Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   16-10-14 16:57

Колеги взех си обектива. Единият ламел вътре е счупен и се търкаля в обектива. Какво мога да направя?

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: radikyokushin   
Дата:   16-10-14 18:14

написа:

> Колеги взех си обектива. Единият
> ламел вътре е счупен и се търкаля в
> обектива. Какво мога да направя?

Ами това е единственото издържано мнение в темата -

Автор: axtom
Дата: 16-10-14 13:53

Чисто законово:

Вие предавате пратката на Еконт и ако няма възражения се счита ,че те са я приели без констатиране на проблеми. От тук нататък до предаването и на получателя, отговорноста е само и единствено на Еконт.

Ако при предаването на пратката няма възражения от страна на Профайлд, значи те се съгласяват ,че пратката е доставена коректно и няма проблеми възникнали при транспортирането. С подписа си те декларират точно това и освобождават от отговорност Еконт.


За мен проблем има и той е при Профайлд. Ако при оглед на пратката са имали съмнения да са я върнали незабавно. Има лепенки , стикери за сигурност, стикери "Чупливо" и т.н. Профайлд са толкова некоректни ,че няма накъде повече. Направо го чувам Ваньов как те убеждава,че си идиот и Никон не носят отговорност за това.

Масларов да каже ,защо политиката на Никон България е такава. Амперел, Профайлд, (Никон Сервиз) , (Фотосинтезис). Навързани като свински Гръцки черва.

Наскоро се потвърди една моя теория ,че в България цялата техника на Никон е със съмнително качество. Върнати неща от интернет търговия, отремонтирани и такива неотговарящи на качеството на други пазари.

Гледам пуска се нова камера, фирмите наредили по 20-30 бройки на куп. При нас има интерес към 50 те внасят по 2 на седмица . По един за Варна и София.

Не се отказвайте и си търсете правата. Сигурен съм ,че всичко е във ваша полза. Успех!

Дори и да са виновни от Еконт, в което аз лично в конкретния случай се съмнявам, отговорността им е приключила в момента, в който получателят е сложил подписа си, че приема пратката. Така че отивай в Профайлд!


Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: MikeDimit   
Дата:   16-10-14 18:20

Щом си се разписал за получената пратка всичко е бегало. Ако не си се разписъл и не си взел апарата имаш позиция за започване на успешни правни действия.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: красис   
Дата:   16-10-14 20:03

От прочетеното по горе се убеждавам че Еконт не е виновен,бутна ли са го в сервиза и охооо беля,набеждават Еконт и тва е.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: marves   
Дата:   16-10-14 21:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   16-10-14 22:03

Да отварян е обектива със сигурност. В него вътре се вижда, че един ламел обикаля тоест той е изскочил. Дали може да се оправи изобщо? В никон ми казаха, че ремонтът ще струва над 500 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: marves   
Дата:   16-10-14 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   16-10-14 22:26

Че бил счупен. Това е мотива, те даже не ми се обадиха, а направо го върнаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: Sentel   
Дата:   16-10-14 22:44

Тия от Профайлд са те взели за канарче.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   16-10-14 22:51

Eми това е официалното обслужване на Никон България. Подигравка с хората. На всичкото отгоре няма никъде следи от удар.[smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: axlastro   
Дата:   16-10-14 23:20

Човече. Направо се учудвам как толкова лесно се отказваш. Уведоми КЗП веднага пък каквото стане - има си и онлайн форма там. И на 99% съм сигурен, че еконт не са виновни, познавайки манталитета на сервизите ни.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: Петрос   
Дата:   17-10-14 16:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   17-10-14 16:35

Колеги какво да направя? Всички се изкриха като мишки....Едни обещават едно, Профайлд се покриха в дън земя да давам пари за адвокати, че те ще ми вземат повече от 500 лева. АЗ се чудя дали не може да се оправи този обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: marves   
Дата:   17-10-14 16:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   17-10-14 17:01

Не съм подписал протокола...

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: moto12   
Дата:   17-10-14 17:06

Има места в нета от където може да получиш безплатна правна консултация (порови с Гугъл).

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: peter73   
Дата:   17-10-14 18:12

Лостчето на блендата не може да се счупи, ако има задна капачка и тя е здрава. Според мен проблемът е в Профайлд - пиши директно на никон, Аз така на правих с мото Пфое преди време и проблемът ми се реши за половин час.



Публикацията е редактирана (17-10-14 18:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: dibat   
Дата:   17-10-14 18:58

deathzone написа:
"Един след това аз се обаждам и ми казват, че обективът е пристигнал със счупена бленда в резултат, на което няма да бъде отремонтиран гаранционно, защото както се сещате това не се покрива от гаранцията."

deathzone написа:
"Колеги взех си обектива. Единият ламел вътре е счупен и се търкаля в обектива. Какво мога да направя?"

Как така откачен ламел не се ремонтира гаранционно?
Че то причината може да е производствен дефект!?!?!?!?!

Не снимам с Никон, но последно помагах на колега да си избере такъв, Nikon 5300 с 18-140мм, на 5-я ден, установих че има зверски фронт фокус при фокусиране в безкрайността, особенно изразен над 80-100мм, занесохме и оставихме в сервиза, ден след това ни бе обяснено че обектива няма такъв проблем. Отидохме на място за да ни бъде доказано, бил тестван на статив с принтирана фокус диаграма от ~2 метра:-) (очахвах да имат станд/машина някаква за тази цел) а и описания дефект бе описан като проявяващ се при фокусиране близко до безкрайността, едвам ги склоних да отворят прозореца и снимат отсрещния блок (е те си избраха дървото:_)), с половин уста проблемът бе констатиран. Обещаха на другия ден да бъде повтроно тестван, сигурно са го направили :-), но едва ли, отново заявиха че няма проблем, но въпреки това (мисля благодарение на това, че 2 пъти лично аз настоявах за разрешаване на този проблем, независимо с какви средства) ни поканиха на 3-я ден да тестваме друга бройка от този обектив, е още с 1-вия кадър се видя разликата, взехме работещата бройка. Спестих много подробности от тази история, останах разочарован от сервиза 1-во защото нямат професионални инструменти и апаратура за подобни случаи (толкова ли са малко клиентите на Никон в България, че да няма диагностициращо устройство за коректност на автофокуса?, до колкото знам вносителите на Сигма са отговорили на тази потребност)
2-ро, ако не беше граничещото ми до крайно нахалство настояване за разрешаване на проблема колегата ми все още щеше да снима пейзажи със фокус на 2 метра пред него!
Съветът ми е, отиди на място, и не си тръгвай докато не получиш съгласие за ремонт. Ако обектива няма следи от удар или други физически посегателства и повредата не е описана като изключение в гаранционните условия са длъжни да ти го отремонтират в рамките на гаранционния срок.

Не се предавай, ще спечелиш, стига да си на 100% убеден!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: