Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 "Бони Оборот" - обирджии от класа!
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   03-09-09 21:43

Днес направо изтрещях, когато за около 180 грама пастърма ми поискаха 17 лв в магазина! Попитах за цената - 77 лв килото! Това от кваталния магазин, където цените им са супер ниски.

Аз от давана не съм пазарувал други продукти освен на Меком, чиято биволска пастърма няма равна - хубаво осушена и много вкусна, върви меду 35-40 лв килото! А тия изнудвачи от Бони оборот ше ми искат за меката, пълна с вода пастърма 77 лв за килото! То бива бива, ама това си е престъпление баси ... [smilie9] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marchello   
Дата:   03-09-09 21:44

върна ли я? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kaiser.soze   
Дата:   03-09-09 21:45

ти пък! не е 77, повече е, към 100 някъде наближава [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   03-09-09 21:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   03-09-09 21:48

аз сефте виждам подобна цена.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   03-09-09 21:51

И в Била върви към седемдесетака, наскоро върнах една пастърма, за същите пари взех на меком два пъти по-голямо количество.

Едно време бони правеха супер неща, но от повече от 8-10 месеца не ги взимам - жилави, меки, неузряли и тежки са им пастърмите - да цакат повече парички от хората.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   03-09-09 21:55

Направи си сам.
Хем ще опиташ истинския вкус.
Ако решиш да правиш ми се обади да давам рецепта.
Остави ги тези алчни печалбари.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kaiser.soze   
Дата:   03-09-09 22:03

цена 95 лева за килограм (защото ако за 180грама ако си платил 17 лева идва приблизително толкова) е равна на 42 паунда за кило. тия дни ще видя колко струва най скъпия колбас в УК.

най скъпото френско сирене което съм виждал беше около 22 паунда за кило. някво козе, доста миризливо [cool]

иначе, сериозен стандарт, както и друг път съм казвал- богат народ, богата държава.

а ние от повече от година не ядем колбаси. само пилешко филе от месните. и риба [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   03-09-09 22:10

кайзер, декември месец бях в сингапур - там среднаа заплата е 4-5 хил лева и нагоре. С 20-25 лв на ден човек преяжда - обяд, вечеря (не по скъпи заведения де), 500-700мл фреш от ананас, портокал. Това е, а тука ти съдират гъза ... че 77 лв е половината пенсия на възрастните хора бе, що за цени? то поне да купуваше premium качество а то ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   03-09-09 22:13

Стани вегетарианец [smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kkkolelo   
Дата:   03-09-09 22:17

До преди година си купувах карловската им луканка, но веднъж ми "удари" на офца и ай сиктир отук ... По същото време прочетох, че им фалшивицирали марката, тяхната била с холограм ... погледнах - с холограм[smilie23] Един път най много да ме излъжат и ме губят като клиент ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: explorer   
Дата:   03-09-09 22:22

Качествени колбаси в Бг няма. Всичко е боклуци и е натъпкано с химии. В някои Фантастико има френски салами - не са им от най-качествените и имат жили, но пак са по-добре от нашите. А как ми се ядат немски шунки и нетрайни колбаси... как пък един качествен нетраен колбас нямаме, всичко е такъв боклук, че изобщо не става за ядене. И филетата ги помпат с химикали.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   03-09-09 22:33

Колбасите се правят от месо.
Не се правят от заместители, подобрители, лой, кожички , кости, пера и копита.

П.С. Забравих. Когато се правят от месо, печалбата е по-малка и назначеният за колбасар не може да си купи Бентли и хотел.



Публикацията е редактирана (03-09-09 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   03-09-09 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   03-09-09 22:36

Меком [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kkkolelo   
Дата:   03-09-09 22:39

Има и хубави колбаси, шунки, бекони. Ще направя един списък ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   03-09-09 22:43

Кучето изяде един нетраен и получи гърч и чернодробно отравяне [smilie23]

Не ям повече!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: riddick   
Дата:   03-09-09 22:46

Конската пастърма е нещо невероятно ако е истинска. Изобщо не се учудвам на цената.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kaiser.soze   
Дата:   03-09-09 22:48

не, че няма и скъпи колбаси по света, от порядъка на $500 за кило, но те са някакви екзотични меса и подправки.

разрових се из нета и намерих филе елена, произведено в щатите за $22, което е съвсем нормална цена.

като куриоз, в един от супермаркетите видях подправка която струва £4000 за килограм [smilie10]

разбира се, в шишенцето имаше 1 грам от нея.
сега ще опитам да я намеря в нета.

ето:

http://en.wikipedia.org/wiki/Saffron

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   03-09-09 22:49

Като пример, за да се направи македонска наденица ви трябва първокачествено говеждо или биволско и свинско полутлъсто.
Това не стига, ами месото се обезкостява, изжилва се, и се оставя да зрее 2-3 денонощия. След това се мели 2-3 пъти,прибавя се малко вода, свинското/смляно и узряло/ и се меси до побъркване. След това се пълнят червата, след това се суши, след това се опушва и суши. после се вари, а след това се охлаждат в студена вода.
Бони, Леки и компания дали правят всичко това и от такова месо?

П.С. Забележете, че липсват лойта, сланината и химикалът с който се опушва вече у нас.



Публикацията е редактирана (03-09-09 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   03-09-09 22:50

Обикновен минзухар (син) [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kaiser.soze   
Дата:   03-09-09 22:54

ъхъ, минзухар.[smilie5] [smilie5]

ето най интересното относно ценообразуването:

A pound of dry saffron requires 50,000–75,000 flowers, the equivalent of a football field's area of cultivation (110,000-170,000 flowers or two football fields for a kilogram).[72][73] Some forty hours of labour are needed to pick 150,000 flowers.[74] Stigmas are dried quickly upon extraction and (preferably) sealed in airtight containers.[75] Saffron prices at wholesale and retail rates range from US$500 to US$5,000 per pound (US$1,100–11,000/kg)—equivalent to £250/€350 per pound or £5,500/€7,500 per kilogram. In Western countries, the average retail price is $1,000/£500/€700 per pound (US$2,200/£1,100/€1,550 per kilogram).[2] A pound comprises between 70,000 and 200,000 threads. Vivid crimson colouring, slight moistness, elasticity, and lack of broken-off thread debris are all traits of fresh saffron.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   03-09-09 23:33

пуешки деликатес 15 лева [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snoopoff   
Дата:   03-09-09 23:38

GO VEG!!! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Grandpa   
Дата:   04-09-09 00:16

Една колежка индийка ми обяснява едно време за сафрона...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.