Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Принтер Епсон L805
Автор: MaryCh   
Дата:   01-03-23 19:34

Здравейте, купих си Принтер Епсон L805, обаче нещо снимките не излизат както трябва като ги печатам през фотошоп, много са тъмни. Като пускам снимките през тяхната програма epson easy photo print горе долу бива. Обадих се на съпорта във фактор, но човека каза, че е някаква настройка във самия фотошоп, но той не знаел. Някой знае ли какво може да е или къде да настроя.


Отговори на това съобщение
 Re: Принтер Епсон L805
Автор: lamerko   
Дата:   01-03-23 20:00

На първо време, прехвърли контрола на цветовете от принтера към фотошопа. Инсталирай профилите за използваните хартии и при печат избирай правилния профил. От Фактор трябва да са ти дали профилите и PDF-и с указания. Същите ги има и на сайта им

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер Епсон L805
Автор: wlad   
Дата:   01-03-23 20:24

фактор са супер, докато не купиш. После се оправяш.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер Епсон L805
Автор: scuba_d   
Дата:   02-03-23 01:43


Честа причина е висока яркост на монитора. Намали я, поне до 120cd/m², ако е много тъмно в помещението, свали я още.

Аз също редактирам снимките на бял фон, което ме кара допълнително да отварям сенките. Работата върху снимки за отпечатък, се различава от такава, която прави снимката да изглежда прекрасно на монитора.


Отговори на това съобщение
 Re: Принтер Епсон L805
Автор: nsirakov   
Дата:   02-03-23 06:30

ползвам този принтер от 3 години и имам същия проблем - решението - след като си готов със снимката отваряш Layers и мърдаш средния плъзгач на ляво от 0 до около 40.. и печаташ... и се получава...аз правя винаги 1-2 проби на малка 10х15 и тогава печатам а4

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер Епсон L805
Автор: asahi   
Дата:   02-03-23 11:50

Цветното печатане не е проста работа. За да получаваш предвидим резултат трябва да минеш през следните стъпки:
1. Да си калибрираш монитора.
2. Да се научиш как се управлява цвета.
3. Да инсталираш правилните профили за хартия.
4. Да спазваш технологията.
1 и 3 може да ти го направи някой, но 2 и 4 си остават твое задължение. Ако допуснеш някакъв компромис в горните стъпки неминуемо ще се отрази на резултата от печата.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер Епсон L805
Автор: MaryCh   
Дата:   03-03-23 09:03

Всичко е направено

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер Епсон L805
Автор: asahi   
Дата:   03-03-23 09:25

След като не знаеш коя настройка трябва да пипнеш не си изпълнил т.2.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер Епсон L805
Автор: Konstantinov   
Дата:   03-03-23 14:49

Възможно е изискванията Ви да са по-високи от възможностите на принтера - все пак това не са скъпи принтери ,аз имам L800 и се опитвам да го излъжа да отпечата както искам,четох в сайта на Фактор,купих си калибратор датаколор 1005 за 120 лева втора употреба и давах да ми правят профили във фирма Фотолан и печатам за себе си с различен успех.



Публикацията е редактирана (03-03-23 14:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер Епсон L805
Автор: Джъмбо   
Дата:   04-03-23 10:54

принтерите печатащи с багрилни мастила винаги дават по-тъмна разпечатка сравнено с тези печатащи с пигментни, това не са принтери за професионална употреба и не рядко се налагат допълнителни корекции

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер Епсон L805
Автор: mrge.org   
Дата:   10-06-23 18:54

След като видях тази тема, все едно гледах моите проблеми с разпечатването.
Но след още опити, още четене, и достатъчна доза късмет, достигнах до следния натрупан опит с Епсън Л805.

Ще вмъкна от по-горния пост на Асахи малко текст за да добавям към него:
1. Да си калибрираш монитора.
2. Да се научиш как се управлява цвета.
3. Да инсталираш правилните профили за хартия.
4. Да спазваш технологията.

Значи какво направих освен горното за да получа отлични резултати:
5. Ползвах хартия за фото принтер
6. В точка 3. сложих профила за използвания вид хартия и записвам или експортирам файла с него. (Защото безплатната Крита няма фукнция Печат)
7. Като отворя файла за печат в друга програма, отивам на Printer Properties и избирам размера и ориентацията на хартията,
от Paper Type избирам хартията, която е най-близко до вида на изполваната,
слагам чавка в чекбокса Print Preview, евентуално по горе на Quality избирам High.
Отивам на втория таб - More Options, в него под Color Correction избирам Custom, Advanced, No Color Adjustment, OK.
Мисля, че това е най-важната стъпка за качественото отпечатване.

Естествено е добре да се пусне преди това тест на главите и почистване, ако тестът покаже че има нужда.

При самото разпечатване, заради избраната опция Print Preview, се показва прозорец на който се вижда дали няма някоя грешка с мащабиране, ориентиране и др.

Пожелавам успех с печатането!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »