Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony ax100 vs Sony a7 ii за видеозаснемане на тържества?!
Автор: cvetanov95   
Дата:   13-12-22 14:52

Здравейте

Дилемата е, че се сдобих и с 2те прекрасни камери, но не знам с коя да работя.

Sony ax100 4K
Sony a7 ii + 28-70 kit lens
Ronin s gimbal.

Знам, че при апарата матрицата е поне 2-3 пъти по-голяма. И че ако снимам по-отблизо се получава дефокус (което е + и - в някои ситуации). Апартаа го ползвам с грип. И е с 400 грама по тежък от камерата.

В моя район сватбите лятото са цял ден, като в края на деня видео материала е от 6-7 до 9 ч видео. То и двете с гимбъла са над 3 кг. Но се чудя за качеството.

Моля, помогнете. Дайте малко акъл. С кое ще по-качествено и по-лесно да снимам. Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony ax100 vs Sony a7 ii за видеозаснемане на тържества?!
Автор: lamerko   
Дата:   13-12-22 15:00

Тесвай и с двете на две отделни събития, ако трябва като асистент. Така ще разбереш дали някоя от тях е за теб и коя...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony ax100 vs Sony a7 ii за видеозаснемане на тържества?!
Автор: asahi   
Дата:   13-12-22 18:10

Когато работиш за пари по-качествено и по-лесно не са правилните критерии за избора. Камерата трябва да е голяма и черна, да респектира клиента и да го оправдава че плаща повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony ax100 vs Sony a7 ii за видеозаснемане на тържества?!
Автор: TVProject   
Дата:   14-12-22 10:21

asahi не е прав – не ти трябва голяма и черна, а висока, слаба и руса, но нека да не спамим в темата. Ако си ерген, имам човек в Магаданс [cool]

Понеже и аз се чудя с какво да снимам, макар и не сватби, стигнах до извода, че трябва сериозна инвестиция – напр. Sony PXW-Z90 или аналогична, но дори и това е полупрофесионално.
Ако е бизнес, а не просто снимане за приятели, това с фотоапарата и малката камера не е сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony ax100 vs Sony a7 ii за видеозаснемане на тържества?!
Автор: asahi   
Дата:   14-12-22 10:58

Всичкото това за бизнес не е сериозно.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony ax100 vs Sony a7 ii за видеозаснемане на тържества?!
Автор: quazimodo   
Дата:   14-12-22 12:09

Не се занимавайте с глупости! Глейте кво правят хората[smilie18]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-12/1671012374_97_37.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Sony ax100 vs Sony a7 ii за видеозаснемане на тържества?!
Автор: cvetanov95   
Дата:   14-12-22 12:23

Колеги, аз не снимам филм, а цигански сватби. И се опитвам да вдигна качеството, това е идеята на темата. Но явно питам на грешното място...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony ax100 vs Sony a7 ii за видеозаснемане на тържества?!
Автор: espergaro   
Дата:   14-12-22 13:03

Колега, няма значение дали снимаш български или цигански сватби, трябва да дадеш на клиентите си качество, след като си приел ангажимента. В предишната си тема питаше дали си струва да се ъпгрейдне от 600 към 700 д или нещо от сорта, защото някой така ти бил казал. Живеем в 21-век, цъкни го тоя гугъл малко.
Съвсем приятелският ми съвет да започнеш да търсиш сам информация, да се научиш къде и как става, в момента има толкова много източници, да попрочетеш, да пробваш, преди да пуснеш тема. Защото така рискуваш да ти дават безумни съвети, да ти приказват глупости и ти да ги слушаш. Сега, като си се сдобил с две камери (не ми е ясно как се сдобиваш без да знаеш кое ще ти върши работа), да излезеш и да снимаш с тях, да сравниш резултатите. Ако си беше направил труда да го направиш и после да попиташ нещо по-конкретно, сигурен съм, че щеше да получиш по адекватни отговори и съвети от това да си вземеш голям, черен апарат, за да впечатлиш клиента. Не спирай да питаш, но се понапъни малко преди това и сам. Поздрави и с най-добри чувства!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony ax100 vs Sony a7 ii за видеозаснемане на тържества?!
Автор: georgioiv   
Дата:   17-12-22 17:23

И какво като снимаш цигански сватби. Хората там с някакви други пари ли ти плащат ? Ти трябва да покриеш стандарта на работа като професионалист, независимо от клиента. Иначе ако си супер професионалист можеш и с а7II да снимаш, сложи и един скъп безшумен светъл зум, качи я на хубав гимбъл, сложи и качествен микрофон и въпреки малкия битрейт и скромните и възможности за цвят, е напълно възможно да направиш качествен продукт, с който да изкараш пари за нещо по-подходящо [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony ax100 vs Sony a7 ii за видеозаснемане на тържества?!
Автор: perspectiff   
Дата:   17-12-22 19:16

зависи от спецификацията на клиента. ако се търси непрекъснат запис, отпадат телата, които поставят лимит на видео продължителността.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony ax100 vs Sony a7 ii за видеозаснемане на тържества?!
Автор: AsahiPentax   
Дата:   18-12-22 16:57

TVProject написа:

> Понеже и аз се чудя с какво да
> снимам, макар и не сватби, стигнах
> до извода, че трябва сериозна
> инвестиция – напр. Sony PXW-Z90


Един колега си я купи такава и сега само се ядосва с файловия формат MXF в който записва. Той не може да работи с Адоб Премиер или Давинчи, а само с Пауър Директора. Уж при 1080р с 25 кадъра трябвало да записва в .mp4 ама на практика пак са .mxf файловете. Пък и не си заслужава да сваля на .mts (AVCHD), защото всичко става като с дефокус. Иначе си е много добра камера. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony ax100 vs Sony a7 ii за видеозаснемане на тържества?!
Автор: Atman   
Дата:   18-12-22 20:11

Формати за запис на видео на Sony PXW-Z90
XAVC QFHD : MPEG-4 AVC/H.264 4:2:0 Дълъг профил
XAVC HD : MPEG-4 AVC/H.264 4:2:2 Дълъг профил
XAVC Прокси : MPEG-4 AVC/H.264 4:2 :0 Дълъг профил
MPEG HD422 (изисква се CBKZ-SLMP) : MPEG-2 422P@HL 4:2:2 Дълъг профил
MPEG HD420 (изисква се CBKZ-SLMP) : MPEG-2 MP@HL 4:2:0 Дълъг профил
MPEG HD Прокси (изисква се CBKZ-SLMP) : MPEG-4 AVC/H.264 4:2:0 Дълъг профил
AVCHD : Съвместим с MPEG-4 AVC/H.264 AVCHD 2.0 формат


Отговори на това съобщение
 Re: Sony ax100 vs Sony a7 ii за видеозаснемане на тържества?!
Автор: AsahiPentax   
Дата:   18-12-22 21:55

Atman знам какво пише в сайта им, но реално записва само MXF и MTS, а въпросното mp4 никакво го няма без значение каква резолюция и брой кадри избираш! Пък и навсякъде в нета пишат всички притежатели на камерата, че трябва на компютър да конвертираш в mp4, а самата камера въпреки, че има кодека не записва файловете в mp4, което е странно от всякъде!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony ax100 vs Sony a7 ii за видеозаснемане на тържества?!
Автор: lamerko   
Дата:   18-12-22 22:12

Никъде не пише .mp4 - правите разлика между кодек и контейнер, нали? Да, MXF контейнера може да е досаден със несъвместимостта си с някои редактиращи програми, но може да се използват конвертори. Което си е чисто загубено време де :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony ax100 vs Sony a7 ii за видеозаснемане на тържества?!
Автор: asahi   
Дата:   19-12-22 00:57

Сони предпочитат да са в собствена екосистема.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony ax100 vs Sony a7 ii за видеозаснемане на тържества?!
Автор: TVProject   
Дата:   19-12-22 07:17

Добре, че ми отворихте очите за тази камера Sony PXW-Z90.
Тъкмо бях решил с малка част от парите от Сурва да си я купя.

И ко праим ся? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony ax100 vs Sony a7 ii за видеозаснемане на тържества?!
Автор: bmvtooo   
Дата:   19-12-22 10:12

TVProject написа:

> Добре, че ми отворихте очите за
> тази камера Sony PXW-Z90.
> Тъкмо бях решил с малка част от
> парите от Сурва да си я купя.
>
> И ко праим ся? [cool]

Скачай на ПанаЛайка, вече имат нови модели. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »