Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Студийно осветление.
Автор: stars   
Дата:   14-12-08 17:56

Здравейте, от скоро съм тръгнала да снимам модна-рекламна фотография, тоест искам с това да се занимавам. Искам да ви помоля, ако имате накакви статийки, свързани с студийното осветление, да ми дадете линк от където мога да ги прочета и да се запозная с нещата, по възможност нека да е на БГ.

Едно от нещата, които ме интересуват:

Студийно осветление: Кое-какво прави:
-Рефлектори
-Софтбоксове
-Спотове и всичко друго, което се включва в студийната фотография.

Съжалявам за така "малумния" въпрос, но не мога да намеря нищо полезно в интернет (пуст Англ. език)

Благодаря ви на всички, искам да ви пожелая успех в живота и много, много хубави снимки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: kaloyan   
Дата:   14-12-08 17:59

Имам няколко теми на Англ.език, ама пък теб не те устройват. Ще ми е интересно, ако някой даде тема и на БГ :)

-ако все пак ги искаш, пиши на лично.

Поздрави, Кала [beer]



Публикацията е редактирана (14-12-08 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: yovko   
Дата:   14-12-08 18:03

http://dynaphos.com/resource.php?id=42


http://dynaphos.com/resource.php?id=51

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   14-12-08 18:03

Click here


Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: BirdOfPray   
Дата:   14-12-08 18:03

Потребителско име: stars
Регистриран: 14.12.2008 13:58
Последно влизал: 14.12.2008 17:36

Снимки
Общ брой: 0

.....съм тръгнала да снимам модна-рекламна фотография....
....някакви статийки, свързани с студийното осветление,...[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: stars   
Дата:   14-12-08 18:11

BirdOfPray, защо е тази подигравка? Това, че съм се регистрирала сега и че не съм качила нито една снимки, събужда в теб смях и нужда да напишеш коментар, който не си заслужава?

Моля, ПРО-тата да си спомнят какви са били и да се замислят дали е нужно да казват, че като си начинаещ, няма нужда да се занимаваш с такива неща.

Имам желанието, имам парите, имам и фотоапарат, защо да не попитам тук в ФОРУМА, като се занимавате с това от дълго време?

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: snooper   
Дата:   14-12-08 18:12

Един приятелски съвет, ако искаш да се занимаваш с фотография и да се развиваш - да научиш английски ще ти е от полза - това аз го разбрах по трудния начин и после и го учих по трудния, спести си ядовете по-добре[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: borisyankov   
Дата:   14-12-08 18:12

Намирането и купуването на няколко светкавици е само първата стъпка от много към снимането на модна и рекламна фотография.

Опитите ти ми се струват обречени при положение, че не знаеш английски. Ресурси за напреднали на български липсват.

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: borissov   
Дата:   14-12-08 18:17

Я да научиш английски![smilie5]
Първо се научи да снимаш на естествена светлина, след това полека-лека започвай с изкуствената... Опознай основните свойства на светлината на ниво физика, преди да задълбаеш в инструментите, с които да я създаваш/променяш. Още повече, че специално за модната фотография има безброй много други фактори и променливи, които трябва да опознаеш и контролираш, освен светлината...
И имай предвид, че за да "тръгнеш да се занимаваш", идеята е да "стигнеш някъде", пък в този бранш е много трудно и отнема ужасно много време, да не говорим пък, че в БГ е и безпредметно :) Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: kaloyan   
Дата:   14-12-08 18:17

borisyankov [smilie24]
-Това за английския е мноого правилно, за съжаление.

Нека да не създаваме повече спам с това, кой какъв ще стане, а да се опитаме да й отговорим на въпроса, "Кое какво прави в студийната фотограифя" :P

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   14-12-08 18:20

В Гугъл търси Studio Light Setup.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   14-12-08 18:26

Английския - задължителен, иначе... много мъка има да те мъчи.

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: GenaDP   
Дата:   14-12-08 18:39

Като имаш пари - дай малко от тях за един курс, дето ще ти покажат студио отвътре. Ако ти се плаща повече, може да го караш самостоятелно - т.е. плащаш на фотограф със студио да поснимате заедно няколко пъти, и той да ти обяснява кое-що.

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: Пешо   
Дата:   14-12-08 20:33

Здравейте искам да се занимавам с Хирусгия. Имам парите имам и скалпел, кажете другите инструменти, за какво се ползват и нека хирурзите да си спомнят те от къде са тръгнали...това, че съм начинаещ не занчи, че не трябва да се занимавам с това нали....

А да не знам латински и термини ама някое туториалче в нета дали ще се намери като за мен.
Айде, че съм навил гаджето да и уголемявам циците и след малко ще я хване уискито дето го изпи за упойка.......



Публикацията е редактирана (14-12-08 20:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: GioX   
Дата:   14-12-08 20:43

" ... моя страна, моя България ... "

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: nill   
Дата:   14-12-08 20:51

Лелеееееееееееееееееееееееееееее!!!!!Вече нищо не ми е смешно,което е трагично[smilie10] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: BirdOfPray   
Дата:   14-12-08 21:30

stars, нямам против желанието на хората да се учат и да се развиват... даже напротив - ВИНАГИ помагам с каквото мога.
Смешно е когато някой не знае нищо, а иска да 3 дена да научи най-сложната материя - и ако може това да стане с минимум усилия от негова страна.

Всичко най-добро!
И когато научиш как да си задаваш въпросите - и ако аз знам отговорите или къде могат да се намерят - ще се радвам да ги споделя с теб!

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: kaloyan   
Дата:   14-12-08 23:24

Пешо бате, намери си гадже с по-големи цици тогава. Къв е тоя спам, к'во е това чудо е*и му майката. В всяка тема е едно и също. Аз един полезен коментар не видях, който да помогне на жената, майка му стара? Казвам го не защото е жена, а защото и в моите и на другите в темите става същата боза...

Евала на Yovko, Asahi, че се придържат към темата. [smilie24]

- Като незнае си е нейн проблем. Пита за рефлектори - ще й намерим за рефлектори.
Мислите ли, че като й каже всеки един от форума "Колко е била зле, че не можела да си задава въпросите правилно и т.н " тя не го знае ?

- Ами да ви кажа на всички, аз па разбрах какво ме пита.



Публикацията е редактирана (14-12-08 23:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: Пешо   
Дата:   14-12-08 23:28

Е що по-големи цици като мога аз да я цепна и да и набутам подплънки..имам си скалпел както казах вече...само някое туториалче така как става точно ама за набързо, че няма много време....

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: kaloyan   
Дата:   14-12-08 23:36

Пешо, нали знаеш...

{ Човек се прави на Господ, но Бог не спи и му връща тъпкано? }

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: Пешо   
Дата:   14-12-08 23:43

аааа не знам..... Аз съм си обикновен чалгаджия и се кефя на големи цици такижа силиконени като от сезона на дините.... та затова питам... от рекламна фотогрфаия и осветление не разбирам затова и не давам мнение.....

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: GenaDP   
Дата:   14-12-08 23:47

Калоянчо, явно и твоят акъл е колкото на питащата. ОК, ето ви отговор по темата:

Студийно осветление: Кое-какво прави:
-Рефлектори

Отразяват.
-Софтбоксове
Омекотяват.
-Спотове и всичко друго, което се включва в студийната фотография.
Фокусират и правят всички други работи, които са нужни при студийната фотография...

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: kaloyan   
Дата:   14-12-08 23:54

Трудно ли беше? Колко време ти отне да го напишеш, 10-15секунди?

Какво ми е на акъла? Не ви ли писна да се подигравате на всеки 2ри, който иска помощ - или са доста под нивото ви, и ви е срам да общувате с него? Тогава какво правите тук?

Това, което написа "модния" фотограф Пешо, беше постъпка на 12 годишно дете, което си няма друга работа, освен да си съчинява разни "стихове" от въпросите на другите.

Защо asahi,yovko не се изсмяха а?

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: джъмбо   
Дата:   15-12-08 00:02

йовко е пич и радетел за всички ентусиасти
асахи ако му е зададен въпроса праявилно също е пич....

Отговори на това съобщение
 Re: Студийно осветление.
Автор: GenaDP   
Дата:   15-12-08 00:02

Фактът, че някой, дето вече се занимава с "модна-рекламна фотография" пита за какво служат рефлекторите е достатъчен повод за подигравки...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »