Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 canon selphy принтер
Автор: batgani   
Дата:   25-01-09 11:16

Здравейте!!Наскоро закупих горепосочения принтер с цел домашно ползване.Всичко си е ок,но има нещо което ме измъчва.Принтирам през фотошоп и резултата е доста незасоволителен,т.е.,принтираната вече снимка е с значително различен цвят от тази която имам на монитора.Цветовете някак си зеленеят...Предполагам че проблема е в настройките които правя преди принт.
Какво точно се прави за по реално изображение?
Благодаря предварително,дано правилно съм изложил проблема!!!

Отговори на това съобщение
 Re: canon selphy принтер
Автор: batgani   
Дата:   25-01-09 13:47

???????????????

Отговори на това съобщение
 Re: canon selphy принтер
Автор: niki_niki   
Дата:   25-01-09 14:06

здравей,
имам такъв принтер и резултата при мен е отличен .. сигурен ли си в цветовете на монитора ? ако не е калибриран ти пак можеш да направиш една снимка да изглежда добре на него, но реално фаела няма да е с хубави цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: canon selphy принтер
Автор: ILiyanKirkov   
Дата:   25-01-09 14:22

niki_niki написа:

> здравей,
> имам такъв принтер и резултата при мен е отличен .. сигурен ли
> си в цветовете на монитора ? ако не е калибриран ти пак можеш
> да направиш една снимка да изглежда добре на него, но реално
> фаела няма да е с хубави цветове.

Проблема може и да е в принтера.. ако мастилцата са на свършване и е останало повече от зеленотооо :)

но... най-вероятно е в лоша калибровка на монитора.. често ползвам различни пц-та и като си гледам снимките.. на всички изглеждат различно :)

Отговори на това съобщение
 Re: canon selphy принтер
Автор: Блясък   
Дата:   25-01-09 14:38

Във селфитата няма врътки за цветовете. Има едн аединствена врътка, която регулира фюзера (общата осветеност на снимката). Ако зеленее, оправи си изображението от компютъра. А директно през CF не зеленее предполагам....

Отговори на това съобщение
 Re: canon selphy принтер
Автор: batgani   
Дата:   25-01-09 17:02

благодаря ви за мненията,монитора не е калибриран,принтера е нов и има достатъчно мастило.просто се чудех в фотошопа каде трябва да вляза за правилни настройки.

Отговори на това съобщение
 Re: canon selphy принтер
Автор: batgani   
Дата:   25-01-09 17:59

вярно е че през картата директно не зеленее,опитах.опитах да направя няколко с различни принт настройки през компа ама ядец.просто не знам каде да пипна....

Отговори на това съобщение
 Re: canon selphy принтер
Автор: mitakabus   
Дата:   25-01-09 21:46

Споко - много си е добре Селфи-то! И аз се бях шашнал отначало ама не Монитор/ Принтер, ами снимки от Фотото и вадене на моя Селфи! Нямаш проблеми - просто зеленото е зелено - направи си един тест с трева или нещо зелено . Погледни после снимката и ще видиш , че е същия цвят! Монитора ти явно не екалибриран - а и с каква матрица е все пак! Да не е някой с ТН матрица и да се чудиш кое какво и прочие...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: canon selphy принтер
Автор: ILiyanKirkov   
Дата:   26-01-09 01:25

Има много теми за калибриране на монитор.. даже и програми има ... трябва да си го калибираш... да не би да ползваш от Auto Color на фотошоп? :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »