Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:24

така ли е или греша?
защо нормалната среда за живеене помага на едни българи, а на други - не?
ей таквиз размисли са ме налегнали....

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:25

полюбувайте се

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Todd   
Дата:   12-12-11 14:27

Естествено че какъвто си такъв ще си по целият свят !!!

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:28

лично аз съм срещала навън всякакви българи и макар че казват, че дървото се превива докато е младо, познавам и късно "присадени" прекрасни хора.
там ли са се научили да бъдат човеци или у дома ....

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:30

тоде,
ами не е точно така - как някои успяват да се интегрират, а други я карат все по "български" [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: мара   
Дата:   12-12-11 14:31

ми те хората навсякъде са еднакви, ама нали скачат според тоягата[smilie5]
как па са се млатили в английския парламент...за футболните запалянковци па да не споменаваме...а па за религиозните борби на островите - хич[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: slivenski   
Дата:   12-12-11 14:32

как някои успяват да се интегрират, а други я карат все по "български"

ами така. ако човек е идиот в България, ще си остане идиот и на Луната да отиде. [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:34

гледахте ли видеото?
щото едно е да си идиот, друго е да си позволиш да хванеш някого за гърлото в държава, различна от наш'та...

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:36

анджък, де, маре - все съм разчитала на скачането според тоягата ;)
обаче май не е вярна таз' приказка...
което води до загуба на всякаква надежда, че по-голям контрол от европата би променил нещо у нас....
май просто сме си дефектно семе [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: мара   
Дата:   12-12-11 14:41

абе вярна, ама тоягата е грешна...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:45

дай снумка на вярната тояга [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: navy   
Дата:   12-12-11 14:49

Верно... че наближава края на света...
Но май няма да е от физичен характер...

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-12-11 15:32

Автор: slivenski
Дата: 12-12-11 14:32

как някои успяват да се интегрират, а други я карат все по "български"

ами така. ако човек е идиот в България, ще си остане идиот и на Луната да отиде. [smilie21] [smilie21]

-----------------------------------------------------------------

Точно. Никой не може да ме убеди, че разни олигофрени в БГ ако емигрират ще се "оправят". Човек е навсякъде един и същ.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: elrisha   
Дата:   12-12-11 15:49

Дет се казва : " Ти може да избягаш от селото,но селото няма да избяга от теб!" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   12-12-11 15:52

Преди няколко дни една бивша съученичка ми писа за сходна тема, та и затова си поговорихме.

Аз ще си споделя впечатленията, понеже така и така са пресни... Основно за млади хора в чужбина става дума, което поне за мен, е притеснително.

Това, което тя ме разпитваше (защото ще идва на стаж тук в UK) беше дали е вярно това, което българите дошли си от Великобритания разправят - че местните са студени, лицемерни и т.н., и пр. Истината е, че в общия случай, тези впечатления се трупат, именно защото проблемът е у нас - българите. Ние имаме завидна способност като маса да се анти-интегрираме, което сещайте се, няма как да доведе до обратното.

Какво се случва, пристигаме ние всеки от някъде. И българи, и италианци, и французи, гърци, всякакви... Интересно защо например гърците нямат такива лоши впечатления? Защото се интегрират.

Когато човек дойде усмихнат, с достойнство и без комплекс, че е от малка и доста по-бедна страна, от опит казвам - няма никакви проблеми.

Сега, разбира се, навсякъде има простотия и прости хора. Това няма място да го няма, така че е нереалистично да не се има в предвид. Лошото е какво правим ние българите като маса.

Аз много се впечатлих как още в 1вите дни се образува един затворен кръг само от българи, в който се чуваше едно и също. Колко е гадно, какви са смешни британците, че родителите им са дошли с коли да им превозват багажите и да им помогнат да се нанесат, какъв не-американски акцент имат и как не се разбира, какво им представляват купоните, какви са им момичетата (т'ва момчетата), какви са им момчетата (т'ва момичетата + няколко изцепки колко бързо ще си хванат някой богат, и че за това са дошли...) и тъй нататък.

Във времето, това не се промени. Хич. Е, доста от девойките си изпълниха заветната цел на посещението в UK. Което автоматично ги постави в групата на "гадните отцепници", които биват споменавани с хладно презрение.

Няма да забравя, като веднъж излизаме с моята компания от един голям магазин (1 французин, 1 испанец, 2ма гърци, 7-на британци и ние сме две българки). Отвън се засичаме с масивната българска компания (тя винаги е цялата, ако не баш цялата, то възможно най-голяма част от нея). Та, веднага подмятане с подигравка "Кви са тия чужденци, бееее?" [smilie11] [smilie10] [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Не знам, аз не го разбирам това. Ние сме чужденците, но присъства масовият отказ за каквато и да било интеграция + един задължителен стаден принцип, позволяващ съществуването на една малка българийка, в която е срамота да поканиш "чужденци" на рождения си ден, всичко сиво, гадно и ти остава единствено да броиш дните наобратно, докато дойде време да си се прибереш в България да разкажеш за "англията".



Та, дали е вярно, че са студени, лицемерни и прочие. Не. Тук наистина е по-лесно. Нормално е. Показваш, че си струваш, че си тежиш на мястото, че си способен не само на думи. И те уважават :) И ти дават шанс :) Другото си зависи от теб.


ПП

Аз се отвращавам и от другата крайност. Излезнат от Бг и почнат да плюят по всичко в България. И двете крайности са комплексарщина.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: navy   
Дата:   12-12-11 15:58

Щурец в ухото [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   12-12-11 15:59

https://photo-forum.net/joro/emoticons/250.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-12-11 16:00

Щурец, мога да ти опиша същото от преди 11 години в университет в Будапеща [smile]

Вечно затворена групичка цакаща карти, готвеща си, никъде не излизаща и обсъждаща всички останали народности.

Тогава им лепнах Булгаристанци вместо Българи [smilie5] щото само некакви от бившите републики беха по-диви.

Та то простото си е просто ако ще и на луната да иде.
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: lillia   
Дата:   12-12-11 16:03

Автор: elrisha
Дата: 12-12-11 15:49

Дет се казва : " Ти може да избягаш от селото,но селото няма да избяга от теб!"

Има неква мания да се купуват апартаменти на раковска или дондуков[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 16:09

Щурче [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: navy   
Дата:   12-12-11 16:10

Аз съм убеден, че за българинът няма лек [smilie7]

Тези, дето се оплакват по форумите и осъзнават положението са... 1% от общото стадо овце [smilie7]

Другият 1% са богопомазаните управляващи, които стрижат и доят тези овце [smilie7]

Не мога да взема решението да тегля една майна на хората, които обичам, на роднините, на приятелите, на природата, на спомените, на местата, които обичам и искам да бъда...

... примирявам се с цената, която плащам, защото получавам повече [smilie7]

Всичко друго е суета... всички ще отидем на едно и също място [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: corrector   
Дата:   12-12-11 16:16

Роден българин - навсякъде българин

Е,и другите са хора все пак...

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: sunnyshot   
Дата:   12-12-11 16:17

arakiss, отговорът на твоя въпрос е по- дълъг. И въпреки че подобни на тези в клипа изпълнения стават напоследък и в българските църкви в Торонто /забележи, българите преди 30-40 години не са се проявявали така там/, съвсем не бих правила обобщения.

Хората са различни и проявите не са свързани толкова с националност, колкото с общ бит и заучени представи, възпитание и държание още от детството.

Ако група от хора реагират подобно - адекватно или не агресивно или не, невъзпитано или не, смешно претенциозно или не - то е защото са дресирани еднакви в ограниченията на еднаквата среда.

Колкото до адаптивността към промени и различни среди, тя е най-вече проява на интелигентност. Родените с по-голяма интелигентност се адаптират, променят, усъвършенстват. Другите - остават за по-дълго при ... кацата с миналогодишно зеле [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-12-11 17:00

Роден българин - навсякъде българин
----------------------------------------------------------------

Между другото аз държа на това и гледам да съм българин навсякъде.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-12-11 17:28

Ся ме подсетихте, че имах една колежка от университета дето в Гърция казваше, че е румънка, че я било срам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.