Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: TPECHAT   
Дата:   19-10-11 19:43

Е убу де,.. днес кво - сряда. В колко часа да съм бил там - в 18:30 ч.
Не бях ходил в тази верига почти 4 години.. е разхубавила се е :-)
ОК.. криза е, викам си - сега ще намеря поне 1 консултант да ме светне за конкретното нещо, за което съм отишъл.

Проблем най-нормален - домашното кино , което ми бяха подарили преди 6 години спря да бачка - еми нормално: LG с 6 тонколони, идеално да го вържеш за компютъра примерно - има входове, изходи - далаверка си е било за 150 кинта. Не ми се занимава със сервизи и отивам да видя в този развит техноличен свят дали продават само плейъра без колоните или нещо подобно на някоя друга марка ако ще.. но тия колонки да отиват зян, пък си е гот да гледаш някое 5.1 DVD.

Да ама те консултантите ги разделили на марки. А тия марки, дето си нямат консултанти ... пак старата драма - търсиш някой кибик с червена тениска :-) Нападат те и ония с жълтите тениски от НещоСиКредит компаниите. Викам им - то няма кой да ми продаде нещо, че и до вас да стигна - те само мигат и не могат да ме разберат. Карай.. ще отида пак в техен магазин някой друг век живи здрави :-)

В Технополис ми се види по-фраш, може би защото ги има по моловете, но там пък няма такова разнообразие боклуци.

Та въпросът ми е: дайте идея какво да ги правя тези колонки - те са на голи жици, мога да ги запоя и за жакове или чинчове - нема грижа. Добре свирят. Явно DVD-та ще се гледат на компютъра, че вече мониторът ми е колкото телевизора. Така и не разбрах дали се продава отделно плейър , който да поддържа 5.1 през някой от простите интерфейси или поне да може да се изкара пак 5.1 и да има аудио вход чинч, че да може да си вържа пак компютъра или лаптопа... и ОСНОВНОТО - да не струва повече от 100 кинта,.... не ми трябва SONY блурей и т.н... или просто вариантът да си взема още едно евтино домашно кино за 150 лв и да имам още един комплект тонколони? :-)

За музика си имам едни други усилватели и колони + DJ грамофон (щот ми се скречва от време на време :-))

[smilie21]
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: asahi   
Дата:   19-10-11 19:49

Дай ЛГ-то на сервиз - повече от 30 лева няма да струва ремонта.
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: Diandimov   
Дата:   19-10-11 20:00

Като ще гледаш на компа, саундкартите поддържат 5.1, имат си софтуер и съответните входове...
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: mihajlov2   
Дата:   19-10-11 20:24

За ползване на саундкартата на компютъра е необходим комплект компютърни колонки с вграден 5.1 усилвател в събуфъра. А тук става дума да се ползват съществуващи пасивни колонки.
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: TPECHAT   
Дата:   19-10-11 21:00

Асахи, ти на кой би го дал :-)
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: norman-kuk   
Дата:   19-10-11 21:25

Не се занимавай с ремонти, нема смисъл. ДВД технологията е на изживяване и никой не влага лев в нови разработки всичко е старо и евтино. Е Т О В А в момента е жива далавера. Хем е ново, хем имаш гаранция една две години, хем е РЕКОРДЕР , хем има и хард диск...[cool] Аз имам на работа 6-7 подобни рекордера и записват денонощно.
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: klez   
Дата:   19-10-11 21:32

Така като те слушам май имаш само колонки ама пасивни както каза Михайлов. Т.е. нямаш усилвател. Не вярвам да намериш само плеър с вграден усилвател за 5 колони, мисията невъзможна. виж с 5.1 изход по вероятно обаче пак трябва да търсиш усилвател
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: asahi   
Дата:   19-10-11 21:36

Треснат, бих си го правил сам, въпреки че нямам много време.
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: TPECHAT   
Дата:   20-10-11 17:10

Еми проблемът му е малко шашав. С дистанционното може да го пуснеш и веднага спира да приема повече команди :-) Снощи след като не беше пускано 3 дни пак тръгна за 2-3 пускания, после пак заби. Това не знам как точно да си го оправя :-) Разглобих го да видя какво има вътре... 2 платки, 1 плейър и захранване и то всичкото това добре запоено.. не е да видиш отде мое да те отсвирва.

Иначе мда - май плейър за домашно кино без колонки няма.. май :-)

Въпросът е защо в целия магазин не се намери някой да ми го каже хахаха, моеше да си зема некво друго снощи :-)

norman-kuk , мерси за предложението [beer]
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: asahi   
Дата:   20-10-11 17:57

Има плеъри за домашно кино без колонки. Наричат ги ДВД плеъри и са по-евтини. Имат разни изходи за телевизор и аудио съпровод.

От бутоните управлява ли се устройството?
 Re: За Техномаркет... размисли за
Автор: TPECHAT   
Дата:   20-10-11 19:27

знам какво продават, разгледах им каталозите, има варианти и чинчове, но само пичът от сони беше там , а тяхните варианти не ме уреждат за такива цели - по-евтино е да си земеш пак едно ЛГ с колоните

устройството ако не е забило бачка и от дистанционното и от копчетата [smilie5]

в смисъл че : може да го пуснеш винаги с ПАУЪР или ЕДЖЕКТ и после спира да приема :-)



Публикацията е редактирана (20-10-11 19:29)
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: mihail_radkov   
Дата:   20-10-11 21:08

абе кога ще има част трета на "фото форум- сайт номер едно" [smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: asahi   
Дата:   20-10-11 21:53

Вземи си едно НЕО за 30 кинта и забрави.
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: bobihot   
Дата:   21-10-11 00:19

Ако се поръчкаш из платките може да откриеш усилвателните стъпала и да им презавържеш входовете към 3.5мм жакове- даже провери дали нямаш такива входове от вън? И ги връзваш със съответните кабели към компа. Ще трябва да изключиш управлението от дистанционното и да си е винаги вкл. Много е вероятно да ти забива от неизправно четящо ДВД- може би се мъчи да чете и не връща управлението?[smilie11]
Ако мога да ти помогна още нещо със съвет (Мы страна советов:)...[smilie25] [beer] [shtrak]
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: Todd   
Дата:   21-10-11 06:32

А батериите на дистанционното смени ли ????


[smilie7]

 Re: За Техномаркет... размисли за
Автор: klez   
Дата:   21-10-11 07:51

:D
А относно консултантите в Техно-нещо си
Ко да ви кажа... едната страна на монетата е тая- Продавач консултантите не стават неграмотни, некадърни и т.н. са ;) което отчасти и аз подкрепям (макар че има някои дето стават).

От друга страна от гледна точка на консултантите нещата стоят още по зле.
Идва ти някъв клиент дето и той горкия не знае кво точно иска обаче очаква ти да го разбереш и да му обясниш кво точно иска, и като не успееш после ходи и разпрая 'тея са баси некадърниците'
Не говоря за случая с колегата а по принцип случки от тея среди ;) тъй че и тяхната не е лесна.

Примерна случка... Идва ти клиент, иска да си върже компа с телевизора, супер често срещано, не знае кви изходи има на компютъра, не знае с ква операционна с-ма му е компютъра, не знае кви входове има на телевизора обаче после ходи и разпрая къв некадърник е Продавач консултанта щот не могъл да му помогне. Или Примерно успеят да се разберат че компа му има DVI, телевизора HDMI, предлагат му кабел DVI -> HDMI за 15лв щот едвам са успели да се разберат че тея интерфейси ги има, на купувача му се вижда скъпо и почва да се пазари дали няма по евтин вариант да ги върже и нещата почват отначало, и после тоя пак ходи и обяснява кви некадърници са продавач консултантите и как само искат да те набутат с нещо скъпо :).
Не коментирам още по лошия вариант като ти дойде някой чичка дето си мисли че разбира, щот в ТКЗС-то в с. Горно Нанадолнище са им донесли Компютър и той го е пипал (Работил с него)

Та така... монетата си има 2 страни.


Относно въпроса на колегата.
Аз какво бих направил в твоя случай, имаше едни малки усилвателчета 4х11W с TDA 1554,
Със съвсем малко външни компоненти към схемата може да си направиш усилвател, ще ти излезе под 10лв, като може да вземеш още един връзваш го в мостов режим на 2х22W за събууфъра и центъра и за 10-15лв ги преправяш да си ги ползваш на компютъра или всяко друго устройство, което поддържа 6 изхода. Проблема тук е, че им трябва някакво захранване, но спокойно може от hardwarebg, data.bg Или някой друг такъв форум да си купиш за 5-10лв някое старо компютърно захранване и реално пак има вариант до около 15лв да се вместиш с 6 канален усилвател 2х22W + 4х11W, като мисля че имаше възможност да се ползва 1х22 от единия + 1х11W от същия и така ти става 1х22W + 5х11W което ти е супер :).

Щото ти реално дори да си вземеш плеър NEO, той няма да има усилвател в него.



Публикацията е редактирана (21-10-11 08:20)
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: asahi   
Дата:   21-10-11 09:15

Треснатия си има работещ усилвател в старото устройство. Само трябва да ги свърже.

Компщтърно захранване за НЧУ усилвател, особено с претенции, е лоп съвет.
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: klez   
Дата:   21-10-11 09:19

asahi, отварял ли си подобен китайски/тайвански/....нски плеър :)
има 5 чипа на кръст
единия навярно наистина е усилвателя ама не мисля, че е по силите на всеки да изнамери Datasheet-а, да го захрани директно, и да му изведе входовете...
Относно захранванията, предложих Евтин вариант ;) а не качествен.
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: asahi   
Дата:   21-10-11 09:29

Ако ти е по силите да събереш усилвател от платки и пц захранване ще е по силиет ти да извадиш и работещи входове от паяжината в плеъра. Необходими са едни и същи знания.
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: Todd   
Дата:   21-10-11 09:34

Абе смени си батериите на дистанционното !!!!!

[smilie5]

 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: klez   
Дата:   21-10-11 09:38

:))) Ама Треснат верно, пробвай с други батерии както ти казват хората
 Re: За Техномаркет... размисли за "кризата"... и едно DVD плейърче :-)
Автор: Todd   
Дата:   21-10-11 10:51

Понякога батериите като свършват правят един скапан номер - като стоят наберат точно толкоз ток колкото да излъчат два пъти - пускане и още една операция да речем ... и после чак след 10 мин пак веднъж да запалят за 1 сек диода .

Това са редовни номера !!!
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена