Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: aeobs   
Дата:   23-11-11 17:47

На стока точно това му е най-хубавото, че 10% от авторите прибират приходите останалите не взимат нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: hose   
Дата:   23-11-11 17:47

ilcoin - печката кърти [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: ilcoin   
Дата:   23-11-11 18:17

25 цента Миниум ! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: MauMyHa   
Дата:   23-11-11 18:35

аз на шега постнах мухата, някой взе та я купи и съм напрад с 2.70$ [cool] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Argazki   
Дата:   23-11-11 20:12

Днешната снимка на първа ще продаде доста...

А, екобо, ти си доволен,че си купил пейзажчето евтино, ама сега залягай зад ФШ. А преди 10-тина години когато не беше толкова на мода стоковата фото фирмата и автобуса и фотографа щеше да закара в алпите и хотела щеше да ти плати , па и кебапчетата и бирата.
Тва е само едно параноично-критично предположение, де !
А може би биха помолили шофьора като минава оттам да спре автобуса, да изкара сапунерката и да го щракне, па ако е на залез слънце, още по-добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: ecobo   
Дата:   23-11-11 20:22

Аз съм доволен, ама клиентите са по-доволни. Щото прекрасно знаят колко ще им излезе вариант "Б" [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   23-11-11 21:24

itilien
Нещо пак си омешил понятията. Числото е фактическо, но по стандартите за лиценз на Алами, а клиенти с с такива изисквания за параметри за лиценз може да не са много фактически. Както и аз се чудя кои абдали купуват коли за по 1 млн, вместо за по 2-3 хилки. Ама за да ги имат парите, не са точно те абдалите, ами съм аз, че не мога да си го представя.
Та не ме убеждавай и мен и останалите точно в твоя бедняшки "реализъм" - видимо е непопълнен откъм знания в някои области.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-11-11 10:58

Бихте ли пояснили защо продажбата на мухата изчезна, а баланса на парите си остана[smilie11]
И това в АЙСТОК[smilie11]
влизам отново и всичко си е наред. К`во става бе...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   25-11-11 18:48

Имат проблем със заключване на базата данни при листване. Понякога вади от кеш до 31 миналия месец, на опресняване (F5) дава до днешна дата, след това отново вади кеширани /или бейкъпнати данни/.
Това е при добавяне на още данни за продажби от партньорски сайтове както photos.com

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: vaskoni   
Дата:   25-11-11 19:43

Да , и аз го забелязах това. От два дни е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Tonevjr   
Дата:   26-11-11 18:43

Тая тема какво хубаво ме подсети! [smilie5] Бе за 2 години от няколко снимки ми изкара пари за хубав обектив, така че си е много яко нещо за странични доходи...винаги му се радвам на стока! Сега от тая тема гледам наплъзнали още сайтове...
Лошото е че в тея сайтове трябва редовно да качваш, за да се купуват повече снимките, а мене ме мързи...последно сигурно преди година съм качвал.[smilie5] Сега си и припомних защо...оня ден си играх 1 час с индексиране и още няма отговор дали са ги приели, ебаси дразнещото.
Ама пък да изкарваш пари от глупавите снимки, които щракам измежду другото си е ебаси кефа! [smilie10] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: MauMyHa   
Дата:   26-11-11 19:58

Tonevjr
Из между другото викаш, толкова ли си безразличен към интелектуалният СИ труд [smilie11] който претворява мечтите ти в материялни придобивки[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Tonevjr   
Дата:   26-11-11 20:04

Повярвай...в снимките, които качвам за сток, няма и секунда мисъл в тях! Така че интелектуален труд= 0. Интересното е, че пак малко или много се продават и то самички.[smilie18]
Снимките, които си ценя истински или са ценни за мен, няма работа по такива сайтове.[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: itilien   
Дата:   26-11-11 20:43

Tonevjr, можеш ли да пуснеш линк към профила си?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Tonevjr   
Дата:   26-11-11 20:53

Нищо интересно няма...във фотолиа с 7 снимки, шитъра малко повече- снимки от зоологическата, няколко коктейла като съм ходил на кафе и джамията в Абу Даби.И това ми е изкарало за обективче за 2 години.[smilie10] [smilie5]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: aldygreen   
Дата:   27-11-11 11:44

А колко вкарвате от сток?

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: MauMyHa   
Дата:   30-11-11 08:55

Ми темата тотално умря след последният пост и заприлича на нещо от сорта Заспиване

aldygreen
Спиш момче спиш[smilie5] ако е необходимо на вас господине да пояснявам колко пари съм вложил в техника. Ще го споделя, но не намирам връзка с темата. На всекиго е ясно че за да снимаш ти е необходима най-малко копктно фотоапаратче-СЪПУНЕР[smilie5]

После компютър и месечна катса за интернет-минимум[smilie7]

За разлика от теб, въпреки че си платил за всичко това, единствените ти напани са да задаваш вече дискутирани въпроси-спам. Вашето разточителсто е много по-лошо от това да имаш цел и да се стремиш да постигнеш нещо в свободното си време[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: mboy   
Дата:   30-11-11 15:10

като видях темата реших и аз да пробвам и те пък от фотолиа ми одобриха една снимка [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: aldygreen   
Дата:   30-11-11 17:27

MauMyHa

Като ти прочетох разгорещения пост, та се сетих за елегантния изказ на ротния фелдфебел в Плевен:

"На Вас ти говорим, другарю школник" [smilie18]

А въпросът ми, преведен на по-разбираем език, е колко ви е чистият доход от сток? Което означава, че като разходи трябва да се вземат предвид само необходимите и присъщи разходи именно за тази дейност, свързана със сток. Ако тази дейност е допълнителна, е едно, ако е основна, е съвсем друго.

[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: katysty   
Дата:   30-11-11 22:37

Какво тяло да си купя, какво е приоритет за сток?
На първо място май е резолюцията, въртящ се дисплей също мисля, че ще е полезен. Чудя се дали да взема 16мп+въртящ или 10-12мп на половината стойност а останалите да ги вложа в обективи и осветление.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   01-12-11 00:27

aldygreen
Няма как да се отделят разходите толкова счетоводителски колкото мислиш. Тази година няколко БГ стокаджии ходиха по травел снимания - даже до екзотични дестинации. Цялото пътуване ли да калкулират или само дните, в които са снимали?
Не всички снимки от тези турове са им качени в стока - като бъдещи приходи ли да ги добавят?
Пътуваха със жени/приятелки - това графа компаньонки или не е разход?
Тези които снимат манджи, които после сами си изяждат, храната разход ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: MauMyHa   
Дата:   01-12-11 08:32

Canon
много меко го подхвана, едва ли ще се събуди от летаргията си[smilie5]

Нека сам си зададе въпроса, колко средства са му неоходими за да подържа себеси жив и евентоялно някакъв стандарт на живот[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   01-12-11 17:22

katysty
10-12мп за iStock е разсипия на труд. Там и в други банки се продават по размери на МП. Губиш ти, ако си направил продаваеми кадри с много детайл.
Като начало 16+мп + читаво макро и ламБи стигат.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: mboy   
Дата:   01-12-11 19:25

някой да даде инфо за TAX form-ata na FOTOLIA? мерси! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: katysty   
Дата:   01-12-11 21:11

Canon, не съм сигурна, че те разбрах. Защо е предимство повечето резолция, освен, че за по-голям файл взимаш повече?

Canon написа:

> Губиш ти, ако си направил продаваеми кадри с много детайл.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: