Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 
 Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: Gambino   
Дата:   07-09-14 10:50

Здравейте на всички,

Подозирам, че доста теми от този род са публикувани тук, но реших и аз да се включа, защото съм абсолютно бос в тази материя, на всичкото отгоре и доста объркан от избора, който се предлага. Желанието ми е да си закупя фото техника до 3000-3200 лв. Засега съм се спрял на Nikon D7100. Чудя се и кой би бил най-добрият избор за обективи към него. Отворен съм към всякакви съвети и предложения. Ще съм щастлив да се включат наистина разбиращи хора!

Поздрави,
т.т.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: realnoncho   
Дата:   07-09-14 11:08

Някакви предпочитани жанрове?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: Pavlov   
Дата:   07-09-14 11:10

Обективи се избират според това, което снимаш. За целта трябва да си наясно какви фокусни разстояния и бленди са ти необходими.
Докато разбереш това - вземи си тялото с 18-105 VR, и снимай с него. Пази си парите, ще се намери къде да ги вложиш [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: alext   
Дата:   07-09-14 11:16

Щом казваш, че си абсолютно бос в тази материя, сигурен ли си, че би би дал 3000лв за нещо, което едва ли ще използваш с пълния му потенциал [smilie18] Парите са си твои де. Иначе Д7100 като тяло е добър избор, бих те посъветвал да погледнеш втора ръка офертите в сайта, за да спестиш някой лев.Може да намериш тялото за около 1300-1400лв. с остатъчна гаранция и на малко кадри. Колкото до обективите кажи какво снимаш, за да ти кажем подходящи обективи, макар че както гледам и китов ще ти свърши работа [smilie5]



Публикацията е редактирана (07-09-14 11:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: vkk1   
Дата:   07-09-14 11:42

Дали не е по-добре фулфрейм за тези пари?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: daniil-k   
Дата:   07-09-14 11:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: quazimodo   
Дата:   07-09-14 14:09

D7100 + 16-85VR и си в джаза. Ще уплътниш сумата напълно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: fredito   
Дата:   07-09-14 16:36

Щом си тръгнал на-горе по-професионалните техники
Предложението ми е за тяло фф,но предпочитам да е нов.За да няма ядове.Обектив едно варио втора ръка и
когато решиш на кое фокусно рстояние да снимаш си купуваш нов твърт и[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: chukov   
Дата:   08-09-14 09:55

daniil-k написа:

> Gambino , вобще наясно ли си какво се
> каниш да купиш и за какво ще го
> ползваш ?
> Знаеш ли какво е фазов и
> контрастен фокус и предимствата и
> недостатъците им?

Боже как ли съм снимал и живял въобще като и досега не зная каква е разликата между фазов и контрастен фокус? [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: daniil-k   
Дата:   08-09-14 10:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: chukov   
Дата:   08-09-14 11:27

Абе пич
това ти е последния проблем
Аз как съм изснимал над 200 000 кадъра с 5д марк 2 със скопен автофокус?

Фокусираш на централна точка и прекадрираш

Нали не искаш да ми кажеш, че инвестицията ми в техника ще зависи от това какъв е автофокусът? Дали фазов или контрастен?



Много четете малко снимате това ви е проблема на съветващите



Публикацията е редактирана (08-09-14 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: allyx   
Дата:   08-09-14 11:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: muzicantini   
Дата:   08-09-14 11:42

Автофокусът си е важен, даже много в определени ситуации. За по-динамични сцени, за спорт, за животни (било то, котката или кучето... или детето :D ), за светли, обективи, където прекадриране на 1.4 не е много желателно.

Иначе Д7100 е добра кропка, може би най-добрата в момента, бих препоръчал да се вземе с новия 18-140 и след време да се мисли има ли, няма ли нужда от други. Другият вариант е 18-105 + 50 1.8G или 35 1.8g.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: ZENON   
Дата:   08-09-14 11:43

Gambino,
купувай скъпо сега, че после да не ти излезе двойно. Тия дет пеят за неизползване на капацитета на техниката и подобни немат смисъл. Зимаш никоня и 18-140 или 18-105 и след време сам ще се ориентираш.
Айде успех в начинанието. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: chukov   
Дата:   08-09-14 11:51

Тъй като процентът на хората, които се занимават усилено или професионално със заснимане на диви животни или спорт е много нисък, затова изключвам автофокуса като ключов елемент

А иначе при птичарите и спорта изборът зависи и от предлаганите обективи при тези фокусни разстояния. Вероятно зависи и повече от автофокуса [smilie3]



Публикацията е редактирана (08-09-14 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: Gravolez   
Дата:   08-09-14 12:20

Според мен си вземи какъвто и да е твърд обектив 50/1.8 или 50/1.4 (не знам какви са им цените, но има евтини на 1.8)
Вземи си и някакво варио каквото ти предлагаха нагоре или пък твърд 24мм и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: axlastro   
Дата:   08-09-14 13:02

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=12495&show=additional

Пък нека да не знае разликата между контрастен и фазов автофокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: IDA   
Дата:   08-09-14 16:06

Gambino,

Въпросът ти звучи по следния начин:

Не съм се качвал на колело и понятие си нямам как се кара, но мисля да си взема един състезателен 750-кубиков мотор. Моля, посъветвайте ме, какви гуми и спойлери да му сложа.

Да налееш толкова пари в скъпа фототехника, без да имаш основни познания по фотография, е безумие. Направиш ли го, резултатът ще е крайно неудовлетворителен за теб самия. Правилният подход е да инвестираш част от сумата в един сериозен курс по фотография. След като го изкараш, освен че ще получиш отговор на всички въпроси, които те вълнуват в момента, ще се научиш и как да се възползваш максимално пълноценно от техниката, която ще си купиш.

Пожелавам ти здрав разум!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: allyx   
Дата:   08-09-14 16:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: IDA   
Дата:   08-09-14 16:29

Allyx,

Специално за теб цитирам още веднъж, какво написах по-горе:

"Правилният подход е да инвестираш ЧАСТ от сумата в един сериозен курс по фотография."

В желанието си да се правите на интересни, направо се самозабравяте.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: allyx   
Дата:   08-09-14 16:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   08-09-14 16:34

Един як курс по фотограгия може и да удари 2000лв, защото е извън Бг.
Иначе, за техника, вариантите са десетки, важното е авторът наистина да е готов да се раздели с изказаната сума. Няма лесно, но с техника за толкова пари, определено ще му е.
Все пак, поддържам идеята за Д7100 (или подобен, не изказвам симпатии тук) и 18-140 например. След това идва останалото.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: chukov   
Дата:   08-09-14 16:48

Това е най-правилният ход за начинаещ фотограф - тяло + голямо китово варио.

Снимане, снимане и пак снимане, докато се види ще минава ли мерака или напротив - задълбочава се. И чак тогиз човек като се ориентира какво аджеба го влече да снима, идва момента с избора на обектив.

НЯМА друг правилен ход

Естествено първо едни 100-200 лева за курс за начинаещи

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: daniil-k   
Дата:   08-09-14 17:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: chukov   
Дата:   08-09-14 17:19

И какво уя му ще снима с твърдия тоя ти ми начинаещ фотограф?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: marves   
Дата:   08-09-14 17:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: chukov   
Дата:   08-09-14 17:34

Вие познавате ли начинаещ, който знае какво иска да снима [smilie5]

Те коскоджамити напреднали фотографи не знаят какво искат да снимат ......


Това е нормално

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: Gambino   
Дата:   08-09-14 17:45

Така. Помолих за съвет относно кой ще е най-правилният избор от към обективи за посочения апарат, а не за съвет как да си разпределям бюджета. Не бъркам във Вашия джоб, нали? Непонятно Ви е каква ми е мотивацията, защо искам да се занимавам с това, планувам ли да записвам фотографски курсове, колко печеля и така нататък. Излишно е да се натъртва на това какво се предполага, че не знам и да се правят изказвания от сорта на: ''Абе, пич, ти изобщо знаеш ли с какво се захващаш? Я го давай по-леко и земи се осъзнай.''
Никога не бих направил отново грешката да закупя нещо използвано. Казвам го на база личен опит. Мисля, че човек е достатъчно адекватен, щом е решил да инвестира не малка сума в нещо, да има сериозни намерения към него. Тоест, че може би ще се захване да прочете малко повече, за да опознае материята, обмисля да запише курс и прочее, и прочее. Надявах се, че ще се включат хора прояващи истинско разбиране, давайки подходящи и на място съвети. Изключително благодаря на хората написали нещо смислено, помогнало ми поне мъничко! Като цяло сериозно се замислям дали отново да търся отговори по такива места.
Благодаря на всички. И със здраве! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: jigsaw   
Дата:   08-09-14 17:58

Nikon 7100 + Nikkor’s 14-24mm, 24-70mm и 70-200mm f2.8s( както им казват на тая дружинка, Светата Троица)! И си щастлив! Ако нямаш пари за всички, опитай да се сдобиеш поне с 24-70 f2.8



Публикацията е редактирана (08-09-14 17:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: Pavlov   
Дата:   08-09-14 18:05

Gambino, не го приемай насериозно. Тук във форума е така [smilie3] . Ако останеш повече, ще почнеш да различавах хората, които пишат смислени неща, от тези, които само се бъзикат с новобранците, пък като им погледнеш профила - нищо свястно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: ishootraw   
Дата:   08-09-14 18:07

Добър избор на тяло. Задно и с кита към комплекта, аз бих си взел и един 35мм 1.8G, който ти е реално 52мм, което го прави по-стандартен откъм фокусно разстояние. Доста е остър, може да снимаш при слаба светлина, а и е чудесно речение за цената си. След това вече ще си купуваш още обективи, според това какво искаш да правиш по-натам. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: allyx   
Дата:   08-09-14 18:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: vkk1   
Дата:   08-09-14 19:02

Gambino, приятелю, ако това не са отговори на въпроса ти, не знам какво очакваш?
Хората ти казаха, хубаво дълго варио.
Аз ти предложих да помислиш за фулфрейм.
Как ще се набуташ си я твоя работа.
ПП: Ако мислиш, че 7100 е великата работа и ще снима сам, ами един приятел има такъв и снима на ауто с 18-105, ако ти покажа неговите снимки, ще помислиш, че е снимал с телефон.
Ти си знаеш, успех в избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на подходящ първи DSLR фотоапарат и обективи
Автор: alext   
Дата:   08-09-14 20:43

За твое улеснение изброените варианти дотук са:
D7100+ китовия 18-105 или 18-140 новички, в момента на промоция в павилиона- съответно учиш се и решаваш сам нататък какво ти трябва
D7100 + китов + твърд светлосилен - достатъчно дълго време ще има да се учиш с тази комбинация
D7100+ 16-85
безогледален
Full frame- 2 ръка, най- евтиния нов само тяло е 3000лв.

Казал си, че не би закупил вече нищо използвано, но все пак и това е опция, особено за обективите. Втора ръка обектив почти неизползван се намира лесно, особено тук от базара. Още повече, че с фото техниката винаги си на загуба, та ако решиш, че някой обектив по- нататък не ти трябва отива отново на базара без много драми. Наистина, както казаха по-горе, никой не го интересува как ще си прахосаш парите, просто всички са минали по този път на закупуването на техника и са се убедили, че снимки и с апарат от 300 и от 3000лв стават, стига да знаеш как, та от тази гледна точка разпределяй бюджета си, както намериш за добре и не слушай тея дето ти предлагат да поспестиш за нещо по полезно.

ПС: Отново питаш за най- правилния избор на обективи без да си ни дал никаква информация за това, което ще се снима...Вместо да се оплакваш от форума, кажи: Искам да снимам портрети, или искам да снимам пейзаж, на екскурзия, луната, охлювите в двора и т.н.Какъвто въпроса, такъв и отговора. [shtrak]



Публикацията е редактирана (08-09-14 20:44)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: