Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: STE   
Дата:   11-04-05 18:38

Смятам да купувам такъв апарат заслужава ли си? Дава ли дефекти знае ли някой? Моля кажете

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: HTML   
Дата:   11-04-05 18:56

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=133911&t=133517


Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: Amigo   
Дата:   11-04-05 18:58

Ето ти някои линкове на тестове и снимки с този модел и форуми[smilie3] [shtrak]
http://forums.photographyreview.com/showthread.php?t=1316
http://www.ultimateslr.com/pentax-ist-ds.php
http://www.stevesforums.com/forums/view_forum.php?id=80
http://www.stevesforums.com/forums/view_forum.php?id=80&sort_by=&page=3
http://forums.photographyreview.com/showthread.php?t=5381
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: STE   
Дата:   11-04-05 19:05

Благодаря Amigo
Верно ли давал дефекти Чувал ли е някой такива неща??

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   11-04-05 20:00

Аз снимам с него за вестник 24 часа от декември До сега нямам проблеми ма то техника е все пак ,както го случиш

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: Bilbo   
Дата:   11-04-05 20:03

STE, имам апарата от три дни, така че е твърде рано сам да говоря за дефекти. Но от това, което съм чел по форумите, общо взето не са често срещани (особено в сравнение с някои други марки, които минават за дори по-реномирани). Разбира се, качеството на днешните апарати не е такова, каквото е било на апаратите от преди 20 и повече години, но все пак *ist DS минава за здрава машинка. Освен това от доста хора съм чувал, че няма проблеми със сервизното обслужване. Разбира се, аз лично се надявам да не опирам до него, но пък всичко се случва.

Какви дефекти точно имаш предвид?


Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: samara   
Дата:   11-04-05 20:26

Bilbo, честито отдавна му се остриш на това, със здраве да си го ползваш и дано те радва дълго време ....това ли остана окончателно: 1800лв + кит18-55 + 2години гаранция?[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: Bilbo   
Дата:   11-04-05 20:33

samara, благодаря, да ти се връща и на теб! Мисля, че цената се е променила вече. Моят случай беше по-особен, мога само да кажа че съм доволен. ;) Иначе, ако мислиш да си купуваш, най-добре е да се обадиш във ВИП.
[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: samara   
Дата:   11-04-05 20:35

ох, ох, ох ....[smilie5] , абе имам изгодна оферта за 350d....[smilie5] , а и аз си го харесах това istDs, спира ме това дето казват, че е добър избор, ако вече имате обективи, пък аз нямам...[smilie10] , като казваш променила, нагоре или надолу ...[smilie5] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: Bilbo   
Дата:   11-04-05 20:50

samara, виж, зависи какво точно ти трябва. Мисля, че и двата апарата са хубави, като всеки от тях си има предимства и недостатъци. Трябва да призная, че не съм ги сравнявал директно, но по косвени впечатления от коментари по различни форуми, Пентакса по ми допадна, може би най-вече с визьора си (който наистина се оказа много хубав и е просто удоволствие да фокусираш с него), и качеството на изработка. Със стария 300D съм го сравнявал директно и определено мога да кажа, че *ist DS има по-стабилен вид, както и китовия му обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: Bilbo   
Дата:   11-04-05 20:59

Пропуснах да отбележа, че дисплея също се оказа бижу. Освен това предпочитам SD пред CF, защото съм огъвал пинове не веднъж и два пъти и знам какъв ужас е. А съм чел по форумите истории как и се чупят, като се опиташ да ги изправиш. :)


Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: thor   
Дата:   11-04-05 21:08

аз пък имам един ЗЕНИТ ,който изглежда 100 пъти по стабилен на вид от *istDs ,какво 100 пъти направо 1000пъти по стабилен ,а пък китовия му обектив напрао 10000 пъти изглежда по стабилен от китовия на Pentax-а ,да не говорим ,че дава мноо по хубава картинка с мнооо тънък DOF и приятно размазан Bokeh ..мда..[smilie19]

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

аман от мойто ми изглежда по хубаво от другото без никакви ,конкретни разяснения защо трябва след като ти харесва на теб трябва да е по добро [smilie11]

оня Canon-ман от дпревю не случайно го е писал само рекомендет ,докато скапаното 300D го е писал хайли-рекомендет [smilie19] [smilie19] [smilie19] а и на други пише че са хайли-рекомендет въпреки ,че на почтателите им се иска да пише само на тях хайли-рекомендет ,а на всички други само рекомендет...

[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: Bilbo   
Дата:   11-04-05 21:18

Торе, ами аз наистина не разбирам чак толкова много от фотография и опитът ми е доста скромен, затова си признавам, че в случая по-скоро интуицията ме водеше. Смешно ще е да кажа "избрах заради това или онова" когато с много от нещата (например AF, разните интелигентни системи за мерене и т.н.) въобще не съм си имал работа досега. Не казвам, че Пентакса е по-добър от Канона, казвам, че наистина на мен повече ми хареса, което си е чисто субективна оценка. В крайна сметка човек, на който фотографията му е хоби, трябва да си обича апарата. Пък дори и професия да му е, пак не пречи. ;)

Инак за Зенита си абсолютно прав, защото и аз имам такъв, и много си го обичам (ама жалко, че се развали). И хубаво повдигна темата, защото като ми пристигне адаптера за М42 мисля да пусна малко проби със старичкия Хелиос, да си кажеш мнението за него. Дано нямаш нищо против. ;)
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: thor   
Дата:   11-04-05 21:24

еми даде ,ама недей да правиш сравнения с други фотоапарати след ,като сам казваш ,че не разбираш ,който не разбира си трае и не коментира кво чел недочел ,по форумите без доказателства ,щото така заблуждаваш някои други като тебе дето не разбират и ше ги набуташ да се набутат на свой ред като тебе, както ти си се набутал за *istDs..мда така е .. не е хубаво ..който не разбира да си трае и да поства картинки ,а не зорлен да заблуждава тука по форума и да дрънка врели некипели ..[smilie5] [smilie5] [smilie5]
[ezik]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: emmmo   
Дата:   11-04-05 21:30

Скоро имах случай да тествам istDs и по-стария модел istD. Нямах много време и не съм задълбавал особено, но istD ми допадна много повече. Много по-функционален в сравнение с istDs, чиито настройки са вкарани в менютата, повече функции, по-добро цветопредаване. Общо взето, направен за по-сериозна работа, докато istDs прави завой към по-масовия потребител.

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: Bilbo   
Дата:   11-04-05 21:35

Торе, не мисля, че съм казал нещо, с което да заблудя който и да е. Писал съм какво мен ме е привлякло, без да твърдя, че наистина това е предимство. А това за което съм писал, че са ми лични впечатления, в крайна сметка е нещо, което смятам че мога да преценя. [smilie5]

Освен туй, кат съм се набутал, няма само аз да съм набутан, я! [ezik]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: thor   
Дата:   11-04-05 21:44

хубу глей ся ..... ей ти тука фотки ,праени с 300D ..

http://www.pbase.com/jxsq/arf_full

пък и всичките фотки на този автор са праени с 300D ,затва и се включвам в темата ,заради тролове като тебе ,дето пишат ,че нищо не разбират ,а след това пишат фермани как тва което им харесва на тях им се струва по убаво от нещо друго за което пък хич си немат понятие ...ами кат си са набутал ми хубу ,аз пък пиша да та разбутам а и такива кат теб те са бутат там дет не им е работата ..та значи на твойто неразбиране ..аз предлагам който се съмнява в 300D да погледне картинките от горния линк и сам да си прецени ...мдаааам[smilie19] [smilie19] [smilie19]

[ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: samara   
Дата:   11-04-05 21:45

[ezik] [ezik] [ezik] ...ей аз да не съм некой тъпчо да не мога сам да се усетя, кво ми се иска...освен секс де ....[smilie18] [ezik] [ezik] ..аре за всички дето вече си имат...апарати бе ...[beer] [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: thor   
Дата:   11-04-05 21:51

samara ..не са коркай ..аз само се явявам като отстранител на неразбиращите тролове ..[smilie5] [smilie5] [smilie5] малка ,бърза и ефикасна хирургическа намеса ....

[ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: SLR   
Дата:   11-04-05 21:53

Bilbo,както беше казал някой преди време,може темата да е за качеството на AGFA диапозитиви,обаче thor се намесва и почва да ти обяснява че AGFA съкс и че е наи добре да си земеш Канон с руски обективи заради "по хубава картинка с мнооо тънък DOF и приятно размазан Bokeh"[ezik] [ezik] [ezik]
Не че заради него не съм се меракладисал на един D350 ама понякога наистина става досаден[smilie22] [smilie22] [smilie22]
Наздраве[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: thor   
Дата:   11-04-05 21:56

за който не мой са опрай ..ей ги тука :

http://www.pbase.com/jxsq

всичките картинки ,праени с тоя скапан плаС-масоФ без Т-ъ дигитален РЕБЪЛ/EOS 300D ..мдааам ..[smilie6]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: thor   
Дата:   11-04-05 22:02

SLR ,не съм са обаждал до момента в който ,се почнаха сравненията ,а пък за AGFA-та не съм са обаждал хич ,аз не сравнявам докато не го направи някой друг ,просто казвам/пиша за това от което съм доволен и само за него ..та такам ..иначе се обаждам и ще се обаждам винаги докато има такива неразбрали и неразбиращи ,дето като и тебе си врат гагата между бузите на разбиращите ..[smilie19] [smilie19] [smilie19]

[ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

PS.
SLR ...!!!
след като си толко отворен ,ама само ти си знаеш къде [smilie5]
я ми посочи къде съм казал/писал ,че нещо съкс преди някой отворко като тебе не са е оакал ..мъ [smilie11]????

[ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: SLR   
Дата:   11-04-05 22:14

Това за AGFA-та беше за да се сетиш че каквато и тема да има ти все едно си баеш[smilie19]
Иначе както казах именно заради твоите снимки и постинги сега съм се насочил към Канон D350 а не към ,по доброто според мен тяло,на 70D на Никон.
Иначе ако провериш,95% от твоите постинги, независимо от темата,съдържат фразата -"по хубава картинка с мнооо тънък DOF и приятно размазан Bokeh"
Айде че ми се стопли бирата[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: Bilbo   
Дата:   11-04-05 22:29

Торе, що се заяждаш? Нищо не съм казвал за това какви снимки прави 300Д, и няма да кажа, защото наистина прави хубави снимки. Казах обаче, че на външен вид и на пипане Пентакса ми изглежда по-стабилен и няма да си кривя душата да казвам, че не е така. Съжалявам, че мнението ми не ти допада, разбирам, че може да го смяташ за неправилно, но при цялото ми уважение към теб, не виждам причина да не го споделя.

[beer]

SLR, знам че на Тор във форума мнението му се цени, и съм сигурен, че това не е случайно, знам го и че е много докачлив. Сигурно най-добре е да си мълча наистина, както мнозина други (които сигурно имат доста повече опит от мен), но все пак наистина не бих искал да стават спорове за неща, дето ги няма в действителност. Пък и споровете са хубави, само защото с тях е по-интересно пиенето на бирата. Наздраве по тоя повод!

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Споделете впечатления от Pentax * ist Ds
Автор: thor   
Дата:   11-04-05 22:29

ми естествено ,пиша си за каквото ми харесва ,без да сравнявам ,пишейки както ти се опитваш да ми го представиш ,че другото съкс ,на мен ми е все тая дали другото съкс или не , будалите да се набутват за каквото си искат ....

а това ,че D70 е по добро тяло от 300D ,и бабите от мегдана и на най забутаното село го знаят ,ако не си се светнал бегай да ги питаш ...ама Nikon в диги-света си е мноо по назад ,и тва го знаят бабите ,ходи ги питай ...

а тези обективи ,които ще ти дадат хубав Bokeh тоест приятно размазване ,и възможно най тънък DOF ,почти винаги оптически и с много малки изключения ще да са най добрите и най скъпите по принцип в дължината която представят ,ако и това не ти е известно ,бегай при бабите да те светнат ...ае бегай да съкс топлата бира ...после се рови из постингите ми да се нарадваш на коментари от рода на приятен Bokeh и тънък DOF ...[smilie19] [smilie19] [smilie19]

[ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна