Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Yog   
Дата:   30-03-23 23:19

Абе, съотношението цена/способности напълно щеше да ме устройва, ако струваше половин заплата, както е в САЩ. Тука средната работна заплата е към 1800 лева. Значи ако тая камера беше 900 лева, щях да взема една без да се замислям.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: hotsnail   
Дата:   30-03-23 23:37

uri64 написа:

> > 5400 е под очакванията ми. Добре е.
>
> Кое му е добрето на това
> съотношение цена/функционалности?

Същата камера с визьор, два слота за карти, още 2-3 бутона, може би по-добро охлаждане е 8400 в синтеза... а и с по-малко функции, по-лошо управление и некой други липси, за да оправдае по-висока цената

демек махат визьора, слагат ти нов АФ и купчина нови функции и свалят 3 бона от цената....ми не е лошо

Мен R6 на Канон и А7м4 ми се сториха скъпи ама народа се счупи да ги купува. Дори новия А7р5 е 9 хиляди и предлага само един AI АФ спрямо предшественика май (8К видео ама с ограничения)...... тая камера поне е хубава.

ПП Сега гледах и R6ii е на подобна сносна цена и поне на картинката в синтеза изглежда яко.



Публикацията е редактирана (31-03-23 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: uri64   
Дата:   31-03-23 01:33

Е аз някак фейлвам да намеря за добре, че от нещо с безумна цена са откъртили някои нелоши функции, за да докарат маааалко по-малко безумна цена….може би звуча малко пролетарски, но какъв точно R&D и производство оправдават с тези ценови нива? :)


Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Yog   
Дата:   31-03-23 10:39

Абе, в крайна сметка - всичко струва толкова, за колкото можеш да го продадеш. Аз съм за разнообразието и богатия избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: serjy   
Дата:   31-03-23 10:42

и тази тема ли е сони срещу останалите, баси...

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: uri64   
Дата:   31-03-23 10:53

> и тази тема ли е сони срещу
> останалите, баси...

#SONY срещу #КАКВО ? [smilie5]

Започна си съвсем невинно темата, но в крайна сметка очквано си дойдохме на думата [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Yog   
Дата:   31-03-23 12:14

Има други освен Сони!?![smilie10] [smilie11] [smilie10]
P.S. Къде сме говорили за Сони и останалите? Коментираме цената на новата камера. Нова е, интересна ни е...

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Julius   
Дата:   31-03-23 12:25

Освен средната заплата може и нивото на безработица да се обсъди...

п.п. Отделно, че средната в Сф не е като средната в страната.
Пишете им на Сони да се съобразяват малко повече!
По селата няма дълго да я толерират тая марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: asahi   
Дата:   31-03-23 12:31

Сони от много години са на нашия пазар и отлично знаят къде, какво и на каква цена да продават.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: hotsnail   
Дата:   01-04-23 01:38

Тоя запартък е много впечатляващ. Толкова е впечатляващ, че повечето ревюта изпускат половината шукарии.....

е сега гледах това видео и разбрах, че са пуснали 4К по USB-то за стриймване. До сега на Сонитата беше 720п... това си е бая голяма разлика и спестява към 400 кинта за читава 4К кепчър карта. Предполагам, че ще прегрява ако стриймваш повече от час или два....

Има си супер високото исо 400К, дето не е съвсем неизползваемо...4К 120 ще има от лятото... просто на тая цена другите камери нямат подобни екстри.

електронните шукарии са станал интересни - може да стабилизира обект...

Sony ZV-E1 Review - Full Frame, Half Price



Публикацията е редактирана (01-04-23 01:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: uri64   
Дата:   01-04-23 02:00

(Х)айде почна се [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: hotsnail   
Дата:   01-04-23 03:02

Чудих се да пусна тема отделна. Ама няма да има много дискусия. Пък все пак се впечатлих. За това тука пуснах. все пак фото форум е тук. Фотография, фото джаджи и фото сайтове дискутираме.

Ако искате за цени на кашкавал да пишем

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: uri64   
Дата:   01-04-23 18:14

Ако кашкавалът е Сони [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Julius   
Дата:   01-04-23 20:06

hotsnail написа:

> Тоя запартък е много впечатляващ.
> Sony ZV-E1 Review - Full Frame, Half Price

Ами... поредната играчка. На мен лично дизайнът на фотоапарат без визьор никога не ми е допадал. Подобна визия ми стои много грозна и тоя апарат не прави изключение. Иначе като функционалности сигурно е чудесен. И в подходящите ръце сигурно ще даде хубав резултат. Пикселите ми се виждат малко, но явно таргет-аудиторията му е различна и може би не им трябват повече.

За цени - на практика пазарът ги определя. Производителя може да си иска каквото ще - но ако пазарът не му го дава и той е принуден да се съобразява. А у нас от години има достатъчно възможности да се изкарват хубави заплати, съизмерими със зап. Европа. Да не говорим за отворените граници, за възможностите за дистанц. работа посл. години... изобщо тая тема е толкова не на място, че..... разбирам да сме 2000г. и с една годишна заплата да не можеш да купиш дори втора употреба профи-камера, а то!?

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: uri64   
Дата:   01-04-23 20:39

> За цени - на практика пазарът ги
> определя. Производителя може да си
> иска каквото ще - но ако пазарът не
> му го дава и той е принуден да се
> съобразява.

Това според мен е къде повече, къде по-малко далеч от действителността. Все повече предлагането определя търсенето, а не обратното.



Публикацията е редактирана (01-04-23 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: asahi   
Дата:   02-04-23 08:47

Това е вярно само за непазарна икономика в условията на дефицит.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: uri64   
Дата:   02-04-23 14:00

Да, да…и един мармот завива шоколади в станиол [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: asahi   
Дата:   02-04-23 14:28

Не ти оспорвам правото да имаш собствени заблуди.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: uri64   
Дата:   04-04-23 14:29

asahi написа:

> Не ти оспорвам правото да имаш
> собствени заблуди.

Likewise :)


Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: hotsnail   
Дата:   05-04-23 20:11

https://petapixel.com/2023/04/04/dpreviews-founder-blasts-amazons-ceo-what-a-waste/

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: nyamago   
Дата:   05-04-23 20:33

^ Съгласен съм с някои от коментарите там, че след като си е напълнил гушата продавайки сайта на Амазон, основателят няма моралното (още по-малко - юридическото) право да търси отговорност от следващия собственик какво се случва със сайта.

Но след като прочетох още коментари си дадох сметка как нашият форум съвсем не е изключение и светът е пълен с милиони печени експерти и стратези, охотно готови да дават акъл на генералните директори на корпорациите и на световните бизнесмени какво и как трябва да правят.[smilie6]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Julius   
Дата:   05-04-23 21:00

nyamago написа:

> ^ Съгласен съм с някои от
> коментарите там, че след като си е
> напълнил гушата продавайки сайта
> на Амазон, основателят няма
> моралното (още по-малко -
> юридическото) право да търси
> отговорност от следващия
> собственик какво се случва със сайта.

И на мен това ми беше първата мисъл... и то не от куртоазия, а защото аз самия съм минал по този път! [smilie3]

БУКВАЛНО! [smilie7] Просто не в тези мащаби.

Навремето, когато със съдружника ми създадохме Reader.bg и бяхме първите, които вкараха цялото Kindle-поколение в България - малко след нас се появи нашия как да го кажа - имитатор, конкурент... Readerbg.com. [smilie3]
И докато те бяха само онлайн-магазин, нашият фокус беше главно информирането и образоването на тая тема. С жена ми бяхме качили стотици/хиляди статии през годините, отделно ревютата на всеки нов модел, който излизаше на пазара... а да не казвам какво беше, когато спечелих доверието на канадците от Ектако и станахме техен представител за БГ на първия в света цветен е-четец, то бяха срещи с декани и директори да заменим ученическите/студентските раници и прочее.

Както и да е... мисълта ми беше когато реших да изляза от тоя бизнес и го продадох именно на Readerbg.com - на практика той го погълна сайта. Заличи ЦЯЛОТО съдържание - в момента, в който напишеш Reader.bg то даже препращаше към Readerbg.com - той явно очакваше, че тоя поток, който бях довел щеше да продължи автоматично и сам да му кара посещения!? То ако ставаше така - без усилия! [smilie7]

Даже сега погледнах в Аналитикс, не бях влизал там от години - трагедия...

Въпросът е, че целият ни труд - преводи, ревюта, новини, статии, всичко беше заличено! Аз сигурно пазя някакъв архив на сайта, ама... имах познати, който редовно си четяха статиите и после като ме срещнеха казваха, че съжаляват че сайта си заминал, но - C'est la vie, такъв е животът!


https://i.ibb.co/KrJcqxV/RBG.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: nyamago   
Дата:   05-04-23 23:58

^ Шапки долу за пионерското начинание![smilie24] А тия от дот-ком ако наистина напълно са изтрили всичко, са проявили престъпна глупост.

Не ми се вярва управляващите Амазон да са също толкова глупави - на няколко пъти по-горе изказах предположение, че имат планове за друга монетизация на съдържанието и на членската маса. А ако наистина унищожат всичко, няма да е от глупост:

- - - Конспиративна теория - - - - -

Може това да е още една тухличка в стената на Големия План за Нов Световн Ред, който включвал масово и пълно изтъпяване на населението. Чрез премахване на Знанието (което е Техен враг) - от редуциране на качеството и обема, до пълното изтриване на всякакви носители на Знание. Както изгарянето на библиотеки в други времена, но в наши дни по-неусетно, на малки хапки [smilie8]

- - - Край на конспиративната теория - - - -

Друго обяснение за съзнателно и преднамерено изтриване от неглупави хора засега ми а трудно да измисля. Някакви алтернативни обяснения (да са просто глупави не се брои - говорим за предумишлени действия на умни хора)?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: GenaDP   
Дата:   06-04-23 00:34

говорим за предумишлени действия на умни хора

Що реши, че са умни?
Ей го веруюто на съременния меринджей:

По-просторно е обяснено тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: nyamago   
Дата:   06-04-23 01:30

> "Що реши, че са умни?"

Глупави хора не биха могли да създадат* и управляват гигантската машина (някой би казал - 'чудовището'), която познаваме днес като Амазон. (Теоретически и маймуна може със случайно блъскане по клавиатурата да напише Събраните Съчинения на Шекспир ;)

> "Ей го веруюто на съвременния меринджей..."
Познавам този подход - и като ежедневна практика в някои среди, и като дълбока академична теория. Има много вярно в това, но нищо не е 'чисто черно' или 'чисто бяло' твърде много фактори говорят, че правилният отговор е "Зависи."

В случая с ДП Ревю 'действието' не е самото закриване, а решението да се закрие - което, без да има пострадали от парализа - не е минало без някои анализи. Какво са показали анализите и какво е по-главното решение (от което закриването на ДПР е само връхче на айсберг) ще узнаем по-късно.
[beer]


*Тук не трябва да забравяме, че 'и най-умният си е малко прост'. Щом може един определено неглупав човек да си разменя с любовницата снимки на оная работа, през прост несекретен телефон... ТОчно толкова акъл се иска и да закриеш някакъв си сайт, а?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »