Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Бърза карта памет
Автор: seymour_sz   
Дата:   20-02-23 18:12

Здравейте, в момента ползвам карта памет SanDisk Extreme SDXC 128GB UHS-I U3, от която съм доволен по принцип, но ми трябва по-бърза, защото снимам с Олимпус, и когато записвам RAW в режим Pro Capture (18 кадъра в секунда) минава време, докато запише и мине на друг кадър.
Чета, че Sony Tough M-Series SDXC 128GB UHS-II U3 била доста по-бърза, и също толкова здрава. Имате ли някой, който я ползва, и дали си струва да ги заменя?

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: lamerko   
Дата:   20-02-23 18:44

UHS-II картите могат да бъдат много бързи (и скъпи), НО първо провери дали камерата ти ги поддържа, понеже не са съвместими с първата версия...

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: seymour_sz   
Дата:   20-02-23 18:53

Да, поддържа ги, камерата ми е Олимпус ОМ-Д ЕМ-1 марк 3, предпоследният профи модел на марката. И да, скъпи са - 179 лв във Фотопавилиона, затова се колебая дали си струва разликата

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: asahi   
Дата:   20-02-23 20:14

Гледам ти снимките, колега, и се чудя колко ли по-добри щяха да са с една още по-бърза карта?

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: omfs   
Дата:   20-02-23 20:39

Точно такава карта ползвам (Sony Tough M-Series SDXC 128GB UHS-II U3), поне от две години. Картата е много бърза и не съм имал проблем. Моя апарат може да снима максимално с 14 кад/сек., и не съм забелязал никакво забавяне при запис. Важно е да си вземете и съвременен, бърз четец защото това има много голямо значение при прехвърлянето на компютър.

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: seymour_sz   
Дата:   20-02-23 21:19

Явно не сте прочели добре поста ми. Очевидно няма да станат по-добри с картата, и не затова я търся, а само по-бързо ще записва големите файлове, и няма да се налага да изчаквам.

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: asahi   
Дата:   20-02-23 21:25

Това изчакване работи за теб. Поемаш си въздух, отваряш сетивата, обмисляш кадъра. Ако за един час правиш три ценни кадъра с по-бързата карта няма да се получат четири. Нагласи числата спрямо собственото ти усещане. Друг щеше да е случаят ако снимаше Формула 1 или световното по тенис на маса.

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: seymour_sz   
Дата:   20-02-23 21:45

asahi написа:

> Това изчакване работи за теб.
> Поемаш си въздух, отваряш
> сетивата, обмисляш кадъра. Ако за
> един час правиш три ценни кадъра с
> по-бързата карта няма да се
> получат четири. Нагласи числата
> спрямо собственото ти усещане.
> Друг щеше да е случаят ако снимаше
> Формула 1 или световното по тенис
> на маса.

Напълно съм съгласен, но има ситуации, в които този режим ми върши добра работа, когато трябва да се уловят мигове. Понеже не съм ви колега, а само начинаещ фотолюбител, ми е трудно да уловя подобни моменти с един-два кадъра, като този корморан в момента на улова на риба (не знам как да кача снимка тук, затова съм я качил в моя профил). И точно в такива ситуации всяка секунда ми е ценна, затова и търся по-бърза карта памет. А дай боже, да ми се налага да я ползвам по-рядко, за по читави кадри, някой ден :-)



Публикацията е редактирана (20-02-23 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: dimo71   
Дата:   20-02-23 23:37

Бих ти препоръчал таз: "Kingston Canvas React Plus SD Memory Card".[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: seymour_sz   
Дата:   21-02-23 00:06

omfs написа:

> Точно такава карта ползвам (Sony Tough
> M-Series SDXC 128GB UHS-II U3), поне от две
> години. Картата е много бърза и не
> съм имал проблем. Моя апарат може
> да снима максимално с 14 кад/сек., и
> не съм забелязал никакво забавяне
> при запис. Важно е да си вземете и
> съвременен, бърз четец защото това
> има много голямо значение при
> прехвърлянето на компютър.

Много благодаря за мнението! Четецът ми е Хама, и не е от най-бързите, но за мен е по-важна бързината на записа, а прехвърлянето - е, дано не се налага да пия кафе :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: seymour_sz   
Дата:   21-02-23 00:44

dimo71 написа:

> Бих ти препоръчал таз: "Kingston Canvas React
> Plus SD Memory Card".[beer]

Звучи добре като параметри, но е доста по-скъпа от Сонито, и не виждам да се предлага в България, освен от Амазон. Но благодаря за мнението, може да ми е от полза!

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: Kalimas   
Дата:   20-11-23 09:26

Да не отварям нова тема [smile]
Някой да е ползвал/ползва Lexar Professional SDXC UHS-II V60 и как се държат като издръжливост?
Аз до сега съм основно на sandisk и transcend. Преди лексара бяха доста добре, но вече нямам наблюдение.



Публикацията е редактирана (20-11-23 09:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: alex.d76   
Дата:   20-11-23 10:23

Аз от всичките си сблъцъи с какви ли не карти вече залагам само на Sandisk, и то Extreme Pro серията. Отбелязаната скорост от 95MB/s е абсолютно реална, и с правилния четец скоростта на трансфер към компа после е такава, и равномерна - а не на подскоци като при другите карти, които съм ползвал.
Казах 95МВ/s защото картата е UHS-I, но моя D750 поддържа само този стандарт.
Идеята на поста ми е, че най-вероятно и по-високия клас на тази марка ще си отговаря на доказаното име, и може би е добра идея да се пробва!


Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: asahi   
Дата:   20-11-23 10:44

Сандиск дава много сочни цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: baron_barbaron   
Дата:   20-11-23 10:54

Аз пък от ровене по теми за Data recovery достигнах до извод, че бързите карти >100Mb/S почти сигурно използват LDPC алгоритъм, което прави повредената информация в тях неспасяема. Хубаво е да се има предвид при избора. От карта с LDPC форматирана от сони камера (заради начина по който сони форматират) не може да се прави рикавъри. Не знам това дали е така за олимпус. За никон и канон не е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: quazimodo   
Дата:   20-11-23 11:49

asahi написа:

> Сандиск дава много сочни цветове.

[smilie11][smilie11][smilie11] Аз мислех, че само Трансценд го могат...

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: Kalimas   
Дата:   20-11-23 12:02

asahi, quazimodo - това цветовете като изпушват ли? [smile]

Лексар преди бяха препоръчвани и добре, а сега са на добра цена UHS-II V60, но май са поскапали качеството. Та търся мнение.

Иначе дилемата е между sadndisk extreme pro UHS-I V30 с в пъти повече GB (тия си ги знам и ползвам 2 такива на 32gb) или Sony Tough M UHS-II V60 с по-малко GB но по бързи, което е полза за чистене на буфера. Като нещо в познатите магазини в БГ не намирам sandisk V60 64gb за сравнение, но амазона го имат та и него го мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: petronix   
Дата:   20-11-23 17:37

Ако вземаш Lexar, избягвай сребърните версии, вземай само Gold сериите им. Казвам го от опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: Kalimas   
Дата:   20-11-23 20:46

Petronix аз съм загледал едни жълтички Professional SDXC UHS-II V60 x1800, ако това имаш в предвид под златни, че на тях не пише Gold или нещо такова.
Или говориш за х2000 V90 - ките.
За другите им, сивите и т.н. х1667, гледах че вдигат почти същите скорости като SanDisk Extreme pro uhs-I и май не си заслужават разликата в цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: Yog   
Дата:   20-11-23 21:03

Можеш евтино да пробваш дали ще даде желания резултат. Transcend продават една много изгодна 64GB карта в Амазон. Ще я познаеш че е брандирана V90, черна е и няма друга големина, освен 64. Наистина е по-бърза от най-добрите UHS-I карти, това съм го пробвал на две различни камери. Понеже я продават за 29 евро, няма да ти се налага да даваш 180 лева, само за да видиш дали разликата си струва.

P.S. Ако си от София, можеш да пробваш с моята, която убеден съм не съм продал, въпреки че не знам къде е. Но мога да се разтърся и да ти я дам за тестове, ако се закълнеш че си свестен и ще ми я върнеш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: Kalimas   
Дата:   20-11-23 21:19

Не съм от София. Иначе и тази я бях мярнал, ама нещо не ми се занимаваше с амазон [smile] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: novi4ok   
Дата:   20-11-23 21:34

Погледни цените в немския Амазон. Разликите с БГ магазините са драстични и ако не ти е спешно си заслужава да купиш от там и да почакаш 1-2 седмици докато дойде. Аз отдавна зачеркнах БГ продавачите. И съм си спестил едни десеина хиляди през последните 5-6 години.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: Zlatkoo   
Дата:   21-11-23 10:02

Прегледайте Стантек, аз от там си взех мойта. Имат голям избор.
п.п. Не ми дава да пусна линк, че бил дълъг.

Отговори на това съобщение
 Re: Бърза карта памет
Автор: Kalimas   
Дата:   21-11-23 15:38

Златко, мерси. За стантек не се бях сетил, хем съм пазарувал от там. В крайна сметка ще са 2 Kingston Canvas React 64 V90 [smilie5] . За тях и сандиск ми излизаха само добри мнения, но сандиск V90 са на двойна цена.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »