Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   30-10-09 17:30

Напълно споделям мненията горе за мавруда - ни мъ кефи [smilie5]

Българско вино има само епизодично в Англия и в Полша, поне само на тези две места съм виждал.

В Англия - тия там пият всичко и ги интересува единствено алкохолният градус, така че не са добър критерий, но там се продават разни вина на винпром Търговище (чиито бели вина между другото аз харесвам).

Извън Англия съм виждал български вина единствено производство на.... Катажина истейт - тоест, поляци, купили земя в БГ да правят вино [smilie8]
Явно поради техният бизнес в Полша се намират няколко вида БГ вина, включително и Черга (пак бутилирано от Катажина естейт).

В Дания едно време имаше Мавруд Асеновград - леко гадно вино, но на супер брутално евтина цена от 6 лева, на същата цена идваха и разни други френски и испански недоразумения. Като студенти къркахме доста от тези вина, включително и мавруда [smilie5]

"Качествено" българско вино в Дания досега съм срещал само "Туинс" на Катажина истейт, но честно казано за парите, за които го даваха (25лв) съм си купувал страхотно аржентинско вино, далеч превъзхождащо "туинс".

Не искам да съм против БГ вината, има и доста хубави, но за жалост има и голяма вероятност да се попадне на боклуци - и високата цена, въпреки, че повишава вероятността, не винаги е гаранция за качества.

Така че рядко човек може да е сигурен в избора на вино. Освен това има по 3-4 марки с подобни имена, като обикновено само една става за нещо а другите използват славата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Gruyu   
Дата:   30-10-09 17:36

а за тия наште катаржинските поляци от сигурен източник знам, че вкарват наливно вино от Чили и Аржентина, а тука само го бутилират и го продават за българско, но няма лошо де[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   30-10-09 17:42

това ми е трудно да го повярвам, щото чилийските и аржентинските са известни като хубави вина, а българските не са известни с нищо, т.е. операцията няма смисъл

иначе ми беше попаднала енциклопедия на виното (извън Бг) и там пишеше че българските вина може и да са хубави, но не се препоръчват, тъй като няма никаква повторяемост на качеството, т.е. ако нещо е било хубаво, не се знае дали ще остане такова
Нещо много познато със сиренето, колбасите и какво ли не

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   30-10-09 17:47

Грую, и аз не виждам смисъл в това - аржентински и чилийски вина се смятат за хубави вина, и ги има по целият свят.
Тука специялно вината са обикновено на рафтове - един рафт френско, един рафт италианско, един рафт испанско, после идва един рафт южноамерикански, и най-накрая рафт както им викат "задокеански" - австралийски, южноафрикански, калифорнийски. Всеки магазин предлага доста видове южноамерикански вина, докато БГ вина няма никъде.
Ако трябваше да продават едно добро вино, по-лесно биха го продали като аржентинско, отколкото като българско.

Единственият вариянт е да карат някаква помия от там, и после да я бутилират и да се мъчат да я продават като екзотика.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Gruyu   
Дата:   30-10-09 17:53

не е помия, а някакви купажни вина, но правени все пак от грозде, може да икономисват и от мита, нали сме в евросъюза, а и с Полша сме бивши соц. държави и навремето са пили доста хубаво и ефтино българско вино, така че все още е запазена марка малко или много, не си го измислям това, казаха ми го сериозни хора, дето не приказват празни приказки

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Gruyu   
Дата:   30-10-09 17:57

сметката е много проста всъщност: ще им сметна по декарите лозя, които гледат един среден добив примерно от 600-700кг/дка и ако има как на изхода на избата да разбера колко тона вино са произвели и ще ви кажа колко са внесли, големи магии могат да стават - съгласете се!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   30-10-09 18:03

Грую, че магии в БГ стават колкото искаш, така е - просто ни е чудно в случая за чий я правят тази магия [smilie5] [smilie5]

Вариянт е просто да нямат достатъчно добив, и да им се налага да мешат вината, или направо да слагат от другото в бутилката.

Иначе на уебсайта им пише, че имат 3500 декара лозя (350ха), ако правят 600-700кг грозде на декар, то виното сигурно отива към 1000 тона годишно. Не знам колко произвеждат. Ако знаеш или можеш да намериш, ще се получи сметката и ще видим [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   30-10-09 18:32

Това де го показах на картинките и от което си поркамот него си е българско щото тук е правено и гроздето е ок .Но по света в никакъв случай няма да го срещнете като българско !!!

Щото се убедих че от толкоз години гледане на лозя - частни и в АПК ( говорил съм с дърти , много дърти лозари включително и дядо ми ) нашенеца не разбира много от вино !!!

При него нещата са - ей тая година кво вино направих !!! Догодина - ей нещо се прееба мамка му .

А това не върви на пазара ...[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Иначе винце имаме ...елексир !!! Ако стане !!!

[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivenchev   
Дата:   30-10-09 18:37

Аре малко за разнообразие ...

https://photo-forum.net/static/forum/2009-10/fwgt4612.JPG
http://prikachi.com/files/1129634s.jpg


Наздраве! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за ВИНОТО /сериозна тема/
Автор: dimi2007   
Дата:   30-10-09 18:45

Носталгия по българските вина на британския пазар
Шотландски вестник пише за винарското производство у нас

6 Март 2007

в. ''Скотсман''

Някога във Великобритания българското вино “Каберне совиньон” бе толкова популярно, колкото е сега “Шираз” от Австралия, пише шотландският вестник

От средата на 60-те години на миналия век българското винопроизводство вървеше изключително добре. През 1985 г. България произведе 4,5 мил. хектолитра вино – почти колкото Германия и доста повече от Австралия. Интересно е да се отбележи, че по едно време страната е на четвърто място по износ на червено вино.



Публикацията е редактирана (30-10-09 18:49)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fonnayden   
Дата:   30-10-09 18:49

Струва ми се че няма държавна политика по отношение на Лозарството. Изкупните цени са ниски и покриват себестойността от декар. няма вина от деклариран географски район. Освен това във винзаводите слагат доста захар. Има само подобрение във външния вид на бутилката. Ако така я караме целия отрасъл доста ще се свие.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivenchev   
Дата:   30-10-09 21:27

Много сериозно взехте да копате по темата.

Айде малко вински нощи с лудата домакиня [smilie10]

https://photo-forum.net/static/forum/2009-10/ebld8781.JPG
http://prikachi.com/files/1129970f.jpg


до колко евтини - зависи от вас (и донякъде от домакинята [smilie19])

[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: k7   
Дата:   30-10-09 23:07

Автор: Todd
Дата: 30-10-09 11:06

Не са наши !!! Френски са !!! А избата е на Стефан фон нам кой си ...- всъщност го познавам тоя граф !!!

Шишенцето в кръчма струва към 100 кинта ...

Горе на Равногор се правят некви фотографски сбирки ( не знам кой форум са ) и го пият здраво !!!



Собственика на хотела ми е дос ...

Виното на истина е много добро, а това е избата : http://www.bessavalley.com/index_bg.php

На Равногор сбирките са от http://4coolpics.com/и наистина се пие, а и сбирките са добри.Миналата седмица 23-25.10 бяхме там и си изкарахме много добре :)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   30-10-09 23:27

Стоян5
само да ти кажа, че от същото наливно дето си го пил в Мелник моите впечатления са обратни
Оняден бях там и пих наливно отпред пред избата (дето има 100 снимки из форума)
Купих си 2 литра да опита и жената

Ами нищо общо няма с това, дето го пих.
Разредено е

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kaic   
Дата:   30-10-09 23:53

А ето ние как се забавляваме като опитваме разни вина, че и ни харесват българските да ви кажа честно.
http://vinoitradicia.atspace.com/
Не е каквото да не сме опитвали и вносни, но като "Мерло Еленово", "Санта сара бин 40" "Куесчън марк Каберне Сов. & Мерло 2007" "Енира 2005","Хипноза", си ми харесват и напълно ме устройват, не си и помислям да си купувам вносни.
А ето тук можете да видите, че наистина вина в българия се правят от грозде и с много любов и разбиране.
http://equipex.atspace.com/kastra_rubra/

P.S. Не съм рекламно лице на винарска изба, просто бях там и видях.


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко за ВИНОТО /сериозна тема/
Автор: Императорът.   
Дата:   31-10-09 00:10

Нямаме никаква политика към виното - да - пълна простащина - няма реклама, запазени марки, утвърден дизайн на етикетът, постоянно качество...

Чак последни години се усетиха производители, че етикетът НЕ СЕ променя !!!

Контрапункт - Куба - пурите още са с корона както едно време, комунистите НЕ ПИПНАХА дизайна !!!

Имаме уникални вина - маврудът, мелнишкото, гъмзата - но никакъв стремеж към качество, никакъв маркетинг, нищо !!! Знаете ли че французките и италианските сортове (масово познатите по светът) изкарват до 30 годин бутилирани, а маврудът и мелнишкото - до 70 ?!? Защо, също като производителите на Джони Уокърът, не продаваме вина, отлежавали 9, 18, 30, 45 и 60 години - разбира се на различна цена, за последните модели твърде сосна? Можем да печелим милиарди от винопроизводство и свързаният с него туризъм, ама НЯМА АКЪЛ !!! Кой ще ти чака вино да седи 60 години, да отлежава в бъчва или да седи в бутилка?

Бях колекционерин, още имам към 20 бутилчички у дома и още 100 избрани, погребани в дълбока изба на тайно място, закопани на метър под пода и, но нещо ми мина меракът... да не говорим че по светът излезе просташката мода да се пият МЛАДИ вина !!! Парвенющина... а скоро Нушенце (истинска ценителка) остана впечатлена, научавайки, че имам вина, бутилирани докато тя е била заета со собственото си раждане...

Дори мечтаех да си направя винарска къща со собствено лозе и да създам запазена марка, но как да стане в тая безумна държава, където орди мургави нападат и помитат всичко като скакалци и няма кой да ги спре? А иначе хитроумно - красиво лозенце на стръмен склон терасиран, близо до някое моренце - Черното или Бялото, къщички в битов стил за туристи - да идват чужденците, да гледат обичаите, сами да берат гроздето и да подрязват лозите под наставленията на стари лозари с потури и калпаци, а жените и дъщерите им да тъпчят с крайници грозде в бъчви, с една дума да бачкат, а после да си ПЛАЩАТ за това...



Бе измислил супер, ама... иначе му разбирах, само от 2-3 глътки съм познавал безпогрешно сорт, реколка, че и почвата, на която е расло...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: martinis   
Дата:   31-10-09 01:41

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: crimson_glory   
Дата:   31-10-09 10:24

Само домашно:

http://shestaka.com/wine.html

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.