Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: imitev   
Дата:   22-04-23 15:44

Кита - само виж критериите. Това е клик-бейт сайт.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: georgioiv   
Дата:   22-04-23 15:59

кой знае какъв прираст в качеството с тия два модела едва ли ще имаш.. Аз би си взел или 6D, който е уникална камера, ако ти се фокусира само по централна точка и знаеш как да го бутнеш за да не изгубиш сенките или 6Д мк2, който казват фокусира по-добре.


и малко офтопик:
Аз след 6Д минах на големите 1Д - там проблеми с бързина и фокус няма. Дори дъртия 1Дсмк3 е супер камера ако можеш да се събереш до 3200 исо и не ти трябва видео :) Имам и 1Дх, който пък е уникална камера, за тия пари за които вече можеш да намериш.. Направо ако не беше такава тухла, щях да си го нося с мен всеки ден.. :) Имам и кропки - Канон 750Д, 700Д, и архивните 20Д и 30 Д... но с единичките е нелепо да се сравняват.. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: petronix   
Дата:   22-04-23 20:48

Ами и аз това му казвам. 7D MarkII e взел фокусната система на 1D-X MarkII. Общо взето представлява кропнат 1D-X. Профи камера си е отвсякъде, независимо, че е с кроп сензор.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: imitev   
Дата:   23-04-23 02:22

Иначе казано, ако искам да получа по-добра картинка от 60Д трябва да мина на ФФ.

Значи засега пас :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: quazimodo   
Дата:   23-04-23 06:31

imitev написа:

> Иначе казано, ако искам да получа
> по-добра картинка от 60Д трябва да
> мина на ФФ.
>
> Значи засега пас :)

Значи, че толкова не е вярно това твърдение, че няма на къде повече[smilie18][smilie18][smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: georgioiv   
Дата:   23-04-23 07:07

Да го формулираме да е по-вярно - има и други кроп варианти, при които ще получи по-добра картинка - примерно новите безогледалки на всички марки :) Но именно ДСЛР кроп на Канон - по-добра картинка няма да получи. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: quazimodo   
Дата:   23-04-23 09:14

georgioiv написа:

> Да го формулираме да е по-вярно -
> има и други кроп варианти, при
> които ще получи по-добра картинка -
> примерно новите безогледалки на
> всички марки :) Но именно ДСЛР кроп
> на Канон - по-добра картинка няма
> да получи. [beer]

Има една мноооого поучителна тема в "оня" [smilie5] форум "Ты помнишь, как все начиналось? - все про шестимегапиксельных динозавров цифрозеркалкостроения от Canon, Minolta, Nikon, Pentax. " Не може да се каже, че бъка от шедьоври, но подсказва каво и как може да се получи и без най-новите кропнати безогледалки[smilie18][beer]



Публикацията е редактирана (23-04-23 09:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   08-05-23 19:06

Ако сте склонен да дадете $1100 за огледалнорефлексен кроп на Canon, аз бих препоръчал да си закупите един съвременен смартвон от висок клас с възможност да заснима DNG.
Ще е винаги у вас и ще става за съвсем прилични снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: espergaro   
Дата:   08-05-23 22:51

Имам 7д мк 2 на около 150 000 кадъра. С радост бих се разделил с него за 650 лв.Към тази цена бих добавил и палачинката 24 мм на 2.8. Но все пак от личния си опит с тази камера, не бих я препоръчал.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: imitev   
Дата:   09-05-23 14:20

Medium-Fuji: Остана да почна да снимам със смартфон за кеф [smilie18]

Щерката има ифон 13 - ами сравнено с дъртия 60д и обективите, които имам, е като да сравняваш мокро със зелено...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: TsvetanVR   
Дата:   29-05-23 12:29

Мнение на нууб, неснимал от години и държащ 60D-то си в раницата, в гардероба:
И аз бях пред абсолютно същата дилема след като наскоро пак ми дойде музата за снимки и взех 7D II-ката на espergaro, който така пламенно ме убеждаваше, че не е хубава и не ми трябва.
Скокът от 60D е осезаем, най-вече за птичарската фотография, към която съм се насочил - автофокуса е по-бърз, по-прецизен и много по-модерен и камерата снима двойно по-бързо от 60D. Това са ми наблюденията със Sigma 70-300 APO DG, която я имам от 350D-то още...чакам да пристигне Sigma 150-600 Contemporary и ще мога да споделя впечатления и с нея как е. Фиксираният екран го преживях вече.

Ако не си се насочил към такъв тип фотография, не те интересува видеото и не искаш да даваш сериозни пари за ъпгрейд, не виждам смисъл да сменяваш 60D-то с каквото и да било.

Ето една фейсбукска снимка с 60D-то и бюджетната стара Сигма:
ЦЪК



Публикацията е редактирана (29-05-23 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: imitev   
Дата:   30-05-23 22:28

Честито!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »