Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: Нереален   
Дата:   12-12-08 14:27

Нали сме много велики и много обичаме големите и хубави теории за това, как сме втори по интелигентност в света, как имаме стара култура (те защото другите нямат)и много сме образовани и находчиви и сме въобще много най-най-...а всички останали са тъпи (американците най-вече), дебели, прости, нямат култура (нашата е най-страрата).....та ми се прищя да направя една много мъничка сметчица...

Представете си, че живеете в САЩ, нямата образование, работите най-нископлатената и черна работа - миете чинии или тоалетни. Или пък просто сте ученик и искате да поработите един месец през ваканцията, за да изкарате допълнителни пари...и какво се случва? Отивате да миете чинии по 10 часа на ден. Не е леко и не добре платено - някъде около 6-7 долара на час. За 22 работни дни, вие ще спечелите около 1500$ с които можете да си купите НОВ CANON 40D, 50D с обективи или някой NIKON. Е ако не ви е до това, а ви се налага да живеете, спокойно можете да си платите наема, режийните и дори и бензина за месеца (който в момента е около 0,71 лв/литъра...в САЩ обаче).
Хайде сега опитайте да направите същото в България? Мийте чинии и си платете разходите на къщата или си купете стара кола или фотоапарат. Добре де, тази професия е зле платена у нас, няма начин. Добре, ами ако сте лекар-анестезиолог? Имате стаж, кандидатска степен, специалност - станали сте доцент. Ръководите отделение с всички останали анестезиолози в него. Ежедневно през главата ви минават над 20 операции...и месечната ви заплата е ЦЕЛИ 800 ЛЕВА....Повече от два пъти по-ниска от тази на най-пропадналия мияч на тоалетни в САЩ. Но пък сте горд, че сте българин нали? И сте готов да обявите всички други за по-глупави от вас...и ако в България ще получите за годината около 9-10000 лева, в САЩ за същата квалификация доходът ви ще е над 300 000 долара....но не. Както казват някои тук: "американците че са простичка нация, без никакво културно наследство. и винаги съм свързвал америка с дебелите американци, които се возят на големи камиони (които странно защо имат за леки автомобили), постоянно са пред телевизорите и се тъпчат с бургери."

Ако те са такива....къде сме ние?


Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики.....
Автор: darksorrow   
Дата:   12-12-08 14:29

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: ejko   
Дата:   12-12-08 14:38

Нереален това с чинийте съм го правил и не е точно така. Ако миеш легално, плащат по около 7 на час, но работиш към 35-37 часа на седмица, за д ане правиш овъртайм и се връзват се връзват към 1000 и малко долара на месец, но наистина може да си платиш наема и храната с тези пари. По яко е в завод, там има овъртайм и плащат към 11-13 на час и се правеха около 3000 на месец..., което вече си е горе долу нормално, за човек с не много високи материални цели.
А лекарите там взимат 300 000 само в частните клиники. Ако си от тези по телевизията ЕR към 50 - 60 000 някъде се връзват с бонусите и след таксите. Което е колкото оператор на кран. Социалната справедливост никъде я няма, общо взето!

Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: E.StaneV   
Дата:   12-12-08 14:43

Както винаги всеки сънародник по презумция се изказва крайно компетентно за всичко, без да има опит и дори сам си вярва.

Имам един колега в Унито, говорихме веднъж за американците, аз лично съм бил в щатите достатъчно дълго време за да ги оопозная и знам как стоят нещата там, а той започна да ми обяснява какви са били, колко са тъпи, какви са били смотани и западно европейците, после почна французите, мина през студните Шведи и датчани и така в най-общи линии заплю половината свят. Аз му викам добре бе батко, с какво са те разочаровали толкова тези нации, колко време си бил в тези държави за да ги опознаеш, той ми вика

- "Ами че аз от БГ никога не съм излизал бе?!?!"

Ето така стоят нещата у нас. За това сме винаги голями разбирачи. Някои ще кажат това е частен случай, да ама не. Повечето хора които позначам, а и не само разсъждават по този начин.

Вие го наречете както искате.

Аз го наричам манталитет.

И когато някои ме попита "Кога ще се оправим?", аз му отговарям - "Има човек има проблем, няма човек няма проблем"

Всеки сам да си прави изводите?!?!?!


Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: ejko   
Дата:   12-12-08 14:45

Дам има нещо вярно...

Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: Нереален   
Дата:   12-12-08 14:46

Е аз за това говоря и съм взел факти от реалния живот. А колкото да споменатият от мен лекар - забележи с каква квалификация и натовареност е. В САЩ за ТАКВА РАБОТА ще вземеш ОНЕЗИ ПАРИ. Радвам се, че се съгласяваш с това, че отвъд Голямата локва ако работиш МОЖЕШ да живееш...тук обаче няма гаранция...


ejko написа:

> Нереален това с чинийте съм го правил и не е точно така. Ако
> миеш легално, плащат по около 7 на час, но работиш към 35-37
> часа на седмица, за д ане правиш овъртайм и се връзват се
> връзват към 1000 и малко долара на месец, но наистина може да
> си платиш наема и храната с тези пари. По яко е в завод, там
> има овъртайм и плащат към 11-13 на час и се правеха около 3000
> на месец..., което вече си е горе долу нормално, за човек с не
> много високи материални цели.
> А лекарите там взимат 300 000 само в частните клиники. Ако си
> от тези по телевизията ЕR към 50 - 60 000 някъде се връзват с
> бонусите и след таксите. Което е колкото оператор на кран.
> Социалната справедливост никъде я няма, общо взето!

Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: Нереален   
Дата:   12-12-08 14:48

Е аз съм бил в около 20 държави....достатъчно ли е?



E.StaneV написа:

> Както винаги всеки сънародник по презумция се изказва крайно
> компетентно за всичко, без да има опит и дори сам си вярва.
>
> Имам един колега в Унито, говорихме веднъж за американците, аз
> лично съм бил в щатите достатъчно дълго време за да ги оопозная
> и знам как стоят нещата там, а той започна да ми обяснява какви
> са били, колко са тъпи, какви са били смотани и западно
> европейците, после почна французите, мина през студните Шведи и
> датчани и така в най-общи линии заплю половината свят. Аз му
> викам добре бе батко, с какво са те разочаровали толкова тези
> нации, колко време си бил в тези държави за да ги опознаеш, той
> ми вика
>
> - "Ами че аз от БГ никога не съм излизал бе?!?!"
>
> Ето така стоят нещата у нас. За това сме винаги голями
> разбирачи. Някои ще кажат това е частен случай, да ама не.
> Повечето хора които позначам, а и не само разсъждават по този
> начин.
>
> Вие го наречете както искате.
>
> Аз го наричам манталитет.
>
> И когато някои ме попита "Кога ще се оправим?", аз му отговарям
> - "Има човек има проблем, няма човек няма проблем"
>
> Всеки сам да си прави изводите?!?!?!
>


Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: E.StaneV   
Дата:   12-12-08 14:50

Нереален ти не разбра нещо, аз подкрепям поста ти и по конкретно това - "американците че са простичка нация, без никакво културно наследство. и винаги съм свързвал америка с дебелите американци, които се возят на големи камиони (които странно защо имат за леки автомобили), постоянно са пред телевизорите и се тъпчат с бургери."

Аз не броя в колко държави съм бил.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Skic   
Дата:   12-12-08 14:50

Не че ще засегна темата - и тази, и онази станаха безинтересни, но само да попитам:

Колко време си живял във всяка от тези държави и колко е най-дългият ти престой в чужда държава?

Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: canonio   
Дата:   12-12-08 14:51

Е аз съм бил в около 20 държави....достатъчно ли е?


Не е достатъчно, ако са били бели държави.
Трябва да видиш и от къде идват американските емигранти, та да си представиш какво внасят в страната...

Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики -
Автор: ejko   
Дата:   12-12-08 14:51

Аз принципно съм на твоята позиция, но просто не мога д аосъдя никой, който е решил да си остане тук, защото това е толкова морално защитимо и разбираемо колкото и другто. За мен американците са доста ограничени, защо и те като нас често никога не са напускали Америка. И въобще ограничеността не може да е национална характеристика, а личностна.
Иначе че икономически там положението е по-добро е неОспорим факт, който трябва да си зле, за да не го признаеш.



Публикацията е редактирана (12-12-08 14:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   12-12-08 14:53

и сме измислили къмпютъра [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: Георги   
Дата:   12-12-08 14:54

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: Нереален   
Дата:   12-12-08 14:56

Най-черната държава в която съм бил е Косово. Ама пак не бих казал, че е нещо много по-черна от нашата. В една от държавите за една година съм бил около 20 пъти. А относно емигрантите, с теб нямаме никакъв спор. Те са най-голямата заплаха за циливизования свят. То ако белите в САЩ бяха расисти, като чернилките, Обама щеше да успее само да мете тротоара пред Белия дом. (Имам предвид това, че на изборите за президент около 94-96% от цветнокожите избиратели гласуваха за черния кандидат.)

canonio написа:

> Е аз съм бил в около 20 държави....достатъчно ли е?
>
>
> Не е достатъчно, ако са били бели държави.
> Трябва да видиш и от къде идват американските емигранти, та да
> си представиш какво внасят в страната...


Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики -
Автор: ejko   
Дата:   12-12-08 14:57

Според мен е достатъчно да си бил и в една държава и да си поживял там, за да видиш, че където и да отидеш не може да избягаш от себе си! Не ми харесват емигрантите, който се прехласват и плюят корените, нито българите, който фанатично вярват, че тук е най-добре. Тук може да се чувствате вие лично най-добре, но това не означава нищо освен, че от вас не став аемигрант. В крайна сметка всеки да си живее където му харсва, аман от граници и предръдаци.

Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: Нереален   
Дата:   12-12-08 14:57

Е да, ама ТАМ...

kaiser.soze написа:

> и сме измислили къмпютъра [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: MapTuH   
Дата:   12-12-08 14:57

Ех даеба, сичко знаете бе! Видиш ли, тъй като за момента Америка са първата икономика в света, тва автоматично обезсмисля нашите 1300 години история и култура и ни праща на предпоследно място по интелект на нацията [smilie23] Ходи там, като е много добре. Аман от дупедавци [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: Нереален   
Дата:   12-12-08 15:00

Самият факт, че България е на това дередже в у нас животът е толкова унизително идиотски (не говоря за икономиката) е много показателен. Как може една държава, претърпяла разпад и загубила ЧЕТИРИ войни през 90-те години, да е по-добре уредена от нашата? Говоря за Сърбия.



MapTuH написа:

> Ех даеба, сичко знаете бе! Видиш ли, тъй като за момента
> Америка са първата икономика в света, тва автоматично
> обезсмисля нашите 1300 години история и култура и ни праща на
> предпоследно място по интелект на нацията [smilie23] Ходи там,
> като е много добре. Аман от дупедавци [smilie23] [smilie23]
> [smilie23]
>

Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: abyser   
Дата:   12-12-08 15:01

> и сме измислили къмпютъра [smilie5]

... и бахура [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: fotherington   
Дата:   12-12-08 15:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: Synthy   
Дата:   12-12-08 15:01

мартине, нищо не разбра от писанията по-горе... я пак прочети, ама внимателно и на глас!

Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: MapTuH   
Дата:   12-12-08 15:01

Животът у нас е унизително идиотски последните 20 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: canonio   
Дата:   12-12-08 15:02

Нереален,
виж какви са границите на Сърбия, виж нашите.
Ще си отговориш на въпроса...

Също питай някого, как са живяли във федерацията преди 20 години и съпостави с това, как се е живяло тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: MapTuH   
Дата:   12-12-08 15:03

canonio написа:

> Нереален,
> виж какви са границите на Сърбия, виж нашите.
> Ще си отговориш на въпроса...
>
> Също питай някого, как са живяли във федерацията преди 20
> години и съпостави с това, как се е живяло тук.

Именно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нали сме много велики - "втори по интелигентност" в света...
Автор: E.StaneV   
Дата:   12-12-08 15:04

Само човек живял в Америка известно време може да ги разбере.
Хиляда пъти е дискутиран този въпрос.

Истината е че за да действа системата им всеки трябва да си знае мястото, всеки американец (предимно средната класа която е двигател на икономиката, които са и главните потребители) е като част от голямия мехънизъм и за това системата сработва толкова добре. Тук всеки е разбирач по всичко. Там хората не са ограничени защо са "тъпи", а просто защото още от раждането ги вкарват в определени рамки и те си знаят мястото. Поради същата тази причина са и най-голямите потребители на стоики и услуги или по просто казано консуматори. Така системата избягва грешките и сработва гладко. За това и полицията там е брутална, за мен в тази държава комунизма прощъфтява, под формата на т.нар. "демокрация". Който е работил там знае какво означават думатите правило, ред и закон.

Но е невъзможно един българин да си представи и разбере всичките наща които написах по-горе, защото за да ги разбереш просто трябва да отидеш там, това е. Самата Америка като цяло е едно абсолютно индивидуално преживяеване, за това не приемайте думите на всеки за меродавни.

То е като апаратите, всеки за себе си знае най-дбре каква камера му трябва.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.