Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: J0R0   
Дата:   11-06-13 16:58

От известно време като работя с ФШ, след обработката на няколко файла компютърът ми изписва съобщение "Няма повече рам памет и операцията не може да бъде изпълнена".
Налага се да рестартирам програмата.
Много е досадно.
Реших че рама ми е малко, купих си от магазина още памет и си я сложих в компютъра.
След първоначалната радост се оказа, че проблемът не е решен, само количеството файлове които мога да обработя преди да забие е по-голямо.

Отварям такс мениджъра и следя.
Проблемът е следния - при отваряне на файл във ФШ в паметта се заемат примерно 200МБ. Работя каквото работя, затварям но стойността си стои отново на 200.
Въпреки че съм запомнил и затворил файла.
Отварям следващия файл - заетата рам се покачва до 400. На третия - до 600, на четвъртия - до 800 ... и така докато се напълни рама и програмата забие.
Въпреки че затварям файловете рама не се освобождава.

Ако някой от вас има идея защо се получава това, ще съм благодарен да сподели.
Преинсталацията на програмата не помага.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем
Автор: iasen2   
Дата:   11-06-13 17:02

И аз го имам същия проблем , като намаля резолюцията , се оправя .

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: J0R0   
Дата:   11-06-13 17:05

Резолюцията на кое? На обработваните картинки ли?
Не е решение.
Освен това не се оправя.
Просто с малки картинки толкова бавно се пълни рама, че можеш да си я пълниш цял ден, но това не значи че проблемът е отстранен.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: localhost   
Дата:   11-06-13 17:08

Пипал ли си настройките на паметта във ФШ? Пробвай да ги ресетнеш по подразбиране. Ако не си ги пипал пробвай да му зададеш да използва 60% от паметта.

И за каква версия става въпрос и операционна система? Че нещо топката за гадаене ми се търкули под леглото [smilie5]

Това го правеше CS5 и при мен едно време. CS6 e OK.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: J0R0   
Дата:   11-06-13 17:10

Да, пипал съм ги, задал съм му да използва макс от паметта.
Уин 7, ФШ6

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: stoikovv666   
Дата:   11-06-13 17:10

Аз съм с 16г памет и пак я пълня по описания начин... затова след обработката примерно на 50тина файла рестартирам PS.
И на мен ще ми е интересно да разбера какво се пипа в програмата, за да не пълни рамта след като приключиш с файла.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: localhost   
Дата:   11-06-13 17:15

Сложи на 60%,70%,80% (пробвай различни стойности) настройките за паметта а също така виж диска който използва дали има достатъчно място на него.
Ако си увеличил хисторито - също го намали и записвай по-често.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: Zdram   
Дата:   11-06-13 17:20

Същите затруднения. Фотошоп КС 5.1 - 85% от паметта в настройките (но имам само 2 ГБ). И аз ще съм благодарен за полезен съвет, ако може да се оптимизира чрез настройките.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: J0R0   
Дата:   11-06-13 17:22

Хисторито съм го намалил, диска на който записва има 500 ГБ празно място, плъгините съм ги разкарал - изобщо, не виждам никаква причина да се държи така.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: boni   
Дата:   11-06-13 17:22

Имах този проблем докато бях с 32бит уин и ФШ. С 64 битов нямам проблем, дори и с лаптопа, който е с 4ГБ РАМ, с големия комп с 8ГБ въобще няма грижи.
Жоро, ти като си слагал повече РАМ, имаш ли предвид, че 32битовия може да ползва само 3ГБ, независимо колко си сложил в компа?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: swan_   
Дата:   11-06-13 17:25

Моят стария правеше такива номера. сега няма проблем да пусна няколкостотин снимки накуп без проблем. С 8 ГБ съм с Уин 7 и ФШ6. Не съм пипал нищо по настройките след инсталацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: J0R0   
Дата:   11-06-13 17:26

Межде другото пробвал съм разните портабъл версии, даржат се по същия начин.
Което пък ме кара да се замисля дали проблемът не е в Уиндоуса

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: localhost   
Дата:   11-06-13 17:26

Ами ако ти се ровичка погледни със SysInternals какво се случва. Има един ProcMon тука.

Иначе само форумите на Adobe ще помогнат [smile]


zdram: И не казвай, че си със Win7 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: Zdram   
Дата:   11-06-13 17:27

Май ползва цялата памет, но показва 3ГБ

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: stoikovv666   
Дата:   11-06-13 17:31

Проблема е разрешен [cool] [beer]



https://photo-forum.net/static/site_pics/165/1370961023_Untitled.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: boni   
Дата:   11-06-13 17:36

Ако сте с 32битов уиндоус НЕ можете да ползвате повече от 3ГБ РАМ, независимо колко ще набутате на дъното.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: didesignbg   
Дата:   11-06-13 17:39

Намали обема на използваната памет от 100% на 70%, в момента фотошопа се опитва да изземе от паметта на ОС. Настрой си скрач диска, да не е с:, по възможност да е отделен диск. Не бива да те притеснява това че фотошопа пълни паметта, той така прави. Ако друга програма има нужда от паметта фотошоп ще я освободи.
Взависимост от рамта хистори стейтс може да се сложи и на 5.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: джъмбо   
Дата:   11-06-13 17:48

аз имам такъв проблем с бета 5 на лайтрума... дал съм му да не ползва системния диск, но въпреки това при конверт на повече от 60 файла, изяжда 13 гб дисково пространсво на системния диск и умира....

ще видя какво ще стане като купя официалната версия... с 4 го нямаше този проблем

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: J0R0   
Дата:   11-06-13 17:54

Въпросът не е в това колко Рам ползва, а ЗАЩО не я изпразва след затваряне на файла?

Дотук промените по настройките не дават резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: bard   
Дата:   11-06-13 18:18

И аз доскоро имах такъв проблем,но просто увеличих виртуалната памет и проблема се реши.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: boni   
Дата:   11-06-13 18:22

Аз пак да повторя, този проблем изцяло изчезна след като минах на 64битов уиндоус.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: ValentinRussanov   
Дата:   11-06-13 19:29

И аз нямам проблем на 64 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: Lycan   
Дата:   11-06-13 19:32

:) Шопа има едит>пърдж на паметта, щото е калпаво написан иначе нямаше да присъства такава смешна команда.
За вехтите машини и уиндоуса няма да отварям дума :)




Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: didesignbg   
Дата:   11-06-13 19:47

Не е нужно да я изпразва, така работи мениджмънта на паметта. Фотошоп завзема колкото може. Чисти я чак след като друга програма каже че има нужда от нея. Отвори десет снимки при прясно рестартиран компютър, или колкото е нужно да изпапа рама. Затвори снимките. Погледни колко е рамта, фотошопа няма да я освободи, сега отвори един браузър и почни да отваряш нови и нови страници в различни табове. Ще установиш че браузъра яде много рам и фотошоп я освобождава когато има нужда.
Проблема в настройките ти е в тези 100% рам ползвани от ФШ, там не бива да е над 70%.
Тази глупост със слагане на системния диск за суоп и кеш е проблем, това за джъмбо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп проблем с РАМ-памет
Автор: piknik   
Дата:   11-06-13 20:04

В Preferences се маха отметката Export Clipboard. Иначе си складира всичко в паметта, за да се използват нещата и от други програми.



Публикацията е редактирана (11-06-13 20:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: