Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: Julius   
Дата:   24-11-22 08:01

Ама какво нещо са националните комплекси, а? Не индивидуалните, а националните... и как добре ги е описал Марко Семов! Случайно сме попаднали в полезрението на някой известен... еди-кой си важен без да иска ни забелязал и край - вече летим, летим у небесата! Нямаме спирка! Гледам ги току-що трима убавци се изтъпанили по едната нац. телевизия пред крепостта и вече сънуват как потичат реки от мед и масло - то са туристически сезони, то са препълнени хотели (йош мало и на палатки вече ще спят пред крепостта), то са преливащи ресторанти ... ехеее... рибата още у морето, а тефлона на тиганя вече загорял......

Защо сме такива?
Къде е корена на тая нац. черта?
Да припадаме, щото еди-кой си случайно ни потупал по рамото!
(може би щото сме се 'отъркали в славата му' и сега вече и за нас ще се говори като за някой важен и значим!)

Някой иска ли да се обзаложи (на една виртуална бира), че на Мъск сигурно дори не му и минава през акъла да дойде! ;)



Публикацията е редактирана (24-11-22 08:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: CDman   
Дата:   24-11-22 08:01

Чини ми се, че ще стане като във филма "От нищо нещо".[smilie18]

Няма лошо ! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: Julius   
Дата:   24-11-22 08:22

lamerko написа:

> Абе я дойде, я не. По' скоро - не.
> Освен всичко друго, този човек
> постоянно си търси допълнително
> внимание, въпреки че си има
> достатъчно. И успява да сътвори
> доста мармалади точно заради това
> (май гредата с Туитър ще му излезе
> бая солено)

Акциите на Тесла в момента са падащ нож! Спокойно можеш да ги скъсяваш.

https://money.bg/wealth/mask-postavi-rekord-v-zagubata-na-bogatsvtovo-si.html

Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: agop4o   
Дата:   24-11-22 08:51

Автор: Julius
Дата: 24-11-22 08:01

Ама какво нещо са националните комплекси, а? Не индивидуалните, а националните...

Защо сме такива?
Къде е корена на тая нац. черта?
Никакви комлекси не са това.Цялата работа е заради ония дето реват че нямали свобода на словото а в същото време на единия ден пишат гръмки заглавия а на другия пишат опровержение.Ония пък от медиите не могат да се нахвалят с някакви измислени рейтинги.Жалка работа[smilie23][smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: Julius   
Дата:   24-11-22 09:20

Те мисирките да не са от Марс? Нали са тукашни мисирки!

Вземете прочетете някоя книжка все пак /Стр. 308/... ;)


https://i.ibb.co/W02xczc/MS.jpg




Публикацията е редактирана (24-11-22 09:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: CDman   
Дата:   24-11-22 09:23

Мда ![smilie8]

Ако искате прочетете, а ако сте го чели препрочетете 1984 на Оруел (има го в нета).

Макар, че е писан 50-те години много от нещата ще ви се сторят доста съвременни.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: asahi   
Дата:   24-11-22 09:57

Мъск може да е луд, ама не е прост. След такива писания хич няма да му мине през акъла да ни купува.

Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: nyamago   
Дата:   24-11-22 13:24

По повод дали ще ни купува и във връзка с всичко казано за самооценката на нацията - една стара и поучителна история от тукашните ширини:

Лондонската зоологическа градина. Нищо особено, но световно известна, емблематична за града и за традициите в зоологията.

Американски милиардер довел детето си, а то - във възторг от животните, не може да си тръгне оттам. Бащата иска среща с директора на зоопарка и след кратки любезности, го пита направо:

- Колко струва зоопаркът Ви?
- ???
- Искам да го купя за сина си. (И вече вади чековата книжка)
Директорът, след миг размисъл:
- А колко струва синът Ви? Ние бихме искали да го купим за зоопарка.
- - -

Когато някой Мъск някога поиска да ни купи и ние му направим контра-предложение, тогава ще говорим за самочувствие на нацията [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: ZENON   
Дата:   24-11-22 15:18

Някакво чувство за малоценност тресе тая нация, щом идването на някой е толкова голяма новина, че чак има подмокряне.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: patzo   
Дата:   24-11-22 15:22

Всичко ми напомня на филма "Кит" - от една цацка до пасаж от китове.

Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: asahi   
Дата:   24-11-22 16:21

"Автор: ZENON
Дата: 24-11-22 15:18

Някакво чувство за малоценност тресе тая нация, щом идването на някой е толкова голяма новина, че чак има подмокряне.[smilie7]"

По-скоро имагинерната евентуалност, че някой може да дойде. А не се сещат, че е много по-лесно те да отидат при него.


Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: Raffito   
Дата:   24-11-22 17:27

Мъск идва в Белоградчик


Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: Raffito   
Дата:   24-11-22 17:30

В Северозапада започнаха да се подготвят


Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: idivanov   
Дата:   24-11-22 18:06

На мен ли ми се струва, че въпросната снимка е доста манипулирана - скалите са неестествено издължени?!?


Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: Julius   
Дата:   24-11-22 18:30

Raffito написа:
> В Северозапада започнаха да се подготвят /url

Кажи им да не бързат! Има време - цели 5 мес. да си 'ъпдейтнат' курниците. [smilie3]
Нашия на село мисля да му запазя ориг. вид, щото после ще има два пъти повече статии с обяснения, как всъщност
изобщо не мислел да идва... та няма смисъл, само излишни разходи.


https://i.ibb.co/jZsQvRY/KyKy.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: asahi   
Дата:   24-11-22 20:46

"Автор: Raffito
Дата: 24-11-22 17:30

В Северозапада започнаха да се подготвят"

Спряха да пият преди 10 часа?

"Автор: idivanov
Дата: 24-11-22 18:06

На мен ли ми се струва, че въпросната снимка е доста манипулирана - скалите са неестествено издължени?!?"

Редно е да си правим заключения от оригиналния файл, а не как са го показали тук и там.

Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: dizela   
Дата:   24-11-22 23:43

Леле и тук ли има тема, не е истина просто.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: mitpis   
Дата:   25-11-22 04:00

[smilie25] Ще дойде, кога Дядо Йоцо го види[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: Julius   
Дата:   25-11-22 08:30

"Един богаташ с огромно его - и една страна с ниско самочувствие. Така накратко може да се обобщи дигиталната сапунка, която се разигра през последните дни около Илон Мъск и Белоградчишките скали" - предава Дойче Веле!


Честито!

Заради ентусиазираните ретранслатори, които не знаят къде и кога да спрат вече и по чуждите медии почнаха да ни разнасят (съвсем заслужено при това)!
[beer]

= = =

"Но в една не толкова безобидна интерпретация неизбежно ще отекнат и още въпроси:
Защо се демонстрира подобно лакейско преклонение...



Че откога Ганю има достойнство? Той тая дума изобщо чувал ли я е? Знае ли какво означава?



Публикацията е редактирана (25-11-22 08:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: CDman   
Дата:   25-11-22 08:50

Автор: patzo
Дата: 24-11-22 15:22

Всичко ми напомня на филма "Кит" - от една цацка до пасаж от китове.


То за много неща е така. Големи приказки, превъзнасяне, а като го видиш - цаца. [smilie8]

Защо има тема тук ?

Ами защото е намесена снимка:

една от най-нашумелите теми у нас е евентуалното посещение на най-богатия човек в света – Илон Мъск у нас и по-точно в Белоградчик. Основателят на „Тесла” и „Спейс Екс” коментира от профилa си в наскоро купената от него социалната мрежа „Туитър” снимка на крепостта „Калето” в Белоградчик, направена от българския фотограф Владислав Терзийски.

ВЕСТИ


Като гледам репортажа ми е хем смешно, хем жалко. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: Julius   
Дата:   25-11-22 09:25

idivanov написа:

> На мен ли ми се струва, че
> въпросната снимка е доста
> манипулирана - скалите са
> неестествено издължени?!?

В интерес на истината и на мен отначало това ми направи подобно впечатление, но не го коментирах. Ходил съм 5 или 6 пъти до там през годините и също нямам спомен, да са чак толкова "източени". Ето го сравнено с два любителски /неманипулирани от геометрична гл.т./ кадъра от приблизително същия ъгъл.... но само автора си знае дали е манипулирал кадъра за повече драматизъм.


https://i.ibb.co/M9DCZjW/Img.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: hotsnail   
Дата:   25-11-22 11:59

Може би, с дрон е снимана с много широка оптика. Дори може да спекулираме, че е снимана с анаморфна приставка или обектив и после не е коригирана геометрията. Очевидно е снимана с доста по-широк обектив от кадрите на Julius - от по-близо е и видно е по-широк кадъра.

https://www.adobe.com/creativecloud/photography/discover/anamorphic-photography.html


..или обратно 4:3 или 3:2 снимка е смачкана до квадрат.



Публикацията е редактирана (25-11-22 12:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: ghostbuster   
Дата:   25-11-22 12:20


https://i.ibb.co/mhhsJV2/316941792-1132903374029740-1212485757706988793-n.jpg


https://www.facebook.com/profile.php?id=100019302640926



Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: TVProject   
Дата:   25-11-22 12:51

Веднага след като разбрах, че г-н Мъск ще идва, аз седнах и за 20-30 минути написах Twitter 3.0, за да не се излагаме пред чужденците и да ни помислят за прости.
Събрах всичко на една 8 GB дискета.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-11/1669373150_em_job.jpg




Публикацията е редактирана (25-11-22 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Илон Мъск ще идва в България
Автор: Julius   
Дата:   25-11-22 14:00

hotsnail,

с уговорката, че нямам представа тия анаморфни приставки какво точно представляват... още по-малко пък съм снимал с дрон... така че разсъженията по-долу може би са ирелевантни,но .......... обикновено когато снимаш със свръх-широкоъгълни обективи - само близките обекти биват уголемени! За сметка на това далечните обекти биват смалени! За да получиш диспропорционално изкривяване трябва буквално си се заврял в близкостоящите обекти!!!

А в конкретния случай снимаш кадър, който е заснет от 300 и кусур метра разстояние - т.е. всички обекти са ти далеч! Съответно е логично всички те да са пропорционално смалени, а те изглеждат като "засмукани" отгоре. Поне такова впечатление създава кадъра у хора, които са виждали на живо въпросното място. За хора, дето не са стъпвали там - е ясно, че е все тая. Те нямат база за сравнение. Любителските кадри са заснети с дължини близо до нормалния обектив (35мм-50мм), оградил съм ги цветово.

Ако авторът има профил и чете от време на време - би било чудесно да сподели имало ли е подобна софтуерна намеса.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »