Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимане на хора на публични места и закона?
Автор: Angel06   
Дата:   16-03-23 18:25

Здравейте от скоро започнах със "стрийт" фотографията и главно заснемането на хората из центъра на София. Разбирасе не след дълго се появи първия човек който не само ме изгледа лошо както останалите обикновенно ами даже ми направи проблем... Въпросния човек беше чернокож което аз приех като нещо интересно (понеже в българия нямаме много такива) и помислих че ще стане интересна снимки. Та снимах го, той забеляза това и дойде да ме попита на английски да ли съм го бил снимал... А аз като неопитен инстиктивно реших да съм честен и казах "Да, Имате ли проблем ?" той от там каза че има и съм трябвало да му изискам съгласие... После с цел избягване на конфликта и желанието ми да се прибера със здрава техника, изтрих сниката пред него.

Предологам това е един по-единичен случай просто поради факта че човека беше чернокож и може да го е приел за расизъм но попринцип какви са ми правата в такъв случай и т.н.

Благодаря предварително!
 Re: Снимане на хора на публични места и закона?
Автор: OIM   
Дата:   16-03-23 18:58

На обществено място не се изисква съгласие за заснемане на хора - Закон за авторското право и сродните му права -чл 13

 Re: Снимане на хора на публични места и закона?
Автор: Angel06   
Дата:   16-03-23 19:00

Благодаря много! Намерих точно това коеото търсех. Свалих си го на телефона и вече мога увероно да снимам!
 Re: Снимане на хора на публични места и закона?
Автор: OIM   
Дата:   16-03-23 19:03

Закривай темата , иначе може да те объркат много други мнения [beer]

 Re: Снимане на хора на публични места и закона?
Автор: Angel06   
Дата:   16-03-23 19:20

как става точно[smilie11]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.