Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 съвет за Infrared преработка на камера
Автор: steffo   
Дата:   16-02-23 18:24

Здравейте,
Поразтърсих се за фирми за преработка на камери за Инфраред фотография. Намерих такива в USA, UK и една в Германия. Моля за отзиви за такава фирма в Европата, с която някой е правил такава преработка и е останал доволен!
Имам няколко лежащи камери и ако намеря леснодостъпен вариант, бих изпратил някоя от тях за такава преработка, вместо да прахулясва.

Благодаря!
 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: GenaDP   
Дата:   16-02-23 20:25

Туй последното не се ли пише с О? [smilie8]

 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: steffo   
Дата:   17-02-23 09:06

Да, вероятно се пише с О. Поредния дребнавец да се отбележи. Ако се предлагаш за безпогрешния GenaDP, може да се запознаеш с правилата за употреба на запетая.
Претендирам да пиша доста грамотно. Все пак е възможно да правя по някоя грешка. Не претендирам за пълна безупречност.

Темата е за друго!
Очаквам смислени мнения по темата!
 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: ekko   
Дата:   19-02-23 19:03

Подлегнете линка отдолу.Това е сайта на колега от Измир Турция който се занимава само с инфраред фотография.В сайта има модели на камерите които е преработил.Другия начин със който можете да снимате инфраред фотография е слагането на инфраред филтър пред обектива.


https://www.infradream.com/



Публикацията е редактирана (19-02-23 19:04)
 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: Raffito   
Дата:   19-02-23 19:29

Във Фотопавилиона продават IR филтри.

IR филтър58mm

А колкото до апарат -има апарати готови за IR снимки..[shtrak]
Така ,че е безсмислено да преправяш твоя...ще ти излезе много скъпо.

 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: seymour_sz   
Дата:   20-02-23 01:09

Дали всяка камера може да снима инфраред с инфраред филтър?
 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: nsirakov   
Дата:   20-02-23 17:03

всяка камера може мисля, но не всеки обектив е подходящ.. някой правят гадни светли кръгчета в средата
 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: seymour_sz   
Дата:   20-02-23 18:07

За обективите не знамв, но май някъде четох, че въпреки филтъра много от камерите не можели поради сензорите. Затова питах, нямам иначе представа, никога не съм снимал инфра-ред, но ми стана любопитно, дали ако си купя филтър, мога да го сложа на коя да е безогледалка
 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: Ctudio5   
Дата:   20-02-23 20:33

Трябва да се извади филтъра който е пред матрицата и спира ИР лъчите. После се слага IR филтър с подходяща честота пред обектива. CCD матриците са по-подходящи от CMOS. Има апарати, при които е предвидено да се отмества филтъра като част от фунционалността - Sony F717, F828. При Sigma DSLR-ите филтърът пък се намира в байонета и се сваля лесно.
 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: petervassilev   
Дата:   20-02-23 20:54

nsirakov: "всяка камера може мисля, но не всеки обектив е подходящ.. някой правят гадни светли кръгчета в средата "

Не съм пробвал с IR филтрите, но и при други филтри съм забелязвал подобен ефект при някои обективи, вероятно вследствие на вътрешни отражения и интерференция от близки повърхности.

Понякога този нежелан ефект може да се избегне с отдалечаване на филтъра от предната леща на обектива.

 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: mihalo   
Дата:   21-02-23 02:16

Има и по-стари теми във фото-форума по въпроса, може да излязат полезни...

 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: steffo   
Дата:   21-02-23 09:46

Благодаря за съветите!
Raffito, seymour_sz, имам филтър, с който експериментирам. Но дори със светъл обектив се получават много малки скорости на снимане + много високо ISO. Освен това, този вариант е ограничен откъм само една дължина на вълната. Конвертирана камера има повече възможности И БИВА НАСТРОЕНА да няма проблеми с АФ и другите неща.
Така е, продават се готови преработени камери. Но имам няколко залежали и искам да ги вкарам в някаква употреба.

mihalo, погледнах и старите теми. Питането ми е за фирма, която е лично изпробвана и е на ЕВропейския континент. За предпочитане в Евросъюза. Може да съм пропуснал, но не видях някой да е ползвал и препоръчал европейска фирма. Нямам никакъв опит с изпращане на камери по други континенти и документалните и митнически неща ми се струват твърде непознати и тежки.

nsirakov, petervasilev, с камерата и обектива, с които оптивам да правя нещо, не съм забелязал неприятни ефекти. Пречи ми единствено ограничението откъм една дължина на вълната и бавните скорости + високо ISO, които се получават.
 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: Джъмбо   
Дата:   21-02-23 10:19

както е написано по-горе, за читава ИР фотография се налага премахване на филтър от матрицата. тоест с изключение на някои много стари камери с компромис, то никоя камера не става за ир в стандартният ѝ фабричен вид... колкото до обектива дефектите от него са по-скоро ефекти
 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: seymour_sz   
Дата:   21-02-23 11:24

Джъмбо написа:

> както е написано по-горе, за читава
> ИР фотография се налага
> премахване на филтър от матрицата.
> тоест с изключение на някои много
> стари камери с компромис, то никоя
> камера не става за ир в
> стандартният ѝ фабричен вид...
> колкото до обектива дефектите от
> него са по-скоро ефекти

И аз това имах предвид - простото поставяне на ИР филтър на обектива май не прави ИР кадър
 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: steffo   
Дата:   21-02-23 16:46

Джъмбо
"...както е написано по-горе, за читава ИР фотография се налага премахване на филтър от матрицата..."

Именно за такава преработка на камера е и моето питане!

В първото ми изречение - "...фирми за преработка на камери за Инфраред фотография..."
 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: Джъмбо   
Дата:   21-02-23 18:04

официално в бг няма кой да направи. провери в DIGI Service. не всяка камера подлежи на махане на филтъра.
аз имам сони 5000 с махнат филтър, но това ме много голяма лична услуга от човек на високо ниво... лошото е, че няма визьор и е трудно снимането при силно слънце
 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: steffo   
Дата:   25-02-23 12:53

Джъмбо, благодаря за информацията!
Виждал съм във времето камерите които имам под ръка, да се предлагат като преработени за продажба. Затова мисля, че ще може, стига да намеря подходяща фирма да направи услугата.
 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: bobi88   
Дата:   01-03-23 07:59

Аз имам две камери, които са преработени.
Сони а7 преработено от коларити за пълен спектър 1500$ с всички такси и доставки Другата камера е д5100 преработена в Румъния за ИР фотография 720нм.Тук платих само преработката и доставките 200$.
 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: dinio84   
Дата:   01-03-23 19:30

Разгледай из Ибей - има преработени на сносни цени. Аз си вземах Фуджи ХА5 за 160£ от английския сайт. А за преработката - всеки достатъчно сръчен да разглоби и сглоби камера може да премахне филтъра пред сензора, но след това вероятно ще можеш да снимаш само на ръчен фокус.
 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: steffo   
Дата:   02-03-23 09:35

bobbi88, може ли да ми дадеш координати на тази фирма в Румъния?

dinio84, това е причината да търся фирма, а не да ръчкам сам. Ще погледна в ибей. Досега гледах за фирми, за да дам моя камера.

Благодаря!
 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: bobi88   
Дата:   04-03-23 04:08

Steffo, човека се казва Florian Mihai. Има профил в ибей, Flickr и фейсбук. Аз лично се свързах чрез ибей. Иначе съм много доволен от преработката. При положение, че си от София можем да се видим, за да добиеш представа как работи преработена камера. За дслр препоръчва преработката да е с инфрачервения филтър пред матрицата, защото така спокойно може да си ползваш визьора.
 Re: съвет за Infrared преработка на камера
Автор: steffo   
Дата:   08-03-23 10:40

bobi88,
Благодаря, ще го потърся.
Ще пиша на лично за евентуална среща!
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.