Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте екшън камера
Автор: Commander_Keen   
Дата:   08-03-17 16:31

Привет,
Ще правим подарък на познат, и тъй като никак не съм запознат с тоя вид залъгалки, моля за мнение.
Човекът се забавлява със дайвинг, така че камерка за подводно снимане би била най-добрият вариант, но за такива пък съвсем нищо не знам.

Кой вариант е най-добър - примерно камерка + кейс за подводно снимане или нещо специализирано?

Бюджетът ориентировъчно е 500лв.
За толкова възможно ли е въобще да се вземе нещо свястно? Гледам че GoPro започват от тая цена. И говорейки за GoPro - до каква степен там се плаща за марката и има ли нещо аналогично на по-добра цена?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: Argo   
Дата:   09-03-17 22:53

YI 4K Action Camera
LINK

Records 4K/30fps (60mbps), 1080p/120fps, 720p/240fps video and 12MP photos using a 155° wide-angle lens with F2.8 aperture
Built-in 2.19" LCD touchscreen with 640 x 360 high resolution for easy previewing and shooting. Designed with Gorilla Glass Retina to resist scratches and daily impact
World's leading technologies: Ambarella A9SE75 Chip, Sony IMX377 Image Sensor, 7 layers of glass lenses, and Electronic Image Stabilization (EIS) to guarantee ultra-clear and stable 4K video resolution and 12M pixel photos even in low light conditions
Rechargeable 1400mAh high capacity 4.4V lithium-ion battery records up to 120 minutes of 4K/30fps video with a single charge. High performing cooling system prevents YI 4K Action Camera of overheating and enables stable video recording. Built-in Bluetooth and high speed 5GHz/2.4GHz Wi-Fi support for wireless remote control and the YI Action App for instant photo and video editing



Публикацията е редактирана (09-03-17 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: iLudia   
Дата:   10-03-17 15:35

Само това като прочетох и ми стана ясно що за камера е :
Designed with Gorilla Glass Retina to resist scratches and daily impact
[cool] [smilie18]
Пък за 2часа снимане на 4к да не говорим....

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: jingov   
Дата:   10-03-17 16:05

Мда, хората подценяващи неГоПро камерите малко се изхвърлят излишно, но това си е за тяхна сметка. Борбата там също е доста голяма и в момента на пазара /извън бГ/ има поне 3 достойни заместителя/4 к видео без интерполация/ на достъпна цена със силно конкурентно качество, да не кажа , че обикновения потребител не би могъл да различи видеото от ГоПро и СиДжикам или Ксиоми .
Очакванията за тази година са големи.

YI 4K+ Action Camera
MGCOOL 2 is Elephone’s newly-established sub-brand covering intelligent wearables & mobile electronic.
http://elproducente.com/best-action-camera-2016-gopro-hero5-black-vs-yi-4k-vs-sj7/



Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: lamerko   
Дата:   10-03-17 16:25

YI 4K си е доста сериозна джаджа - не е за подценяване. Дори от Xiaomi я отделиха в отделен бранд :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: prozium   
Дата:   10-03-17 16:59

На GoPro им е силен маркетингът :) Като човек унищожил 2 горпо камери и осакалтил още една спокойно казвам, че не бих повторил грешката да си купя гопро. Да не говорим за голямта им издънка с Карма-та ...

В момента Сони имат много хубава екшън камера, която снима 4к и е с оптична стабилизация, а при фулХД стабилизацията е до 120фпс. Но цената е далеч над бюджета. Доволен съм от Firefly S6 4K, доста ефтини са и снимат нелошо . За YI 4k чувам също само хубави неща и от видеата, които съм виждал не забелязвам проблеми с качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: bam-bam   
Дата:   10-03-17 19:19

Само да питам, дали няма да има проблем с това, че е УС версия ?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: Lambov   
Дата:   25-03-17 18:40

какво мислите закитайски аналози които са на много по добри цени

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: Gushev   
Дата:   25-03-17 20:05

Ами и аз се чудих за китаец ама реших да заложа на GoPro и не съжалявам.Софтуерът за пост обработка е невероятно лек и добър :)Мисля че си заслужава средствата.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: alek200   
Дата:   29-03-17 10:35

GoPro Hero 4 Silver с екранче. За мен това е много добър вариант на достъпна цена.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: GeorgiKirilov   
Дата:   31-03-17 09:06

Само хубави неща съм чувал за Yi 4k, но немога да го кажа това от собстен опит, което би било най-полезно за теб.Сега обаче излезна Yi 4k plus. Тази камерка като показатели няма аналог в клас екшън камери , а също и цената и е добра. Сега си я поръчах от Алито, но ще има малко забавяне с доставката за да мога да ти дам коментар от първо лице.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: pdimitrov   
Дата:   31-03-17 10:58

Yi 4K има значително по-лошо аудио от GoPro 5. На светло картинката й е една идея по-лоша от на героя, но на тъмно го мачка. Стабилизацията на Yi също е една идея по-добра. На цена около 180-230€ си е супер. Не знам как стоят нещата с аксесоарите за.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: lamerko   
Дата:   31-03-17 11:06

Всъщност проблема на Yi 4K е доста по-лошия качествен контрол, а липсата на официално представителство, което да поеме гаранционно обслужване прави нещата малко на тото.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: pdimitrov   
Дата:   31-03-17 11:13

В Амазон камерата се продава от Yi Europe (или нещо такова), но се праща от Амазон, т.е. ако има проблем, Амазон обслужват клиента и после вътрешно се оправят с продавача. С две думи - две години гаранция според европейското законодателство и при дефект е почти сигурно, че ще изпратят нова бройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: lamerko   
Дата:   31-03-17 11:29

Може и да са направили нещо - не съм гледал скоро :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: FMJ   
Дата:   31-03-17 13:44

https://www.youtube.com/watch?v=lM2k_oSa4Ko

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: Essential   
Дата:   03-04-17 12:30

Contour roam - аз и приятели ползваме такива и сме супер доволни.
http://contour.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: kote   
Дата:   03-04-17 22:43

ако не е късно да препоръчам за дайвинг специално
вземи си обикновено ксиаоми уи 1080 и кейс отделно за 60 м.
макар че идва с кейс за 40 м., все пак за дайвинг е добре да се подсигуриш, а за тази марка има възможност да си поръчаш по-сериозен кейс
и със спестените пари му вземи леководолазна маска с държач за закрепване на камерата
така ще е добре оборудван за приключения
екранче не ви трябва при положение че под вода с 155 градуса няма какво да се изпуска а и има ви фи, с който може да се контролира камерката
има и български сайт от който може да се поръчва , а там въпроса с гаранцията предполагам е уреден

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: Commander_Keen   
Дата:   04-04-17 13:27

Благодаря на всички. В крайна сметка - Ъи 4К + кейс за подводно снимане.
Човекот май остана доволен... [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: Miro__Slav   
Дата:   04-04-17 20:08

Мойта ако реша да я продавам [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: Krum04   
Дата:   28-08-17 21:30

Аз счупих една YI 4K+. И срещу 60$ ми изпратиха нова. Така че и от Алито има гаранция че и смяна ако ч счупиш. Много съм доволен!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-08-17 04:17

Aз имам китайска EKEN H9R - става, но това е последното нещо, което ползвам изобщо. Иначе дойде пълен комплект с кейс за под вода (30m), допълнителна батерия, разни връзки, велкрота за закачане, каишки и др. Взех я евтино от Amazon.


https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71QDn9Q1dNL._SL1500_.jpg




https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61ImZQDSXaL._SL1001_.jpg



ПП: В последствие видях, че подаръка е направен. Да се ползва със здраве [beer]



Публикацията е редактирана (29-08-17 04:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: alex92   
Дата:   10-05-23 11:07

Аз съм доволна от тази https://www.ultra.bg/akaso-brave-8-sportna-kamera
екшън камера Akaso. За цената си е доста по-добра от повечето камери- има образ 4К на 60 фрейма. Има много добра стабилизация без значение дали се разхождаш, бягаш или нещо друго, става и за подводно снимане. Като бюджетен вариант ще свърши супер работа за някой, който не му се дават 3-4 пъти по толкова за GoPro.



Публикацията е редактирана (10-05-23 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: lamerko   
Дата:   10-05-23 11:15

Надявам се, че човека е намерил камерката си за тези 6 (шест) години...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте екшън камера
Автор: uri64   
Дата:   10-05-23 22:46

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »