Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем след ъпгрейд на Sony FX30
Автор: Yozi   
Дата:   18-05-23 17:43

Здравейте, имам следния проблем и искам да попитам дали ви се е случвало на вас или дали знаете на какво може да се дължи. Купих си Сони FX30, което снима страхотно, НО като прехвърля файла на компютъра ма DaVinci windows media player качеството е отвратително: има шум, пикселизирано, сенките сивият, кожата жълтеница, сякаш е матиран кадъра, на снежинки с лек hdr ефект и т.н. Не е снимано на Log. Чист кадър без picture profile. Прехвърлям си го на телефона и е супер, а на компютъра е ужас. Логично си мисля, че компютъра е проблема. Но кое на компютъра? Някой ако може да помогне ще съм много благодарна.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем след ъпгрейд на Sony FX30
Автор: asahi   
Дата:   18-05-23 19:40

В какъв формат записваш видеоматериала? Смяташ ли после да го редактираш?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем след ъпгрейд на Sony FX30
Автор: Yozi   
Дата:   18-05-23 20:38

Кадрите, които снимах са само за да пробвам кое как е. Снимах и на 4К, и на HD , но резултата е същия. По принцип ще го използвам за събития и ще редактирам кадрите

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем след ъпгрейд на Sony FX30
Автор: hotsnail   
Дата:   18-05-23 23:06

FX30 e сериозна видео машинка. Странно е това което описвате. Може би е кофти кодек на компютъра

Може да видите със софтуера на Сони как ще се зареди. По-принцип тоя софтуер е удобен за обработка на лог неща. Може да си нагласи човек картината и да прекодира видеото или да си извади LUT....нещо като лайтрум за видео.

Catalyst Browse

Ако никой тук няма идея пробвайте и групата във фейсбук



Публикацията е редактирана (18-05-23 23:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем след ъпгрейд на Sony FX30
Автор: asahi   
Дата:   19-05-23 01:11

На госпожата май не и се влиза в технически детайли. Подозирам, че плейващия софтуер няма идея как е кодиран цвета в материала, за който все още нищо не знаем. Това е същият проблем като онзи - защо роу файлът ми изглежда ужасно?

Машинката наистина е сериозна, но ще изисква четене на FM.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем след ъпгрейд на Sony FX30
Автор: Yozi   
Дата:   19-05-23 01:29

Благодаря за отговорите. В крайна сметка стигам до извода, че самият компютър не се справя с четенето на файловете. Иначе си е яка машинка наистина. Малар, че досега съм снимала на фул фрейм, кропката никак не е зле. Минах на нея най-вече заради опцията с вентилатор, за да не загрява. За съжаление ми алото лято имах много лоша случка на 2 събития да загрее А7IV и да ми изключи в ключови моменти. Имах бекъп човек да снима, но проблема със загряването никак не ми допада. Понеже бюджета не ми стига за FX3 или SIII, реших да заложа на този. И съм доволна. Има супер възможности и прави уникално видео. Остава сега да си ъпгрейдна компа [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем след ъпгрейд на Sony FX30
Автор: asahi   
Дата:   19-05-23 09:23

За пореден път стигаме до познатата ситуация - някой си е наумил нещо, но си пуска тема. Получава съвети и пак си прави каквото си е наумил.

Компютърът ти е невинен. Проявата на проблема зависи от софтуера, с който работиш. Трябва да се чете.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »