Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:24

така ли е или греша?
защо нормалната среда за живеене помага на едни българи, а на други - не?
ей таквиз размисли са ме налегнали....

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:25

полюбувайте се

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Todd   
Дата:   12-12-11 14:27

Естествено че какъвто си такъв ще си по целият свят !!!

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:28

лично аз съм срещала навън всякакви българи и макар че казват, че дървото се превива докато е младо, познавам и късно "присадени" прекрасни хора.
там ли са се научили да бъдат човеци или у дома ....

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:30

тоде,
ами не е точно така - как някои успяват да се интегрират, а други я карат все по "български" [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: мара   
Дата:   12-12-11 14:31

ми те хората навсякъде са еднакви, ама нали скачат според тоягата[smilie5]
как па са се млатили в английския парламент...за футболните запалянковци па да не споменаваме...а па за религиозните борби на островите - хич[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: slivenski   
Дата:   12-12-11 14:32

как някои успяват да се интегрират, а други я карат все по "български"

ами така. ако човек е идиот в България, ще си остане идиот и на Луната да отиде. [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:34

гледахте ли видеото?
щото едно е да си идиот, друго е да си позволиш да хванеш някого за гърлото в държава, различна от наш'та...

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:36

анджък, де, маре - все съм разчитала на скачането според тоягата ;)
обаче май не е вярна таз' приказка...
което води до загуба на всякаква надежда, че по-голям контрол от европата би променил нещо у нас....
май просто сме си дефектно семе [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: мара   
Дата:   12-12-11 14:41

абе вярна, ама тоягата е грешна...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:45

дай снумка на вярната тояга [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: navy   
Дата:   12-12-11 14:49

Верно... че наближава края на света...
Но май няма да е от физичен характер...

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-12-11 15:32

Автор: slivenski
Дата: 12-12-11 14:32

как някои успяват да се интегрират, а други я карат все по "български"

ами така. ако човек е идиот в България, ще си остане идиот и на Луната да отиде. [smilie21] [smilie21]

-----------------------------------------------------------------

Точно. Никой не може да ме убеди, че разни олигофрени в БГ ако емигрират ще се "оправят". Човек е навсякъде един и същ.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: elrisha   
Дата:   12-12-11 15:49

Дет се казва : " Ти може да избягаш от селото,но селото няма да избяга от теб!" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   12-12-11 15:52

Преди няколко дни една бивша съученичка ми писа за сходна тема, та и затова си поговорихме.

Аз ще си споделя впечатленията, понеже така и така са пресни... Основно за млади хора в чужбина става дума, което поне за мен, е притеснително.

Това, което тя ме разпитваше (защото ще идва на стаж тук в UK) беше дали е вярно това, което българите дошли си от Великобритания разправят - че местните са студени, лицемерни и т.н., и пр. Истината е, че в общия случай, тези впечатления се трупат, именно защото проблемът е у нас - българите. Ние имаме завидна способност като маса да се анти-интегрираме, което сещайте се, няма как да доведе до обратното.

Какво се случва, пристигаме ние всеки от някъде. И българи, и италианци, и французи, гърци, всякакви... Интересно защо например гърците нямат такива лоши впечатления? Защото се интегрират.

Когато човек дойде усмихнат, с достойнство и без комплекс, че е от малка и доста по-бедна страна, от опит казвам - няма никакви проблеми.

Сега, разбира се, навсякъде има простотия и прости хора. Това няма място да го няма, така че е нереалистично да не се има в предвид. Лошото е какво правим ние българите като маса.

Аз много се впечатлих как още в 1вите дни се образува един затворен кръг само от българи, в който се чуваше едно и също. Колко е гадно, какви са смешни британците, че родителите им са дошли с коли да им превозват багажите и да им помогнат да се нанесат, какъв не-американски акцент имат и как не се разбира, какво им представляват купоните, какви са им момичетата (т'ва момчетата), какви са им момчетата (т'ва момичетата + няколко изцепки колко бързо ще си хванат някой богат, и че за това са дошли...) и тъй нататък.

Във времето, това не се промени. Хич. Е, доста от девойките си изпълниха заветната цел на посещението в UK. Което автоматично ги постави в групата на "гадните отцепници", които биват споменавани с хладно презрение.

Няма да забравя, като веднъж излизаме с моята компания от един голям магазин (1 французин, 1 испанец, 2ма гърци, 7-на британци и ние сме две българки). Отвън се засичаме с масивната българска компания (тя винаги е цялата, ако не баш цялата, то възможно най-голяма част от нея). Та, веднага подмятане с подигравка "Кви са тия чужденци, бееее?" [smilie11] [smilie10] [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Не знам, аз не го разбирам това. Ние сме чужденците, но присъства масовият отказ за каквато и да било интеграция + един задължителен стаден принцип, позволяващ съществуването на една малка българийка, в която е срамота да поканиш "чужденци" на рождения си ден, всичко сиво, гадно и ти остава единствено да броиш дните наобратно, докато дойде време да си се прибереш в България да разкажеш за "англията".



Та, дали е вярно, че са студени, лицемерни и прочие. Не. Тук наистина е по-лесно. Нормално е. Показваш, че си струваш, че си тежиш на мястото, че си способен не само на думи. И те уважават :) И ти дават шанс :) Другото си зависи от теб.


ПП

Аз се отвращавам и от другата крайност. Излезнат от Бг и почнат да плюят по всичко в България. И двете крайности са комплексарщина.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: navy   
Дата:   12-12-11 15:58

Щурец в ухото [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   12-12-11 15:59

https://photo-forum.net/joro/emoticons/250.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-12-11 16:00

Щурец, мога да ти опиша същото от преди 11 години в университет в Будапеща [smile]

Вечно затворена групичка цакаща карти, готвеща си, никъде не излизаща и обсъждаща всички останали народности.

Тогава им лепнах Булгаристанци вместо Българи [smilie5] щото само некакви от бившите републики беха по-диви.

Та то простото си е просто ако ще и на луната да иде.
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: lillia   
Дата:   12-12-11 16:03

Автор: elrisha
Дата: 12-12-11 15:49

Дет се казва : " Ти може да избягаш от селото,но селото няма да избяга от теб!"

Има неква мания да се купуват апартаменти на раковска или дондуков[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 16:09

Щурче [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: navy   
Дата:   12-12-11 16:10

Аз съм убеден, че за българинът няма лек [smilie7]

Тези, дето се оплакват по форумите и осъзнават положението са... 1% от общото стадо овце [smilie7]

Другият 1% са богопомазаните управляващи, които стрижат и доят тези овце [smilie7]

Не мога да взема решението да тегля една майна на хората, които обичам, на роднините, на приятелите, на природата, на спомените, на местата, които обичам и искам да бъда...

... примирявам се с цената, която плащам, защото получавам повече [smilie7]

Всичко друго е суета... всички ще отидем на едно и също място [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: corrector   
Дата:   12-12-11 16:16

Роден българин - навсякъде българин

Е,и другите са хора все пак...

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: sunnyshot   
Дата:   12-12-11 16:17

arakiss, отговорът на твоя въпрос е по- дълъг. И въпреки че подобни на тези в клипа изпълнения стават напоследък и в българските църкви в Торонто /забележи, българите преди 30-40 години не са се проявявали така там/, съвсем не бих правила обобщения.

Хората са различни и проявите не са свързани толкова с националност, колкото с общ бит и заучени представи, възпитание и държание още от детството.

Ако група от хора реагират подобно - адекватно или не агресивно или не, невъзпитано или не, смешно претенциозно или не - то е защото са дресирани еднакви в ограниченията на еднаквата среда.

Колкото до адаптивността към промени и различни среди, тя е най-вече проява на интелигентност. Родените с по-голяма интелигентност се адаптират, променят, усъвършенстват. Другите - остават за по-дълго при ... кацата с миналогодишно зеле [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-12-11 17:00

Роден българин - навсякъде българин
----------------------------------------------------------------

Между другото аз държа на това и гледам да съм българин навсякъде.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-12-11 17:28

Ся ме подсетихте, че имах една колежка от университета дето в Гърция казваше, че е румънка, че я било срам.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: мара   
Дата:   12-12-11 17:47

па явно тя си е била за срам[smilie18] ...добре, че ги е оставила с кофти впечатления за румънците

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: tantris   
Дата:   12-12-11 18:11

Какво се оплаквате бре! Мароканците пък не могат да се откажат от поданството си. Нямат право. Та те определено родени мароканци, навсякъде са мароканци. Отделно,че не се и интегрират.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: ценослав   
Дата:   12-12-11 18:22

Има приказка, че "Камъка си тежи на мястото". Ма традициите не са това което бяха. Едно време хората гледаха деца разчитайки - "За да има някой да ми затвори очите". Не съм националист, но има едни 8 български села, които сега са в Срабска териториа, защото по силата на Нйойския договор са дадени на Сърбия. За Видинско става вапрос. Та там вече 4-то поколиние "младите" си "вадат хляба" в Германия. НО! Едното поколиние заминава, а другото се връща за да потдържа дома и да "затвори очите" на старците. За съжаление наще "отишли си" ги държим по фризери, белким децата им се сетят да дойдат поне за погребението. Голам праз!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: n1x0n   
Дата:   12-12-11 18:33

И двамата ми дядовци са изкарали младините си в чужбина, единият в Париж, другият в Мюнхен.
Често са ми разказвали, че по онова време /между 1920 и 1940/ българите в Европа са били с реноме на кротки, умни и работливи хора. Били сме предпочитани пред унгарци, чехи и т.н.

Сега, когато навън пъплят само циганори и гастарбайтери - е нормално нещата да са се променили. Така или иначе - проблема не е в България, а в семейното възпитание, което са получили тези хора преди да я напуснат.

При всяко положение сме по-добри от повечето представители на "цвета на Европа" и най-вече англичаните, които са връх на тъпотата, наглостта и пиянските изпълнения... нищо че са наследници на велика колониална империя и т.н. и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   12-12-11 18:38

"- проблема не е в България, а в семейното възпитание, което са получили тези хора преди да я напуснат."

Именно [smilie24] Аз с това си мислех да почна, пък се отплеснах и забравих да го напиша [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Gruyu   
Дата:   12-12-11 18:50

българите са пренесли в Унгария овощарството и зеленчукопроизводството, на дядо ми брат му, 67-8г. някъде са ходили на гости на техни братовчеди в Унгария, останали от български преселници-земеделци
на тегленето на жребия за европейското по футбол, стадиона (на откриването или финала) е на улица Българска№***q кръстена в чест на българските градинари-преселници в Полша( даваха го директно по тв-то)

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-12-11 18:51

IvoZafirov написа:

> Ся ме подсетихте, че имах една
> колежка от университета дето в
> Гърция казваше, че е румънка, че я
> било срам.

Май съм го разправял това тук, ама знае ли се. Бившата отива да посети сестра си в Атина, ей така просто дребна екскурзия. Разправяше, че половин час се е разправяла с гръцките митничари, понеже не и вярвали че е българка. Това преди 7-8 години, когато не се излизаше лесно в съседите. Хората останали с впечатление, че мургавия цвят на кожата ни е бил запазена марка.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: ntonev   
Дата:   12-12-11 19:11

...че по онова време /между 1920 и 1940/ българите в Европа са били с реноме на кротки, умни и работливи хора. Били сме предпочитани пред унгарци, чехи и т.н.
Да ама оттогава са минали едни 60 години, които промениха морала на нацията. Не е оправдание за никого. И сега, и винаги ще има, добри хора. Но няма как да се пренебрегне общественото влияние върху всеки човек.
Другото е, че при 70 годишен човек, надали само семейното възпитание е фактор. Човек се променя цял живот.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: autosvet   
Дата:   12-12-11 19:13

То по-срамно ли е да си българин от колкото да си грък?

"Евреите плачат когато се роди грък!"

Така, че каквото и да правим трудно ще станем толкова долни.

Аман от национален нихилизъм ...

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: мара   
Дата:   12-12-11 19:17

абе променя се, ам никога дотолкова, че да няма значение семейното възпитание.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: aquarius   
Дата:   12-12-11 19:19

М чи ко ний :)


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   12-12-11 19:20

Аз тук познавам рускиня, която твърди, че е българка [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: sunnyshot   
Дата:   12-12-11 19:32

Уве, а в моя случай, българите не могат да познаят че съм българка. И става голям купон [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 19:39


съни, в торонто вече има българска църква ли?
някога ходехме в македонската.

всъщност моят шок от тази случка е в резултат на друго - за разлика от европа и америките (континентите визирам), австралия винаги е имала много строг имиграционен контрол, заради който там няма от онези цигански и мутренски набези, така добре "прославили" ни по света.

затова съм склонна да се съглася с мара - повечето енориарши в това видео са хора на възраст и живеят там 20-30 години, някои и повече, следователно интерграцията явно не успява да се мери с първите 7 години...

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Grandpa   
Дата:   12-12-11 19:56

Ганьо си е Ганьо, където и да отиде.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: мара   
Дата:   12-12-11 19:58

ганьо да. ама и мильо си е мильо. а на ония прасета англичаните как им се казва ганьото?

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-12-11 19:58

autosvet

Бе аз повод за национален позитивизъм много не намирам [smilie5]
Тъжното е, че сме един народ, който живее в миналото - било то соц или Второ българско царство. Ще ми се тия 1300 години да вземем да ги забравим за известно време и да се фокусираме върху тук, сега и утре. Понеже освен някакви спорадични спортни героизми, някоя друга математическа олимпиада и подобни комети, аз не намирам в ежедневието си почти никакъв повод за гордост. Да не говорим, че и тия изброените и те не са нещо ненадминато.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: sunnyshot   
Дата:   12-12-11 20:06

arakiss, в Торонто преброявам четири български църкви, поне две от които са правени от старите македонци, които са се смятали българи и за това църквите са българо-македонски.

Не гледах внимателно видеото, но чух попът, който бил там от 30 години, да казва нещо от сорта:"... те са все синове и дъщери на комунисти, не почитат Христос..."

Спорът във видеото е да се продаде църквата, която струвала милиони...


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Grandpa   
Дата:   12-12-11 20:07

Аз не знам дали и 1300 е повод за гордост, като повечето от тях (поне 700) някой друг ни е таковал...

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 20:09

а на ония прасета англичаните как им се казва ганьото

австралийците им викат pommy [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   12-12-11 20:10

а на ония прасета англичаните как им се казва ганьото?


Бритиш чав. Ама не го употребявай, ако не е крайно наложително [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 20:15

съни,
питам, защото бях чула, че се строи нова българска църква в торонто, не без помощта на игнат канев [smile]
а за макевдонско-българските църкви нещата не са били винаги, както са през последните няколко години...

за спора в мелбърн - кой точно е комунист там е малко сложно за обяснение.
лошото е, че в споровете се включват местните, журналистите....
на хората им е особено странно да видят бой вместо коледен спирит...

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: autosvet   
Дата:   12-12-11 20:19

Уве то и това е така ... но аз както и поне 75% от хората в тази държава си работя, уча, спортувам, почивам, празнувам, тъгувам .... както всеки средностатистически европеец. Друг е въпроса че една малка част от хората правят беля на голяма част от хората. Колкото мога се боря с това, но да се самосъжалявам и да пиша наляво надясно какви сме смотани, некадърни, нищожни, нещастни, профанизирани, изглупели, мързеливи и т.н. като обобщение на всички ни никога няма да го направя, защото не е вярно. И да държава сме на 1300 години и сме се преборвали с какво ли не. Така ще се преборим и с пост социализъм, псевдокапитализъм и други идеологическо-икономически приумици на цивилизацията. Ако не с друго с прословутия си инат.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 20:21

Бритиш чав.

това да не е от "чаве" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   12-12-11 20:25

A бе... Ако искаш смъртоносно да обидиш някой тукашен - това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 20:30

Chav

аха, намерих нещо, ама това е само за тийнове май, докато бай ти ганьо е завършен индивид [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: 4given   
Дата:   12-12-11 20:31

Хора всякакви... Това лято бях в Москва, случайно се запознах с група български студенти. Честно да ви кажа, това бяха единствените хора, които бяха спокойни и усмихнати там. Евала!

В Щатите пробвах да вляза в местната БГ група, ама не става. Последният ми опит беше преди години на един новогодишен купон: чалга до дупка, негативизъм и оплакване, полято с обилна доза алкохол, планове как да "прецакаме и издоим американската система". Бях бременна в 8ми месец, а ми бълваха цигарен дим в лицето. Та до там с опитите. Човек и да го гони носталгия, ще му мине след една вечер с българи ;)

Някой на предната страница беше казал, че ако тръгнеш с негативизъм и комплекси, никоя държава не може да те промени. Баш!

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: kaiser.soze   
Дата:   12-12-11 20:33

чав е точно от чаве, от циганския е навлезла думата,

иначе по темата толкова не ми се пише, а имам наблюдения.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: мара   
Дата:   12-12-11 20:34

ако се валя пиян тука - що не [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   12-12-11 20:37

написа:

> Chav
>
> аха, намерих нещо, ама това е само
> за тийнове май, докато бай ти ганьо
> е завършен индивид [smilie18]


Чавс наричат част от обществото, от което британците всячески се гнусят. Става дума за тези, които живеят само помощи, ходят раздърпани, мръсни, предизвикват побоища, а бе, най-долната прослойка на обществото... Използват го като нарицателно за отрепка, ганьо, боклук, нестойностен... Те си влагат много тежък смисъл. Повтарям ти какво самите бритиши са ми разказвали. Не е само за тийнове.

Ползват го в краен случай за много тежка обида.

Естествено, не можеш да наречеш всеки така. Тук е прието даже да не се изрича на глас, защото всички наоколо ще се обърнат потресени :)

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: autosvet   
Дата:   12-12-11 20:39

И ще стане едно меле, винкели, екстрадация ама ще доде тоя чав у Перник некой ден...

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 20:42

ясно, 10х [beer]

това за щурчето, не за винкелите [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-12-11 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   12-12-11 20:49

[smilie18]

Един познат, доста наперен млад български юнак (те са една готина компания 2ра и 3та година), в една дискотека преди известно време. Някакъв пиян англичанин задърпал насила едно от момичетата. И успял да изяде бърз пердах.

Водят нашия човек в полицията. Там идва някакъв млад адвокат да го защитава. Разказва нашият човек какво/що. разпитва го адвокатът му, дали е пил - ами, да, дали го е ударил, той си казва - ми, да, ама нарочно ли- ами, да. Та, понеже записите са насечени (като кадър след кадър), адвоката му разправя - а бе ти кажи, че не си го ударил, а си залитнал и само си го бутнал, че си си бил пийнал [smilie18]

Впрочем, никой никого не е излъгал. Тия от полицията само кимнали, казали едно "аха" и си го пуснали. Тука не се кефят на пиянски изцепки, хеле пък към момичета. Другото момче е постояло повечко...

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 20:52

ми тъй де - то направо оня е залитнал и се е ударил в юмрука на наш'то момче, 'кво е виновно то [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: sunnyshot   
Дата:   12-12-11 20:53

arakiss, Канефф е построил една хубава църква, вратите и са отворени сигурно вече 5-6? години...не знам колко точно.


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: exo99   
Дата:   12-12-11 21:05


Автор: lillia
Дата: 12-12-11 16:03

Автор: elrisha
Дата: 12-12-11 15:49

Дет се казва : " Ти може да избягаш от селото,но селото няма да избяга от теб!"

Има неква мания да се купуват апартаменти на раковска или дондуков





...........................................Лилия, няма улица "Раковска".
На "Дондуков" отдавна му е минала славата.
Манията е да купиш до докторската градина, но не се намира.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: n1x0n   
Дата:   12-12-11 21:08

ама ще доде тоя чав у Перник некой ден

Защо, за да е сред свои?! [smilie18]

Манията е да купиш до докторската градина, но не се намира.

Не си казал, не сме ти намерили. Продава се един, точно на ъгъла със Сан Стефано. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-12-11 21:10

autosvet

[beer]

Аз също се дразня на тоя двуполюсен емоционален подход, но гледам да го игнорирам.

sunnyshot
[smilie18] те пък що не могат да те познаят:)

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: autosvet   
Дата:   12-12-11 21:13

Уве просто сме прекалено крайни - или се навиваме, че сме най-умните или се съдим, че сме най-нещастните. А истината е все по средата [beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: chavdarpg   
Дата:   12-12-11 21:15

Инъче пцуваме мангалите, че не искали да се интегрират [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: мара   
Дата:   12-12-11 21:45

нищо де, нали ние се интегрирахме към тях [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   12-12-11 21:54

Между другото нещо, което ми направи силно впечатление. Арабите. Добре, де, мюсюлманските нации. Забележителни са! Страшен хъс, адаптивност, амбиция, развиват се с гръм и замах!

Наистина са впечатляващи! Удрят бритишите в земята по всички критерии. Винаги много подготвени, с желание, мерак. Евала!

Да си призная имах друго мнение преди да дойда и да видя. Просто ги бива, и каквото правят, го правят със замах. Учат, готвят се, мислят много, за разлика от местните, които някак чакат на готово.

Разбира се, това са мои впечатления за хората от моя курс. Тъй като всяка седмица имаме семинари по различни кейсове (случаи), към които трябва да се обърне внимание на различните закони, възможности, евентуални решения и вякакви пътечки. На семинарите сме само по няколко човека с професор и идеята е да се водят разгорещени дебати, да се упражняват бързи реакции и мисъл, адекватност, изказ, поведение... Ами, само с тях се получава наистина такъв дебат и са зашеметяващи. Почнах да уча 2 пъти повече покрай няколко такива (на семинарите са различни групи винаги, постоянно е микс и не се знае на кой ще случиш, но с тях се засичам).

Страшни са, евала. Вече повече взех да вярвам, че идват и са бъдеще на Европа, но с други очи.

ПП

Засичам и доста други по разни сосайътита и специално организирани лекции по политика. Ами, нямат грешка.

Впрочем, само момчета.


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: НАСОО   
Дата:   12-12-11 21:59

чистим ние некви камари с боклуци около гетото и ги пълним в чували. Минават двама мангали с неква греда и три, четири циганета около тях. Викам на едното - скачай в чувала бе.. скачай в чувала и онова побягна. Двамата цигани нещо спряха и единия вика - кво искаш. Викам да отстраня причината за боклука. А оня се хили и вика не моеш го напраи после..

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Djogata   
Дата:   12-12-11 22:23

Нагоре се писа на 2-3 места, че какъвто си като човек, ще си такъв навсякъде по света. И аз споделям това мнение.
Познавам доста българи, живеещи в чужбина, основно в Дания разбира се - еми точно както в България можеш да срещнеш всякакви хора, точно така е и в чужбина с българите, които живеят там. Примерно в Копенхаген познавам няколко българина, заети в университетските среди - учени, преподаватели. Еми нищо лошо не мога да кажа за тях - хората си живеят живота, гледат си децата и работата, имаме си нормални приятелски взаимоотношения... Нормални хора, на които можеш да имаш доверие. Има също така и маймуняци. Ама познавам маймуняци и измежду датчаните. И тъй като, да си кажем честно, средното ниво на културата и възпитанието в БГ е доста скромно и варира много, е нормално в "представителната извадка", която българите, пребиваващи в чужбина (донякъде) представляват, да ги има всякакви, и част от тях да разочароват.
С други думи, каквото ти е възпитанието, такова си остава, където и да си.

П.П. Арабелите и турците имат още по-слабо желание за интегриране. Те си искат да си живеят в собствената страна, ама да получават кинти като в развита страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Grandpa   
Дата:   12-12-11 22:45

Джога, там де си сега и в околността има доста и от маймуняците, а сигурен съм и от не маймуняците. Вторите са обикновено по-тихи обаче, та не правят толкова впечатление в картинката.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-12-11 22:47

Аз па много се дразня, че редовно ме бъркат за не-българин. Първо щото искам да съм си българин и второ щото като рус такъв в по-тъмните държави ме гледат като ходещ банкомат и будала.

Та редовно на някакви местни ентусиасти дето се опитват да ме минат щот ме мислят за северняк, а не за тъмен балкански субект се налага да им обясня, че тия номера дето се опитват да ми приложат ние българите сме ги измислили. [smilie5]

Понякога е доста комично де.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: exo99   
Дата:   12-12-11 22:47

Джога, от кога си в Дания и по-специално в Копенхаген?

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Grandpa   
Дата:   12-12-11 22:50

4given,
Много точно описано. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: НАСОО   
Дата:   12-12-11 22:54

на мене кво ми се случи миналата година...

кацам в Истанбул и чакам за пас контрол. На опашката за чужденци сто човека, на тази за граждани 10тина. Изведнъж, както си блея се приближи един от охраната и ми сочи другата опашка, като измрънка нещо на турски. Отивам аз там и си чакам като пич, радостен че щи мина без чакане. Да ама не. Стигнах на гишето, подавам си паспорта и ония почват нещо да ме питат. Викам инглиш и оня, бе дай си турския паспорт. Аз го погледнах викам нали съм българин къв паспорт бе? Той ми кво търсиш тука? Е оня ме прати? Той го пита нещо на турски, а оня вече се хили и вика е тоя се крие бе, глей го чист турчин.. Мойте хора всичките щеха да се размажат от смех

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-12-11 22:58

Насо я покажи пишката!

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: orlindraganov   
Дата:   12-12-11 22:59

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: НАСОО   
Дата:   12-12-11 23:24

двама наши в Куба се возят в трамвая без билети. Качват се некви странни хора с зелени дрехи и калашници на рамо и почват да крещят - картос, билетос? Хората си показват билетите, а нашите леко полеко се придвижват към първата врата за да слязат при първи удобен случай. Но ватмана загледан в далечината не дава никви индикации, че скоро ще спира. А командосите наближават. Стигат до некъв дето е гратис и го разтрелват публично вътре в трамвая. Нашите вече разбрали тоталната грешка която са направили да спестят две песо, започват да се молят на всички богове вратите да се отворят. Но трамвая си се носи все така лежерно, а ватманът дори решава, че има време за една пура до следващата спирка. Командосите напредват и стигат до един пътник с дрехи като техните който на питането картос, билетос отговаря "Кубинос партизанос, венсаремос".. Двамата контрольори му отдават чест с вива революсион и продължават. Стигат до нашите и с насочени автомати - картос билетос? Те нема кво да правят и използват последната възможност - Кубинос партизанос, венсаремос. Контрольорите ги измерват от петите до главите и ехидно- где барадос.
Нашите- таенос агентос

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: djogata   
Дата:   13-12-11 01:19

Ехо99, отдавна съм в Дания - 7-8 години вече...

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: orlindraganov   
Дата:   13-12-11 01:22

Кажи нещо на датски

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   13-12-11 01:32

noget

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: orlindraganov   
Дата:   13-12-11 01:35

skål

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: djogata   
Дата:   13-12-11 01:54

Rød grød med fløde

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: djogata   
Дата:   13-12-11 01:54

Това последното, който го произнесе правилно, има бира от мене [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   13-12-11 01:56

lyserøde Elefanten

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: djogata   
Дата:   13-12-11 01:57

Мне, по-скоро

Den lyserød elefant
De lyserøde elefanter

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   13-12-11 04:04

написа:

> Това последното, който го
> произнесе правилно, има бира от
> мене [beer]

Нещо като рьод грьод меш/фльед (меко д) [smilie8] Близо ли съм?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: djogata   
Дата:   13-12-11 04:46

Близко, но не достатъчно. На практика не можеш да го възпроизведеш с български букви.

Ей тука една рекламка, където датска и полска чайка се срещат на един ферибот, и датската чайка се опитва да научи полската чайка да каже първо "rød grød med fløde", а после "Rødby-Puttgarden".
http://www.youtube.com/watch?v=Nv-4ckADIEg&feature=related
Не знам защо на клипа са отрязали началото, където датската чайка (оная вляво, по-"русолявата") вика "кажи сега rød grød med fløde", но се вижда как се опитва да го научи да казва Rødby-Puttgarden. Ако изгледате филмчето докрая, ще чуете умилителният коментар на полската чайка "По дяволите, това датският не е език, а болест на гърлото" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: orlindraganov   
Дата:   13-12-11 04:46

А Датците умеят ли от български?

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   13-12-11 07:37

[smilie10]

Това с чайките си го сейвнах във фейвъритс [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: мара   
Дата:   13-12-11 08:37

насо ме срази [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Digitalgab   
Дата:   10-02-13 16:44

Ганю е Ганю навсякъде където отиде, ако си е бил Ганю от самото начало.

Не е такъв случая с Флориан Вутев, френски гражданин, но роден и отраснал в България, балетист, женен за французойка. През ученическите години учил руски в България, доколкото са могли да го научат не особено старателните даскали. Във Франция, той старателно изучава в университета руски, откъм граматика, лексикология и синтаксис, въобще филологически. В края на кариерата си, той се посвещава на превод на любимият си автор - А. С. Пушкин, и в края на миналата година, френското издателство "Ла Брюйер", представя неговият превод на "Евгени Онегин", от руски на френски език. За творческия процес и особеностите на превода, Флориан Вутев разказва тук:

http://rusoch.fr/lang/ru/guests/novyj-francuzskij-onegin.html

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/iwcx2205.JPG
http://rusoch.fr/files/2013/01/000033-268x400.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-02-13 16:56

Оня ден се наложи за малко да превеждам на официална среща от сръбски на инглиш и обратно.

[smilie5]


Хем сръПския го понаучих в движение [smilie5]



[thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: sunnyshot   
Дата:   10-02-13 16:57

пак да го напиша: Адаптивността е функция на Интелигентността [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: gorbi   
Дата:   10-02-13 17:07

абе българите сте ужасни... [smilie18] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-02-13 17:12

вие па казаците щот сте много убави... [smilie18]


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: gorbi   
Дата:   10-02-13 17:13

ми ко ний ? [smilie18] [beer] [beer]

малко повече пиеме, ама то живота труден... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-02-13 17:14

абе същински Паганини сте..

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: gorbi   
Дата:   10-02-13 17:16

Когато сме в Западна Украйна, най съм българин, защото ако кажа, че съм руснак, ще ме бият... [smilie5]
КОгато им говориш на руски, все едно са глухонеми - ти им говориш, те гледат настрани. А ако им говориш на развален българо-руски, обеснявайки че си булгар - усмихват се и ставате приятели... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: harvester_vn   
Дата:   10-02-13 17:18

Горби, ти нещо се оплакваше, че нещо не си можел да пиеш напоследък... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: gorbi   
Дата:   10-02-13 17:20

е аз съм частен случай... срам за цялото казачество... И не като съвсем да не мога, а само над определени количества... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-02-13 17:31

Нали за тва ти викам, че си направо Паганини [smilie18]

аз руският го забравих да го приказвам да го ева.. Ма като нямам къде и с кой.. Само по фейса чат-пат и тва е. Като пристигнах тук в Сараево имаше една немкиня завършила руска филология в Москва, та отлепих малко с нея ама не си е работа. Тряа си практика..

Ся не само руския ами и гръцкия ще си забравя.. Щот няма с кой да ланкам тук.

Но поне СР/HR/BiH/MNE ще си усъвършенствам.[smilie5]
И после ще го плесна в СВ-то. Това са си официално цели 4 езика [smilie18]
То да го ева имат един падеж повече от руския и окончанията са различни ама взех да ги вдявам вече [smilie3]

А за пиеньето... И аз съм зле ама немам мераци да се осъвършенствам в тая насока. Все още..
Но самотните дълги командировки водят до пропиване определено. Питай Джогата! [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: sunnyshot   
Дата:   10-02-13 17:31

Аз не ги деля хората по националности, ами по размера на техния ум.

Например, само малките умове могат да бъдат зависливи и да се мерят.

Другите се вдъхновяват, когато видят успех и качества в човек или ситуация.

Ако събралата се група е само от малки умове, тогава - стой далеч от нея. За щастие светът е много повече и по-голям [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-02-13 17:45

Абе големината на душата е по-важна сякаш.. [smilie8]

Щото познавам малки умове с големи души и големи умове дето са с едни дребни душици..

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: gorbi   
Дата:   10-02-13 17:58

Като сте почнали за размери... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: sunnyshot   
Дата:   10-02-13 18:04

абе душа, ум, mind .. . май за същността е думата [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-02-13 18:13

Да де! Да не дрънка на кухо [smilie5]


А и размера си е важен дет вика Горби [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   10-02-13 18:51

бях я забравила тази тема -
за българите с големите размери [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: мара   
Дата:   10-02-13 18:57

аз съм за

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   10-02-13 19:02

Всички нации си имат и свестни, имат и тъпанари....

[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: ценослав   
Дата:   10-02-13 19:03

Тия къде напускат България гузна съвест ли имат, носталгия ли ги гони, че камара теми се пускат тук дето ни се носи вода от девет дерета колко било лошо тук и колко прекрасно там. Ми нека си живеят живота! Нали са се оттървали от лошотията, а мама и тате са оставили тук?!!! Айде стига лицемерие! После много пенсионери сме имали?! Ми чаветата като не ги щат в чужбина при тях, така е! Ареееееее![smilie8] [smilie8] [smilie8] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   10-02-13 19:06

ей на, таман си говорехме за размера....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-02-13 19:25


There is no better place than the motherland!

http://www.youtube.com/watch?v=fRSMsthHajw

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: sunnyshot   
Дата:   10-02-13 19:27

ценославе, недей сега като крадеца вика: "дръжте крадеца"

Камарата гореспоменати теми не са пуснати от напуснали [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: temelko   
Дата:   10-02-13 19:53

Ностралгия му се вика, бат Цено.
В темите си се опитват да се самоубедят, колко е прекрасно там, ама не се забелязва висока успеваемост в това [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: TODD   
Дата:   10-02-13 19:55

Роден булгар навсякъде булгар .... ами колко пъти повтаряме "Ти може и да напуснеш селото но то тебе не те напуска никога "

Така и Родината те не напуска - ти ходи де щеш.

[smilie5]

Бащата глист извел сина си на ануса, за да му покаже света.
- Ето, сине, това зеленото отдолу е трева. Това синьото отгоре е небе. Онези неща, дето летят из него и пеят, са птички, а онова яркото нещо най-отгоре е слънцето.
- Тате, ама той бил много хубав тоя свят.
- Ами, хубав е!
- Тогава защо стоим в тая смрадлива, тъмна дупка?
- Ех, какво да правим сине – Родина.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ама те пак ще са глисти , няма да станат друго !


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   10-02-13 19:59

Ностралгия му се вика

и нострадамус тъй вика [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: sunnyshot   
Дата:   10-02-13 19:59

TODD-ре, Digitalgab вдигна темата за да илюстрира точно обратното [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   10-02-13 20:00

написа:

> ценославе, недей сега като крадеца
> вика: "дръжте крадеца"
>
> Камарата гореспоменати теми не са
> пуснати от напуснали [smilie5]
>



+1

Повечето емигрантски теми ги пускат не-щастливи българи. "Изхода от проблемите е терминал..." и т.н.

Нормално. Нещата в БГ са доста далеч от ок, пък който иска - да си криви душата.

Минаха 2 години от пускането на темата, но нямам да добавя към мненията си нищо - тук имаш по-голям шанс, хората са усмихнати, нещата уредени. Кофти или не - т'ва е.



Другото е - да сме живи и здрави, а пък който - където.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: CanoniO   
Дата:   10-02-13 21:19

Гадно е да си расист и да живееш на острова. По-скоро е гадно да живееш в големите градове. Иначе, местните расисти отдавна са се разбягали из селата и малките градчета. Ходил съм на места, където дори детегледачките са бели...



Публикацията е редактирана (10-02-13 21:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-02-13 22:34

Имам колега тук англичанин. Живее в Испания. От доста години. Покрай искрите с българи и румънци обсъдихме нещата. Самият той каза, че там става все по-трудно и по-трудно за англичани и много напускат и се преселват другаде. А той е консултант и предполагам доста добре платен. Освен това и на него не му харесва как големите градове са се напълнили с всякая сволоч. Нещо заради което на мен не ми харесва Лондон.

Така че монетата винаги има две лица. За някой мангал от пазарджишко Лондон е раят, но за доста англичани е място, от което са избягали.

Свят шарен, хора разни..

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Пърпъла   
Дата:   11-02-13 06:18

Преди месеци и тука в Торонто имало меле между разни там настоятелства, пенсионери, бяха писали по весника

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: chill   
Дата:   11-02-13 13:50

Автор: IvoZafirov
Дата: 10-02-13 22:34

Така че монетата винаги има две лица. За някой мангал от пазарджишко Лондон е раят, но за доста англичани е място, от което са избягали.
---

Щото е скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   11-02-13 14:25

Всеки си има причина..

Аз нямам мераци да живея в Англия най-вече заради климата. Тегли ме на юг. Средиземноморие ми дай и слънце.

По същата принича не харесвам и Брюксел.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: kefalcho   
Дата:   11-02-13 15:00

Българите мислят , че проблема им са циганите , англичаните - емигрантите , и т.н. Но дали е така [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   11-02-13 15:08

еми проблемът е сходен

аз/ингилизинът плащаме данъци и осигуровки, а тях ги ползват някакви навлеци и мързели.

били те мангали или емигранти (в които влизат всякакви)

Така че ингилизите ги разбирам и не им се сърдя. Такива за каквито говорят и аз не ги ща.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: мара   
Дата:   11-02-13 15:09

ми И така е.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: autosvet   
Дата:   11-02-13 15:19

Всъщност англичаните които мрънкат срещу емигрантите са тея дето не бачкат и висят на помощи (а те не са малко) или бачкат малко за малко пари защото ги мързи и много добре знаят, че като дойде някой нахъсан истър ще бачка повече от тях за същите пари и те ставан ненужни или ще трябва да се делят помощите на повече хора. Хората с образование и по-нормални доходи им е все едно и не гледат сериозно на разните фаражови брътвежи.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   11-02-13 15:21

то май и с българите така. Тия де най-реват срещу емигрантите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: kefalcho   
Дата:   11-02-13 15:23

При испанците е съшото , от три години ги набюдавам и вече мога да го кажа с чиста съвест .

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: autosvet   
Дата:   11-02-13 15:24

[beer] за гражданите на Земята.

Ако се самоопределя за землянин дали това ще е някакъв проблем и няма да ми викат емигрант като отида да бачкам в Швейцария?

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: мара   
Дата:   11-02-13 15:25

а, не съм мнооо съгласна...
ората са казали - като идеш в рим - прави като римляните. ма емигрантите и циганите не се напъват много в тая насока.
та тва сигур дразни. не ги дразнят хората можещите и работещите, а паразитиращите и налагащите некви свои изисквания в чуждата къща[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: kefalcho   
Дата:   11-02-13 15:30

autosvet , аз отдавна им викам , че съм гражданин на света , още от бг [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   11-02-13 15:34

Като марето.

сигурно за тва така се вписвам за нула време навсякъде.


Сутрин идвам пеш на работа и после обратно пак. Всеки път по един и същи маршрут. Та вече с 5-4 човека се поздравяваме всяка сутрин.
Продавачка на едно павилионче, собственика на едно екзотично кафене, един де продава плодове на улицата и един нещо като уредник в австрийското посолство. Добро утро! Как сте? Какво става?
[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Е, има и две мацки с които се разминаваме сутрин и те явно отиват на работа, с които само си кимаме [smilie5]


Ааааа! Имам си вече и познат таксиджия дето си го викам кога ми трябва [smilie18]


Румънецът разправя на колегите в офиса и ми се смее, а той е абсолютен бурсук. Не умее едно добър ден кат хората да каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: autosvet   
Дата:   11-02-13 15:34

Ми и мен ме дразнят бедните островитяни, които като дойдат на Слънчев бряг и се убиват от пиене и после цоп балконнинг. Нещо което на острова няма как да си позволят да направят. Не могат ли да си къркат спокойно и културно да си драйфат в тоалетната, а не по тротоари и коридори.

Принципно паразитите си дразнят, защото са паразити пък дали са наши ли чужди все едно.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   11-02-13 15:43

Аз на слънчев бряг не ходя, така че островитяните там не ме дразнят. Да не ми идват по тихите гръцки плажчета само.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.