Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Сърбите се притеснили нещо
Автор: saxon   
Дата:   11-05-12 09:11

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4795571

Така и трябва[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: asahi   
Дата:   11-05-12 09:27

Тези пък какво се присетиха. И в Бългрия, и в Турция е паднал стокооборотът по пътищата. Те да вземат да се стягат за Евросъюза. Имат подкрепата на всички съседи.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: n1x0n   
Дата:   11-05-12 12:36

предизвикана от информациите, че започва изграждане на още една магистрала в посока към Турция - пътя от Русе през Велико Търново до Свиленград и Истанбул

Няма какво да се притесняват, това ако изобщо стане - ще отнеме едно 20-тина години, с нашите темпове. [smilie3]

Министърът поясни, че така европейският коридор номер 9 ще свързва по-бързо Босфора с Одеса.

Тук нещо не разбрах... европейски коридор, който ще прекарва през ЕС трафика между две не-ЕС държави, които имат пряка връзка през Черно море?

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: IvoZafirov   
Дата:   11-05-12 14:36

Абе чесане на езици да има. Петък е.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: equinox   
Дата:   11-05-12 18:51

По-скоро трябва да се притеснят от завършването на Дунав Мост 2. Евентуално от там ще понамалее малко трафика. Жалко, че на Румънците им е тотален приоритет да няма трафик през България. Пътища от другата страна на реката няма да видим.

Иначе ме съмнява ме нашата администрация да може да се оправи с една подобна концесия. Те дори с пари даром от ЕС не могат да се оправят пък какво остава за това. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: snake79   
Дата:   11-05-12 23:51

Ние като имаме едни пътища.
Родом съм от Видин.
Преди 2 години се прибрах в България, пътувах от София да видя родителите си, на 2 пъти спирах да питам дали не съм объркал пътя.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: asahi   
Дата:   12-05-12 00:09

Северозапада рулз [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: sunnyshot   
Дата:   12-05-12 00:29

Веднъж ме спряха едни италианци (заблудени), които като мен току що бяха попаднали във Видин, дето е най-европейската точка на България. Минали границата с колата си на разходка и се чудеха как да стигнат до Русе, по път, който следва Дунава.

Оказа се, че трябвало да минат през майната си, да прекосят пет пъти Балкана и ако не бъдат изядени, евентуално да стигнат в Русе.

Та аз за това се притеснявам: как да стигна другия път от Видин до Русе по права линия докато спирам и снимам Великата Река (както съм правила от Регенсбург почти до Виена)

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/fgmr9104.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/flxn3226.JPG

http://4.bp.blogspot.com/_eYRxBRh4fJ4/SqM2CUvBFEI/AAAAAAAAD3c/6DNb0NXOfbI/s400/Danube_map.jpg


Или нещо не знам?


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: imitev   
Дата:   12-05-12 00:45


Съни - по крайбрежния път...

Но не ти препоръчвам да минаваш от там...

Сори...

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jeis0322.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/fbaw9464.JPG

http://s55.radikal.ru/i150/1205/33/896e7a8f9d65.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: equinox   
Дата:   12-05-12 01:39

Автор: snake79
Дата: 11-05-12 23:51

Ние като имаме едни пътища.
Родом съм от Видин.
Преди 2 години се прибрах в България, пътувах от София да видя родителите си, на 2 пъти спирах да питам дали не съм объркал пътя.


Аз пък преди две седмици пътувах от София до Видин и обратно. Видин - Монатана беше видимо нов път, макар и само с две ленти за движение. В момента се прави околовръсното на Видин с четри ленти, моста също е в доста напреднала фаза на строеж. Монтана - Враца - Мездра също не е лош път, явно на скоро ремонтиран, даже на моменти е с четри ленти. Мездра - Ботевград също е ок, а в момента тече и търг за строителство на четрилентов път. От Ботевград до София е магистрала. Освен това започнаха и търгове за обходни пътища на Враца и Монтана. Пътя си е съвсем приличен и е доста по-добре от продължението в Румъния. Там дори нямат планове да правят каквото и да било. Приоритет им е от Констанца до Трансилвания.

Покрай Дунава също ремонтираха пътя от Видин до Лом съвсем на скоро и след това отделни участъци от Лом до Оряхово. Май само от Оряхово до Свищов няма свестен път.

Отделно от Лом до Монтана е чисто нов път. Също видях, че са започнали ремонти на Монтана - Берковица и от Нови Искър до Мездра. [smilie21]

Чак не мога да си представя от къде си минавал щом си спирал и да питаш от къде да минеш. Не си ли познаваш родния край? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: onakava   
Дата:   12-05-12 02:47

Ако имате време, разцъкайте в сайта на европейската комисия, там може да намерите обяснение...има списък на приоритетните проекти - на седмо място (първо за наземен, първите 6 са железопътни проекти) е Игуменица-Патрас-София-Будапещ.

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/usew7133.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/ztsl5554.JPG

http://tentea.ec.europa.eu/images/maps/priority_projects/pp_7.jpg




Относно въпроса на Никсъна, преполагам, че става въпрос за част от проекта за развитие на мрежата извън европейските граници и частност свързване на централна Европа с Балканите, Турция, Кавказ, Каспийско море и Близкия Изток. И понеже е доста широчко, там някъде трябва да се вмъкне Истамбул - Одеса. Колкото повече, толкова повече, все ще свържат послет точиците, не е като да няма амбиция.

TEN-T

Едит - забравих най-важното - сърбите да не мрънкат - докато не влязат в ЕС, ще бъдат заобикаляни, дори и да са по-кратък път за някои дестинции, проблемът им не е в българските неродени магистрали. Без да споменавам кризата.



Публикацията е редактирана (12-05-12 02:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: diandimov   
Дата:   12-05-12 03:08

Тоя проект -добре, но няма да сме живи да го видим...

Отделно че и Гърция много скоро ще е оцветена в тъмносиво на горната карта (тоест няма да е в евросъюза, с извинение.)
Пояснявам го за да не ме питате кво съм искал да кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: e-mil   
Дата:   12-05-12 10:26

И без това нямаше да те питаме. То и така става ясно, че не знаеш разликата между Евросъюза и Еврозоната. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: asahi   
Дата:   12-05-12 11:11

В гръцката част този път е изграден като магистрала. Даже и източната част е на 90% изградена. Това е стария Път на коприната, Via Egnatia или Ἐγνατία Ὁδός на гръцки. От наш астрана скоро почнахме магистрала Струма, а от София нагоре са ще саскоростни пътища до Дунав мост 2, който скоро ще е готов. Над Свиленград е магистрала Марица, от която част е направена, друга част се строи.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: Snake79   
Дата:   12-05-12 11:23

Пътя София-Монтана е проходим. Страшното идва след това Монтана-Видин.
В един момент спрях с колата и си избирах през коя дупка да мина ( без никакво преувеличаване).
Минава се през десетина селца. Та точно през едно градче-селце на Т образно кръстовище има табела, пардон има стълб а табелата е подпряна отстрани. Спираш гледаш умно, слизаш оглеждаш се и ако видиш табелата добре ако ли не като мен питаш и отговора е: "те я табелата де то там си пише" - да те я табелата долу в храстите.
Разстояние 230 км се взима за 4 часа. Потресаващото беше когато си говорехме с баща ми и той каза : " аааа те го пооправиха пътя".
Ще имаме мост при Видин но как ще се стига до него ?

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: asahi   
Дата:   12-05-12 11:25

Дали пък не си объркал пътя? Преди година минавах и чак такива ужасии нямаше.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: Snake79   
Дата:   12-05-12 11:49

Не съм. На връщане Видин - София бях с родителите си. Пак по същия път минахме. Даже и стълба с табелата им показвах.
Явно аз съм се разглезил и вече ми се струва ненормално това да е главен път.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: equinox   
Дата:   12-05-12 11:50

Монтана - Видин е в чудесно състояние. Преди 2 седмици минавах от там.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: norman-kuk   
Дата:   12-05-12 12:02

Монтана - Видин в чудесно състояние??? Е мааани [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: saxon   
Дата:   12-05-12 12:12

Момчета, много сте заблудени нещо. Монтана-Видин е ремонтиран ама пътя, който минава през Ружинци-Димово. И е 100км и се взема бързо. Аз стигам за час и 10-20мин макс. Преди няколко години го ремонтираха основно.
Ако карате през Брусарци-Арчар, пътя е 90км, по-къс с 10км и е отвратителен, но си е ваш проблем и се дължи на неосведоменост от ваша страна.



Публикацията е редактирана (12-05-12 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: sunnyshot   
Дата:   12-05-12 13:08

imitev, благодаря! Напишете повече как се пътува от Видин до Русе [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: ценослав   
Дата:   12-05-12 13:20

Ми по удобно през Румъния. [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: ценослав   
Дата:   12-05-12 13:22

Маршрута на Е-79 Видин, Димово, Монтана. През Видин, с. Арчар, Монтана не е Е-79.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: norman-kuk   
Дата:   12-05-12 14:27

Щом приемате изкърпен (супер неграмотно) и частично асфалтиран (засега) второкласен път с липсваща маркировка почти през цялата отсечка за хубав..ОК [smile] никога няма да стане тогава по-добър, ако не си вдигнем собствените изисквания. Цяла северозападна България има само две отсечки....що годе добри. Враца-Оряхово и Враца-Монтана ....всичко останало са някакви стари коларски пътища със асфалт отгоре и силно вълнообразни[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: neuromancer   
Дата:   12-05-12 14:29

sunnyshot, имаш една карта по-нагоре. Видин - Лом - Козлодуй - Оряхово - Белене - Свищов - Русе. Не е магистрала, второкласен път е, ама с 4х4 или американски пикап все ще е проходим [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.