Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: exo99   
Дата:   04-02-12 02:31

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: exo99   
Дата:   04-02-12 02:34

Знам, че е старо, но пак го пускам заради снежната обстановка у нас, да видим още веднъж как го правят хората. [smile]

http://vbox7.com/​play:22a7b3a2ba

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: asahi   
Дата:   04-02-12 10:22

И в Турция уж чистеха прекрасно, пък загинаха няколко човека при обръщането на българския автобус.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: imitev   
Дата:   04-02-12 10:33

Е в Турция, Гърция и Египет е нормално да не са подготвени особено добре за сняг...

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: asahi   
Дата:   04-02-12 10:44

Ехо, през последнит е15 дни ти колко километра навъртя по републиканските пътища? Аз изминах общо 1500 градско и извънградско. В нито един момент не съм бил затруднен да пътувам, като съм се съобразявал с препоръките за пътуване в зимни условия. Вериги не съм ползвал и за никъде не съм закъснял.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: e-mil   
Дата:   04-02-12 10:48

Тц. Линкът нещо не работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: imitev   
Дата:   04-02-12 10:50

http://www.vbox7.com/play:22a7b3a2ba


Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: vizov   
Дата:   04-02-12 10:57

на това клипче впечатляващ е снега, не чистенето му. Иначе подобни кадри мога и в БГ да ти заснема.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: e-mil   
Дата:   04-02-12 11:01

Е, че това нали е атракция? Какво общо има с чистенето на снега по другите пътища?

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: asahi   
Дата:   04-02-12 11:18

Ако това се беше случило в София щях ада се искат оставки.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: georgi969   
Дата:   04-02-12 11:27

"Автор: asahi
Дата: 04-02-12 10:22

И в Турция уж чистеха прекрасно, пък загинаха няколко човека при обръщането на българския автобус."

Завалял е дъжд, времето рязко се е застудило и е станала поледица-буквално за половин час.знам го от човек който е бил там.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: мара   
Дата:   04-02-12 11:45

ако съвременният човек, хеле па българин, спре да прави драма от всичко мое да осъмне щастлив. зимата си е зима. лятото си е лято. през зимата има сняг и студ, през лятото - жеги.
...и винаги има разни хора, дето по-успешно от други да се справят, променяйки в своя полза обективните дадености(махайки снега[smilie5], ползвайки климатик и пр.)
ама винаги повече им се кефя на тия, дето съумяват да живеят според тия дадености.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: orlindraganov   
Дата:   04-02-12 11:56

мара с много думи каза лятото кол`ло и сърф, зимата ски.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: мара   
Дата:   04-02-12 12:19

аз са софтуера кво ти казах? требе въвеждане

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: boreto   
Дата:   04-02-12 12:26

ако съвременният човек, хеле па българин, спре да прави драма от всичко мое да осъмне щастлив.

мара [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: hose   
Дата:   04-02-12 12:38

нещо не разбирам защо е това "копане" и какво става после с тия камари сняг... като се стопят...

до колкото знам в Сибир пътищата зимата са си направо утъпкан сняг - и няма драма

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: Славов   
Дата:   04-02-12 13:17

Лесно се чисти, никакъв вятър, ниакви закъсали коли или камиони, слънчево време ...

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: Magnifico   
Дата:   04-02-12 13:19

Как си я представяте тая машина в града да хвърля сняг и всякакви случайни загребани отпадъци по хора, сгради и коли, или да се влачи с 30km/h по магистрала? Според мен е предвидена за разчистване на специфични участъци, затрупани с големи преспи.
Иначе такива "комбайни" за сняг, но ръчни, се ползват и продават и в България. Съседа на горната улица така се разрива. Онзи ден гледах една такава машинка в карфур за 1200лв, а и някъде тук по албумите мернах една снимка на група роми, чистещи тротоари с подобна.

Не разбирам какво толкова масово се захласват по тия клипчета, че и по новините ги даваха.

Ето Така се прави :D



Публикацията е редактирана (04-02-12 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: fundamental   
Дата:   04-02-12 13:45

захласват се хората, по това, че японеца чисти невъзможни пътища. невъзможни! но като цяло и те имат проблеми със снега, както всички... ако снега е много, каквато и техника да измислят... все ще е тая. и пак като цяло, според мен, в България се справяме все по добре в тежки условия. Търси се все повече отговорност, снегопочистващите фирми съответно си вършат все по добре работата [smilie21] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: мара   
Дата:   04-02-12 14:02

па едно време с едни каруци и с едни богатирски коне разриваха банско и село бяня и изнасяха на полетата извън селото. и кат казвам ЕДНО ВРЕМЕ, значи преди 10-15 години...

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: ценослав   
Дата:   04-02-12 14:04

А ония старите снегорини - триъгълните, дето ги теглеше верижен трастор от ТКЗС-то. Че мараклиите правеха и стаичка с печка в снегорина. Малейййй одъртех много. [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: imitev   
Дата:   04-02-12 14:07


А по моите впечатления - всяка година чистят все по-зле.

Сега да паднат 10-15 см сняг и затварят пътищата Русе-Търново и Русе-Разград.

Смешници.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: Todd   
Дата:   04-02-12 14:17

Ако някой може да ми обясни защо роторните снегорини ги няма вече а само некви гребла тъпчат снега покрай пътя ....

Ако от мен зависеше от почистващите фирми бих изискал 70 процента от техниката им да са роторни .Другата част камиони за да го изкарват !!!

тук към Батак се подмята един роторен и във Велинград май .... и за другаде не знам .Май някъде по проходите съм виждал .

А надругаде чистят пътя с булдозери ... с прави гребла .[smilie23]

Отбиват номера ... палячовска работа .

С роторният или изхвърляш снега извън пътя или го товариш в камиона ако си из населено място и го изкарваш извън него.

[smilie7]

Оти сме в България - каруцата винаги е пред коня !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: asahi   
Дата:   04-02-12 14:20

Затварят ги докато спре снеговалежа и не ги изчистят. Да стържеш сняг във виелица не е много умно. Румъния цялата я затвориха, например. Вие си искате независимо от времето сичко да е ток и жици. Става, ама само в тунелите.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: imitev   
Дата:   04-02-12 14:44


Asahi - остави тази песен любовна.

Не коментирам екстремните моменти.

Просто чакам с нетърпение шефа на пътното в Русе да се пенсионира...

Всяка година едно и също - караш си Русе Търново, до Бяла - бабуни, ледове, говна - ОТВРАТ!

Минаваш с. Полско косово и когато видиш табелата Великотърновска облас пътят става АСФАЛТ. Като че ли до там е валял сняг.

От едно 20 години го пътувам всяка седмица кажи речи (нали жената е Болярка - перла в короната) - никаква разлика няма.

Само по старост могат да го разкарат тоя...

Некадърници и пинтии.

Паднат 20 см сняг - и хайде бедствено положение...

Да не мислиш, че градът е почистен - мина една седмица.

Сега чакам пак да завали и отново да ги изненада :)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: мара   
Дата:   04-02-12 14:50

мене тая година отново ме сразика кюстендилците. страхотни са. перник е що годе, радомир - мааалко по-добре. а кюстендил са винаги на най-високо ниво.
хем аз съм пътувала нагоре към дълбоките дебри на осоговската планина [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: analgina   
Дата:   04-02-12 14:56

И аз съм с чудесни впечатления от търновска област. Преди две години, когато затрупа страната, пътувах от София за Добрич. Само в Търносвка област беше почистено до асфалт. В цялата страна обикаляха снегорини и техника, само когато се качих привечер на магистралата Шумен - Варна, заварих девствен сняг с две следи от гуми. 24 часа след началото на снеговалежа не беше минал нито един снегорин. Срам! Звъннах на 112 да питам 'що така, а те ми казаха, че магистралата е затворена. Да бе, да! А аз как карам по магистралата без никой да ме е спрял? "Службите са работят." ДА БЕ, ДА! Снимка искате ли. То си личи, когато е почиствал някой.

Тоде, и по Балчик и Каварна съм виждал ротор. Малко тъпо изхвърляше снега. Не директно извън пътя, а през другото платно. Стиснах зъби и волана и се мушнах през снежната завеса и за мой късмет никой не изпреварваше ротора от другата страна. На връщане от Каварна видях двама, които са били по-малко късметлии от мене.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: asahi   
Дата:   04-02-12 15:00

Тази година кюстендилци са чистили пернишко, защото местните нещо са се изложили.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: papi   
Дата:   04-02-12 15:06

стига сте ревали с тоя сняг -зима е все пак ще вали сняг и ще има проблеми
проблемите си ги създавате вие,първо като има сняг се откажете от автомобилите си-правите задръствания,второ не трябва да има никакви автомобили по тротоари и по пътното платно(по натоварените пътища)
трето-на вас софианци нали ви правят метро,за какво ви е като не го ползвате,мързеливи сте-все искате с колите си да се придвижвате и след това да ревете...

едно време когато дойдеше зимата баща ми зазимяваше колата и докато не пукне пролетта не се палише


"баба показва на внуче-виж баба на това ние едно време му викахме сняг,а сега - бедствие..."


Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: papi   
Дата:   04-02-12 15:09

ето пък как се чисти сняг в щатите


Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: Императорът.   
Дата:   04-02-12 15:17

Самият факт, че в Япония се справят с 5 метра сняг, а тук при 50 см обявяват код Оранжево или направо Червено, вече говори достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: imitev   
Дата:   04-02-12 15:27


При 5 метра сняг в япония сигурно обявяват код черно.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: Navy   
Дата:   04-02-12 15:36

Мога ли да попитам мен ко ма .... За това как се правело нещо в Япония?

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: e-mil   
Дата:   04-02-12 15:56

"Самият факт, че в Япония се справят с 5 метра сняг..."

Справят се, ама само напролет и на къси разстояния.
Пътят дето дето го гледаш на клипа е дълъг само 20-на км, снежният коридор се разчиства само през април и се поддържа до към началото на юни. Най-много два месеца.
Целият път Tateyama Alpin Route е около 90км и е отворен само от април до ноември. В по-голямата си част е забранен за частни автомобили, а през зимата пък никой не може да мине оттам.

А и както казах, тези високи стени са атракция. Специално изгребват снега до асфалт за да я създадат. И вероятно я плащат от отделен бюджет, защото еднопосочно минаване по коридора струва към 30 лв за човек. А по целия път - към 200 лв. Намери данни за броя на туристите и сметни колко пари печелят - как няма да имат за булдозери, ротори и достатъчно персонал? Ако ние плащаме по 200 лв за всеки 100 км и при нас ще чистят така. [smilie5]

Ето това клипче дава по-реална представа за Япония (ако се вярва на автора). Никъде не се вижда асфалт, по булеварда едва се разминават две коли, а по страничните улици може да мине само една.


Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: Navy   
Дата:   04-02-12 16:04

Аз пък имам едно клипче на японска телевизонна игра, в която една машина ги лупкаше по ташаците ако не отговорят правилно на въпросите...


Що за нормален народ са тея?

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: iPonche   
Дата:   04-02-12 16:19

Екстра сме си [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: navy   
Дата:   04-02-12 16:44

Я, говорещо тамагочи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: SLR   
Дата:   04-02-12 17:04

Абе за снега не знам, ама ако беше гръмнала нашата ядрена централа щяхме да бастисаме половин Европа...

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: asahi   
Дата:   04-02-12 17:05

"
Самият факт, че в Япония се справят с 5 метра сняг, а тук при 50 см обявяват код Оранжево или направо Червено, вече говори достатъчно.
"

Така каза импето.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: мара   
Дата:   04-02-12 17:33

импето щеше да е перфектният демагог, ако обладаваше определени качества [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-02-12 17:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на пътя от сняг в Япония
Автор: stoyan_5   
Дата:   05-02-12 05:25

https://photo-forum.net/static/forum/2012-02/lozh4532.JPG
http://s17.postimage.org/l84hq5xbx/pernik_kabrio.jpg



Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.