Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Тъжно
Автор: vinoirakia   
Дата:   16-02-13 18:09

Там никога няма да има мир
http://www.worldpressphoto.org/awards/2013/spot-news/paul-hansen

 Re: Тъжно
Автор: Ivodam   
Дата:   16-02-13 18:51

Страшен кадър, покъртително и фотографски наистина много издържано! Заслужават поздравление за изключителната гражданска и човешка смелост хората, избрали този кдър за снимка на годината във време, в което сме свидетели на безпрецедентно нагло настъпление на ционизма по всички възможни фронтове.

Много добра възможност дава този кадър, във форума с тематична насоченост фотография, сега админите нагледно да обяснят как е възможно да се коментира този кадър, снимка на годината, без да се засяга политиката, наистина ми е любопитно.

[smilie7]
 Re: Тъжно
Автор: cameraman   
Дата:   16-02-13 19:45

Нали това е работата на Репортьорите- Да те впечатлят... Свършили са си перфектно работата. Това е идеален репортажен кадър... но тук липсва ГРАФИЯТА... Има само ФОТО и не малко ФОТОШОП.
И не забравяйте, че политиката, системата и гмежта... нямат нищо общо с душите ни...



Публикацията е редактирана (16-02-13 19:54)
 Re: Тъжно
Автор: feliz   
Дата:   16-02-13 19:54

мисля, че не пречи да коментираме кадъра, без да се впускаме в политиканстване.[smilie8]
 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   16-02-13 19:58

любопитството е гадна работа...хич не трябваше да я отварям.
а че няма да има мир там е ясно от хиляди години. само не знам защо ти е да снимаш това....и защо ти е да го гледаш. нищо няма да се промени в отношението ми, а и моето отношение няма да промени нищо.

преди известно време у суратя попаднах на някъф разказ на афгански цивилен от кабул, дето разказваше как в къщата им паднала бомба, но не избухнала. като се доближили после некви патрули и разгледали нещата, на бомбата пишело "направих каквото можах. саша" човекът бил махнал взривателя.
ся...звучи ми малко кат партенка, ма е хубаво.
 Re: Тъжно
Автор: temelko   
Дата:   16-02-13 19:59

Прокълнато място са си онези места [smilie2]
 Re: Тъжно
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   16-02-13 19:59

[smilie8]
графия... абе...
 Re: Тъжно
Автор: Ivodam   
Дата:   16-02-13 20:10

мара:


само не знам защо ти е да снимаш това....и защо ти е да го гледаш


Маро, ще ти кажа защо трябва да се снима това, и да се гледа.

Защото, колкото и да е невероятно, в днешното свръхинформационно общество масата хора продължават да не знаят истината и подробности за това, което е ставало и става по тези земи. Защото от втората половина на 60-те години насам е разгърната цяла индустрия, която да пудри мозъците на хората от уж цивилизованите бели страни.
Защото когато само преди няколко дена написах в една тема за убити палестински дечица от израелската армия много хора отново просто не повярваха и си помислиха, и писаха, че ей така си приказвам, да съм правел някакви пропаганди.
Защото един иначе уважаван съфорумец написа, че всички араби са чалми, и да ходят улево...
Защото ни вкарват в едни изкуствено създадени проблеми, които не са наши.
И най-вече защото НЕ Е ВЯРНО, че по тези земи още 1000 години трябва само да се трепят хората и че винаги е било така и така ще бъде. Не, не е било така. Изобщо не са толкова далече времената, когато наши сънародници са ходили преспокойно на Божи гроб, да станат хаджии.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (16-02-13 21:19)
 Re: Тъжно
Автор: explorer   
Дата:   16-02-13 21:06

Онзи ден се загледах в някакво научно-популярно филмче, в което експедиция (американци предполагам) отиде да търси рядък снежен леопард в Афганистан. Бяха едни наплашени - талибани имало там, не знам какво си... Местните ги посрещнаха като братя - прегръщаха ги и им се радваха. Сетих се за един американски военен, който разказва следната история за Афганистан - една нощ имало пълнолуние, американските войници се заприказвали с местните, и от дума на дума стигнали до американското кацане на Луната. Афганистанците почнали да се смеят - на хорицата не им се вярвало, че някой може да отиде на Луната. Американеца учуден започнал да ги разпитва за едно-друго, и се оказало, че афганистанците не знаят почти нищо за Америка. Не били чували и за 11-ти септември и за кулите. Не бих искал да съм на мястото на тия американски войници там, които изведнъж осъзнават, че са изпратени да воюват на хиляди километри с хора, които дори не знаят за причината за войната.

 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   16-02-13 21:10

иво, дай да не захващаме тоя спор.
има държава израел от малко по-скоро от хиляди години, да, но на практика са си се маризели от зората на историята. сега просто има 2 важни неща в повече:
-маризат се по-технологично.
-хората са забравили колко жестоко е било и НЕ технологичното маризене; колко жени, старци и деца заклани и/или отвлечени са осъществявали около себе си враждуващите групи
 Re: Тъжно
Автор: Ivodam   
Дата:   16-02-13 21:29

Маро, изобщо не споря и нямам намерение да споря. Само изяснявам некои аспекти.

Човечеството по принцип обича да маризи себеподобните. От край време. Много пъти съм цитирал една мисъл на преподавателя ми по философия: За борба с другите видове човек е изобретил пушката, но за борба със себеподобните - атомната бомба.

Жестокости и тепърва ще има, защото тази свръхагресивност е заложена в гените ни, освен ако Андрей БАНски не изолира точните гени и не намери начин да ги блокира, или подменя.

Това, което адски ме дразни, и не мога да приема, е да се изкарват мързеливите и общо взето лениви араби някакви супервойнствени индивиди, които не могат да живеят без да се млатят по земите си и без да тероризират белите господари. Арабин е станал в белите ни кратуни символ на терорист. Това са пълни глупости. Най-големите войни и кръвопролития в историята на човечеството не са се водели по така наречените свети земи, или така наречения Близък Изток. И няма никакви други причини там да се воюва непрестанно и да присъстват непрекъснато в новините, освен един дразнител, наречен ционизъм - една безмерна, наистина агресивна амбиция.

Това са факти, всичко друго са тонове манипулации.

[smilie7]



Публикацията е редактирана (16-02-13 21:36)
 Re: Тъжно
Автор: promis   
Дата:   16-02-13 21:33

Аман [smilie23]
 Re: Тъжно
Автор: CanoniO   
Дата:   16-02-13 22:03

много нашопено ве... човек има чувството, че труповете на децата са принадени с фотошоп.. Не се прави така репортаж....
На мен не ми трепна сърцето, не знам защо... сигурно заради престараването...
 Re: Тъжно
Автор: temelko   
Дата:   17-02-13 00:11

Като Promis
 Re: Тъжно
Автор: mmjm   
Дата:   17-02-13 12:08

Иво, медалът има 2 страни. Поживей малко там, и ще разбереш че не познаваш нито едните нито другите. И при едните и при другите има същества, които не трябва да бъдат наричани хора, и едните и другите имат прекрасни деца, които не са виновни за дивотията ни.
 Re: Тъжно
Автор: sauron69   
Дата:   17-02-13 13:43

То медалът винаги има две страни, това е ясно. Ама в момента е политкоректна само едната страна на медала.
Да не говорим, че ако например братята на тези дечица хванат пушкалата и почнат да гърмят, какви да ги пишем - терористи или борци за свобода???
Или зависи коя страна на медала искаме да гледаме [smilie2]
 Re: Тъжно
Автор: ejko   
Дата:   17-02-13 13:57

То и медалите са много, не са един и два, а ние сме седнали страните да им броим...
Тея теми много ви влекат, не може да не ги разнищите...


Аз друго се чудя, не е ли кофти да седнеш и тая снимка да я чоплиш на сопата! Тук да блеснеш, там да стъмниш..., филтърче тук- левълсче там..., малко цинично ми се вижда...

Аз да се снима горе-долу го разбирам, макар че и в това си трябва морал. Ама да се обработва като рекламна фотография ми е малко нанагорно. Хубаво нещо е признанието, ама не са този тип снимки, онези, дето ги правим като за награди...
Макар че не знам де, не съм в положение да съдя, предполагам, че признанието може да е опияняващо.
И все пак, какво щеше да загуби тази снимка от по-малкото блясък в лицата и тоя "dimming" ли или и аз не знам как да го нарека...!
Не че толкова си е играл или, че е толкова много фотошофа, ако така си обработва винаги, може и за 7 минути да го е направил, не е там работата...
Поривът да бачкаш по личицата на децата ми е странен...
 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   17-02-13 14:10

таралеж...съгласна съм. може след некъв вид шок, слизането до ниво "занаят с фш" да му е било терапията на фотографина...знам ли и аз...
но категорично не ща да гледам такива снимки, не ща да ги снимам, не ща да ги има, не ща да се случват. със сигурност моето сеирджийство изключва тоя вид сеир. да, има я тая действителност. аз знам, че я има и без снимките. толкоз. не съм крехка душа, да не дава господ да си вътре в ситуацията, па било и на фотографин в ролята.
 Re: Тъжно
Автор: ejko   
Дата:   17-02-13 14:24

"слизането до ниво "занаят с фш" да му е било терапията на фотографина"

може би си права, не съм се замислял...
А може да не ги преживява така нещата. Аз честно казано преживявам някой неща, защото така ми е наложено. Знаеш че ти става гадно, ако видиш определени неща и ти става гадно... Но за себе си знам, че не го усещам искрено...
Като това с децата- навремето като видех или чуех, че нещо лошо е станало с някое дете и се поставях на мястото на детето и някак не ме трогваше толкова.
Сега вече не е така...
Мисълта ми е че от действителността около теб се променя и гледната точка. Може да нас да ни е цинично да бачкаш да снимаш, обработваш и полираш чуждото нещастие, но ако си заобиколен от него, това да е всичко, което може да направиш... Все пак сравнено с това което ние правим (нищо), пак е някакъв вид действеност...
Сигурно си казват, сега ако трогна повече хора и повече хора ще се докоснат до проблема и цакаш драматично с dodge and burn tool-а, като художник...
 Re: Тъжно
Автор: TODD   
Дата:   17-02-13 14:33

На война като на война .

Когато дойде тук така ще погребваме и нашите деца ...

Не ме впечатлява ... некви хора убити при военни действия .

Че сигурно не знаем че даже нарочно ги носят на места които са обект на военни действия белким им се размине и после се изкарват жертви мъченици ....

Тия породи са способни на всичко.


Да би мирно седяло не би чудо видяло .

[smilie7]

 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   17-02-13 14:38

съвсем точно те схващам кво казваш. и аз съм така. ма ей тва последното, дето викаш, съм сигурна, че няма как да стане. и се чудя "творците" и джорналята не го ли усещат? просто зрителите ахкат, охкат, пускат по некоя сълза и толкоз. в най-добрия случай почват некви фб акции, които са меко казано жалки и смешни. ми че тия локални войни са си пари, бе! и правителствата на на тия закъхарени зрители трупат кво ли не, вкл и сигурност за собствените си поданици от тия неща. че той за части от секундата съобразява, че тия неща са ВЪН от къщата му и е добре, ако ще ги има(а то няма как да ги няма, след изгонването на адам и ева от рая)- да си седят там, да не влизат при него! те са за дивите, прости, фанатични хора на майната си райна...
така че всичко се свежда пак до единия сеир, който продава...па може и да не съм права, ма за мен си е жив цинизъм. независимо, че схващам и другите страни на медалите.
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 00:39

Автор: mmjm
Дата: 17-02-13 12:08

Иво, медалът има 2 страни. Поживей малко там, и ще разбереш че не познаваш нито едните нито другите. И при едните и при другите има същества, които не трябва да бъдат наричани хора, и едните и другите имат прекрасни деца, които не са виновни за дивотията ни.




Разбира се, че всеки народ има и свестни и калпави хора. Ето сега е момента свестните евреи в България да излязат с декларация срещу исканията на "Шалом". Не се съмнявам, че ще го направят. Пратете ми линк, когато медиите публикуват тяхното становище по въпроса. [smile]


"Шалом" иска България да поеме моралната отговорност за евреите от Вардарска Македония и Егейска Тракия

 Re: Тъжно
Автор: mmjm   
Дата:   18-02-13 02:28

Какво те притесняват тези искания, нима тогавашното правителство не носи отговорност за депортацията на 11000 български поданници в "Треблинка" и имаш ли представа какво е станало с тях?
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 03:13

Няма ли да има такава декларация? Колко съм разочарована. Ежко почти беше успял да ме убеди в някои негови теории. [smile] [smile] [smile]

 Re: Тъжно
Автор: steeens   
Дата:   18-02-13 08:12

mmjm, станали са израелски поданици.
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена