Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   06-09-08 12:23

От няколко месеца правя снимки за документи.От Метро си купих на промоция принтер канон със апарат канон.Притера е Selphy CP720 и горе долу ми върши работа, а апарата е canon PowerShot A450 5mega pixels, и имам намерение да го сменям.Ткаче молбата ми е такава, виждам че в този форум има професионалисти такаче ако можете да ми препоручате евтин и добър апарат, който да ми върши добра работа за напред.Очаквам предложения.Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-09-08 12:36

Ами то то ТИ СИ ПРОФЕСИОНАЛИСТ, не е ли така?
Щом като правиш фотографии за пари ...

И да питаш нас, дето в голямата си част сме любители...
[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Между другото този вариант с А450 и снимките за документи много кефи! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: bucki   
Дата:   06-09-08 12:45

виж сега аз сам с PANASONIC DMC-LS80,с 8.1мегапиксела и сам доволен засега!аз също имам CANON SELPHI CP720 OT доста време ми върши добра работа[beer]



Публикацията е редактирана (06-09-08 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   06-09-08 15:00

Между другото един приятел има Olympus FE-230 7.1 MEGAPIXEL и имах удоволствието да го използвам няколко седмици.Снимките са доста по добри отколкото с моя разбирам че това е нормално все пак разликата в шараметрите и в цените е доста голяма.Но лично аз мисля че има по-добри варианти от Olympus само дето немога да си направя преценка сам.Не мисля че като взимам пари на хората мога да се нарека професионалист, та аз незнам какъв апарат да си взема :D. Моля за конкретни предложения за нещо с добро качество и достъпна цена

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: cicomanco   
Дата:   06-09-08 15:05

виж в базара -Е-10!

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: asahi   
Дата:   06-09-08 22:10

Изкарай един курс по фотография и няма да има нужда да сменяш апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   07-09-08 01:59

Как да го разбирам това с курса по фотография ? Какво общо има курса с апарата ?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: Orlin   
Дата:   07-09-08 09:58

Ами общото е, че курсът по фотография ще ти даде знания как да ползваш апарата.
Абе, как почвате да работите фотография, без да имате основни познания? То не, че кой-знае колко са необходими за снимки за документи, но все пак...

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   07-09-08 13:00

Ами просто имам интерес и се нуждая от пари.И мисля че познанията се натрупват с практиката.Ако се лъжа по-добре ми кажи та да се отказвам още от сега.Все пак още съм на 18 и има и други перспективи пред мен

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: psychoiho   
Дата:   07-09-08 13:03

познания се трупат с четене и учене.

но не се притеснявай, много хора с твоето мислене и ниво изхранват семейства с паспортни снимки, земи си нещо с повече мегапиксели че да не ти се смеят клиентите и спи спокойно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   07-09-08 13:08

Ами виж сега:
1. Определено се лъжеш. По по-друг начин трябва да натрупваш практика и знания и то ПРЕДИ да оказваш на хората услугата.
2. Това че се нуждаеш от пари не значи, че трябва да се впускаш в бизнес без да си изпълнил поне елементарните условия.
3. Не е толкова лесно да си фотограф, колкото ти си мислиш.

4 (ВАЖНО)НЕ се отказвай - защо пък? Кой те кара да се отказваш? По-скоро попрочети, понаучи някой неща ... Защо пък да не се запишеш в някой читав курс? На 18 години си? Ами ОК - имаш време да се развиеш и в тази област и в друга [smilie24] В сравнение с някой от нас ( [smilie2] ) ти наистина имаш цялото време на света пред себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: psychoiho   
Дата:   07-09-08 13:44

паспортни снимки не изискват фотограф с главно Ф по дефиниция.

4 броя експресни са 7-10 лева
после ги сканират и печатат с ужасно качество, аз едва се познавам като си погледна паспорта Дори цветовете не са важни, стига русото да е русо и негрите да са негри.

Най сложното е да си нагласиш фона да е колкото се иска по стандарт (да нагласиш чадърите колко да светкат). От там нататък е работа на конвейр.

Дори като си купи СЛР някой ден ще снима смело сватби - и там си има ниша от клиенти които единствено искат да се познаят, дори когато са се направили на маймуни.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   07-09-08 15:06

Ами честно да ви кажа аз съм от Димитровград и тука експресните снимки за документи вървят между 6 и 8 лв, а аз ги правя на 4лв.И макар да нямам професионално фото, а само принтерче и апарат при мен има най-много клиенти за снимки за документи.Не искам обаче да си мислите че само защото ги правя на най-ниска цена затова има клиенти.Старая се колкото мога и гледам клиента да е винаги доволен.Бих казал че досега съм нямал не доволен клиент, проблеми ми правят само в плицията, просто защото въртят доста пари с професионалните фотота в града, а аз нямам пари за рушвети, но това не ми пречи.Все пак ще се възползвам от съвета за курса по фотография и за апарата с повече пиксели.А ще можете ли да ми кажете горе долу колко пари вървят тези курсове по фотография ??? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   07-09-08 19:16

Хайде стига с гпулостите, а ...

Ти нали си даваш сметка, че това е много тежко обвинение към конкретни хора, които познаваме.
Освен това е обвинение за престъпление, предвидено в Наказателния кодекс.
Ти сигурен ли си за тези рушвети, като така смело си говориш? Или просто си говориш ей така?

Виж как звучи всичко за мен например: Оказва се, че твоята позиция е нещо от рода на "Аз не разбирам от фотография, не мога дори сам да си избера фотоапарата, но хората идват при мен не заради дъмпинговата цена, а защото качеството ми е по-високо отколкото на "професионалните" фотографи (които питаш за елементарни съвети, между другото), а само защото онези професионални фотографи не снимат по-качествено от мен, ами дават рушвети".

Някак си не ми се връзва. Ти на мое място какво би си помислил?

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: asahi   
Дата:   07-09-08 20:12

Бегай в Хасково да носиш на Златко Латев дисагите и ще научиш полезни неща.


Иначе последното ти мнение ми напомня на "мен в България никой не ме обича, пък аз съм ега ти пича".

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: Orlin   
Дата:   07-09-08 20:51

Значи поред:

1. Хубаво е че си на 18 - ако беше колкото мене е загубена работа. :) Имаш време, а и възможности да се научиш.

2. Познанията не се трупат с практика - трупат се с учене. С практиката се трупа опит.

3. Да, добре е първо знанията, после работата, но може и успоредно. Важното е винаги да се учиш и да знаеш, че не си най-умния.

4. Аз съм на мнени, че точно за паспортни снимки, мегапикселите не са от значение. Но като напреднеш, купи си нещо по-така, да вдъхваш респект у клиента.

Пак да спомена за курса - без систематизирани и достатъчни знания по техническа фотография, забрави да бъдеш професионален фотограф.


Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   08-09-08 00:49

Искам само да кажа,че никъде не съм писал че съм по-добър от професионалните фотографи.Казах само че се старая да правя всичко както трябва и това че искам ПРОСТИ СЪВЕТИ от вас не мисля че трябва да злоупотребявате с това.Съветите може и да са прости за вас, но явно аз имам нужда да ги получа от някъде.А при мен нещата стоят така,че когато започнах да правя снимки преди няколко месеца в нашето РПУ ги връщаха и обяснението им беше че хартията не била подходяща и неможела да се сканира.Затова като си изкарвах книжка аз си направих снимки на моята хартия и книжката ми беше изкарана от КАТ в Хасково без никакъв проблем и никаква забележка от тамушните служители.След като си взех книжката отидох право в Кат да им покажа че няма проблеми със снимките ми, чак тогава нещата се поуспокоиха и взеха да приемат и моите снимки.Такаче какво да мисля, освен това че не им давам п..и. И искам само да допълня нещо.Миналата година работих като фотаджия в едно фото в Слънчев Бряг.Обучението ми се състоеше от около 3дни.Вие как мислите това че съм работил във фото правили ме професионален фотаджия??? Следователно не мисля че всички работници работещи във фотота в моя град са професионалисти, такаче не се сравнявам с никой.Наясно съм с нивото си.Благодаря ви за вниманието [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: charger   
Дата:   08-09-08 02:02

Само за инфо,ако снимките от тоя принтер стоят известно време притиснати кам нещо,да речем са в портфейл,се разпадат на слоеве...та има вероятност и клиенти и полиция...да ти се радват...Този принтер не е за професионални цели.За домашно ползване е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   08-09-08 12:49

Благодаря много за последното мнение [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: tofo   
Дата:   08-09-08 13:13

Що ми се струва, че денислав4о се гъбарка. Най-малкото от няколко месеца снима за документи с Канонче, а в профила ги фърля от Нокиата. И едно със Сони де, колкото да се насладим на датата.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   08-09-08 13:25

Съжалявам но просто не ми е под ръка апарата,когато забележа нещо интересно.Проблем ли е това [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: bozo   
Дата:   09-09-08 02:23

http://www.mvr.bg/Guide/new_BG_documents_4.htm


СеЕеЧ!

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-09-08 02:38

като ще ставаш фотограф ставай :)
Тука има хора от години са любители и имат огромен набот от знания.

Ти.... ко?

[smilie7]

ДСЛР разбери какво значи....
скорост,бленда,баланс на бялото,ДОФ,цветна температура,светло сила и тнт и тнт и тнт.
Фокусно разтояние и тн тнт тнт
Научи си да работиш с цс3 рав и тнт тнт тнт
Научи се да ползваш светкавици осветление и тнт тн ттнтнтнтнтнтннт....

И после пак попитай..О или всъщност тогава вече сам ще знаеш [beer]

Пич навсякъде има стълбичка

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: psychoiho   
Дата:   09-09-08 02:40

bozo, на дъщеря ми като правиха паспорт в габрово във фотото пред мвр точно, снимката беше ретуширана неграмотно (контраст, цветове и моята ръка омазана брутално) и разпечатана на мастиленоструен принтер.

забравяш къде живееш...

денислав4о, като станеш про догодина ще кълнеш пишлеметата дето ти подбиват цените...хак ще ти е. при теб има най много клиенти, щото е най ефтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: next_time   
Дата:   09-09-08 02:51

Не мога да повярвам че темата е сериозна[smilie10] [smilie10] [smilie10]


Представям си какво ли ще се случи ако попадне човек на зор при любител коремен хирург, които вчера в хирургичния форум е разбрал че черния дроб е само един , а не като бъбреците чифт и не е нужно да се маха ако е зле, щото после по-зле.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »