Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 за конкурса Настроения
Автор: Frida   
Дата:   11-10-06 16:46

Прави ми впечатление следната тенденция: снимките на първа страница в рейтинга на настроения увеличават всекидневно точките си, а снимки, които са пуснати в последно време не могат да съберат и 100 точки. Това говори за гласуване тип "овца" - гледаме кой снимки имат рейтинг и гласуваме. Това дава като резултат следното: технически слаби снимки като тази събират много повече точки, в сравнение с примери за чудесна фотография като тази .

Сега много моля, автора на фотографията с калинката да не се обижда. Незнам кой е и наистина се му се извинявам, за това, че го ползвам като пример. Просто тук всички сме, за да се учим един друг и полза от такова гласуване никой няма да има.

За това искам да помоля всички - мислете като гласувате! Гледайте и новите кадри, които се пускат. Мислете, чувствайте и гласувайте самостоятелно, а не ходете само по рейтингите, за да не се получава този стаден ефект. Нека гледаме хубави кадри накрая на изложбата! Успех на всички!

Отново се извинявам на автора на калинката, не съм искала да го засегна.
 Re: за конкурса Настроения
Автор: e-design   
Дата:   11-10-06 16:47

[smilie24]
 Re: за конкурса Настроения
Автор: stoyan_5   
Дата:   11-10-06 16:48

Фрида![smilie24]
 Re: за конкурса Настроения
Автор: TpEcHaT   
Дата:   11-10-06 16:49

КАЛИНКАТА!!! [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: за конкурса Настроения
Автор: Brummaker   
Дата:   11-10-06 16:50

Калинката и аз [smilie24] [smilie24] [smilie24]

 Re: за конкурса Настроения
Автор: Tau   
Дата:   11-10-06 16:50

ми то тва не е само за тоя конкурс ми си е по-принцип [smilie21]
 Re: за конкурса Настроения
Автор: cerebellum   
Дата:   11-10-06 16:52

Фрида, по този начин се опитващ д аналожиш твоя вкус на останалите.
Не че има значение за мен, не знам защо не мога да гласувам за снимките от конкурса:)
 Re: за конкурса Настроения
Автор: delchev   
Дата:   11-10-06 16:54

welcome to the desert of the real world [beer] [beer] [beer]
 Re: за конкурса Настроения
Автор: Frida   
Дата:   11-10-06 16:57

cerebellum, показала съм два кадъра, които не се различават по естетически критерии, а по технически. Единият е сниман с плоска светлина, лошо е слошен плосък еднообразен фон без никаква разработка и връзка с изобразения обект, да на другия е показно майсторство в работата със светлина, има разказана цяла история, нарисувана със светлина, има хубави нюансирани преходи, както и хубав контраст. Сравнявам ги само от техническа гледна точка. Това е. Иначе и аз обичам маргарити.
 Re: за конкурса Настроения
Автор: TpEcHaT   
Дата:   11-10-06 16:58

не смятам , че е правилно да се пущат теми за текущите конкурси с директни линкове за гласуване ма Гиргано [smilie5]
 Re: за конкурса Настроения
Автор: zaiko   
Дата:   11-10-06 16:58

Ми погледни рейтинг Б - на снимката с калинката е по-малко.
 Re: за конкурса Настроения
Автор: maldito   
Дата:   11-10-06 16:58

най сетне някои да прозре голата истина
с точкуването[smilie18]
ОФЦЕЕЕЕЕЕhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/mam16.gif

 Re: за конкурса Настроения
Автор: ithilien   
Дата:   11-10-06 16:58

Фрида, втората снимка наистина е на светлинни години разстояние от първата, но проблема при нея е май че и липсва всякакво ведро настроение, което е и целта на конкурса нали ? Не мисля, че снимка с тежко съдържание и визия, колкото и да е добра, е подходяща за повдигане на настроението на болни хора.
 Re: за конкурса Настроения
Автор: AnyBodyGirl   
Дата:   11-10-06 16:59

1. това е нелоялна реклама на тези две снимки.
2. Гласуването тип "Овца" е доста популярно явление във ФФ и не е ново явление[smile]
3. Вие изобщо като водите тук войни в стил отбор А и Б, как смятате, че мнителната българска душица, ще се осмели да гласува в анонимен конкурс за някоя снимка, която не са му пратили като линк в ай си кюто. Та нали може да гласува за някой, който вчера го е псувал[smilie18] [smilie18] [smilie18]
4. Какво ви пука за всичко въобще, всичко е ФАРС.
5.....[beer] [beer] [beer]
 Re: за конкурса Настроения
Автор: cerebellum   
Дата:   11-10-06 17:00

Фрида, възможно е и да е така както твърдиш, не може да се каже със сигурност (имам предвид инерцията на гласуване). Но е възможно също така, тези които са гласували да харесват другата снимка повече.
Няма такова животно като реална оценка на снимки тук, така че нищо изненадващо.
 Re: за конкурса Настроения
Автор: dkork   
Дата:   11-10-06 17:01

фрида снимката [smilie24]
но за конкурса ли е?
впрочем настроения ...могат да са всякакви
[smilie24] фрида
точките[smilie23]
 Re: за конкурса Настроения
Автор: Frida   
Дата:   11-10-06 17:03

Кво значи нелоялна реклама. Ще попреча на някой да си вади хляба ли кво?! Спрете се! Тук сме, за да се учим, а не да ставаме "професионални печелбари на награди от конкурсите на фотофорум". Никой няма полза от подобно гласуване! Никой! Включително авторите на двете снимки. После като мине конкурса каква е ползата да се обаждам. Събудете се сега! Докато тече конкурса. Гледайте отворено. Не се хващайте за всяка дума! Идете и разгледайте конкурса пак!
 Re: за конкурса Настроения
Автор: stoyan_5   
Дата:   11-10-06 17:05

Фрида президент!
 Re: за конкурса Настроения
Автор: maddam111   
Дата:   11-10-06 17:05

e, благодарение на тази тема втората снимка вече изпревари плоската калинка- много обектино се получи, няма що! [smilie5]
 Re: за конкурса Настроения
Автор: maldito   
Дата:   11-10-06 17:07

ми аз си го гледам всеки път /но не гласувам/[smilie8]

 Re: за конкурса Настроения
Автор: Frida   
Дата:   11-10-06 17:07

А ако говорим за нелоялност, забелязвам и друга тенденция (сега ше гледаме кой ше се обади гузен) виждаме уж в анонимен конкурс как авторите качват кадри от същата сесия в профила си, за да може лесно да се открие на кой автор е снимката, което не противоечи пряко на правилата, но смятам, че е доста плитко, ако го смятате за някаква хитрост. [smilie23]
 Re: за конкурса Настроения
Автор: ithilien   
Дата:   11-10-06 17:07

dkork - настроенията не могат да са всякакви. Прочети условията на конкурса да видиш какво се иска - иска се ведро настроение. Въпреки превъзходството във всяко едно отношение над първата снимка, втората носи точно обратното на ведрото настроение.
 Re: за конкурса Настроения
Автор: Brummaker   
Дата:   11-10-06 17:08

како Фридке, ето ти тонални разработки [smile]

https://photo-forum.net/i/437508&OFFSET=4&CATEGORY_ID=41&PERIOD=5000

а да видим са [smilie7]

 Re: за конкурса Настроения
Автор: dau   
Дата:   11-10-06 17:09

А ако някой не помисли като гласува?

какво следва кака Фрида с камшика ли?


малко поучителна ми се вижда темата, а доколото помня ти плюеше такива теми ...

ще ме извиняваш ама не е по-различно в същността си от тема "Защо шопени снимки имат по-висок рейтинг"! [smilie23]


Да искаш да направиш добро пък да поучаваш хората според собствения си мироглед [smilie23]
 Re: за конкурса Настроения
Автор: TpEcHaT   
Дата:   11-10-06 17:10

е за сериите си права

тъпо [smilie23]
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена