Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  16  17  18 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  75  76     всички  напред  последна
 Re: iPhone 5 :)
Автор: harvester_vn   
Дата:   16-01-13 21:05

[smilie11]
 Re: iPhone 5 :)
Автор: deltalink   
Дата:   16-01-13 21:29

>> Ами, въпроса мисля че беше съвсем ясен- как да изтрия няколко песни наведнъж?

Не може, но мога да ти кажа как да изтриеш всичко наведнъж ;)
 Re: iPhone 5 :)
Автор: e-mil   
Дата:   16-01-13 21:50

"И сега да видим какво представлява тоя "персонален компютър"

Ами, Сайбъре... срамота е програмист да не знае поне малко от историята на индустрията, в която работи.
Имаш много изкривена представа за понятието компютър. IMSAI 8080, може да ти изглежда смешно днес, но тогава си е бил персонална изчислителна машина - тоест компютър. И не само той - неслучайно споменах Музея по компютърна история. Върни се да прочетеш пак, какво мислят те по въпроса.
Впрочем, вероятно в колата си имаш компютър, който също няма клавиатура, мишка и монитор, но въпреки това всички го наричат компютър.

"Недоразумението IMSAI 8080... само като кит за сглобяване вкъщи, а не като готов компютър. Чак по-късно почва да се продава и като готово сглобен компютър, най-вероятно след бума на Apple I и Apple II"

Начи... колкото повече се палиш, толкова повече глупости ръсиш. Ами само погледни как са рекламирали Apple I. Това да ти прилича на готово изделие?
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/qhns9015.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/jliy2891.JPG

http://www.applefritter.com/files/images//advert-2708_0.jpg



В интерес на истината, в България чак до средата на 80-те на тези машини им казвахме "микрокомпютри", а не "персонални". Терминът PC, го наложи IBM и то като търговска марка. Още доста време след това Епъл избягваше да употребява термина за да отличава своите машини от уиндоуските.

"Commodore VIC-20 е произведен след Apple II"

Че какво значение има това? Нали говореше, че първия компютър навлязъл масово по домовете е бил епълски? Добре, ама от 1977 до 1982 Епъл продават общо 750 000 броя от всички варианти на Apple II. Производството на Comodore започва цели 3 години по-късно, а първи стигат продажби от 1 милион.
Е, кой е бил по-масов от двата?


"Ето това вече е опашата лъжа, не просто алибализъм."

Е, голяма работа. Погрешка съм написал I вместо II и вече крещиш за "умишлени лъжи". Ти през последните дни два пъти се отметна от собствените си думи и се въртиш като фурнаджийска лопата.

По-кротко бе, човек! Ще вземеш да получиш сърдечен удар, та ще се чувствам виновен после.
 Re: iPhone 5 :)
Автор: BOZO   
Дата:   16-01-13 22:39

Айпода е пета генерация нано. Как да изтрия част от шибаната музика?
 Re: iPhone 5 :)
Автор: burnmaster   
Дата:   16-01-13 22:46

''човекът'' е преценил , че нямаш необходимост от това[smilie5]
 Re: iPhone 5 :)
Автор: BOZO   
Дата:   16-01-13 22:56

Защо като направя папка през лаптопа и метна музика вътре всеки компютър вижда и свири музиката, а айпада - не?

Това оправя ли се с джейлбрейк?
 Re: iPhone 5 :)
Автор: CyberGene   
Дата:   16-01-13 23:04

Какво означава "папка"? Папка не бяха ли едни картонени неща? В смисъл в упътването ти за айпода говори ли се за някакви папки? И ако не се говори, ти защо ги намесваш в разговора? [smilie8]
 Re: iPhone 5 :)
Автор: todorov   
Дата:   16-01-13 23:08

Ей ще трябва да си запиша малко музика, че съвсем ми предизвикахте любопитството.
Харвестер, за музиката наистина не знам как се трие, по колко файла и т.н., просто защото нямам музика (заболява ме главата от слушалките). Виж за снимките напр., книгите, доументите и т.н можеш да търкаш по колкото искаш.
За музиката някой друг да се изкаже. [smile]



Публикацията е редактирана (16-01-13 23:10)
 Re: iPhone 5 :)
Автор: CyberGene   
Дата:   16-01-13 23:10

Емиле, нещо логиката ти куца сериозно. Това че някакво Комодоре се продава повече от Епъл го прави по-масов, но не го прави първия масов персонален компютър [smilie18] Първият масов персонален компютър е Епъл, това е.

А това, че персонален компютър означавало нещо, дето е "персонална изчислителна машина" е още по-абсурдно, щото по тая логика механичните калкулатори от 19-ти век със зъбните колелца са също персонални компютри [smilie18] И децата да питаш по улицата, и те ще ти обяснят, че персонален компютър е нещо с дисплей, клавиатура и периферия, дето можеш да си го имаш вкъщи. Останалото може да е компютър, но не е персонално [smilie3] Разбира се посредством "алабала" може от компютър да стане персонален компютър и ти го доказваш достатъчно добре в твоя пост, в който не поставяш разлика между двете понятия.

И зарежи малко личното отношение като това аз като програмист от какво трябва да се срамувам. Като спя с жена ти, тогава можем да говорим за срам и лично отношение, иначе сме просто събеседници в някакъв форум и се ограничавай само до темата на разговора, а не и до лични емоции [smilie3]



Публикацията е редактирана (16-01-13 23:15)
 Re: iPhone 5 :)
Автор: BOZO   
Дата:   16-01-13 23:59

цибержен,
папка означава folder. Задавам му имe "Music" и вътре изсипвам некаква музика мп3. Съответно паметта на айпода намалява. Настолни и мобилни компютри я виждат тая папка и плейват музика от нея през USB. Само айпода не я вижда и съответно не може да плейне музиката.
Отделно файловете, които ги има в плейлистата и свирят - ALAC и mp3 не могат да се трият - нито по отделно, нито заедно, никак...
 Re: iPhone 5 :)
Автор: CyberGene   
Дата:   17-01-13 00:04

Какво значи folder?
 Re: iPhone 5 :)
Автор: CyberGene   
Дата:   17-01-13 00:06

Аз в моята кола мога да изсипя нафта, ама няма да върви. Съответно капацитетът ми на резервоара ще намалее.

Е, и? Нещо не мога да ти разбера логиката? Аз пък включвам оня ден едно галакси в айтюнса и не ми се появява отстрани като дивайс [smilie8] И не мога да му кача музиката си. Кажи ми кво да правя? Държа да го направя през айтюнса.



Публикацията е редактирана (17-01-13 00:07)
 Re: iPhone 5 :)
Автор: BOZO   
Дата:   17-01-13 00:12

цибержен, значи всичко си е ок - няма да я трия тая музика, щото друга не ми трябва, нищо че ми омръзна.
Трябват ли ми накакви специални умения, компютъра вижда устройството, дава ми да създам папка, да пейстна музика, но после не я намира. Мога обаче да го ползвам като флашка.
 Re: iPhone 5 :)
Автор: CyberGene   
Дата:   17-01-13 00:14

Виж сега, зададох ти доста прост въпрос. Все едно те пита майка ти, баба ти и т.н. - човек, който никога не е работил с компютри. Какво е папка/folder? Обясни ми го като на човек, който не знае?

Тва че си свикнал с нещо по даден начин, не значи че всякакъв друг начин е невалиден. Това се опитвам да ти кажа. Ама не ме разбираш [smilie3]
 Re: iPhone 5 :)
Автор: BOZO   
Дата:   17-01-13 00:25

цибержен,
ти ако не знаеш какво е папка/фолдър и си програмист - продавай айфона, взимай две кози и иди да се развиваш из гората...[smilie18] Може и две мистрии да си вземеш, та като ги настъпиш и ги хванеш за дръжките ще отвориш дом за две катерици и лалугер...[smilie18]
 Re: iPhone 5 :)
Автор: CyberGene   
Дата:   17-01-13 00:28

Въртиш го, сучеш го, ама не можеш да ми обясниш какво е folder/папка [smilie5]

Също така разбираш много от Андроид, а не можеш да ми помогнеш да кача музика на него през айтюнса [smilie2]
 Re: iPhone 5 :)
Автор: BOZO   
Дата:   17-01-13 00:30

На андроида музика се качва през wi-fi, без да инсталираш нищо - виждаш папки, създаваш папки - пействаш си музика - кеф ги FLAC, кеф ти mp3 и телефона я плейва...

И не разбирам от Андроид - прост потребител съм.
 Re: iPhone 5 :)
Автор: todorov   
Дата:   17-01-13 00:32

Айде да не се карате. Просто повечето хора (вкл. и аз донякъде) са твърде обременени от уиндоус, начина на подредба и класификация на информацията и т.н. и всеки друг начин ни се струва абсурден и сложен, просто защото не го познаваме.
Специално епълската методика на организация и комуникация е супер елементарна, но човек трябва да отдели 2-3 часа да се запознае с нея.
Длъжен съм обаче да призная, че Епъл категорично не допуска пиратски и нелегален софтуер или подобни видове "безплатен обяд", което категорично не харасва на масата потребители и предизвиква ругатните им. Аз лично бях озадачен от факта, че гугъл допускат в гугъл плея торент клиенти, но бързо си го обясних,че те просто искат масовка на всяка цена.
Както и да е. Нека е мир и любовмежду феновете.

ПОЗДРАВ

 Re: iPhone 5 :)
Автор: CyberGene   
Дата:   17-01-13 00:33

Е как така без да инсталираш нищо? Аз примерно в момента имам едни компакт дискове вкъщи, дето искам да си ги кача на андроида. Къде да ги пъхна точно в уи-фи то на андроида, че да може да ги плейва?

Аааа, имаш предвид че трябва да ползвам компютър ли? Ахаааа. И не инсталираш нищо? Хмм, ми аз и на моя макбук нищо не съм инсталирал, просто си го купих и директно си качвам музиката от него на айфона [smilie8] Нещо се обърках...
 Re: iPhone 5 :)
Автор: CyberGene   
Дата:   17-01-13 00:41

Тодоров [beer] Хубаво го обясняваш, ама дали ще те разберат...

Ето, опитвам се да получа кратко и разбираемо обяснение от Бозо за това какво означава папка и кой го е учил да си слага музиката в папка, която е кръстен Music, защо го прави това, откъде се появява тая музика в тия папки и други много любопитни въпроси, ама той не може да ми обясни. Свикнал си е там на нещо, което дори не разбира напълно и затова отрича всичко останало [smilie3]
 Re: iPhone 5 :)
Автор: BOZO   
Дата:   17-01-13 00:42

Да, номера става с компютър. После кеф ти USB, кеф ти през wi-fi, кеф ти през drop box, през bluetooth примерно... С андроида е лесно, трябва да си малоумен за да не се оправиш.
Имах питане за айпод нано 5-та генерация... От макбук и аз си качвам на андроида.
 Re: iPhone 5 :)
Автор: CyberGene   
Дата:   17-01-13 00:45

Не ползвам айпод, не мога да ти отговоря. За сметка на това ти правиш папки, така че очаквам да ми отговориш [smilie3]
 Re: iPhone 5 :)
Автор: BOZO   
Дата:   17-01-13 00:48

Папката е контейнер за подреждане на файлове. Тва устройва ли те?
 Re: iPhone 5 :)
Автор: CyberGene   
Дата:   17-01-13 00:53

контейнер, файлове... какви са тия неща? И как точно ги подреждаш, можеш ли на кръст примерно, или в кръг? [smilie5]
 Re: iPhone 5 :)
Автор: BOZO   
Дата:   17-01-13 00:54

Мога. Зависи от ОС и от разположението на Марс за момента...
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  16  17  18 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  75  76     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.