Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Сърбите се притеснили нещо
Автор: saxon   
Дата:   11-05-12 09:11

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4795571

Така и трябва[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: asahi   
Дата:   11-05-12 09:27

Тези пък какво се присетиха. И в Бългрия, и в Турция е паднал стокооборотът по пътищата. Те да вземат да се стягат за Евросъюза. Имат подкрепата на всички съседи.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: n1x0n   
Дата:   11-05-12 12:36

предизвикана от информациите, че започва изграждане на още една магистрала в посока към Турция - пътя от Русе през Велико Търново до Свиленград и Истанбул

Няма какво да се притесняват, това ако изобщо стане - ще отнеме едно 20-тина години, с нашите темпове. [smilie3]

Министърът поясни, че така европейският коридор номер 9 ще свързва по-бързо Босфора с Одеса.

Тук нещо не разбрах... европейски коридор, който ще прекарва през ЕС трафика между две не-ЕС държави, които имат пряка връзка през Черно море?

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: IvoZafirov   
Дата:   11-05-12 14:36

Абе чесане на езици да има. Петък е.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: equinox   
Дата:   11-05-12 18:51

По-скоро трябва да се притеснят от завършването на Дунав Мост 2. Евентуално от там ще понамалее малко трафика. Жалко, че на Румънците им е тотален приоритет да няма трафик през България. Пътища от другата страна на реката няма да видим.

Иначе ме съмнява ме нашата администрация да може да се оправи с една подобна концесия. Те дори с пари даром от ЕС не могат да се оправят пък какво остава за това. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: snake79   
Дата:   11-05-12 23:51

Ние като имаме едни пътища.
Родом съм от Видин.
Преди 2 години се прибрах в България, пътувах от София да видя родителите си, на 2 пъти спирах да питам дали не съм объркал пътя.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: asahi   
Дата:   12-05-12 00:09

Северозапада рулз [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: sunnyshot   
Дата:   12-05-12 00:29

Веднъж ме спряха едни италианци (заблудени), които като мен току що бяха попаднали във Видин, дето е най-европейската точка на България. Минали границата с колата си на разходка и се чудеха как да стигнат до Русе, по път, който следва Дунава.

Оказа се, че трябвало да минат през майната си, да прекосят пет пъти Балкана и ако не бъдат изядени, евентуално да стигнат в Русе.

Та аз за това се притеснявам: как да стигна другия път от Видин до Русе по права линия докато спирам и снимам Великата Река (както съм правила от Регенсбург почти до Виена)

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/fgmr9104.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/flxn3226.JPG

http://4.bp.blogspot.com/_eYRxBRh4fJ4/SqM2CUvBFEI/AAAAAAAAD3c/6DNb0NXOfbI/s400/Danube_map.jpg


Или нещо не знам?


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: imitev   
Дата:   12-05-12 00:45


Съни - по крайбрежния път...

Но не ти препоръчвам да минаваш от там...

Сори...

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jeis0322.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/fbaw9464.JPG

http://s55.radikal.ru/i150/1205/33/896e7a8f9d65.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: equinox   
Дата:   12-05-12 01:39

Автор: snake79
Дата: 11-05-12 23:51

Ние като имаме едни пътища.
Родом съм от Видин.
Преди 2 години се прибрах в България, пътувах от София да видя родителите си, на 2 пъти спирах да питам дали не съм объркал пътя.


Аз пък преди две седмици пътувах от София до Видин и обратно. Видин - Монатана беше видимо нов път, макар и само с две ленти за движение. В момента се прави околовръсното на Видин с четри ленти, моста също е в доста напреднала фаза на строеж. Монтана - Враца - Мездра също не е лош път, явно на скоро ремонтиран, даже на моменти е с четри ленти. Мездра - Ботевград също е ок, а в момента тече и търг за строителство на четрилентов път. От Ботевград до София е магистрала. Освен това започнаха и търгове за обходни пътища на Враца и Монтана. Пътя си е съвсем приличен и е доста по-добре от продължението в Румъния. Там дори нямат планове да правят каквото и да било. Приоритет им е от Констанца до Трансилвания.

Покрай Дунава също ремонтираха пътя от Видин до Лом съвсем на скоро и след това отделни участъци от Лом до Оряхово. Май само от Оряхово до Свищов няма свестен път.

Отделно от Лом до Монтана е чисто нов път. Също видях, че са започнали ремонти на Монтана - Берковица и от Нови Искър до Мездра. [smilie21]

Чак не мога да си представя от къде си минавал щом си спирал и да питаш от къде да минеш. Не си ли познаваш родния край? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: onakava   
Дата:   12-05-12 02:47

Ако имате време, разцъкайте в сайта на европейската комисия, там може да намерите обяснение...има списък на приоритетните проекти - на седмо място (първо за наземен, първите 6 са железопътни проекти) е Игуменица-Патрас-София-Будапещ.

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/usew7133.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/ztsl5554.JPG

http://tentea.ec.europa.eu/images/maps/priority_projects/pp_7.jpg




Относно въпроса на Никсъна, преполагам, че става въпрос за част от проекта за развитие на мрежата извън европейските граници и частност свързване на централна Европа с Балканите, Турция, Кавказ, Каспийско море и Близкия Изток. И понеже е доста широчко, там някъде трябва да се вмъкне Истамбул - Одеса. Колкото повече, толкова повече, все ще свържат послет точиците, не е като да няма амбиция.

TEN-T

Едит - забравих най-важното - сърбите да не мрънкат - докато не влязат в ЕС, ще бъдат заобикаляни, дори и да са по-кратък път за някои дестинции, проблемът им не е в българските неродени магистрали. Без да споменавам кризата.



Публикацията е редактирана (12-05-12 02:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: diandimov   
Дата:   12-05-12 03:08

Тоя проект -добре, но няма да сме живи да го видим...

Отделно че и Гърция много скоро ще е оцветена в тъмносиво на горната карта (тоест няма да е в евросъюза, с извинение.)
Пояснявам го за да не ме питате кво съм искал да кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: e-mil   
Дата:   12-05-12 10:26

И без това нямаше да те питаме. То и така става ясно, че не знаеш разликата между Евросъюза и Еврозоната. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: asahi   
Дата:   12-05-12 11:11

В гръцката част този път е изграден като магистрала. Даже и източната част е на 90% изградена. Това е стария Път на коприната, Via Egnatia или Ἐγνατία Ὁδός на гръцки. От наш астрана скоро почнахме магистрала Струма, а от София нагоре са ще саскоростни пътища до Дунав мост 2, който скоро ще е готов. Над Свиленград е магистрала Марица, от която част е направена, друга част се строи.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: Snake79   
Дата:   12-05-12 11:23

Пътя София-Монтана е проходим. Страшното идва след това Монтана-Видин.
В един момент спрях с колата и си избирах през коя дупка да мина ( без никакво преувеличаване).
Минава се през десетина селца. Та точно през едно градче-селце на Т образно кръстовище има табела, пардон има стълб а табелата е подпряна отстрани. Спираш гледаш умно, слизаш оглеждаш се и ако видиш табелата добре ако ли не като мен питаш и отговора е: "те я табелата де то там си пише" - да те я табелата долу в храстите.
Разстояние 230 км се взима за 4 часа. Потресаващото беше когато си говорехме с баща ми и той каза : " аааа те го пооправиха пътя".
Ще имаме мост при Видин но как ще се стига до него ?

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: asahi   
Дата:   12-05-12 11:25

Дали пък не си объркал пътя? Преди година минавах и чак такива ужасии нямаше.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: Snake79   
Дата:   12-05-12 11:49

Не съм. На връщане Видин - София бях с родителите си. Пак по същия път минахме. Даже и стълба с табелата им показвах.
Явно аз съм се разглезил и вече ми се струва ненормално това да е главен път.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: equinox   
Дата:   12-05-12 11:50

Монтана - Видин е в чудесно състояние. Преди 2 седмици минавах от там.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: norman-kuk   
Дата:   12-05-12 12:02

Монтана - Видин в чудесно състояние??? Е мааани [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: saxon   
Дата:   12-05-12 12:12

Момчета, много сте заблудени нещо. Монтана-Видин е ремонтиран ама пътя, който минава през Ружинци-Димово. И е 100км и се взема бързо. Аз стигам за час и 10-20мин макс. Преди няколко години го ремонтираха основно.
Ако карате през Брусарци-Арчар, пътя е 90км, по-къс с 10км и е отвратителен, но си е ваш проблем и се дължи на неосведоменост от ваша страна.



Публикацията е редактирана (12-05-12 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: sunnyshot   
Дата:   12-05-12 13:08

imitev, благодаря! Напишете повече как се пътува от Видин до Русе [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: ценослав   
Дата:   12-05-12 13:20

Ми по удобно през Румъния. [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: ценослав   
Дата:   12-05-12 13:22

Маршрута на Е-79 Видин, Димово, Монтана. През Видин, с. Арчар, Монтана не е Е-79.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: norman-kuk   
Дата:   12-05-12 14:27

Щом приемате изкърпен (супер неграмотно) и частично асфалтиран (засега) второкласен път с липсваща маркировка почти през цялата отсечка за хубав..ОК [smile] никога няма да стане тогава по-добър, ако не си вдигнем собствените изисквания. Цяла северозападна България има само две отсечки....що годе добри. Враца-Оряхово и Враца-Монтана ....всичко останало са някакви стари коларски пътища със асфалт отгоре и силно вълнообразни[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: neuromancer   
Дата:   12-05-12 14:29

sunnyshot, имаш една карта по-нагоре. Видин - Лом - Козлодуй - Оряхово - Белене - Свищов - Русе. Не е магистрала, второкласен път е, ама с 4х4 или американски пикап все ще е проходим [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: equinox   
Дата:   12-05-12 15:07

norman-kuk

Автор: norman-kuk
Дата: 12-05-12 14:27

Щом приемате изкърпен (супер неграмотно) и частично асфалтиран (засега) второкласен път с липсваща маркировка почти през цялата отсечка за хубав..ОК никога няма да стане тогава по-добър, ако не си вдигнем собствените изисквания. Цяла северозападна България има само две отсечки....що годе добри. Враца-Оряхово и Враца-Монтана ....всичко останало са някакви стари коларски пътища със асфалт отгоре и силно вълнообразни


Поредният многознайко... Ти изобщо ходил ли си в тая част на България? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: arakiss   
Дата:   12-05-12 15:27

бе я не се занасяйте - вие изобщо виждали ли сте нормални пътища [smilie5]
ся някой ще каже, че и царево-синеморец е ремонтиран миналата година, щото направиха една отсечка 400м [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: onakava   
Дата:   12-05-12 17:50

Поразрових се малко...този участък въпросен дето свързва Одеса с Истамбул всъщност верно е част от 9 Паневропейски коридор...познати са като Критските коридори и са приети на втората транспортна прескоференция в Крит през 1994 г. Десетият коридор е допълнен в Хелзинки през 1997, след края на войната в Югославия.

Нищо ново не е измислил Бойко, ами се хванал да започне нещо, предвидено преди почти 20г.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c7/Paneuropetransport.png

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: sunnyshot   
Дата:   13-05-12 05:31

Дайте да си уеднаквим представите.

Ето го пътят от Атланта към моето село на най-близката снимка, която намерих на гугъл. По него пътувам около 2 пъти в седмица. Преди около 2 години Обама даде някакви пари на отделните щати и почти всички ги вкараха в пътища. Та този път на 3 изхода преди село го изремонтираха за нула време, както си беше здрав и широк, и го направиха като самолетни писти в двете посоки, още по-широк и огромен, още се чудя защо беше нужно.

Снимката показва едната посока преди ремонта, не намирам по-нова:

https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/ohwb4527.JPG
http://i.ytimg.com/vi/ewxihqFv1gQ/0.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: e-mil   
Дата:   13-05-12 09:07

"Дайте да си уеднаквим представите."

Съни,
в областите Видин, Монтана, Враца и Софийска (без града) живеят общо около около 680 000 и гъстотата на населението е между 40 и 50 души на кв. км. Основният транспортен поток между София и Видин минава през планината.
А в района на Атланта - така наречения метрополен регион, живеят над 5 млн души и гъстотата е 240 души на кв. км. Не съм ходил там, но май няма високи остри баири като нашите край Своге.

Как точно предлагаш да си уеднаквим представите?


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: kerabo   
Дата:   13-05-12 10:00


Да, Атланта е далеч - всякак. [smile]

e-mil,
да започнем с нещо по-близко.
Да уеднаквим представите си за пътища. [smilie24]
Ето, по-близко до нас е магистралата Загреб - Дубровник. (не знам дали вече е завършена цялата - познавам участъка Сплит-Загреб 382км.) с тунела "Свети Рок".
Построена е в многократно по-тежки условия (далеч от нашите равнинни), и то в държава, която все още не е член на ЕС.[smile]
И далеч не се тръби всеки ден как ще се построи това и онова - просто се прави.
Пожелавам на всеки да иди и види.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: tonyf   
Дата:   13-05-12 10:34

idi vidi vici [smilie25]


А хърватите бързат докато не са ги направили еврочлен, че после почват едни кризи, евра, комисари... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: arakiss   
Дата:   13-05-12 10:41

https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/fwul0913.JPG
http://media.snimka.bg/s1/0476/027195116.jpg


добро пътче, няма дупки, няма задръствания, даже боята е специална - настъпиш ли линията, започва едно бучене и вибриране, не ти е работа.
кво повече му трябва на човек? ама не, разширение ще правят и то без да дават интервюта - бе хора без работа [smilie25] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: e-mil   
Дата:   13-05-12 10:59

"Да уеднаквим представите си за пътища. Ето, по-близко до нас е магистралата Загреб - Дубровник."

Хърватите не бързат, както смята tonyf. Дубровник е известен европейски курорт от много време насам. Затова магистралата А1, за която говориш е започната преди повече от 40 години. Ние никога не сме имали курорт от такъв ранг и с такова реноме.
А и в днешно време Хърватска има 1,5 по-висок БВП на глава от населението в сравнение с нас. Близостта със Северна Италия оказва голямо значение - ето пример и със Словения, която има 2,5 по-висок БВП на глава от населението от нас. Да не забравяме и потока от фериботите между пристанищата Хърватска и Италия, които са поне десетина.

Така че не можем да си уеднаквим представите за пътища и бизнес нито с Хърватска и Словения, нито с Италия, Франция и Германия. Още по-малко с метрополията на Атланта, която има население, колкото 2/3 от България на 4 пъти по-малка площ, а за сравнене на икономиките и дума не може да става.

Това което можем е да си уеднаквим представите за целите, които трябва да постигнем. Ние още нямаме цяла магистрала от София до двете ни големи морски пристанища. Пътят от София до Русе в голямата си част е двулентов и минава през доста села, което затруднява трафика.
Затова "самолетните писти" на sunnyshot покрай Брусарци и Арчар няма как да са сред важните цели. Колко ТИР-а ще минат по тях, ако след Дунава няма продължение в Румъния?

Така че за какви Монтана и Видин говорим? С кого си уеднаквяваме представите? С две напреднали държави, които са наследили инфраструктура и бизнес връзки още от югославско време? И 5-милионния Атланта с обезлюдения Северозапад?

Я слезте на земята поне за малко!


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: kerabo   
Дата:   13-05-12 11:15


e-mil, говорим за пътища в една следвоенна Хърватия.

Останалото е ясно.
И нашата магистрала "Тракия" е започната в далечната 1973г. [smilie5]

А качеството? Къде е то? Къде са стандартите? А цената?

Не, не ми отговаряй - ясно е.
Нямам намерение да влизам в ялови спорове. Всеки може да прецени за какво иде реч.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: equinox   
Дата:   13-05-12 11:31

e-mil [smilie24]

Говорим и за една Хърватя, която винаги е била по-развита и богата от нас. Освен това Югославския социализъм беше доста по-либерален от нашия и никога не са били затваряни в кафез за 45 години.

Магистралите в Хърватия не са паднали от небето. Платено е със заеми. В момента държавните дългове са 60% от БВП, при нас, за сравнение, са 15%. Това относно цената.


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: e-mil   
Дата:   13-05-12 12:37

"e-mil, говорим за пътища в една следвоенна Хърватия.
Останалото е ясно."


Не, не е ясно.
Първо, Хърватия е остатък от една богата (в сравнение с нас) държава. Югославяните бяха почти 24 милиона преди да се разпаднат. Имаха богати залежи от хром, боксит, мед, олово, цинк и живак. Не знам дали знаеш, но полезните изкопаеми, затова се наричат "полезни", защото са важни за икономиката. Колкото повече имаш - толкова по-добре.
Освен това социализмът им въобще не приличаше на нашия - нито бяха зависими от СССР, нито границите им бяха толкова затворени, колкото нашите. Те бяха само асоцииран член на СИВ, докато ние бяхме вътре и с двата крака. Те работеха и на Изток и на Запад, докато ние изнасяхме предимно за СССР. Ние си стояхме вкъщи, а техните гастарбайтери пращаха вкъщи милиарди валута в продължение на 30 години преди да се сбият.
Затова те имаха магистрали преди: заради по-голямата индустрия и по-големия транспортен поток. Докато ние през 80-те имахме по-малко от милион коли в цялата държава.

Второ, имаш много грешна представа за войната. Пътищата са изключително важни за бойните действия. Големите поражения и загуби са в градовете и в икономиката. Но до градовете трябва да стигнеш някак преди да ги сринеш. Ако си генерал не пращаш войниците да джапат 200 км през калта. Гледаш да контролираш пътищата и да си ги пазиш.
Освен това е много по-лесно и по-евтино да възстановиш съществуваща повредена магистрала, отколкото тепърва да я строиш.

Трето, наистина загубите им от войната бяха огромни, само че приватизацията в Хърватска беше почти приключила до към 1993. Но ние също имахме големи загуби - всичките глупости, които се извършиха в нашата икономика през 90-те почти се равняваха на война.
Богатите индустриални съседи на Словения и Хърватска са Австрия и Италия. Нашите са Гърция и Турция.

Пътищата се появяват тогава, когато държавата е стабилна и бизнесът се развива. ЕС и САЩ наляха доста пари за възстановяване на бивша Югославия и те бързо се върнаха до предишното положение. Ние по-късно се стабилизирахме от тях, тепърва има да ги гоним в икономиката, съответно чак сега се появяват магистралите.
Какво не е ясно?

"Всеки може да прецени за какво иде реч."
Ми като гледам как ти преценяваш, очевидно не всеки може. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: kerabo   
Дата:   13-05-12 12:49


e-mil
Дата: 13-05-12 12:37
Ми като гледам как ти преценяваш, очевидно не всеки може. [smilie5]

[smilie5] [smilie18] [smilie5] [smilie18]


Нещо като да четеш и да разбираш, ама само да си мислиш, че го правиш - иска се и капацитет. [smilie5]

Обещах да не влизам в ялови спорове - още повече - за толкова видими неща.
Цена - качество - стандарт.

Явно ви харесват пътищата в БГ. И като качество, и като цена. [smilie8]

А иначе - България е имала и има управници, не и държавници.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: kerabo   
Дата:   13-05-12 12:57


Хайде, сравнявайте, уеднаквявайте и .. мечтайте. [smile]

http://www.youtube.com/watch?v=IRmjvCkOiCM

тунелът "Свети Рок"

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: e-mil   
Дата:   13-05-12 17:42

Ето това поведение така и не успях да го разбера у някои хора. Ти му обясняваш защо примерите които е извадило са неподходящи, то ти отговаря: "Явно ви харесват пътищата в БГ."
Да ми приписваш мисли, които са точно обратното на това, дето съм казал е възможно най-тъпият похват при спор пред свидетели. Може да е работил, когато си бил/а на 10 години, но не и сега в разговор между зрели хора.

Искренно се надявам, че работиш нещо маловажно и несвързано със живота и здравето на хората, щото с такова мислене... мани, мани. [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: sunnyshot   
Дата:   13-05-12 18:18

e-milе, този път не си прав да нападаш kerabo подобно на функционер от бекапешки институт по идеология [smilie3]

Не става дума за Видин и Арчар, разговорът се премести от там към това, че би било чудесно в България да има добри европейски тип магистрали от край до край.

А иначе като излезеш от тясното пътче с клечащ клозет на границата, влезеш в Турция и пред теб изведнъж се опънат 3 ленти направен път и се питаш: "кой е по-близо до Европа"?

Похвални са строежите на нови пътища в България, те са и много нужни, и всички усилия тези пътищата да не се различават от стандартите в централната част на континента са само за адмириране [smilie24]

Атланта наистина е далеч и теренът е друг, но Европа (пък и Турция [smilie5]) са близо.


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: djogata   
Дата:   13-05-12 18:47

Сънишот, ти виждала ли си това, което наричаш "европейски тип" магистрали? Нямат нищо общо със самолетните писти, дето ги правят по Щатите, с по 50 ленти в едната посока. Две, най-много 3 ленти (в най-най-натоварените места като в големите германски градове).

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: sunnyshot   
Дата:   13-05-12 18:59

djogata, въпросът ти е леееко в страни от смисъла на написаното, отговарям обаче. Да, всяка година пътувам дълго из Европа. Тя е малка и бързо се прекосява в развитата си част (по магистралите)


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: onakava   
Дата:   13-05-12 19:23

Абе малка, малка...по-голяма е от Щатите.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: djogata   
Дата:   13-05-12 21:37

Автор: onakava
Дата: 13-05-12 19:23

Абе малка, малка...по-голяма е от Щатите.


Мне. Ако изключим Русия и Украйна, Европа е точно 2 пъти по-малка от САЩ (от които изключваме Аляска, за да сме честни).

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: kerabo   
Дата:   13-05-12 22:08


sunnyshot [smilie24] в десетката! [smilie5]
АОНСУ се казва/ше тази школа. [smilie5]

e-mil, искрено ме забавляваш (предполагам не само мен).[thankyou] [beer] [beer]
И нямаш шанс да ме разбереш - пак до капацитет опираме.
Фундаментални са разликите между теб и "някои хора".

Хайде, със здраве. [thankyou]
[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: asahi   
Дата:   13-05-12 23:19

Покрай тези забавления защо не помислиш върху съотношенията на известните ни вече величини?

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: onakava   
Дата:   14-05-12 00:37

написа:

> Автор: onakava
> Дата: 13-05-12 19:23
>
> Абе малка, малка...по-голяма е от
> Щатите.

>
> Мне. Ако изключим Русия и Украйна,
> Европа е точно 2 пъти по-малка от
> САЩ (от които изключваме Аляска, за
> да сме честни).

На какъв принцип изключваш Русия и Украйна, а не изключавш Беларус, Хърватска или Сърбия, примерно? Европа като географско понятие е по-голяма от Щатите.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: e-mil   
Дата:   14-05-12 01:06

"e-milе, този път не си прав да нападаш kerabo подобно на функционер от бекапешки институт по идеология"
"АОНСУ се казва/ше тази школа."

Хе-хе! Ама наистина ли смятате, че съчиняването на плоски епитети ви дава предимство в очите на другите? [smilie5]

Дай да видим кой точно е бекапешкия функционер!
Темата си течеше нормално с примери от сегашните ни лоши пътища, със строежите в момента и европейските планове за бъдещето. В един момент Съни (от нямане какво друго да каже) извади самолетните писти и ги лепна като лозунг на стената. Похватът е познат отдавна: "Да се поучим от челния опит на Великата страна". На всичкото отгоре се оказа, че пътува редовно из Западна Европа, но не е забелязала разликата между европейските и американските магистрали.

Изцепката на Съни е разбираема. Комплексираният ум често проявява менторско отношение към околните - в случая се изразява с: "Вижте какъв път ни направиха!". Когато му отговориш аргументирано, той не може да отвърне със същото, затова моментално си намира съюзник и започва да се заяжда. Започва да прикача епитети и да приписва на опонента идеи, които не е изразил: "Щом спориш с мен, значи харесваш българските пътища".

На хора, като вас двечките никога не може да се угоди. За 70 години след Освобождението не сме построили хубави пътища, за 45 години социализъм - нито една магистрала, за почти 20 години демокрация пак почти нищо в инфраструктурата. И сега, когато пак имаме богати съюзници, и поне нещичко се прави с пътищата... вие пак мрънкате: "би било чудесно в България да има добри европейски тип магистрали от край до край."

Алоу-у-у! Ами нали точно за това е темата? Че въпреки всичките кусури на правителството поне се строят магистрали и се планират други.
Ако наистина имахте "капацитет" щяхте и сами да си обясните защо край Атланта и Загреб има по-хубави пътища! Аз изписах един куп аргументи, вие отговаряте с по 2-3 реда заяждания: "искрено ме забавляваш". Щом за вас всеки, който проявява минимални аналитични способности е партиен функционер, значи толкова ви е капацитетът. Стигнали сте тавана, не се мъчете повече! Няма да се надскочите.

"Фундаментални са разликите между теб и "някои хора"."
Абсолютно съм съгласен. Фундаменталната разлика е, че аз когато нямам какво полезно да кажа си мълча.


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: sunnyshot   
Дата:   14-05-12 03:53

e-milе, подобно на функционер от бекапешки институт по идеология е сравнение, а Комплексираният ум е епитет (плоско съчинен, който цели предимство в очите на другите) [smilie3]

Темата си течеше нормално само до толкова, до колкото се вкараха персонални нападки от сорта на Поредният многознайко... за да замълчи този, който напише някакво несъгласие. И плеснах картинката, защото се видя, че когато се каже хубав път, един си представя едно, а друг - друго.

Не прилагай това, от което ти се оплакваш - приписване на мисли, които никога не са съществували. Напротив, съгласих се за Атланта,а и добър анализ на написаното не може да покаже, че не правя разлика между европейски и американски пътища.

Всъщност, след цялата пяна, какво искаш да докажеш (освен това,че sunnyshot не може да се надскочи)?

Че по-ниски стандарти са ОК?

И че строителите/инженери на завои с безумни наклони от освобождението до сега са по- умни от целия останал свят?

Любезно ти предоставям 50-я пост на новата страница за следващи нападки [smilie5]



Публикацията е редактирана (14-05-12 06:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: e-mil   
Дата:   14-05-12 09:38

"Темата си течеше нормално само до толкова, до колкото се вкараха персонални нападки от сорта на Поредният многознайко..."

Е, така де, така. От темата се вижда, че "поредният многознайко" съм аз. [smilie5]

Нямам цел за доказване. Просто ми е интересно да наблюдавам примитивните механизми на мисълта. И моментът в който започнат да буксуват на едно място. Както правиш сега. Според теб, щом съм написал, че не сме построили хубави пътища, значи смятам ниските стандарти за ОК.

Съни! Хиперболите не ти помагат, пиле.
Тази отчаяна нужда за превъзходство само пречи на разговора. Слабо ни интересува, че някъде си разширили пътя от три платна на 4 или 6. Джогата вече ти каза, че в Европа рядко се строят магистрали с повече от 3 платна в едната посока. Можеше просто да покажеш снимка на хубав, гладък път. Но ти избра да наблегнеш, че е станал много широк. Количественото увеличение не прави пътя по-качествен като изработка. Прави го по-пропусклив.

"... какво искаш да докажеш... че строителите/инженери... са по- умни от целия останал свят?"
Откъде пък намеси целия останал свят и къде съм споменал "по-умни"? Говорехме за Балканския полуостров и Европа. Очевидно те гони някаква грандомания - прехвърляш собствените си щения да си "по-" и "най-" върху околните.
Еми това са удари във въздуха. Дай малко по-близо до целта на разговора и ако може с трезв анализ, и по-същество!


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: kerabo   
Дата:   14-05-12 10:13



Добро утро на всички! [smile]

sunnyshot [smilie24] [smile]

Виражи с обратен наклон [smilie5] - български патент. [smilie5]
И.. пак няма да те разберат, sunnyshot [smilie8]


e-mil, пропускам изблиците ти на безсилие - никак, ама никак не са в подкрепа на претенциите ти за зрялост.
Да не говорим за останалите ти претенции.

Така наречените от теб аргументи са такива единствено в твоето съзнание.
И най-вече НЕ са отговор на въпроса:

Защо магистралите в България не са като в Европа.

Сега, говорим за сега. Сега строим.
Има средства (и ще има), строи се, но некачествено.
Тук е акцента. Ето - в прав текст.
Целта не е единствено да се построи, а да се строи и КАЧЕСТВЕНО!

Защото - една инфраструктура трябва и да се поддържа.
А колкото по-качествено се построи, толкова по-малко средства ще са нужни за подръжката й.

Толкова ли много искам/е?
Европейски пари - европейски стандарти!

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: sunnyshot   
Дата:   14-05-12 12:05

Е, така де, така. От темата се вижда, че "поредният многознайко" съм аз.

e-milе, не, не си ти, цитатът го взех от тук.
Извинявай за разочарованието! [smilie5]:


Автор: equinox
Дата: 12-05-12 15:07
norman-kuk
Автор: norman-kuk
Дата: 12-05-12 14:27
Щом приемате изкърпен (супер неграмотно) и частично асфалтиран (засега) второкласен път с липсваща маркировка почти през цялата отсечка за хубав..ОК никога няма да стане тогава по-добър, ако не си вдигнем собствените изисквания. Цяла северозападна България има само две отсечки....що годе добри. Враца-Оряхово и Враца-Монтана ....всичко останало са някакви стари коларски пътища със асфалт отгоре и силно вълнообразни
Поредният многознайко... Ти изобщо ходил ли си в тая част на България?


И горното като останалото. Самоцелната риторика, базирана на жонгльорство с несъществуващи "истини" и гарнирана с велики умозаключения какъв глупак е опонента май не е нищо повече от поредната тренировка по кресливост, а?

Тук никой не говори за превъзходство, но щом това е в главата ти, може би не е грешно просто да приемеш, че превъзходството понякога идва естествено, а не отчаяно [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: arakiss   
Дата:   14-05-12 12:57

превъзходството понякога идва естествено, а не отчаяно [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: neuromancer   
Дата:   14-05-12 15:06

Съни, не можеш да отречеш, че с Димов двамата непрекъснато ни в клин ни в ръкав вмъквате по едно "Ама я вижте как е тука при нас в Щатите", въпреки че няма никаква база за сравнение (Северозападна България срещу Атланта в случая).

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: equinox   
Дата:   14-05-12 19:35

И горното като останалото. Самоцелната риторика, базирана на жонгльорство с несъществуващи "истини" и гарнирана с велики умозаключения какъв глупак е опонента май не е нищо повече от поредната тренировка по кресливост, а?

Мен ли визираш не мога да разбера? Преди това беше писано, че пътя Видин-Монтана бил трагедия като всички в региона. Обясних много подробно на дълго и на широко, че положението не е точно такова, защото съвсем на скоро съм ходил и съм видял със собствените си очи. И други хора го потвърдиха. И след това идва някой, и казва ни в клин ни в ръкав - "Щом приемате изкърпен (супер неграмотно) и частично асфалтиран (засега) второкласен път с липсваща маркировка почти през цялата отсечка за хубав..ОК никога няма да стане тогава по-добър, ако не си вдигнем собствените изисквания. Цяла северозападна България има само две отсечки....що годе добри. Враца-Оряхово и Враца-Монтана ....всичко останало са някакви стари коларски пътища със асфалт отгоре и силно вълнообразни"

Ето това представлява в момента пътя Лом - Монтана:

https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/jvbk5042.JPG
http://www.geotechmin.com/files/galleries/image/file-455-1189.jpg


Изкърпен? Вълнообразен? Без маркировка? Коларски път? [smilie11] Няма 4 или 6 платна, но пътя е съвсем нов и приличен.

Път Е-79 от Монтана до Видин е в подобно състояние.

https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/iyng3619.JPG
http://www.bulgarianproperties.bg/property-images/big/9596_3.jpg


Иначе и аз мога във ваш дух да питам:

Защо пристанището в Лом не е такова?
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/laps7167.JPG
http://www.portstrategy.com/__data/assets/image/0011/189686/Benelux_-_Antwerp.JPG


Защо в София няма такива офис сгради?

https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/askk3504.JPG
http://www.fashion-lifestyle.net/images/broi24/01_SvobodnoVreme.jpg


Нека да поставим единни критерии! Аз така си представям истинска офис сграда и истинско пристанище. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбите се притеснили нещо
Автор: boreto   
Дата:   14-05-12 20:12

Това са разни журналистически забълбуканици. Сърбите едва ли са се притеснили. Те строят магистралата към българската граница. Ако успят да я направят бързо през баирите между Ниш и Пирот, ние ще спретнем незабавно до границата, че при нас е равно. Към Турция строежът си върви. Ако трябва някой да се притеснява, това е Румъния. Ако въобще някога са имали илюзията че могат да отнемат сериозно парче от трафика Европа - Близък изток, освен каквото успеят да чопнат чрез контейнеровози през Констанца...


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.