Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Малко размисли за компетентността в някои софийски автосервизи...
Автор: boni   
Дата:   14-08-09 15:24

Напоследък често се сблъсквам с откровена некомпетентност, придружена с кожодерство в софийските реномирани автосервизи:)
Пример - баланс на гуми в Мотоексперт (Фулда) . Преди баланса - силни вибрации около 100км/час, след баланса леки но чувствителни вибрации около 120км/час.
Последващ баланс в "селски" сервиз в Любимец - перфектно поведение на колата без вибрации.
Това не е случайно - случва ми се два пъти, веднъж на Тойота Селика, втори път на Опел Астра и в двата случая гумите са Фулда и са нови.
След проблеми с устойчивостта на колата - тест на амортисьори на Мерцедес 124 200Д в Мото Експерт - заключение - "Абе добри са и да ги смениш няма да стане по-добре, сигурно е друга причината.".
Да ама според мен е видимо, че не са добри, усеща се неустойчивост на колата дори и по равен път и в завой.
Въпреки препоръката да не ги сменям, ги смених и колата просто заспа....
Отново тест на амортисьори на Опел Астра и пак ми викат същото, че били добри, а колата се клати яко и си личи от 100 метра, че предните хич ги няма...
До тук с Мото "Експерт"

Радиал пък въобще не искам да ги споменавам, тея са пълни мошеници и лъжат много здраво при преглед на ходова част + че си измислят несъществуващи проблеми.

И сега да кажа две думи за сервиза на "Дунев Мотор Спорт"
Отивам за компютърна диагностика на новозакупена кола - Волво 850 бензин с обикновена газова. Казват ми - на бензин е топ, няма грижи и всичко е в нормата, но на газ е доста богата сместта на празен ход. Сега ще я регулираме. Регулираха я уж, взеха ми за диагностика 40лв и ме пуснаха по живо по здраво. Още на първия светофар обаче колата взе да губи обороти и да работи нестабилно. След като пуснах климатика пък направо угасна. Айде обратно в "Дунев" . Взеха да се тюхкат да филосовстват, да въртят разни винтове и я закрепиха някак си. Тръгнах си, но определено не беше добре, глъхнеше при ускоряване. Както и да е, нямах време и желание да се връщам повече. На другата сутрин тръгвах за Търговище. Още преди да излезна от София колата изведнъж започна да гасне на празен ход и да мирише на газ. Отварям капака - направо един винт от изпарителя липсва(явно е изпаднал) и като подам контакт от там си фъска газ яко...Изключих газта и карах на бензин до Търговище. Поне останах приятно изненадан от ниския разход на бензин - под 7.5, което ми се стори малко за 5 цилиндров мотор и 2 тона кола:)
На входа на Търговище виждам сервиз за газови уредби и спирам веднага. Хората бяха супер учтиви, веднага си оставиха работата по една кола, намериха такъв винт, след което за 10 минути ми направиха реглаж без никакви компютри. Питах ги колко струва всичко и ми казаха.... 6лв ! Просто нямам думи...Разбира се дадох им 10, но пак е малко. След като покарах колата мога да кажа, че съм очарован от реглажа. Колата върви също като на бензин, няма никаква разлика, разхода е към 8.5-9 газ, което спрямо 7.5 бензин смятам, че е супер, особено като се има предвид, че газовата е обикновена БРЦ, а не инжекция...Другия път като минавам през Търговище задължително ще ги почерпя тея хора от сервиза:)
За същото Волво - сервиз "Стенд" на изхода на Харманли. Преглед на ходова част - безплатен... Казаха ми, че при тях всички прегледи са безплатни.
Смяна на маншон на каре, маншон на кормилен накрайник, предни накладки, предна биалета - за труд 30лв...
Не знам вече какво да мисля... За тези неща в София щяха да ме одерат тройно.
И при автомивките забелязвам подобна тенденция - в София все по-често мият през пръсти, особено вътре и струва 14лв. В Любимец ми я мият перфектно, слагат ми и ароматизатор от тях и всичко струва 7лв...

Та така:)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко размисли за компетентността в някои софийски автосервизи...
Автор: Тед   
Дата:   14-08-09 15:28

Ремонтирайте колите в провинцията при възможност....

Не се майтапя. Мои познати масово правят така.
Не само заради факта, че в Сф поне 30% отгоре е услугата....за някои неща Х2...и гаранция ..франция..

Отговори на това съобщение
 Re: Малко размисли за компетентността в някои софийски автосервизи...
Автор: Vinsent   
Дата:   14-08-09 15:31

За Радиал не съм съгласен. В сервиза на Париж са ми правили най-качествената регулировка на преден/заден мост! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BOrIsOff   
Дата:   14-08-09 15:32

И мои познати масово ремонтират колите си далеч от София - по-ниски цени за услугите и по-качествено свършена работа

Отговори на това съобщение
 Re: Малко размисли за компетентността в някои софийски автосервизи...
Автор: Jamess   
Дата:   14-08-09 15:33

Ами, Бони, след като почти всички тарикати и мошеници се преместиха в София да мародерстват явно в 'провинцията' са останали да бачкат само читави хора.Извод - ремонтни дейности само извън София!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко размисли за компетентността в някои софийски автосервизи...
Автор: asahi   
Дата:   14-08-09 15:34

И аз сменям гуми по пътя. Последните 2 пъти в Карлово - евтино, бързо, качествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко размисли за компетентността в някои софийски автосервизи...
Автор: boni   
Дата:   14-08-09 15:35

Винсент, имам изключително лоши впечатления от сервиза на Радиал до ЖП прелеза в Х.Димитър, но просто не ми се разказва сега. При диагностика на ходова част на Мерцедес 124 ми изкараха една торба фалшиви дефекти. Добре че поне малко разбирам от тези неща и отидох и другаде за сверка.
За сервиза на Радиал под Моста Чавдар имам много негативно отношение след един некачествен ремонт на Пежо 205 на баща ми...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко размисли за компетентността в някои софийски автосервизи...
Автор: boni   
Дата:   14-08-09 15:38

Хаха, сега се сещам как в Мото Експерт при преглед на ходова част на Опел Астра казват, че всичко е ОК, при условие, че и двете предни биалети, които свързват стабилизиращата щанга с носачите, просто ЛИПСВАТ... Няма ги въобще[smilie18] Дето се вика - не се вижда да са разбити, защото просто ги няма:)



Публикацията е редактирана (14-08-09 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко размисли за компетентността в някои софийски автосервизи...
Автор: Gruyu   
Дата:   14-08-09 15:42

В София всеки е анонимен, град голям, хората не се познават и да се оплакваш и ревеш никой няма да ти обърне внимание. В софийските автосервизи явно имат повече работа в сравнение с провинциалните и типично по български качеството пада, докато в малкия град не можеш да си позволиш недоволни клиенти, защото се самоубиваш и всички почват да те одумват, пък тръгне ли веднъж приказка върви обяснявай, че нямаш сестра.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко размисли за компетентността в някои софийски автосервизи...
Автор: cicomanco   
Дата:   14-08-09 16:04

8г. си поддържах сам субарата и нямах никакви грижи!Изписах си от Москва пълния ремонтен каталог , който включва 6 модела до легасито и колата взе че запя далеч по-добре и по-евтино от преди , когато "майстор" ми изпусна жигльор от карбуратора в цилиндъра! След това да видиш как си плащаше народа за да ксерокопира книжката! Па хем МАЙСТОРИ бяха....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко размисли за компетентността в някои софийски автосервизи...
Автор: Synthy   
Дата:   14-08-09 16:11

поради тази причина вече и аз сам си правя колата. прекалено много мърлячи се навъдиха.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   14-08-09 16:12

boni, имам предвид сервиза на Радиал, намиращ се в бившия гараж на УБО-то на ул.Париж. Там са ми правили най-читавия реглаж на преден/заден мост на Мерцедес.[smilie24]
Освен това, на същото място открих, според мен, най-добрия и по-важно съвестен техник по автоклиматични уредби в Сф.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   14-08-09 16:17

аз за гуми от софийските места, където съм ходил, вече отивам само в Диана на околовръстното до люлин. Скъпоооо, ама пък знам че като отида, няма да ми се налага да повтарям за същото нещо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   14-08-09 16:24

И аз като Бони въпреки, че съм си от това село дет му викат София, когато се нала ремонт или при моя човек семеен приятел от 15 г. или извън софия.

На тия мошеници тук пари не давам. [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exo99   
Дата:   14-08-09 16:26

То и с фотографите е така [smile]

Де що имаше мошеници, всичко пристигна в София и както някой каза, читавите останаха по места. [smile] [beer]

Та съвет към съфорумците от София - взимайте си фотографи и автомонтьори от прованса.

Бони, много далече тези читави сервизи, за които разправяш.
Сподели опит с някои на около 100 км.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   14-08-09 16:30

Уф, тия коли [smilie18] [smilie18]

Аз моята ако трябва да я водя на сервиз, по-скоро ще я продам [smilie5]

Миналата година се наложи да сменя два кормилни накрайника (+ реглаж на преден мост след това естествено) и цената на това тука е... дръжте се да не паднете... 1200 лева [smilie18] [smilie18]

Добре, че беше в гаранция колата, та само пишеше "цена на труда и материалите: 1200 лева. За доплащане: 0 лева"

Април месец. Периодичен преглед - на всеки 20,000 километра. Смяна на масло, филтри, свещи, кабели + почистване на климатика. Проверка на спирачките, окачването, боята. 1200 лева. От тях 700 лева - за труд (по 200 на час) [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко размисли за компетентността в някои софийски автосервизи...
Автор: юнга   
Дата:   14-08-09 16:37

Полша. Спасението ти може би е Полша.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: venny   
Дата:   14-08-09 16:40

Мдаааа
Читавите хора си работят сами и не се занимават с "реномирани" сервизи за по 400/500 лв. заплата.
Мото-Пфое Монтана преди 8-9 месеца. Колата ми изхвърли цялото масло от където намери. Тяхната диагноза беше счупен сигмент в един от цилиндрите [smilie10] 4000 лв. ремонт.
Отивам на 2 преки от серивза при един гаражен пич, който работи с още един негов приятел. И какво се оказва филтър за маслени изпарения за 80лв. [thankyou]. Ай честито. И ако бях я оставил да ми нарпавят ремонта в "реномирания" сервиз щяха да видят проблема с филтъра, след като са сменили всичко безсмислено и да си ми вземат парите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   14-08-09 16:43

джогата, какво те накара да си купиш НОВ автомобил, от магазина?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   14-08-09 17:04

сервизите в Сифия са трагедия [smilie8] добре, че имам няколко познати със сервизчета тук и в Майнарево, ама се плаща здраво [smilie2] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PuertoVaras   
Дата:   14-08-09 17:13

Не трябва да се гледа сервиза,
майстора е важен.
Сервиза си стои на мястото, а майсторите се въртят от един сервиз в друг.
Запомняйте кой майстор за какво ви е бил полезен,
вземайте му визитката,
и търсете майстора, не сервиза!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PuertoVaras   
Дата:   14-08-09 17:17

и няма такова правило, че в София са по-зле майсторите, а в провинцията са по-добри.

Навсякъде има всякакви.
В провинцията е по-евтино.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tan4o   
Дата:   14-08-09 17:25

Нашата кола, си има само един майстор, много сме доволни от него! Ако за Русе на някой му трябва читав майстор да казва!

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   14-08-09 17:27

танчо, знаеш ли нещо за сервиза на КЛААС ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tan4o   
Дата:   14-08-09 17:28

Не, за там не знам нищо, сори!
Обаче знам за сервиза на Мото Пфое, че не бива да се ходи нито за ремонт, нито за части![smilie5]



Публикацията е редактирана (14-08-09 17:29)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.