Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 не си купувайте Мерцедес
Автор: 3DFEN   
Дата:   22-10-07 19:22

Сутринта в 7,20 на бул България. Сфетофара от зелено светва жълто с последващо червено.
Аз се движа с френския Трабант - Рено Еспейс. Цялото пластмасово от вън. Спирам на сфетофара и от зад усещам удар.
-Лееллл отидоха ми пшластмасите баси. Слизам и псувам. Оня вика -Кво ревеш бе! И като излезе се хвана с две ръце за главата.
Щетите:
Реното:
Изкривена и леко пукната броня. Пукната леко задна врата и вкартана дръжка на вътре, Клатещ се стоп.
Мерцедеса:
Счупена броня, Крива и поначупена решетка, Изкривен с 30 см на горе капак, счупен фар,
Паднал ремък. Изкривен и пореден радиатор и радиатор на климатика.

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: BOrisoFF   
Дата:   22-10-07 19:26

-Върви ли?
-Да! Що!
-Гледам не ги купуват много...

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: fff   
Дата:   22-10-07 20:00

От лични наблюдения знам, че задната кола винаги се чупи по-лошо. И в трите случая на които съм бил свидетел нямаше теглич на предната [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: krassimire   
Дата:   22-10-07 20:08

Направени са да се мачкат отпред заради safety изискванията.

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: magnifico   
Дата:   22-10-07 20:09

Предниците на модерните коли са "омекотени" до някаква степен, с цел да предпазяд пешеходеца при евентуален сблъсък...има дори и коли с външни въздушни възглавници!!
М/у другото, като сме заговорили за безопасност, по Дискавъри показаха едни опити, според които се оказа, че е по-безопасно да те блъсне Джип от колкото кола...като те блъсне джипа, поради факта, че е по-висок, пешеходецът си удря главата и остава в/у капака до спирането, докато като те удари кола, първо литваш леко и си удряш главата в предното стъкло след което започваш да се размяташ като торба с картофи из въздуха...ако съвсем те е напуснал късмета, може да се удариш пак в колата или най-лошото - да попаднещ под гумите!
А на джиповете им слагали и външни въздушни възглавници за коленете на пешеходеца и омекотяват капака!



Публикацията е редактирана (22-10-07 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: boni   
Дата:   22-10-07 20:11

Мхм, преди 3 години с Мерцедес се млатнах със 120 в мантинелата на 31-ви километър на Тракия, завъртях се и се млатнах още 2 пъти.
Е купето не мръдна грам и всички вътре бяхме ОК. Познай дали с някой пластмасеняк щяхме да сме ОК:)

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: Amigo   
Дата:   22-10-07 20:12

абе най-добрият вариант е да не се стига до млатене [smilie3] [cool] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: boni   
Дата:   22-10-07 20:13

Е да де...

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: n1x0n   
Дата:   22-10-07 20:20

Слизам и псувам. Оня вика -Кво ревеш бе!

Е точно тука е момента, в който му чупя ръката на 5 места и го пребивам с личния му ауспух!

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: ALBIREO   
Дата:   22-10-07 20:29

n1x0n [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Много шофьори не знаят какво е "дистанция" и как тя се "пази". Чували са го едно време на курсовете, ама - на кой му пука в дъжда... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: asahi   
Дата:   22-10-07 20:30

След това му монтирам личния ауспух в персоналния ауспух.

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: fff   
Дата:   22-10-07 20:43

А забелязали ли сте, че мигачите на модерните коли са само макети и са за фасон. Хич не мигат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: boni   
Дата:   22-10-07 20:49

Да, направи ми впечатление, че по европейските магистрали се кара бързо, но и се пази дистанция и никой не ти се бута в багажника да ти мига с фаровете. Още стъпвайки на наша земя в Калотина веднага ти се залепя някой малоумник на 2 метра от бронята и почва да нервничи, нищо че пътя е целия в дупки и няма маркировка...

Това лято карам по пътя Созопол - Приморско. Преди Дюни приближавам трима юнаци които карат в пакет. Държа се на около 15 метра отзад и тъкмо си мисля как тея са се набутали много близо един до друг и един турист пресича пътя ненадейно. Първия удря спирачки , а останалите двама се набиват звучно в него и един в друг... Давам ляв мигач и спокойно ги подминавам в момента в който са наизскачали от колите псуват се и налитат на бой....

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: SLR   
Дата:   22-10-07 20:49

Мани ама и аз изтресах един пич изодзаде,преди извесно време и му предложих да му дам 100 лева и да си ходим.
Той обаче вика че спуканата му броня на фиата струвала 240, а на мене нищо ми нямаше, и седнахме да чакаме КАТ.
След 2 часа и половина той вика," абе да взема да се обадя да им кажа да не идват", казах му че това не е поръчка в ресторант да ги откажеш,а и че междувременно съм останал с 30 лева, понеже брат
ми си беше тръгнал с останалите.
Накрая дойдоха писахме, мене ме пуснаха, а него го оставиха, понеже нямал някакъв документ[smilie8]
Накрая като си взех талона се оказа че даже не са ми взели точки, а имам само 100 лв глоба, а най-парадоксалното беше че и него го бяха глобили по някакъв параграф[smilie10] [smilie10] [smilie10]
Абе изобщо няма такава държава като нашата[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: 3DFEN   
Дата:   22-10-07 21:29

Абе бая си ме беше яд не че още не ме е яд.
Търся си задна броня за Еспейс
Ама така си е никаква дисатанция не се спазва. И никои не му пука и не мисли.
Като ме хванат понякога братята , като се закачи някои да ми святка по някога скачам на спирачките. Един ден по м. Хемус към Ботевград изпреварвам един ТИР. Турбото ми не работи и колата по маломощна. Един с едно Пежо ми святка от зад. Бикам си и да светкаш по бързо не може или чакай да го изпреваря или да ти дам път като намаля да застана зад тира. Викам я второто натиснах спирачките. А оня от зад ни на ляво ни на дясно дрън в мантинелата.
Ама това с Мерцедеса хич не го очаквах.
Мани ами маса пари дадох преди две седмици за ремонт на амортисиори съединител - турбото чак във Варна ми го правиха та сега и броня да търся.

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: PBKPH   
Дата:   22-10-07 21:32

От лични наблюдения знам, че задната кола винаги се чупи по-лошо. И в трите случая на които съм бил свидетел нямаше теглич на предната

Не и ако задната кола е Волво. [smilie5]
Свидетел на случка: Волво 760 сгъна на хармоника АЗЛК 2140 Дефорсиран с монтиран теглич. На Волвото само предната решетка
се беше пукнала и леко деформиран преден
капак. А москвето беше скъсено на половина.



Публикацията е редактирана (22-10-07 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: boni   
Дата:   22-10-07 21:44

Волво ама истинско. 7-ца, 9-ка да, ама я да видим 4-ка[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: navy   
Дата:   22-10-07 21:45

Хе хе хе... понякога човек чете смешки [smilie7]

Сега... помислете логично.
Е=мс2

Както беше казал някой - колата иска да Ви убие. Не си правя майтап, така е [smilie7]

Всяко едно тяло в движение е носител на енергия. Кинетична [smilie7]
Когато една така хвалена яка кола като волво ви фрасне и остане здрава, познайте къде е отишла енергията от удара [smilie7]

Бони е дал хубав пример за движение със 120 и удар. Купето не е мръднало. Всички са били ок... е къде е отишла енергията от удара? Явно не е бил такъв удара...

Преди два месеца ме фраснаха яко, смятай яко значи колата цялата предница - чао [smilie7] Бях с чисто нова кола. Ако бях с моя стар опел - на мене чао [smilie18]
Новата кола така пое удара, че последствията за мен бяха малко натъртени китки и претрито от колана. Не бях аз виновен. Влязоха ми челно от насрещното платно! Фрас и тва е...

Така че, моля моля... познайте кога ще съм фен на старите 'здрави' коли.

Нивга [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: boni   
Дата:   22-10-07 21:48

Абе Нейви, казах купето, не предницата или задницата:)

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: navy   
Дата:   22-10-07 21:49

Аааа... добре, извинявай [beer]
Щото 'коравите' коли са не по малко опасни...

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: asahi   
Дата:   22-10-07 21:52

Не е била астрата с готините фарове, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: 3DFEN   
Дата:   22-10-07 22:03

То определено тенденцията в автомобилостроенето си е такава.
При удар колата да се смачка колкото може повече за да поеме енергията от удара и да защити пътниците.

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: Essenov   
Дата:   22-10-07 22:41

Абе слагайте зимните гуми, стига сте плямпали [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: navy   
Дата:   22-10-07 23:31

Защо ми са зимни гуми при температури над 10 градуса?

Отговори на това съобщение
 Re: не си купувайте Мерцедес
Автор: asahi   
Дата:   22-10-07 23:51

Слагай - не питай. Утре като се вцепени всичко няма да помниш десетте градуса.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.