Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна
 Re: iphone 5...
Автор: Yan   
Дата:   18-02-13 16:29

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: todorov   
Дата:   19-02-13 09:12

Когато хващам галаксито с2 с цяла ръка често се случва по невнимание да докосна крайната част на екрана - лява или дясна, което ми активира някое приложение.
Искам да питам, андроида 4.0.3 има ли софтуер за случайни докосвания, защото ми се струва /имам огромен брой активации на приложения вследствие на случайни докосвания/, че по-скоро не.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   19-02-13 09:59

При С3 е още по голям проблема, бях го споменал преди време [smilie8]
Няма решение... работи се с две ръце. С една е почти невъзможно...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: todorov   
Дата:   19-02-13 11:04

Е, има решение - да си напишат софтуер, който да изолира случайните докосвания, ако не на 100% то поне на 95-96% (като някои други, ама няма да казвам кои да не стане пак миш-маш). Скъсаха ми се нервите да затварям приложения, ненужно активирани.



Публикацията е редактирана (19-02-13 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   19-02-13 13:34

И как предлагаш тъчскрина да различава случайни от нарочни докосвания ? Това може да стане по два начина като и двата не са варианти. Единият е ако вместо пръсти използваш писалка за извършване действия по тъчскрина. Примерно на моя телефон като извадя писалката, за да правя ръчни записки, телефона деактивира докосванията на ръката (въобще нищо не мога да правя с ръка) и следи само това, което прави писалката (в себе си тя май има електромагнити).
Другият начин е да се зададе на тъчскрина да реагира само на един източник (един пръст), което не е вариант, защото има толкова много неща в тия телефони, които изискват взаимодействие с два и повече пръста.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: analgina   
Дата:   19-02-13 14:49

Ги ще кажеш как. Нали Андроида можеш да го направиш както си искаш. А да видим сега дали може[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   19-02-13 15:13

Това не може да бъде решено по софтуерен начин или поне не изцяло, толкова ли не можете да го схванете ?! Дисплея/тъчскрина (хардуера) е този, който реагира и указва на софтуера какви действия извършва потребителя, тоест това не е проблем на андроида. Проблем е на хардуера и няма да бъде разрешен поне до момента в който не почнеме да управляваме устройствата с мисъл, бая време има до тогава.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: todorov   
Дата:   19-02-13 16:10

Глупости, иос-а има вграден такъв софтуер. Грешките от случайни докосвания в краищата на екрана са минимални.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   19-02-13 16:26

Ще се окажеш прав, сега цъках един iPad Mini и грешките от държане по краищата не са баш минимални ама не са много.
Ей хаал да ви е, намерихте едно предимство в iУстройствата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: todorov   
Дата:   19-02-13 16:38

Божееее!!! Не мога да повярвам, че го призна без бой [beer]

А за предимствата ... ех то е една тема без край

[beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (19-02-13 16:39)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: juslen   
Дата:   19-02-13 16:55

Да не я започваме тая тема обаче, щото ще стигнете до 2-3 реални предимства и после ще започнат едни измислици от хиляда и една нощ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Access   
Дата:   19-02-13 17:03

Калибрация на тъч екран за Андроид...


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Han_Solo   
Дата:   19-02-13 20:37

То си зависи от конкретния модел телефон дали ще е удобно или неудобно и дали ще има случайни докосвания, при Айфоните е лесно - формата винаги е била една и съща, сега само удължиха новия модел [smilie3] при андроид смартфоните работата е друга - колкото производители и модели толкова и разлики в дизайна...
Аз примерно Самсунг не съм имал, но за НТС и Сони-Ериксън /Сони проблеми в това отношение съм нямал, НТС даже си имат вградена програмка за калибрация която мога да кажа че работи много добре.
А предимства и недостатъци всички имат... ама преди няколко дена докато си четях попаднах на това:

10 причин почему Android лучше iPhone

Не съм го търсил, но явно навсякъде има разни настроения за и против... а тоя сайт доколкото знам е от сравнително сериозните



Публикацията е редактирана (19-02-13 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: dikimee   
Дата:   19-02-13 21:58

На крив i-user, пръстите му пречат...
Аз редовно ползвам телефона с една ръка (с другата се държа из градския транспорт, отварям врати и подобни зомбирани действия) и нямам никакъв проблем. С S3 съм, бях и с S2 преди.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: todorov   
Дата:   20-02-13 00:08

Е, не всеки може да има ръка формат А3, за да му е удобна с3-ката. Щом си щстлив, че ти е по мярка.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: todorov   
Дата:   20-02-13 00:12

Хан соло написа ...
>
> А предимства и недостатъци всички
> имат... ама преди няколко дена
> докато си четях попаднах на това:
>
>
> 10 причин почему Android лучше iPhone
>
>
> Не съм го търсил, но явно навсякъде
> има разни настроения за и против...
> а тоя сайт доколкото знам е от
> сравнително сериозните
>

>
> Публикацията е редактирана (19-02-13
> 20:41)



Ето цитат на първото "предимство", забележете как е формулирано предимството!
Apple похвасталась, что iPhone 5 вырос с 3,5 дюймов до 4. А в мире Android 4,3-дюймовый Droid RAZR M считается "компактным" телефоном, 4,8-дюймовый Galaxy S III — нормальным, и только 5,5-дюймовый Galaxy Note II большим.

От тук нататък може да се правите извод за сериозноста на заключенията.

[smilie18]



Публикацията е редактирана (20-02-13 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Han_Solo   
Дата:   20-02-13 00:16

todorov , да ме извиняваш, ама да ти имам ръцете [smilie3] на жена ми която е джобно гадже - 1,48 висока след разхождане по магазините и проби и подарих 7 инчов таблет, за да и е удобно да рови в бгмама-та с една ръка докато кърми малкия... та ти недей така за големината на ръцете [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: analgina   
Дата:   20-02-13 09:12

Искаш да кажеш, че жена ти ще го държи с една ръка, докато сърфира, а няма да й е в скута (например) таблета. Почитателите на големите андроидски устройства винаги се правят на неразбрали, когато се говори за размера и невъзможността да се ползва нормално устройството. Ще поясня: нормално ползване означава да можеш да хванеш устройството така, че да можеш да го ползваш и във вертикална позиция, без да ти изпадне от ръката и да достигаш с палец до всяка част от екрана, без да докосваш неволно други части. Искам да видя как го прави жена ти, защото едно е да ползваш устройството седнал, а друго е, когато си в движение. Та тайа за размера на ръцете и устройствата.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   20-02-13 10:21

Много изисквания много нещо [smilie18] Телефона ми е 5.5" и когато ми се налага сърфиране из менютата, отговаряне на повикване даже понякога и писане на смс го правя с една ръка, даже понякога и в нета сървирам с една ръка. Неудобството не е в това, че не може да достигнеш краищата на екрана с пален ами в това, че телефона се плъзга по ръката и може да го изпуснеш. Пък това, за което писа Тодоров по-нагоре за неволните натискания вчера за пръв път му обърнах повече внимание, защото към момента чат-пат ми се е случвало да не мога да слайдна между екраните, защото основата на палеца ми е опряла в дисплея. Та ми е чудно как аз с нормално голяма ръка и 5.5" телефон имам единични проблеми с такъв тип натискане пък някой с миниатюрен телефон като SGS2 има непрекъснати проблеми та чак и стартира неволно приложения [smilie11] .

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: analgina   
Дата:   20-02-13 10:46

Ами точно за това говорим. Или си го хванал от двете страни стабилно и не можеш да го ползваш нормално, или ти лежи на пръстите и го ползваш нормално, но рискуваш да падне.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   20-02-13 12:13

Винс, НЕ са изисквания, а ергономия...

Да, големият екран Е удобен, но НЕ за телефон [beer]
Нали редовно гледам как се ползва S3-ката и то от човек с големи ръце.
Никой не може да ме убеди, че с това нещо може да се работи нормално с една ръка.
Но е удоволствие като седнеш и го хванеш с двете ръце... да.

Това не го прави дефектен, а само с ограничено удобно ползване [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.