Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 За неразбирането на хората! :0(
Автор: BlueHello   
Дата:   26-03-08 19:20

[smilie2]
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: BlueHello   
Дата:   26-03-08 19:20

Учудва ме как всеки ден хората не ме разбират! Толкова не ме разбират, че вече почвам да изкуквам и да не искам да виждам никого!
Няколко онагледени примера:

1 Член на семейството идва в стаята ми, за да ползва компютър! Казвам сега не може, след което изтъквам истинската причина - Обработвам снимки и ако стана после може да ми отшуми ентусиазмът! Отсрещният човек се нацупва и си отива! Можех да измисля куп други начини и думи, за да обясня на отсрещния, че сега не е подходящ момент, които обаче трябваше да натаманя според НЕГОВИТЕ критерии за важност!

(стихотворна вметка) -Как ме мъчи всеки ден тоз въпрос трагичен, хем да бъда откровен, хем пък и тактичен?
М?

2 Аз не мога да разбера как можеш да ги снимаш тия тъпи чушки!(примерно) Аз също не мога да разбера как можеш да обичаш спанак, но не ти се бъркам!

3 Искам да съм със себе си!
– Защо? Ма нещо сърдиш ли ми се?
(Просто искам да бъда със себе си, това е!)

4 Черпят ме с гювеч и после питат –Харесва ли ти!? Казвам –Яде се, но не обичам бамя и патладжан! След, което следват неща от сорта на колко се е старал човекът и с колко любов го е правил! НО! Аз не обичам бамя и патладжан ако ще с цялата любоффф на света да са направени! НО! Това не е личното ми отношение към човекът правил таз гадост, а отношение към самият гювеч!

Трудно ли е да се разбере!?

Как ме мъчи всеки ден тоз въпрос трагичен, хем да бъда откровен, хем пък и тактичен!

И неща от сорта на да го духат всички или абе не им обръщай фффнимание не ми помагат! Казвам истината и май никой не цени това! Наблюдавам, че хората искат да чуят нещата, които ТЕ искат да чуят! Тъпо!

 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: elrisha   
Дата:   26-03-08 19:26

ако това ще помогне - не си сам в този проблем![smilie8]
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: vladimir666   
Дата:   26-03-08 19:30

имам абсолютно същите проблеми!
дори и за гювеча
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: mitaka   
Дата:   26-03-08 19:32

Как може да не обичате гювеч ,бе хора?[smilie11] [smilie11] [smilie11]

 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: SLR   
Дата:   26-03-08 19:34

[smilie5]

Споко, на всички се случва[smilie7]

[beer] [beer] [beer]
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: BlueHello   
Дата:   26-03-08 19:36

На всички се случва, ама някой го приемат по-леко! Аз не съм от тия, защото не просто се случва, а е нещо перманентно! И аз едвам да го търпя! [smilie2]

 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: mitaka   
Дата:   26-03-08 19:41

Компромиси трябва да има взаимни![smilie24]
Сигурно и ти имаш трески за дялане!
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: HP   
Дата:   26-03-08 19:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: ejko   
Дата:   26-03-08 19:48

Всички сме така и ако това ще помогне знай, че не се оправя с времето...
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: boink   
Дата:   26-03-08 19:49

bluехелоу, много приятна тема. поздравления. направи си рестарт на системата (мозъчната) и прецени:
1. дали не си станал егоист
2. дали се изразяваш правилно


за всяко от нещата:
1. това качество се ражда и развива без да го усетиш (реално околните биха били критерии. евентуално)
2. всички лингвистични простотии придават "звучене" на това което казваш. някакъв нюанс които при различните реципиенти има различен ефект.
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: ntonev   
Дата:   26-03-08 19:55

основния проблем е, че много хора не значт да как "да слушат". Истина е, че "чуват" само това което искат/готови са да чуят!

някои дори никога не се научават да осмислят това което чуват. И всичко това защото е много по-лесно да се "живее" по-инерция и в рутина.

Трябва много време и търпение за да се променят такива хора - и най-вече редовна комуникация, повечко спокойни обяснения... [smile]
[beer] [beer] [beer]
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: tnt   
Дата:   26-03-08 20:02

мдааааааааа...
проблемът е повсевместен, нелечим, комуникационен, ценностен...


Не яж гювеч, сготви гювечета [smile]
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: boink   
Дата:   26-03-08 20:04

ntonev, какво означава "не знаят как да слушат"? или слушаш или не слушаш. много лесно, без човек да се напряга, може да схване кога го слушат, кога го изслушват и кога изобщо нищо невлиза. говорят ми за моквич пък аз чувам порше. хъ, как да стане? и бай да уей, хората се променят заради това което някой им каже (било то и за добро) или заради това което са изпитали на свой гръб? (друга тема е това обаче)


и че се сетих нещо друго, канибали ли сме като ядем прасета или сме изроди като ядем (ядете) агнешко. агне - онуй малкото, беличкото, беее. на гергьовден деееее-д.



Публикацията е редактирана (26-03-08 20:07)
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: Jamess   
Дата:   26-03-08 20:06

Хората около теб имат сериозни проблеми.Това е.

[smilie24]

[smilie3]
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: boink   
Дата:   26-03-08 20:09

жеймс, хората навсякъде имат сериозни проблеми (осъзнати или не).
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: ntonev   
Дата:   26-03-08 20:09

ами boink - комуникирането е двустранен процес, нали? за да си сигурен,че човекът отсреща е чул (означава разбрал, осмислил) точно това което ти си казал - в твоя случай точно москвич [smile] трябва и ти да го чуваш И КОРЕГИРАШ когато видиш/разбереш, че той си мисли за порше... [smilie25]

та такива ми ти работи - трябва време и нормална човешка комуникация за да се получи, вярвай ми...
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: PolarBear   
Дата:   26-03-08 20:21

Животът е низ от компромиси. Животът е изкуство на компромисите.

И в изкуството на живота има течения, периоди, стилове...и творци всякакви.

В основата на истински голямото изкуство лежи искреността. Голямото произведение на изкуството изисква талант, подготовка и култура. Хармоничното споделяне на времето и пространството с околните е шедьовър на изкуството на живота.

Близките хора повече от всички останали имат правото на уважение и обич. Те не трябва да бъдат наранявани. Затова тактът е едно от най-важните качества на човека. Тактът няма нищо общо с неискреността. Всяко нещо може да се каже по начин, който не оставя рани в душата на хората. Стига да го желаеш.

А за да желаеш нещо, трябва мотив. Най-добрият мотив е истинският. А най-истинският мотив за да положиш усилие и да опазиш чопвека до и около теб, е да го обичаш и/или уважаваш. И тогава усилието престава да е тежест, то може да те направи щастлив.

[smile]
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: BlueHello   
Дата:   26-03-08 20:28

ejko [smilie24]

НР -анализирам се ежеминутно, мисля си, че се отнасям с всички хора толерантно и се опитвам да разбирам тяхната страна! Не обиждам и не се бъркам! Просто не мога да задам въпрос -Как може да снимаш тия тъпи чушки!?

Най-хахавото в цялата ситуация е, че понякога стигам до по-хард методи (за мен хард, щот по принцип не повишавам тон и не ползвам обидни думи), които са успешни! Хората имат респект от казаното, не се обиждат, а просто са респектирани! НО! Трябва ли да викам и да използвам думи не от моя речник, за да ме разбере някой!? Просто не го разБИРАм! [smilie10]

[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (26-03-08 20:50)
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: tnt   
Дата:   26-03-08 20:30

не се анализирай ежеминутно. Това определено пречи на общуването, особено с близки хора [smile]
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: ntonev   
Дата:   26-03-08 20:30

Мечо, прав си за всичко това, но то е частен случай на неразбирането което може да се случи (и се случва ежедневно) навън, в офиса и къде ли не...

правилата за добра комуникация с ХОРАТА е нещо което се учи - бавно и трудно, но трябва да се учи - не знам защо го няма в училищната програма на средните училища ....
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: voguespot   
Дата:   26-03-08 20:34

Правилно не си сам с този проблем, често се вбесявам от подобни неща самоче в други аспекти и съм се зачудвал доста пъти доста сериозно дали да не си татуирам на кръста "FUCK THE WORLD" така и така имам татуси :)))
Ама какво да се прави, свиркай си и си снимай чущките, имаш страшни снимки!
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: BlueHello   
Дата:   26-03-08 20:36

Мечо!!!

Случвало ли ти се е да ти писне да си добър!?

Това е въпрос към всички!

Оглеждайки се около себе си забелязвам, че хората, които си общуват го правят по доста брутал начин! Викат си, цупят се, сърдят се, теглят си майни и какво ли не! Да, ще прозвучи нескромно, но смея да си мисля, че съм човек! С човешки обноски и поведение! И когато няколко човека ми се качът на главата и ми играят ръченица... тежът ми най-малкото [smilie5] !

 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: tnt   
Дата:   26-03-08 20:39

оооо да... Понякога се питам дали "крещящите" не са по-прави... Разтоварват агресията и продължават напред без да си задават комплицирани въпроси за толерантност и възпитания... Само дето за теб/за мен/и за други тяхното поведение не е решение
 Re: За неразбирането на хората! :0(
Автор: BlueHello   
Дата:   26-03-08 20:40

Тинти! [beer]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена