Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: I7   
Дата:   05-06-23 20:23

Чичо ви Тони Нортруп разправя, че Sony щели да пускат фотоапарат с Android и той щял да бъде голяма работа. Били точели брадвата за конкуренцията бавно но сигурно при това от години.
https://www.youtube.com/watch?v=eKYinsDxwH8&ab_channel=Tony%26ChelseaNorthrup

Аз по принцип не се занимавам със слухове но този ме впечатли признавам си !

Какво мислите вие ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: asahi   
Дата:   05-06-23 20:45

В този бизнес няма брадви.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   05-06-23 21:06

бай ти Тони слуша Тръмп и пие белина против ковид явно.....

Сони имаха камери с Андроид и почти никой не разбра поради мижав интерес. Дори бай ти Тони дървенио философ явно не знае, че от NEX-6 до A7r2 и А6300 всички имаха Андроид. Чак в А9 го махнаха....

Тъжната истина е, че за еко система от 2 милиона камери продавани на година няма как да се направи свободна екосистема и поддръжка по 4, 6 или 8 години на фърмуера .... Получава се само с 4 или 5 операционни системи тоя ефект глобално, които продават стотици милиони бройки на година - Android, iOS, Windows, Linux, MacOS по ред на популярност.... Няма какво да се заблуждаваме. Всичко по-малко разпространено от MacOS няма начин да привлече девелопъри. MacOS все пак има Apple зад гърба си, които харчат повече за реклама пред инженери от колкото Сони изкарват от камери...

ПП Да BSD-то е живо, но я се опитай да подкараш фотошоп или някоя нова игра на BSD.....

ППП лично аз бях голям фен на идеята преди 2015 някъде. Дори инвестирах време да разбера кое как работи. Да ръчкам по тоя Андроид на камерите. Ама постепенно видях, че смисъл няма.

Пари има в разни приложения специализирани, но за тях прост хардуерен интерфейс като жичен контролер или по-силен като HDMI, USB, WiFi, Ethernet върши повече работа. Примерно за сваляне на 3Д обекти с много камери, за заснемане с дрон/балон/самолет, подобия на охранителни камери, зрение за робот и т.н.

Има и успешни примери за нишови ОС като конзолите за игри. Ама пак говорим за 3-4 платформи общо с около 50-150 милиона потребителя и изгледи за продажба на 3-4 милиона копия на всяка платформа за сравнително успешен продукт (една игра е 70 евро или долара ако е топ, 30-40 евро/долара ако средна ръка, 15-20 ако е нещо набързо сглобено. Та 3 милиона са доста прилично количество кинти дори като оставиш 20% на държавата и 30% на платформата). А от друга страна колите и телевизорите са пример за доста неуспешни софтуерни платформи. Може би Самсунг и LG някак се справят, но другите са хипер зле.....

Та за камерите всъщност Канон и Никон по-добре се справят от Сони с тия допълнителни неща. Имат поносим USB интерфейс от много години. Ако направиш продуктче, ще работи с повечето им модели. Сони се светнаха преди 15-тина години и сега и техните имат сносен USB интерфейс. Ама това са. Фуджи муджи, панасоник дори не присъстват в дискусиите (панасоник имаха своя шанс с GH2 преди 10-тина години)....



Публикацията е редактирана (05-06-23 21:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: ZENON   
Дата:   05-06-23 21:55

Тони Нортруп, най-вероятно е в някаква регресивна хипноза, защото говори за минало време, когато камерите на Сори (до А73) бяха с... Андорид 2.0 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: hansto   
Дата:   05-06-23 22:04

Добре, че снимам с фуджи ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: GenaDP   
Дата:   05-06-23 22:04

И за къв чеп ми е Андроид на камерата? Да жуля тетрис, докато чакам моделът да се преоблече? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: I7   
Дата:   05-06-23 22:08

hotsnail,
Той чичо ни Нортруп друго има предвид ... но преди да обясня да дам пример със себе си.
Преди време племенника се дипломира. Покани семейството ни да присъстваме на връчването на дипломата. Викам си на акъла "Ще взема Panasonc-а да снимам събитието както си му е рада!". После си помислих, че ще стане както обикновенно: Ще снимам, ще забравя да дам снимките или видеото, ще ме търсят и ще стане дълга и широка. Та като наближи да излиза младежа на сцената, извадих си телефончето и гузно с наведена глава заснех на видео как гордият бакалавър си взе дипломата. След това през viber на мама, на татко, на брат му и всичко приключи. Те доволни и аз доволен! Ако видиш видеото на 4К монитор - пет пари не струва но това на никой не направи впечатление !

Та в светлината на горе написаното ми се струва, че това което Нортруп разправя е, че съвременните камери хем имат много копчета - хем нямат а Сони видиш ли щели да решат този проблем. Затова съм приготвил пуканките и чакам - мнения от вас и камери от Сони !

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   05-06-23 22:56

I7 не разбрах в крайна сметка какъв проблем очакваш да реши Сони с новата камера? Няма да влезе в телефона. Не заради камерата, а заради оптиката.

Ти не си искал да носиш камерата с обектив, щото създава очаквания в близките хора (голям черен апарат) и освен това иска чанта, тежи и трябва да я мислиш.

Когато нося камера с мен редовно свалям снимки и пращам директно през телефона или дори през лайтрум. Тоя проблем криво ляво е решен.

Ама не я нося камерата напоследък, щото Самсунга се справя със целите, които сподели. Камерата я взимам, когато искам да снимам предимно. Така демуговорили сме с някой да снимам или отивам на разходка, дето има какво да щракна.

Сони или кой да е трябва някак да ни убеди да ползваме по-често камера вместо телефон...

Може би, не виждам очевидни неща. Дано измислят нещо интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: I7   
Дата:   05-06-23 23:05

"Сони или кой да е трябва някак да ни убеди да ползваме по-често камера вместо телефон..."

Затова съм си взел пуканките.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: lamerko   
Дата:   05-06-23 23:32

Така се получава, когато някои хора не си пият хапчетата редовно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: Vinsent   
Дата:   06-06-23 08:17

Сони имат приложение, което позволява да се сдвояват камерата с телефона, с цел управление на камерата от телефона или сваляне на снимки и филми на телефона. Последното става за секунди. А, след това ги пращайте по Вайбър или друг комуникатор.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: Драгончик   
Дата:   06-06-23 08:42

Аз имам само негативен опит с Андроид и нямам никакво желание да ползвам камера с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   06-06-23 10:01

На тоя Тони само жена му става за нещо, но и двамата хич не увират от камери и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: SEURET   
Дата:   06-06-23 16:47

Това е отпреди 11 години https://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Galaxy_Camera



Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   07-06-23 01:22

Samsung Galaxy NX

Още няма телефон да му стъпи и на малкия пръст като камера....


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/af/9082856491_80836f01b9_oGalaxy_NX_by_SamsungBE.jp

ПП Бяха нагодили нещо с тая NX серия ама от 100км се виждаха и недоразумения. Супер голямата работна отсечка и тесен байонет например.... точно обратно на Никон с плиткия и голям байонет.....



Публикацията е редактирана (07-06-23 01:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: linken   
Дата:   07-06-23 10:16

Самия факт, че гледате Тони Норт някакъв си ми е достатъчен да определя ниво на компетентност [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: I7   
Дата:   08-06-23 20:02

linken,
Е сега ниво на компетентност ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: nyamago   
Дата:   08-06-23 20:34

Наистина тоя спрях да го поглеждам преди години, след второто гледане на негови изстъпления.

Но като оставим кой е и какъв е, темата за камери с използваема ОС отворена за най-различни приложения е любопитна. Сони наистина го имаха, но беше недомислено и не се задържа. Вероятно има шанс при по-добро решение и реализация да добие някаква популярност, например с вътрешно-камерен редактор от класата на мобилния Лайтрум, или пък за автоматизация на повторяеми решения и действия на фотографа...

И другия 'ракурс' на темата: с камери ли да снимаме, или с телефони е любопитен дискурс, който само ще се разширява. Един възможен отговор е: с нито едно от двете - без камери и телефон, а с... генеративен изкуствен интелект.[smilie6] Още по-широк разговор, добре че Четвъртък е новия Петък!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: asahi   
Дата:   08-06-23 22:19

Андроидът и приложенията не са сериозен отговор на въпроса "Какво искам от следващия си фотоапарат".

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: nyamago   
Дата:   09-06-23 00:17

^ Зависи ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: lamerko   
Дата:   09-06-23 01:22

Отворена ОС може да направи доста по-гъвкава камера от към софтуер (предполагам с новите AI тенденции), но не и от към контроли. Много хора, които са се насочили към камерите на Фужи, изтъкват като една от причините изкараните контроли по тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   09-06-23 02:02

Ламерко отворена система с добър USB интерфейс както имат Canon се оказва най-успешна за сега. Позволява на малки фирми да правят продукти около камерата. Не изисква ултра скъпа поддръжка с фърмуери.

Прочие канон дълго оставяха апаратите си с неофициално отворена ОС позволяваща на разни хакери да качват свой софтуер. Не е лош модел, щото канон не поддържаха тая ОС с месечни обновления и нови версии. От друга страна мераклиите имаха вратичка. Ама това беше, когато Canon продаваха 10-тина милиона камери висок клас на година. Сега целия пазар е около 5-6 милиона камери за всички марки (беше паднал под 3 милиона май)

проблема наистина е как да спрат падането. Не знам дали имат полезен ход. Може би просто трябва да се адаптират към малък пазар.


ПП до колкото знам magic lantern не работи за канон r5, r6 и по-новите модели

ППП за много по-евтино ето този ползвам и за видео конференции е ок BOYA BY-MM1



Публикацията е редактирана (09-06-23 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: lamerko   
Дата:   09-06-23 03:02

Не отричам предимствата на отворената система. А просто само това, че може да замени дори едно копче на корпуса :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: I7   
Дата:   11-06-23 11:30

hotsnail,
Това за Канон е вярно. Затваряха си очите при това силно. Гледах интервю преди време в което питат представител на Канон какво мисли за това, че други им пипат по фотоапаратите (MagicLantern по - конкретно). Онзи рече нещо неутрално. Още тогава ми стана съмнително защо не си търсят правата но явно има защо.
Преди време ползвах gphoto2 за Линукс заедно с Canon 40D да снимам множество кадри и от тях да си правя видео. Връзвах фотоапарата за комп. от Олимекс с батерия от Икея и го оставях цяла сутрин да си щрака. Аз седя в колата на топло, фотото щрака ли щрака.
Времената се промениха. Съвременните камери тази функционалност я имат вградена и дават значително по - добри резултати. Панасоника даже прaви видеото направо в камерата. Аз само седя наоколо, отпийвам си от чайчето и чакам.

Май пак без да искаме стигнахме до електронните копчета в камерите ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony били готвели голяма брадва на Canon и Nikon
Автор: I7   
Дата:   11-06-23 11:40

asahi,
Ти какво искаш от следващият си фотоапарат ?
По - конкретно какви копчета биха накарали сърцето ти да трепне ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »