Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: Nikolcho555   
Дата:   17-03-23 08:22

Здравейте колеги. Някой купувал ли е употребявана техника от Фотосинтезис. Знае ли как стоят нещата с нея. В смисъл това техника на техни клиенти ли е, които после я продават чрез магазина. Понеже нали магазина е за нова техника, ако си е тяхна откъде я взимат. Не ми се вярва да е като на запад това да е демонстрационна техника от витрината, при нас по-скоро ще си я продадат за нова. Питам понеже ми хареса един обектив който продават и пише че състоянието му е 9/10 и сега се чудя дали като го взимам от магазина е по-вероятно че не е някой сватбарски скъсан от снимане и дали е по-добре от там отколкото от друго място, дали ще има разлика, понеже и тук не дават гаранция макар и малка. И затова питам ако някой знае откъде взимат употребяваната си техника която продават, защото ако е от частни клиенти е същото както тук в базара примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: Джъмбо   
Дата:   17-03-23 09:03

техниката втора употреба в синтезиса не е свързан с техника от самия магазин. всеки може да отиде и предложи да си продаде техниката в магазина, като все пак има преценка от служител на магазина. цената се определя от даващия техниката, а магазина взема процент... точно затова има стоки с безумни цени, като например лентов канон 1в за 2200 лв....
един единствен път съм виждал демо обектив който е на магазина да се продава в секция втора употреба.

та... да като в базара е, но на физическо а не виртуално място, където може да пипнеш и тестваш преди покупка

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: lamerko   
Дата:   17-03-23 10:33

Обикновено цените на такава тохника там са твърде високи, без да получаваш нищо конкретно..

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: Nikolcho555   
Дата:   17-03-23 12:03

Ясно. Благодаря колеги.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: asahi   
Дата:   17-03-23 13:52

В това отношение щандът за употребявана техника е както във всеки оказион/заложна къща. Плюсът е, че има кой да ти помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: kollev3   
Дата:   17-03-23 21:09

Аз лично съм оставил 2 монитора там за продаване 10 от 10 тъй като са на 3 дена след купуване и при тестване видях че не е моят монитор....та си взех 3 ти.....по скъп разбира се хихи[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: Yog   
Дата:   18-03-23 00:16

Реално е на късмет какво ще купиш. Като всяка друга техника втора ръка. Аз оставих там за продажба апарат и няколко обектива накуп. Беше пролетта на 2019, когато Z Никоните бяха новост. Служителят се съгласи да ми вземе техниката като отбивка от цената на зетката, три обектива и карта за нея. Без всякакво съмнение мога да кажа, че оставих техника в отлично здраве и който я е купил не е сбъркал. Някои от нещата буквално бяха на по 2 месеца и стотина снимки.

По-късно, когато си купувах от тях ситема Сони, предложих да направим същото, но не се съгласиха. Казаха, че не могат да ми сметната нещата като пари, а трябва да платя новото изцяло и ако искам да оставя предишната си техника, ако някой купи - купи. Доколкото разбирам този, вторият случай е по-скоро обичайната им практика.

Разказвам това, за да придобиеш представа. На практика те могат само да огледат външния вид на техниката, която оставям и да пробват дали работи. Никакви по-обстойни прегледи не правят, нито се ангажират със собствени гаранции. Просто действат като витрина за който се навие да остави нещо за продан и взимат някаква част от парите след продажбата. Мисля че 10 процента.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: hakama   
Дата:   18-03-23 10:37

Накой би ли споделил немския сайт от който можеш да купиш подобна техника с по-малък риск от ибей да кажем?
Искам да видя някои безогледални олимпуси, както и микроскопи дали се предлагат.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: Yog   
Дата:   18-03-23 14:51

Европейската секция на MPB.com е в Берлин. Не знам дали това имаш предвид. Там хубавото е, че за всяко нещо има снимки от конкретната бройка, която купуваш. Както и че дават 6 месеца гаранция. Иначе в Германия съм купувал от calumetphoto.de Мисля, че имат и физически магазини, аз от сайта им съм купувал, от раздела Second Hand. Никакви проблеми нямах, отговаряха на описанията и си ги ползвах нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: GabsoN   
Дата:   18-03-23 14:59

От синтезис не мога да кажа, но съм купувал 3 неща втора употреба от павилиона. Една канонска светкавица - беше в много добро състояние и още работи. Един обектив, който имаше някакво петно от лепило по пластмасата, но си работеше и лещите бяха чисти. За съжаление, петното не беше описано в описанието. Взех и една Theta 360 градусова камера. Цената беше доста ниска, но пишеше че има само външни следи от употреба. Дойде с надрани лещи и от двете страни. Така че риск печели, риск губи. Поръчваш, преглед тест и си преценяш на място, като всяка друга техника втора употреба.
Това което не печели моето уважение е, че не описват добре продуктите въпреки, че слагат името си зад тях. Пращал съм запитвания за разни апаратчета, както към синтезиса, така и към павилиона, на които не пише броят на кадрите и чак след запитване ми отговарят, че например е на 250 000 кадъра. Това лесно може да се напише като инфо в описанието, а е някаква базова информация.



Публикацията е редактирана (18-03-23 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: Nikolcho555   
Дата:   18-03-23 15:56

Благодаря на всички отзовали се колеги, изясни ми се положението. Освен там намерих само на едно друго място обектива който търся а именно Olympus 12-40/2.8, така че след разговор с човека в Синтезис който отговаря за втората употреба си го поръчах. По негови думи стъклото е оставено от човек който си сменя системата и е катто ново, вика че с него били направени не повече от стотина снимки. Не знам дали това е така но понеже изглежда е по-рядък и труден за намиране обектив реших да го взема. Ще го пробвам и останалото както казахте е на късмет.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: lamerko   
Дата:   18-03-23 16:05

Този в базара тук не е ли е по-евтин?

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: Nikolcho555   
Дата:   18-03-23 16:32

Да, с 50лв е по-евтин но се вързах на човека от Синтезис който каза че онзи е почти нов и реших че си струва да ги дам. Какво да кажа, явно съм шаран. :)

А това са единствените два такива обектива които намерих.



Публикацията е редактирана (18-03-23 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: Mogila   
Дата:   19-03-23 01:14

Магазините, продаващи техника на старо в България не са ли задължени да дават 1 година гаранция?

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: mishonti   
Дата:   19-03-23 01:48

Няма точен отговор. Купуването на употребявана техника е на късмет колко ще работи. При някой познати, чисто нова техника с гаранция спира да работи или започва да прави проблеми. Аз имам обективи купувани втора ръка, работят вече много години. Шанс. А и винаги можеш да пробваш. Слагаш обектива на тялото и тестваш, прекия опит с конкретната техника е най-доброто което можеш да направиш за себе си. Преди години гледах едно тяло във Синтезиса, втора употреба на много малко кадри, но пък с много изтормозен вид, след кратките тестове установих, че автофокуса не работи добре, не е надежден. Оставих тялото и си заминах. Това е. Отиваш и тестваш, с гадаене не става.



Публикацията е редактирана (19-03-23 14:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: asahi   
Дата:   19-03-23 09:57

"Автор: Mogila
Дата: 19-03-23 01:14

Магазините, продаващи техника на старо в България не са ли задължени да дават 1 година гаранция?"

Не.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: hakama   
Дата:   19-03-23 10:27

"Европейската секция на MPB.com е в Берлин. Не знам дали това имаш предвид."
Не но пак беше трибуквен или поне с повече избор вътре, ще видя в кутията дали го пазя в съобщение.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: lamerko   
Дата:   19-03-23 13:43

Nikolcho555 написа:

> Да, с 50лв е по-евтин
>



Е, в случая разликата малка. Честито за придобивката

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: Nikolcho555   
Дата:   19-03-23 14:04

Благодаря lamerko но е рано още. Утре ще пристигне и ако всичко изглежда наред ще го взема.

Чудя се защо в България няма магазин който да продава употребявана техника с гаранция, според мен ще има доста клиенти. Пълно е с такива които продават втора употреба компютри и лаптопи с 6 и 12 месеца гаранция. При фотографската техника изглежда нещата са доста по-сложни или просто не им е така изгодно както аз си мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: Mogila   
Дата:   19-03-23 14:32

И на мен ми е чудно. В Германия всички търговци на стоки на старо са задължени да дават гаранция. Затова се чудех дали това не е европейско правило, но явно не е.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: Yog   
Дата:   19-03-23 14:44

Мисля си, че отговорът е лесен. Понеже за всеки фотоапарат или обектив се купуват 10 лаптопа, ако не и повече. Да не забравяме, че цялото население на нашата страна е колкото на един голям град. Активното население е много малко, а покупателната способност е ниска. Нещо толкова нишово, като фотоапарати със сменяема оптика и обективи интересува нищожен брой (платежоспособни) хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: lamerko   
Дата:   19-03-23 15:27

Гаранцията на нови стоки е организирана от търговците, но е за сметка на производитела. За втора употреба нещата са много сложни - всичко трябва да поема търговеца за собствена сметка, а заради голямото разнообразие от стоки - няма как да говорим за специализиран сервиз. В общия случай, ако нещо се случи - търговеца гърми директно. И понеже е търговец, той трябва в края на краищата да има печалба след като разхвърля всички разходи - цената на втоората употреба може да стане по-висока от колкото на новите. Като цяло - неблагодарна и високорискова работа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: hakama   
Дата:   19-03-23 17:43

е че то за Олимпус ли пращаха чак в Чехия /офиц. представител за БГ/... какво остава някой търговец да поправя от Сони до... Фуджи. [smilie5] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: patzo   
Дата:   19-03-23 17:49

На мен всичката техника ми е втора употреба. Не само фото, но и аудио. Но 99% от нещата са ми купувани не от България а главно от ибей и други сайтове за втора ръка. Тук втората ръка просто не си заслужава, повечето обяви са на цени много малко намалени.Да има риск, но си заслужва отвсякъде - на 100 неща които съм купил сигурно с 2-3 са ме прецакали.



Публикацията е редактирана (19-03-23 17:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: asahi   
Дата:   19-03-23 19:25

Защо не оставите търговците да си гледат търговията, а вие фотографията?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »